TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:57:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc oko ishrane  (Pročitano 2636 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2014, 07:21:29 posle podne »

Da li bi neko mogao da mi pomogne,i da predlozi kako bi sredio ishranu za misicnu definiciju od sledecih namirnica,koje su trenutno sezonske:

Glavni spisak:
Mleko i jogurt (3 posto masnoce ),jaja,hleb obican,grasak,pasulj,djuvec,krompir,paradajz,senf,banane

Namirnice u drugom planu:
Dolazi u obzir svo sezonsko voce i sve biljne vrste(bademi,lesnici,bundevino seme...)

Od suplemenata whey protein

Da napomenem da sam vegan,meso ne konzumiram.Treninzi su mi ujutru.

Pozdrav svim clanovima :)






Vidi, sve je ok...ali imas li neki zdravstveni problem pa si se odlucio na tako nesto? Obicno ljudi iz straha naprave gresku...samo se nadam da nije u pitanju pomodnost ili jurenje neke utopije o dugovecnosti i vecitoj mladosti koje "veganizam" propagira...a slazem se da vegani valjda ne koriste nikakve namirnice zivotinjskog porekla, pa ni jaja, ni mlecne proizvode...izvinjavam se ako gresim?

Proteini mesa su najbolji izvor proteina visoke bioloske vrednosti...tu je i meso kao izvor gvozdja, u obliku koji tvoje telo najbolje koristi i potpuno iskoriscava, izvor "prirodnog kreatina"...da li si razmisljao o ribi u ishrani?

Elem, ako se odreknes mesa totalno, ostaje ti ovoalbumin( protein belanca, jaja), i kazein(protein mleka)...biljni proteini zbog svoje nekompletnosti ti nikada nece dati zeljeni priliv u misicnoj masi i snazi, a samim tim ti nece pomoci i u "ocuvanju misicne mase" u fazi rada na definiciji...svestan sam da se mase nekim studijama u kojima se predlaze kombinovanje biljnih proteina u cilju dobijanja kompletnog profila amino kiselina...ali nisam pobornik toga...niti je to opste prihvaceno....i smatra se ekstremom sa aspekta zvanicne medicine...

Sve sto si do sada naveo da si jeo ti je nanelo vise stete, nego li da si ubacio meso...tj. kvalitetne vrste mesa...

Sve sto je previse restriktivno nikada ti nece doneti napredak...

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2014, 01:49:03 posle podne »

Mozda je offtopic, ali da li ti znas razliku izmedju vegana i vegetarijanca ? Posto ti nisi vegan po ovome sto pises. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
peroball
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2014, 01:39:00 posle podne »

Cilj mi je eventualni gubitak telesne masti oko 1-3 procenta,a da ne izgubim cistu misicnu masu.Sve sto sam naveo konzumiram manje vise.Uspeo sam da se odviknem lose navike,jeo sam 150-200 g eurokrema,uz hleb sam znao redovno da koristim majonez,ponekad i vise.Pravi uzas. Svestan sam da je to bilo lose,ali
zato sam se potrudio da se odviknem od toga.

Mene sto interesuje,jeste da mi neko da svoj predlog ishrane,ne mora to biti od namirnica kojih sam naveo,moze od bilo cega,samo hocu da vidim neki primer ishrane kako izgleda,pa da znam sta da menjam u ishrani :)  
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2014, 01:08:10 posle podne »

Ne znam koliko vegani mogu da napreduju, trebalo bi da unosis dosta proteina iz jaja i iz nemasnih sireva. Masti iz kostunjavog voca i maslinovog ulja, Uh iz ovsenih, pirinca, int.hleba. Ovo sto je tebi primarno treba da izbacis, ovo iz drugog plana da unosis redovno.
Da li bi probao protein dobijen od junetine? Kao whey samo nije od surutke nego od junetine. Da pojacas unos proteina. I povrce u ogromnim kolicinama. Ubacio bih uz whey i kreatin i glutamin.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2014, 12:30:48 posle podne »

mleko i jogurt - jako masno, ne valja...  eventualno čaša jogurta na dan zbog probiotika, više od toga ne.
jaja su ok
hleb običan ne valja, integralni jedno parče - dva, ali pravi integralni
grašak, pasulj, leguminoze... ponekad može... ali bez zaprške i ostalog
povrće sveže i bareno neograničeno
banana samo 1 posle treninga
krompir ili pirinač možeš kao prilog uz ručak
orašaste plodove izmeĂ°u obroka...

ne sviĂ°a mi se ovde skoro ništa :)   

konzumiraš li kao vegan mladi sir?   jedeš li povrće?

ja bih bazirala ishranu na svežim salatama u tom slučaju, pa bih dodala raznorazne dodatke  - jaja ili mladi sir,  kukuruz, pirinač i dr....

Sačuvana
peroball
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2014, 11:59:59 pre podne »

Da li bi neko mogao da mi pomogne,i da predlozi kako bi sredio ishranu za misicnu definiciju od sledecih namirnica,koje su trenutno sezonske:

Glavni spisak:
Mleko i jogurt (3 posto masnoce ),jaja,hleb obican,grasak,pasulj,djuvec,krompir,paradajz,senf,banane

Namirnice u drugom planu:
Dolazi u obzir svo sezonsko voce i sve biljne vrste(bademi,lesnici,bundevino seme...)

Od suplemenata whey protein

Da napomenem da sam vegan,meso ne konzumiram.Treninzi su mi ujutru.

Pozdrav svim clanovima :)




« Poslednja izmena: Avgust 15, 2014, 12:02:46 posle podne od strane peroball » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.