TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:05:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MOLIM VAS za vase misljenje o planu ishrane  (Pročitano 4213 puta)
tina777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2014, 07:29:32 posle podne »

Hvala ti puno na savetu. Vec sam cula misljenje da unosim premalo kalorija, ali malo imam traume od viska kg pa se nekako ovoga drzim jer je bar za sada dalo neke ok rezultate. Oko 2-3 meseca se ovako hranim. A poslednje 2-3 nedelje aktivnom vezbam, do tada samo lagano trcanje. Kad sam pojacala trening dobila sam gadne upale i tad mi se pojavio taj 1kg vise. Energija mi je ujutru super, posle treninga isto, poslepodne budem umorna bas jako i nemam snage ni za sta. Kardio radim pre kruznog treninga, oko 30-45 minuta na traci, naizmenicno brzi hod i trcanje, 2 minute trcanje, 45 sekudni hodanje, taj tempo mi najvise prija.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2014, 07:09:25 posle podne »

Funkcionalna dijagnostika (zbog bazalnog metabolizma i aerobnih zona), biohemijske analize krvi i pulsmetar. Tako bi trening i ishranu dovela pod kontrolu. Ovako nagadjanje je gubljenje vremena. Meni se cini da unosis premalo kalorija. Ne bi bilo lose ni da uradis tiroidne hormone.

Koliko dugo se drzis ovog rezima ishrane? Kakva ti je energija tokom dana? Na treningu? Koji je intenzitet i obim kardio treninga?

Prvo sam pomislio da je taj jedan kilogram zbog glikogena i vode ali sa ovako malo uh to nije slucaj.
Sačuvana
tina777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2014, 06:05:46 posle podne »

Cao svima :) OCAJNICKI mi je potrebna pomoc, pa bih bila izuzetno zahvalna ako biste mi dali vase misljenje ili eventualno neki koristan savet.
Imam 23 godine, visoka sam 168, a u januaru sam imala 12 kg viska. Tj. 71.5kg. To je rezultat oboljenja creva koje mi je konstatovano i receno mi je da cu dobijati na tezini sto zbog terapije koja je podrazumevala ishranu bogatu UH, sto zbog zabrane bavljenja fizickom aktivnoscu. Tada mi nije bilo vazno, htela sam samo da ozdravim. Krajem januara sam bila bolje i krenula sam na dijetu. Sada imam 60.5 kg i idem u teretanu poslednjih mesec dana, 4-6x nedeljno. Od kada treniram(kardio i kruzni trening koji mi je sastavio jedan momak) dobila sam 1kg. Ne znam kako? Zato sto sam aktivirala misice? ILI je ishrana u pitanju? Molim vas recite mi sta mislite o mom dnevnom planu ishrane(manje-vise svaki dan je isto s nekim minimalnim izmenama). Cilj mi je da dodjem na 58kg mada svi kazu da kad se krene u teretanu vaga nije vise merilo vec obimi i zelim da skinem ostatak sala sa bokova i malo sa stomaka. Potom i da se zategnem pa da ulazim u neke malo ozbiljnije treninge jer nekim cudom zavoleh sve ovo.
 
Plan ishrane>
 
1.ustajem u pola osam, pijem vodu i krecem u teretanu. posle teretane dorucak 40grama ovsenih skuvam u malo vode i vrlo vrlo malo mleka i tako napravim ovsenu kasu. Druga opcija mi je jedno jaje kuvano izdrobim na jednu integralnu plocicu od heljde, zitarica i smenki i popijem malo jogurta. Znaci ili ili, ne obe opcije.

2.uzina posle 2-3 sata je jedna vocka(jabuka ili kruska ili malo lubenice i sl.)

3.rucak opet posle 2-3 sata. DO 100gr belog mesa sa barenim povrcem i svezom salatom

4.uzina 20-30gr pecenog neslanog kikirikija ili badema ili indijskog oraha ili sve pomesano.

5. ''kajgana'' od 1celog jajeta i jednog belanceta sa malo povrca ili malom kasicicom abc sira, i to je bukvalno jedna mala kasicica, ne vise, jer znam da on ima dosta mm ali mi poboljsa ukus jer ne volim jaja. Ili pojedem opet 50-100gr belog mesa ili malu tunu sa salatom.

Molim vas za vase misljenje, puno bi mi znacilo! Unapred hvala! :) :-*

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.