TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:04:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana :)))))  (Pročitano 16333 puta)
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #11 poslato: Jul 04, 2014, 08:26:14 pre podne »

Da, basal metabolic rate, BMR.
To ti je potrebna kolicina kalorija za normalno funkc.organizma u stanju mirovanja na sobnoj temperaturi. Imas kalkulatore u koje unosis i stepen dnevnih fizickih aktivnosti, pa ti izracunaju koliko ti kalorija ukupno treba dnevno. Veruj mi, nije 3ooo kcal tesko uneti dnevno, samo je obaveza jesti redovno i kvalitetno. Ali neki trud moras da ulozis radi postizanja ciljeva.
To sam shvatio :) Znas koliko sam ja jeo slatkisa do pre mesec dana unopsio sam ja po 5000 kalorija nego sva sreca nisam sklon gojenju kao neki ali opet se nakupilo sala :) Danas cu zapisati sve sto jedem i uvece cu napisati koliko sam kalorija uneo koliko mi je osnovni pa ako treba da mi pomognete kako da povecam unos .
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Jul 04, 2014, 08:04:03 pre podne »

Da, basal metabolic rate, BMR.
To ti je potrebna kolicina kalorija za normalno funkc.organizma u stanju mirovanja na sobnoj temperaturi. Imas kalkulatore u koje unosis i stepen dnevnih fizickih aktivnosti, pa ti izracunaju koliko ti kalorija ukupno treba dnevno. Veruj mi, nije 3ooo kcal tesko uneti dnevno, samo je obaveza jesti redovno i kvalitetno. Ali neki trud moras da ulozis radi postizanja ciljeva.
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2014, 07:52:56 pre podne »

Ok Hvala :) Citam ja trazim sve sto bi mi koristilo. Koliko sam shvatio kada radim masu moram da unesem 500 kalorija vise nego sto potrosim?
Da, znaci tvoj bazalni metabolizam plus dnevni utrosak kalorija i plus suficit od 500 kalorija iz kvalitetnih izvora.
sta znaci bazalni??/ Koliko mi kalorija treba kada mirujem?? Problem mi je to sto se dosta trosim radim i treniram i nije mi jasno kako da unesem 3000 kalorija .
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2014, 07:48:08 pre podne »

Ok Hvala :) Citam ja trazim sve sto bi mi koristilo. Koliko sam shvatio kada radim masu moram da unesem 500 kalorija vise nego sto potrosim?
Da, znaci tvoj bazalni metabolizam plus dnevni utrosak kalorija i plus suficit od 500 kalorija iz kvalitetnih izvora.
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2014, 07:12:35 pre podne »

Ok Hvala :) Citam ja trazim sve sto bi mi koristilo. Koliko sam shvatio kada radim masu moram da unesem 500 kalorija vise nego sto potrosim?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2014, 11:20:10 posle podne »

Nesto uradi i sam ! :) citaj jos tekstova da vidis koliko ti je UH, P i M potrebno za lean mass posto bih rekao da ti to hoces a ovo da mrsavim i dobijas na misicnoj masi jako tesko pogotovo natural. zaboravi na to. kada utvrdis makronutrijente koliko ti je koji potreban sastavi plan klope tako da ti odgovara i po svojim zeljama i mogucnostima. procitaj jos koji tudji plan ishrane sa foruma i ovaj moj ( jos jednom ! :D ) pa probaj nesto tako da sastavim i napisi ovde, javice se valjda jos neko sem mene...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2014, 11:10:45 posle podne »

aha razumem . Bitno je da u svakom obroku imam protein . Jel cu dobijati misicnu masu ovakvom ishranom?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2014, 10:58:37 posle podne »

Znaci u uzini trebam da ubacim proteine ?? Nije mi jasno zasto bi unosio jos proteina kada ovde imam oko 180 grama proteina ?? Jedino da na primer podelim rucak na 2 dela 100 grama belog i 100 grama pirinca i onda u uzini isto to ubacim da imam u svvakom obroku proteina .To je oko 2,5 grama proteina po kg.Ako trebam jos to da povecam ja mogu.
Pitas zasto ''jos'' proteina kad vec imas oko 180g ? pa ja nisam rekao da ubacis JOS protein nego da to lepo raspodelis. I u toj ''uzini'' je bitno da imas protein kako bi imao konstantan nivo proteina u krvi da bi tvoje telo moglo da sintetise nove misice.
evo jednog primera u danu kada treniras
obrok 1-5 belanca, jedno celo i 100g ovsenih i merica whey-a
2-150g belog, 100g pirinca, salata,par badema-pred trening
3- PWM
4-150g belog, 100g pirinca, salata, saka orasa
5-riba neka 150g, pirinac 100g, salata
6- meggle svezi sir ili ella sir i saka kikirikija
Sačuvana
Panta rei, panta res.
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2014, 10:49:01 posle podne »

Znaci u uzini trebam da ubacim proteine ?? Nije mi jasno zasto bi unosio jos proteina kada ovde imam oko 180 grama proteina ?? Jedino da na primer podelim rucak na 2 dela 100 grama belog i 100 grama pirinca i onda u uzini isto to ubacim da imam u svvakom obroku proteina .To je oko 2,5 grama proteina po kg.Ako trebam jos to da povecam ja mogu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2014, 10:40:56 posle podne »

Treba mi pomoc u vezi ishrane. Zelim da nabacujem masu misica ali i da topim salo.Imam 180 i 75 kg .Kada kazem nekome hocu da smrsam svi me pitaju sto ti da smrsas  itd ali imam masnih naslaga najvise na stomaku ali daleko od toga da sam debeo.
E ovako izbacio sam coca -colu i hleb ubacio belo meso oko 500-600 grama dnevno i pirinac umesto hleba i za mesec dana sam smrsao 5 kg .Imao sam 80 kg.
Inace pre nisam pio vodu sada pijem oko 4 l dnevno.
Tereba mi rezim ishrane  koji ce davati masu ali i da nastavim sa skidanjem  ovih stetnih kilograma.
Ako neko moze da mi koriguje jelovnik bio bih mu zahvalan .


Dorucak   -----    100g ovsenih 3 jaja,kafa
kreatin 5g
trening
10 min posle treninga: kreatin 5 g,dex 30 g,30 g whey
30 min posle treninga:  piletina 200g pirinac 200 i povrce neko
uzina : Kikiriki  jedna saka , neko voce kruska ,jabuka , sta ima
rucak : 200 g belog , 200 g pirinca
pa uzina opet isto 200 g belog i pirinac ili krompir
i vecera sardina iscedim ulje uzmem boraniju kuvanu ili neku salatu i to je to.
Jel cu Napredovati sa ovom ishranom ili moram da povecam jos??/ Ja mogu da jedem koliko hocu apetit je uvek tu :D
Samo je problem sto sam jeo uvek mnogo a jeo sam svasta :) Svi me pitaju kako se ti ne ugojis :)
Ja mislim, i to radim, da ako zelis da napredujes potrebno je da imas kvalitetan i odgovarajuci protein u svakom obroku. A to ti nemas u ''uzini''. Nema dorucak rucak vecera uzina, sve je to obrok 1,2,3,4,5....i svaki je podjednako bitan i svakom posveti paznju. Mislim da je za ''rucak'' previse 200g pirinca... Mozes da imas dnevno 5 obroka sa po 100g pirinca ili ovsenih kao izvor UH i zadnji obrok bez UH. Dodaj povrce. A kikiriki, bademe i to mozes po desetak komada uz obrok. To je moj stav.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2014, 10:23:47 posle podne »

Treba mi pomoc u vezi ishrane. Zelim da nabacujem masu misica ali i da topim salo.Imam 180 i 75 kg .Kada kazem nekome hocu da smrsam svi me pitaju sto ti da smrsas  itd ali imam masnih naslaga najvise na stomaku ali daleko od toga da sam debeo.
E ovako izbacio sam coca -colu i hleb ubacio belo meso oko 500-600 grama dnevno i pirinac umesto hleba i za mesec dana sam smrsao 5 kg .Imao sam 80 kg.
Inace pre nisam pio vodu sada pijem oko 4 l dnevno.
Tereba mi rezim ishrane  koji ce davati masu ali i da nastavim sa skidanjem  ovih stetnih kilograma.
Ako neko moze da mi koriguje jelovnik bio bih mu zahvalan .


Dorucak   -----    100g ovsenih 3 jaja,kafa
kreatin 5g
trening
10 min posle treninga: kreatin 5 g,dex 30 g,30 g whey
30 min posle treninga:  piletina 200g pirinac 200 i povrce neko
uzina : Kikiriki  jedna saka , neko voce kruska ,jabuka , sta ima
rucak : 200 g belog , 200 g pirinca
pa uzina opet isto 200 g belog i pirinac ili krompir
i vecera sardina iscedim ulje uzmem boraniju kuvanu ili neku salatu i to je to.
Jel cu Napredovati sa ovom ishranom ili moram da povecam jos??/ Ja mogu da jedem koliko hocu apetit je uvek tu :D
Samo je problem sto sam jeo uvek mnogo a jeo sam svasta :) Svi me pitaju kako se ti ne ugojis :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.