TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:51:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc iskusnijih  (Pročitano 2843 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Septembar 25, 2014, 07:09:53 posle podne »

Trening snage i hipertrofije je anaerobni trening i primarno trosi kreatin fosfat i glikogen stoga je potrebno da tvoja ishrana sadrzi 50% slozenih ugljenih hidrata !
Sačuvana
Danijel No1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #13 poslato: Septembar 25, 2014, 12:02:01 pre podne »

Hvala ljudi,sami znate kad vam nesto udje u glavu i kad pocnete da budete opsednuti necim da je to nesto najgore.Epa meni se to desava trenutna ishrana je 600 gr mesa dnevno 400gr crveno i 200gr piletina,whey 60gr,ovsene 120g sto cu da povecam na 150-200,jaja i po nekad parce sira,pirinac jedem uglavnom kad ne vezbam a to je sreda i nedelja,u zadnje vreme praktikujem malo vise pirinca pa se osecam bolje tokom nedelje i imam snagu za rad...Garantujem da svako od vas zna ono kad ceo zivot ima neki visak ili manjak i eto sad je cvrsto resio da to promeni iz korena i da bude onako kako je zamislio!Trenutno mi je takav haos u glavi...Hvala svima koji daju svoje misljenje respekt s moje strane..;) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2014, 06:57:50 posle podne »

Trenutno imam 77 kg i jos neki procenat masti,ogroman deo sam skinuo ali ostao je onaj zadnji sto se kaze koji pokriva trbusnjake toliko da ne mogu lepo da se vide,i vec skoro 3 nedelje je tako,pa ako moze neki savet jer msm da tapkam u mestu..

Kolko puta da ti kazem da krenes na masu, nerviras me covece :D

Svi vežbamo "zajedno"( PeĂ°oni, Danijel i moja malenkost)...Danijele, i sam znaš da nemamo loše namere...ali mislim da preteruješ...podržavam PeĂ°onijev predlog...ajmo na što čistiju masu...

Ali da napomenem...stalno te "kljucam" opaskama, DA TI TREBA VIŠE HIDRATA...TI SI STALNO U KETO VARIJANTI...ne zaboravi da tvoje telo "ubrzava" metabolizam do odreĂ°enog stepena, ali ako si predugo na "modu izgladnjivanja", telo počinje da se brani, tako što ekonomiše u skladu sa dostupnim "nivoima energije", dakle, METABOLIZAM SE USPORAVA, PADA NIVO HORMONA ŠTITNE ŽLEZDE...TELO JE GLADNO, PREDUGO GLADNO...ČAK I PUNJENJE HIDRATIMA KADA GA RADIŠ JE "NEDOVOLJNO"( ni tada nemaš dovoljno hidrata)...PREVIŠE RESTRIKTIVNOSTI ĆE TEK UZETI MAHA SA JO-JO EFEKTOM, NAIME, TVOJE TELO ĆE KAD POČNEŠ "NORMALNO" DA JEDEŠ NASTAVITI DA SE PONAŠA KAO DA JE IDALJE U "GLADOVANJU", STVARAĆE REZERVE JOŠ BRZE( SALO), JER JE "uplašeno" OD DALJEG GLADOVANJA...TAKO DA JE TVOJ TRENUTNI SISTEM KONTRAPRODUKTIVAN...PEĂDONI TI JE TO 1001 PUTA REKAO NA TRENINGU...

NEMOJ DA BUDEŠ TVRDOGLAV...POSLUŠAJ DOBRONAMERNE SAVETE...POVEĆAJ UNOS ( složenih )HIDRATA RAZUMNO...

Inače, koliko dugo si na keto-izgladnjivanje varijanti? Mislim da je više od 8 nedelja...12 nedelja? I sa medicinske tačke to je previše...dosta si mišićne mase izgubio...a mislim i da trenažni "potencijal" trpi...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Septembar 24, 2014, 05:23:49 posle podne »

Trenutno imam 77 kg i jos neki procenat masti,ogroman deo sam skinuo ali ostao je onaj zadnji sto se kaze koji pokriva trbusnjake toliko da ne mogu lepo da se vide,i vec skoro 3 nedelje je tako,pa ako moze neki savet jer msm da tapkam u mestu..

Kolko puta da ti kazem da krenes na masu, nerviras me covece :D
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2014, 04:21:29 posle podne »

Trenutno imam 77 kg i jos neki procenat masti,ogroman deo sam skinuo ali ostao je onaj zadnji sto se kaze koji pokriva trbusnjake toliko da ne mogu lepo da se vide,i vec skoro 3 nedelje je tako,pa ako moze neki savet jer msm da tapkam u mestu..
Za to treba dosta vremena, i jos rigoroznija ishrana.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Danijel No1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2014, 03:35:53 posle podne »

Trenutno imam 77 kg i jos neki procenat masti,ogroman deo sam skinuo ali ostao je onaj zadnji sto se kaze koji pokriva trbusnjake toliko da ne mogu lepo da se vide,i vec skoro 3 nedelje je tako,pa ako moze neki savet jer msm da tapkam u mestu..
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #8 poslato: Septembar 05, 2014, 07:29:31 pre podne »

Miki druze bar je pirinac jeftin. U obroku u kojem ti fale kalorije dodaj 40-50g pirinca, zumanca nemoj da bacas vec jedi cela jaja uvek ako nemas problema sa holesterolom. Dobices i kalorije i zdrave masti i protein, jbg nisi u boljoj mogucnosti. :S
Moram da pitam da ti nije malo previse obaveza spremanje 8-9 obroka dnevno ? Mislim da to moze sve da stane u 5 obroka, bice ti lakse. :)
Pa jaja mahom i jedem cela, bar do 3 komada :D
Planirao sam da povecam hidrate, pa cu jesti jos pirinca :)
Ma cini se, ne spremam toliko, ovo meso i piranac, se spremi jednom, pa podelim na 2 dela, bademe samo kupim, rucak kuci spremi majka, a za obrok u 21:00, nekad nemam ni kintu, a u glavnom samo kupim :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 05, 2014, 12:06:01 pre podne »

Miki druze bar je pirinac jeftin. U obroku u kojem ti fale kalorije dodaj 40-50g pirinca, zumanca nemoj da bacas vec jedi cela jaja uvek ako nemas problema sa holesterolom. Dobices i kalorije i zdrave masti i protein, jbg nisi u boljoj mogucnosti. :S
Moram da pitam da ti nije malo previse obaveza spremanje 8-9 obroka dnevno ? Mislim da to moze sve da stane u 5 obroka, bice ti lakse. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2014, 11:48:42 posle podne »

@zile Tek sad mi izbacilo tvoj post. Pokusacu da povecam to malo, hvala na savetu. Znam, nekom je zivot majka, nekom maceha :) .
@Slavisa U redu, potrudicu se da povecam, i planirao sam da to uradim :). Znam, i hvala puno na savetima i podrsci! :)
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2014, 11:51:24 posle podne od strane Miki91 » Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2014, 11:34:35 posle podne »

Znam brate...sve mi je jasno i da para nema i da je teško napraviti kvalitetan kalorijski suficit...možeš još malo da pojačaš kvalitetne hidrate, kad sam detaljnije pogledao čini mi se da je unos oko 200 gr...pojačaj bar još za oko 100 gr hidrata dnevno( pirinač, krompir)...hidrati su osnovni preduslov za povećanje mišične mase...ne zaboravi...jedino ukoliko su depoi glikogena "siti" telo će ući u zonu mišićnog anabolizma...

Sve što ti bude trebalo tu smo...

Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2014, 11:05:11 posle podne »

Ok...ako si obezbedio u svom meniju dobar odnos proteina visoke biološke vrednosti, kompleksnih ugljenih hidrata i zdravih masti...sve će biti ok...a mislim da je tako...bolje je nego ranije, siguran sam...

Dakle, bar 2- 2,5 gr/ kg proteina, duplo više hidrata( 2-4 gr/ kg)...biće sve ok...mislim da smo okvirno računali neke parametre...BMR, TDEE...shvatio si suštinu...

Uzevši u obzir tvoju materijalnu situaciju...tamo gde škripi dodaj i po koje belance...npr. uz ovu užinu oko 17:30...

Dobro je... ;) uskladi koliko možeš...

Samo napred...

Kako idu treninzi? Zdravstveno sve ok?
Da, bolje je nego ranije, ali je problem sto ovom ishranom ne mogu da napravim adekvatni kalorijski suficit, i cini mi se, bar mi tako kazu da sam jos smrsao, a poenta je da se ugojim i nabacim misice :(
Zdravstveno manje vise, imam staru povredu ramena, ali sam vec navikao na to, pa treniram :), i od ove godine vucem neku povredu kicme, pa eto, danas sam recimo radio mrtvo, i sada me boli donji deo kicme. Ali u sustini sam ok :D
Treninzi super napreduju.

Hvala na podrsci Sale, znaci puno!
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2014, 11:05:07 posle podne »

09:45 - ubaci UH i kad bi mogao recimo da povecas za jos po 50gr UH u ovim obrocima sto si naveo da jedes pirinac..

Mng kosta zdrava ishrana za nase uslove majku mu, greota je sto neko sto mng ima apsolutno ga ne interesuje nista u vezi ovoga, a mi se kidamo za svaki obrok...
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2014, 10:57:51 posle podne »

Ok...ako si obezbedio u svom meniju dobar odnos proteina visoke biološke vrednosti, kompleksnih ugljenih hidrata i zdravih masti...sve će biti ok...a mislim da je tako...bolje je nego ranije, siguran sam...

Dakle, bar 2- 2,5 gr/ kg proteina, duplo više hidrata( 2-4 gr/ kg)...biće sve ok...mislim da smo okvirno računali neke parametre...BMR, TDEE...shvatio si suštinu...

Uzevši u obzir tvoju materijalnu situaciju...tamo gde škripi dodaj i po koje belance...npr. uz ovu užinu oko 17:30...

Dobro je... ;) uskladi koliko možeš...

Samo napred...

Kako idu treninzi? Zdravstveno sve ok?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2014, 09:55:23 posle podne »

Pozdrav drustvo, evo ponovo mene :)

Ovako, ima 2, 3 nedelje kako sam na forumu, i kako sam, koliko sam u novcanoj mogucnosti korigovao ishranu. Moj je problem sto radim 6 odnosno 7 dana nedeljno, idem peske na poso, i od posla, isto vazi i za teretanu. Treniram 5 puta nedeljno, svaku grupu misica posebno sa 2 dana odmora. Zbog posla i slabo spavam. E sad, ja sam ishranu korigovao i izbacio sve "stetne" stvari, i samim tim, dosta kalorija na dnevnoj bazi. Visok sam 1.79 a tezak nekih 73-75 kila (nisam se merio skoro, ali otprilike). Zelim da nabacim masu, ali mi je dnevno potrebno da unesem oko 3600 "dobrih" kalorija, sto je za moju finansijsku situaciju neizvodljivo. Evo otprilike moje korigovane ishrane, pa sam raspolozan za kritike i ispravke. Trenutno sam u popodnevnoj smeni, pa je to izgledalo ovako:

08:15 100 ovsenih sa 300 ml mleka
09:45 3, 4 kuvana jaja + nesto malo sira i nesto paradajza
11:30 trening, odmah posle treninga banana
13:00 kada dodjem kuci 100 grama pirinca i 150 grama pileceg belog i neka salata
15:00 rucak, obicno sta ima kuci, to vec ne mogu da biram
17:30 30 ak grama badema za uzinu
19:00 100 grama pirinca i 150 grama pileceg belog
21:00 120 grama tunjevinei integralna kifla ( sa tim da nemam uvek novca za ovaj obrok, danas je eto bilo :) )
00:30 kada dodjem kuci pojedem nekih 50-100 grama sira :)

Svaki predlog je dobro dosao! Hvala unapred  ;)
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2014, 10:25:54 posle podne od strane Miki91 » Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.