TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:26:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MOJA ISHRANA ZA MASU..  (Pročitano 31494 puta)
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #137 poslato: Novembar 12, 2014, 07:46:22 posle podne »

imam par pitanja.da li je korisno da jedem neposreno pred spavanje ili ne?,i koliko vremena pre treninga trebam da jedem?
Da, treba da jedes pred spavanje. A pred trening, pa zavisi, mahom je subjektivno, od sat do dva bi trebalo. Meni licno, oko sat ipo treba da mi se slegne hrana, nekad i vise, zavisi i sta radim u teretani.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
rocko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #136 poslato: Novembar 12, 2014, 07:42:51 posle podne »

obicno pred spavanje pijem protein ako ne onda  elu.zbog posla mi je tesko da usaglasim ishranu,npr kada radim 2 smenu dolazim kuci u  11 jedem i odmah na spavanje ustajanje u  8 jedem ovsene i na trening u 9.e sad ne znam da li mi je bolje da  nejedem nikako pred trening ili kako bih mogao da iskombinujem?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #135 poslato: Novembar 12, 2014, 07:29:49 posle podne »

Pred spavanje jedino megle ili ella sir. Bar dva sata pre treninga bi trebao da jedeš.
Sačuvana
rocko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #134 poslato: Novembar 12, 2014, 07:18:04 posle podne »

imam par pitanja.da li je korisno da jedem neposreno pred spavanje ili ne?,i koliko vremena pre treninga trebam da jedem?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #133 poslato: Septembar 29, 2014, 01:23:27 pre podne »

Naravno..."cilj opravdava sredstvo"...dakle, način ishrane u odnosu na cilj...bez restriktivnosti i krajnosti...razumno, postavljajući sebi jasne i dostižne ciljeve...ne možemo svi biti profesionalni bb, ali možemo dosta toga uraditi po pitanju "poboljšanja sopstvenog izgleda" i zdravstvenog stanja...

Ne možemo na sve da pazimo( gledano na "proveren" kvalitet dostupnih namirnica), ali ono što od nas zavisi uvek možemo da izkontrolišemo...način pripreme hrane, vrsta namirnica u ishrani, raznovrsnost, sklad i "dinamika" obroka...

Mada malo nas pominje i riblje ulje kao odličan izvor omega-3 masnih kiselina i vitamina rastvorljivih u mastima...prisetimo se svih pozitivnih aspekata "dovoljno" vitamina D u ishrani...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/vitaminska-superzvezda-vitamin-d3.html
Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #132 poslato: Septembar 28, 2014, 05:56:56 posle podne »

Upravo u tome je poenta. Ne vidim ni smisao hardcore rezultata samo za sebe (naravno, svi smo različiti), ako već težiš takvoj formi, takmiči se, lakše je sve sa dodatnim ciljem.

Slaviša, baš tako, jako slabu kontrolu kvaliteta imamo. Još kad na sve to čujemo razne priče o pojedinim mesarama (mada ja tu ne bih nijednu isključio), kakvi su i koji to izvori mesa, tj. odakle se uvozi i kog je kvaliteta... ne možemo na sve da pazimo. :)
Što se omega-3 tiče, u više navrata sam uzimao suplementaciju, ne znam zašto prestadoh, verovatno u nekom lošijem finansijskom periodu sam izostavio u korist whey-a i multivitaminskog kompleksa koji su meni svakodnevno na "meniju". :)
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #131 poslato: Septembar 28, 2014, 01:03:01 posle podne »

Niste dovoljno hardkor, ako brinete o ukusu  ;)

Složio bih se sa ovom konstatacijom ukoliko baš težite ka onim pravim hard rezultaima jer drugačije ne može.Ali opet ko želi rekreativno i umereno da se dovede u red onda je varanje dozvoljeno.
A pripreme za takmičenja i ta vrste jela je sasvim druga priča.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #130 poslato: Septembar 27, 2014, 06:30:50 posle podne »

Ne razmišljam previše o hrani jer se hranim jednolično, i to po obroku sa što manje različitih namirnica. Tako mi je lakše. Previše razmišljanja na temu ''Šta jesti danas popodne?'' dovodi do gladi i pojačane želje za hranom...
To je to, isto mislim i isto radim !!! :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #129 poslato: Septembar 27, 2014, 06:12:43 posle podne »

Ko može da jede str8 neka jede, ko ne može-ne može. Ne trebamo osuĂ°ivati drugu stranu. Konkretno ovsene obožavam, sameljem ih, dodam belanca,vodu i whey. Samo za tu namenu koristim Scitec-ove proteine jer su mi tako ovsene postale najomiljeniji obrok. Do pre 2 godine sam jeo ovsene sa wheyom i mlekom 0,5% mm. Nisam popravio formu zbog prelaska na vodu, ali mi je i ovako ukusno, plus uštedim nešto para na mleko. Za takmičarsku formu mleko ne, za rekreativnu ok, ko želi naravno.
Ne razmišljam previše o hrani jer se hranim jednolično, i to po obroku sa što manje različitih namirnica. Tako mi je lakše. Previše razmišljanja na temu ''Šta jesti danas popodne?'' dovodi do gladi i pojačane želje za hranom...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #128 poslato: Septembar 27, 2014, 03:28:36 posle podne »

Niste dovoljno hardkor, ako brinete o ukusu  ;)
Treba uzivati i u hrani kao i dok treniras
Tako je. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #127 poslato: Septembar 27, 2014, 02:19:01 posle podne »

Niste dovoljno hardkor, ako brinete o ukusu  ;)
Treba uzivati i u hrani kao i dok treniras
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #126 poslato: Septembar 27, 2014, 02:17:32 posle podne »

Jedina stvar koja mi se u zivotu nije i nece smuciti kako Pecha kaze pirinac i belo meso..to mogu ceo zivot bez problema
Evo nisam jedini. Meni je bas ukusno, a od zacina i dodataka samo so... A o kvalitetu za ovih namirnica da ne pricamo. :)
ja to senfom premazem pre pripreme jos :) na meso mislim
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #125 poslato: Septembar 27, 2014, 01:34:54 posle podne »

Jedina stvar koja mi se u zivotu nije i nece smuciti kako Pecha kaze pirinac i belo meso..to mogu ceo zivot bez problema
Evo nisam jedini. Meni je bas ukusno, a od zacina i dodataka samo so... A o kvalitetu za ovih namirnica da ne pricamo. :)
Pirinač samo vegeta, daleko ukusnije, a belo meso sa mnogo bibera, probaj :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #124 poslato: Septembar 27, 2014, 01:31:17 posle podne »

Jedina stvar koja mi se u zivotu nije i nece smuciti kako Pecha kaze pirinac i belo meso..to mogu ceo zivot bez problema
Evo nisam jedini. Meni je bas ukusno, a od zacina i dodataka samo so... A o kvalitetu za ovih namirnica da ne pricamo. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #123 poslato: Septembar 27, 2014, 01:15:39 posle podne »

Jedina stvar koja mi se u zivotu nije i nece smuciti kako Pecha kaze pirinac i belo meso..to mogu ceo zivot bez problema
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.