TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:44:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 183312 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #984 poslato: Maj 31, 2016, 10:22:49 pre podne »

I jel moze malo objasnjenje oko ovog napretka u intenzitetu ili volumenu svaki trening? Sta se tu konkretno povecava?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #983 poslato: Maj 31, 2016, 10:19:31 pre podne »

Moja je tema, mogu da radim sta hocu :D
Hvala svima na odgovorima. Ko hoce da uci ovde moze da procita jako pametne i kvalitetne stvari.

Kod mene trenutno je bas ovaj slucaj sto je @Ragna napisao:
Ako nam je hipotetički maximum ili odraĂ°eni (što da ne) 100kg, ako radimo u 20. ponavljanju ukupno, druge vežbe recimo, da ne možemo ni 30kg da izvučemo, nešto tu nije dobro.
Odradim mrtvo npr. i posle toga nemam snage za ostale vezbe. To je onaj fazon, radis hadkor svaku vezbu pa posle prve tako odradjene nemas snage za ostale.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #982 poslato: Maj 30, 2016, 07:49:08 posle podne »

muški odraĂ°en trening je kad na kraju treninga nogu pomisliš "auu kako sam ovo izgurao, nema šanse sledeće nedelje opet"  :D
Не, то јако звучи хардкор али не води у светлу будућност. Крај тренинга треба да значи да си урадио одличан посао, али да ти се чини да ти је остало најмање 2 понављања у резерви, или 1 у 90%+ зони... Тај простор који је остао даје ти снагу да не идеш са муком и неповерењем да ћеш изгурати зацртано на следећем тренингу. Stimulate, not annihilate...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #981 poslato: Maj 30, 2016, 07:04:24 posle podne »

Kad je SQ i DL u pitanju ja jedem 4 5 sati pre treniga i tako mi prija...bolje mi je i da sam malo gladan nego da povracam po gymu.. neko pomenu nize i ja isto uvek zakucavam najbolje cifre kad ceo dan nisam nijsta jeo i kad sam bio u nekoj jurnjavii...obicno bi neko preskocio trening posle takvog dana ali sam provalio da tada dajem najbolje od sebe,....da li je neki inat ili nesto drugo nzm...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #980 poslato: Maj 30, 2016, 06:54:09 posle podne »

Imaš temu trening za danas pa možeš videti kako izgedaju ti treninzi, gledaj ove malo iskusnije i starije članove.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #979 poslato: Maj 30, 2016, 06:19:30 posle podne »

Mislio sam konkretnije :D
Koliko vezbi, serija, ponavljanja sa koliko od max i sl.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #978 poslato: Maj 30, 2016, 02:42:24 posle podne »

Bio sam zauzet ovih dana pa nisam mogao da odgovorim iako sam pitao, izvinjavam se.
Cvetko, mozda je i duzina dijete uticala na pad snage, nisam ni ja siguran. Mada, drugo je ako je jedan dan u pitanju kao sto si ti naveo a pritom si u blagom deficitu. Mene je uhvatilo vec neko vreme da treniram na silu, da imam uspone i padove u snazi i sl. Verovatno je na to uticalo vise faktora.

Nego, pitao sam gore pa cu ponovo... Sta za vas konkretno znaci muski odradjen trening?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #977 poslato: Maj 27, 2016, 12:56:14 posle podne »

Evo ja da se samo ubacim, mislim da to kad kazes na 0g uh sam pa je los trening...jucee sam obrok pre skole imao u 1 popodne, a u 9 uvece sam radio trening i napravio rekord, u blagom sam deficitu i snaga raste. (il sam je oduvek imao samo sam razbio psihicku barijeru)
Mozda si napravio gresku sto si prenizak unos kalorija imao na pocetku dijete, a dijeta je trajala 2meseca..

Ps. Svaka cast za postove ispod, ima se dosta toga nauciti.
« Poslednja izmena: Maj 27, 2016, 12:57:45 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #976 poslato: Maj 27, 2016, 11:40:32 pre podne »

Kada mi se desi da ne mogu da dignem te tezine koje sam vec dizao to je uglavnom u danima nule i tada bas nekako nemam snage. Ovo je slika pre pocetka treninga u teretani, tada sam imao nekih 7kg manje i tada sam skinuo nesto malo manje od 30g:
http://s33.postimg.org/efmx2ungf/image.png

edit: sta znaci za vas muski odradjen trening?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #975 poslato: Maj 27, 2016, 11:21:36 pre podne »

Npr. jeden nedelje dignem iz BP 100kg 3 puta a sledece se mucim 90kg 3 puta.
немају ротације везе са овим. Ако можеш 100 дићи 3 пута, то је неких рецимо 110кг 1RM, а већ следеће једва тројку на 90кг, што је 80% од макса? Људи раде 10-12 понављања на 80% без проблема. Моја снага на посту опадне 3-5% одсто, а не уносим ништа животињско осим рибљег протеина + то се догоди у 4-5 недељи, ако се уопште догоди.
 
Нешто није у реду с твојим тренингом, или главом... такав изглед се не може имати после 2 године тренинга, небитно сало то не оправдава мањак мишића. Ниси болестан, само треба да се сложиш у глави и почнеш да радиш мушки у теретани, јер то већина почетника не схвата и годинама рада се питају како то да никако не напредују...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #974 poslato: Maj 27, 2016, 10:43:34 pre podne »

Pod solidan mislim da mi je bila greska sto ne radim zgibove ali sam i to poceo skoro. Dalje, ne odradim svaki trening u maksimumu jer mi zbog rotacija ponekad fali snage i ne mogu da dam sve od sebe. Npr. jeden nedelje dignem iz BP 100kg 3 puta a sledece se mucim 90kg 3 puta.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #973 poslato: Maj 27, 2016, 10:20:10 pre podne »

@Iron, kao i uvek objasnjavas tako da svi moraju da shvate.
Da pokusam da odgovorim prvo na pitanja...
@Dusane, cucanj uvek radim sa dupetom sto nize, ispod paralele.
@ostali, ne verujem da je pretreniranost u pitanju, treniram 4 dana nedeljno. Mada, ako ima uticaja, pored treninga i posla mi je ceo dan uvek ispunjen u poslednjih 6 meseci jer sam sam renovirao ceo svoj stan pa sam imao bas malo vremena za neki pravi odmor. Spavam dnevno po nekih 7h. Treniram oko 2 godine sa pauzama od oko 2 meseca zbog povreda. Ja sam mislio da mi je trening solidan jer ima napretka u izgledu tela (pogotovo od pocetka treniranja do sada, celokupno) a da mi je trenutni izgled ovakav zbog viska sala. Ali, zato i pitam vas ovde jer imate mnogo vise iskustva. Ne znam kako da skinem taj visak sala, pre ce otici sva masa nego to. Imam trenutno stresnih situacija, doduse pozitivnih, ali je bilo i losih u poslednje vreme. Trebalo bi da se to sve sredi u naredne 2-3 nedelje. E da, stvarno ne kukam, ali prosto sam dosao do nekog perioda kad se stvarno trudim a rezultati izostaju.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #972 poslato: Maj 27, 2016, 10:12:50 pre podne »

набавићу мајмуна  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #971 poslato: Maj 27, 2016, 08:58:30 pre podne »

не знам шта си и где писао око те исхране, нити има ту неке велике филозофије за ово што си усликао - битно је да потрошиш више него што унесеш и да извори намирница буду квалитетни колико се може. Оно што су сви приметили и што се на прву лопту види са ових слика јесте да тренинг није довољно ни интензиван ни обиман.

Гомилање масти у пределу стомака није неки изузетак код мушке популације, може да буде изазван слаткишима, алкохолом, премором, хроничним стресом. Ово што се види код тебе на сликама су 2 типа складиштења масти: стомак и кукови, глутеално-феморална регија. Обично мушкарци имају овај први тип, а жене други, ти имаш оба :) Спомињао си тамо неки стрес због смртног случаја, то ме натерало да се мало распишем око улоге хормона и нашег емотивног стања који итекако утичу на тренинг, изглед, снагу...

Шта је битно да разлучимо код стреса: постоје две врсте стресног окружења - 1) оно у коме губимо апетит 2) оно у коме добијамо апетит. Прво je адреномедуларни хормонски, а друго хипоталамо-хипофизно-адренокортикални стресни систем. Ситуација 1 је она у којој губиш апетит зато што тело убрзава откуцаје срца, повећава притисак, повећава доток крви до мишића, смањује доток крви у стомак-зауставља варење и смањује апетит. То се дешавало нашим прецима кад су рецимо ишли да улове мамута или кад су бежали од неке бештије у шуми. Данас се то дешава сваки пут у стресној ситуацији када нам је угрожена егзистенција - рецимо, неко с ножем те пресретне у мрачној улици да ти узме новчаник, твоје тело у том тренутку ствара такво ендокринолошко окружење у коме ти и није баш до сладоледа или чоколаде. Или, још баналније, касниш на важан састанак и видиш да ће ти побећи бус - трчиш као Карл Луис. Оно што ми свакодневно изазивамо у теретани је овај тип стреса - свесна имитација праисторије тј. свесно довођење организма у ситуацију 1 адреномедуларног хормонског стресног система. Хормон који царује у телу у оваквим ситуацијама зове се АДРЕНАЛИН :) Када ти кажем да нема довољно интензитета у тренингу, то значи да ниси ни близу довођења тела у ратни-ловачки мод.

Ситуација 2 је више везана за хипоталамус, хипофизу и надбубрежну жлезду који у кохезији одговарају на другу врсту стреса. Хипоталамус лучи кортикотропин и вазопресин, који даље терају хипофизу да лучи андренокортикотропне хормоне, што је тригер за надбубрежну жлезду да крене с лучењем низа глукокортикоида, од којих се један зове КОРТИЗОЛ. Е сад, та ситуација 2 када се ово дешава, за разлику од ситуације 1, односи се на неке промене око нас са којима не можемо да се изборимо, пред којима смо мање-више немоћни (губитак вољене особе, губитак посла, развод родитеља, спремање тешког испита на факсу, малтретирање у школи... ) а осећамо се посрамљено или као лузери. Баналан пример: напио си се, нешто си избрљавио пред неким и рекао нешто што није требало, неког си увредио, или си се обрукао, и следећих пар дана или недеља не можеш да се ослободиш осећања кајања – е то је ситуација 2, КОРТИЗОЛ. Овај хормон има нуспојаву да појачава апетит када је наш емотивни ниво поремећен неком врстом стреса који је описан горе... Даље, доказано је да људи који имају озбиљне поремећаје исхране: анорексија, булимија, преједање  (binge eating) имају нестандардно високо лучење кортизола у мировању, или више луче од просека у стресним ситуацијама 2.

Оно што је још лоше по тело а има везе са повећаним нивоима кортизола јесте и повећано складиштење висцеларних масти у стомаку. Висцеларне масти су оне које се налазе дубоко у трбушној дупљи, испод мишићног слоја, и оне облажу јетру, бубреге, срце, панкреас... Повећан проценат ове масти доводи до повишеног притиска, кардиоваскуларних обољења, дијабетеса 2 итд. Значи, кад си у стадијуму да лучиш више кортизола, не само да ти се повећао апетит, и то апетит за масном, слатком, калоричном храном, већ остим тога што слажеш сало на стомаку, слажеш сало и у стомаку.

За крај ове мале дигресије о кортизолу – кад је ниво кортизола у телу висок, а добро се накалемиш неког фаст-фуда, џанк фуда – онда се повећава ниво инсулина, јер ниво шећера у крви расте. Е сада, кад је ту и инсулин, кортизол појачава складиштење масти, и умањује ефекат хормона раста! Значи, кад си у депри, па се наједеш добро, уствари се гојиш дупло :)
----

Оно зашто све ово пишем је разлог да схватите који је утицај хормона на тело, а хормони су директна последица емотивног стања њиховог домаћина. Дакле, можда си испоштовао лоу карб, ротације, кето, све што је на папиру, АЛИ ако си у глави полупан – џаба је све то, нећеш бити ни фит, ни јак... Боље среди своје емотивно стање, нађи неку чакру, манрту, јогу, цркву, молитву, психолога, па тек онда крени да се бавиш телом. Дух је на првом месту :) Вежбање мора да буде задовољство и радост, а не мука, пакао, патња, хаос. Што више производи позитивног расположења, то ће бити већи напредак –а исхрана може бити канта. Ти си пример како важи и обрнуто – ако је све испоштовано од исхране и тренинга (?), ако глава не ваља, ништа не ваља.

Што се тиче тренинга, колико дуго идеш у теретану, или се активно-редовно бавиш неком физичком активношћу у континуитету? 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #970 poslato: Maj 27, 2016, 08:45:12 pre podne »

BG STYLE

Тренинг мора бити:
- систематичан,
- ван зоне комфора,
- прогресиван,
- заснован на основним вежбама,
- довољно фрекфентан,
- са довљно одмора

Помоћне вежебе уводити са смислом и по потребама основних вежби или за потребе опоравка.
Истезање мора бити обавезна рутина.
Имати бар 2 кардио тренинга недељно.

Ја генерално увек свима саветујем функционални начин тренирања. Јер се ту тело припрема за реалне ситуације, а ефекти на изглед су идентични ако не и бољи. Трзај, набачај и избачај траже да сваки мишић буде максимално утрениран и функционалан. При овом не мислим на Крос фит.
Нпр. да би набацио 60 кг, чучањ и мртво мора бити бар 100кг, ОХП не испод 70кг, бенч 100кг с тим што је покрет толико комплексан и захтеван да тражи ангажовање свих мишића. Самим тим сви се морају довести на ниво који омогућава комотно извођење покрета.




Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.