TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:43:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 66 67 [68] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 182942 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2014, 10:54:30 pre podne »

Slobodno kompleksne hidrate odmah nakon treninga. To je najbolje vreme za hidrate uopste. Cak i sve svoje hidrate mozes da imas posle treninga sto je moja preporuka.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #8 poslato: Jul 01, 2014, 10:25:45 pre podne »

što se tiče ishrane, par stvari, ali moram da napomenem da ja nisam nutricionista:
30 g ovsenih je jako malo...   da li je to zbog toga što nemaš apetit ujutru?  bilo bi dobro da ubaciš i npr jaja, kajganu ili kuvana, da imaš nešto od proteina... ponekad možeš i integralni hleb - pravi crni, ako ti je lakše nego ovsene... neki mlečni proizvod uz to je ok...
ručak ok, nadam se da imaš uz to i neku veliku salatu (iskoristi sada ovo vreme povrća svežeg) i eventualno neku supicu od povrća...  
jaja su ok ali posle treninga bih ubacila neki malo "jači" obrok - tipa opet belo meso i krompir npr... da ne bude stalno pirinač... ili još bolje ribu neku... salata uvek može...
voćku po koju možeš ujutru na prazan stomak izmeĂ°u obroka, bademe jedi sirove samo... dodaj laneno seme u salatu, maslinovo ulje 1 kašiku takoĂ°e...

ovo su sve samo okvirna upustva, ja bih stavila tu jedan dan "odmora" - da pojedeš nešto što voliš, šta god ti se jede...

koliko si dugo na ovakvoj ishrani?

koliko tečnosti piješ?

Imam apetit ujutru ali gledam inace da "ne jedem puno" jer hocu da skinem taj stomak. U rucak mada i uz veceru gledam da uvek jedem sto vise salate a inace stavljam laneno seme i maslinovo ulje, to sam nasao na netu da je zdravo pa sam poceo da ubacujem. Pirinac nisam jeo posle treninga tj. UH  uopste, jeo sam ih pre treninga (malu kolicinu) a posle treninga gledam da jedem samo proteine, bez UH (jel to greska?). Ubacim s vremena na vreme neki obrok ili ceo dan odmora. Rucak mi je najlaksi za kombinovanje ali mi je bio problem sta jesti pre i posle treninga. A ceo taj jelovnik da prilagodim skidanju stomaka.

Ovo mi je bila neka da je nazovem osnovna ishrana kad nisam bio na nekim dijetama za koje sam shvatio da i nisu bas dobre pa sam ih izbacio. Vodu pijem po 1,5l-2l ali, iskreno, ne bas svaki dan u poslednje vreme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2014, 10:23:56 pre podne »

Ok,znači neko prati tvoje treninge. Evo,Mighty ti je odogvorila oko ishrane.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2014, 10:05:53 pre podne »

Ćao!

Kako trenutno izgleda ishrana?  Koliko si visok, sa 87 kg?   Koja je povreda u pitanju, da li smeš bajs da voziš ili brzo da hodaš?
kako sada treniraš*

Sto se tice ishrane, ujutru uglavnom jedem nekih 30gr ovsenih sa mlekom ili vodom. Uzina jedna vocka. Rucak uglavnom piletina i salata (po nekih 200-250gr). Druga uzina vocka (mada sam poceo umesto vocke da jedem malo pirinca ili neki drugi UH pre treninga). Trening. Posle treninga za veceru sam jeo uglavnom 3 jajeta tj. jedno celo i 2 belanaca. Malo sira i neku salatu (ili jogurt, kiselo mleko i sl. umesto sira).

što se tiče ishrane, par stvari, ali moram da napomenem da ja nisam nutricionista:
30 g ovsenih je jako malo...   da li je to zbog toga što nemaš apetit ujutru?  bilo bi dobro da ubaciš i npr jaja, kajganu ili kuvana, da imaš nešto od proteina... ponekad možeš i integralni hleb - pravi crni, ako ti je lakše nego ovsene... neki mlečni proizvod uz to je ok...
ručak ok, nadam se da imaš uz to i neku veliku salatu (iskoristi sada ovo vreme povrća svežeg) i eventualno neku supicu od povrća... 
jaja su ok ali posle treninga bih ubacila neki malo "jači" obrok - tipa opet belo meso i krompir npr... da ne bude stalno pirinač... ili još bolje ribu neku... salata uvek može...
voćku po koju možeš ujutru na prazan stomak izmeĂ°u obroka, bademe jedi sirove samo... dodaj laneno seme u salatu, maslinovo ulje 1 kašiku takoĂ°e...

ovo su sve samo okvirna upustva, ja bih stavila tu jedan dan "odmora" - da pojedeš nešto što voliš, šta god ti se jede...

koliko si dugo na ovakvoj ishrani?

koliko tečnosti piješ?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2014, 04:25:29 posle podne »

Sada radim po 3 grupe misica jer ne radim veliki broj vezbi. Vremenom ce mi trener povecavati broj vezbi za svaku grupu misica a smanjiti sa 3 grupe na 2 po jednom treningu. Stomak radim 4 puta nedeljno, ne radim svaki dan.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2014, 01:44:02 posle podne »

Ćao.

Za početak,meni deluje da radiš previše vežbi u toku jednog treninga. Po koliko vežbi za jednu mišićnu grupu radiš?
I pogrešno je da radiš što svakog dana radiš trbušnjake jer su oni kao i svaka druga mišićna grupa i i njima je potreban odmor da bi napredovali.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2014, 12:45:08 posle podne »

Ćao!

Kako trenutno izgleda ishrana?  Koliko si visok, sa 87 kg?   Koja je povreda u pitanju, da li smeš bajs da voziš ili brzo da hodaš?
kako sada treniraš*
Visok sam 188cm. Povredio sam unutrasnje i spoljasnje ligamente kolena pa sam trenutno na terapiji strujom i laserom. Hodanje i trcanje trenutno ne smem tj. savetovano mi je sto manje kretanja jer sam imao i neki unutrasnji otok. Bajs, preporuceno mi je ali ne jos uvek, trebaju da prodju terapije.
Sto se tice ishrane, ujutru uglavnom jedem nekih 30gr ovsenih sa mlekom ili vodom. Uzina jedna vocka. Rucak uglavnom piletina i salata (po nekih 200-250gr). Druga uzina vocka (mada sam poceo umesto vocke da jedem malo pirinca ili neki drugi UH pre treninga). Trening. Posle treninga za veceru sam jeo uglavnom 3 jajeta tj. jedno celo i 2 belanaca. Malo sira i neku salatu (ili jogurt, kiselo mleko i sl. umesto sira). Sad planiram da izbacim voce i ubacim blansirani badem.
Teretanu sam tek poceo pa radim 4 puta nedeljno, jedan dan grudi, biceps i ramena a drugi ledja, noge i triceps. Stomak radim svaki trening.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2014, 11:05:22 pre podne »

Ćao!

Kako trenutno izgleda ishrana?  Koliko si visok, sa 87 kg?   Koja je povreda u pitanju, da li smeš bajs da voziš ili brzo da hodaš?
kako sada treniraš*
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2014, 06:45:04 posle podne »

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko ishrane. U poslednjih godinu dana sam smrsao sa 118kg na 87kg. Malo sam bio na nekim dijetama ali uglavnom sam brojao kalorije i pazio sta jedem tako da sam prilicno promenio navike oko ishrane. Trcao sam dosta ali sam od skoro povredio koleno pa vise ne smem. Smrsao sam ali je ostao stomak, ne preterano puno ali je tu (slauf, kako ga neki zovu). Pored njega i butine. Posle svog mrsavljenja, vidim da se telo zasitilo i imam problema sa daljim gubljenjem kg pa sam isao na razne "fore" da pokrenem opet. Unosim par dana vise UH a posle ih izbacim i tako je uspevalo ali vise ni to ne prolazi :-) U principu, ne moram da idem vise na dole sa kg jer sam izgubio i dosta mase pa su mi se i ruke tj. bicepsi dosta smanjili. Krenuo sam u teretanu, radim vezbe za definiciju sa grupnim trenerom tako da sam sa te strane resio nedoumice. Medjutim, ostaje pitanje kako da skinem stomak i butine bez trcanja i velikog hodanja zbog povrede. Kontam da je jedini nacin ishrana ali mi treba savet sta i kako. Dolaze u obzir, ako treba, i sagorevaci masti ili neki drugi suplementi ako mi vi preporucite. Mislim da previse trazim ali ako je moguce i da dobijem na povecanju obima bicepsa. Moj neki cilj (mada i svaciji cilj kad bolje razmislim) je skidanje sala sa stomaka i butina, ravan stomak i da definisem grudi i povecam i definisem bicepse. Pa eto, svaki savet je dobrodosao.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 66 67 [68] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.