TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:39:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zeleni čaj kao podrška procesu "skidanja masnih naslaga" i imuno-booster  (Pročitano 2618 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2014, 07:29:14 posle podne »

Ja ga vec duze vremena pijem jer je dobar antioksidant. valjao mi je i prilikom mrsanja jer sam imao naviku da svaki dan pijem 2-3 nesscafe 3 u 1 i kad sam odlucio da umjesto te "kafe" pijem zeleni caj ja sam se ustvari rijesio i nepotrebnih kalorija.
Druga odlicna stvar a za koju sam mislio da se tripujem je sto daje budnost koja je meni potrebna jer radim u smjenama te sam svaki cetvrti dan nocna smjena, medjutim sa 2 solje zelenog caja ja puno lakse podnesem nocnu smjenu.
Ali moram reci da ja ne pijem zeleni caj iz kesica nego kupujem pravi u rifuzi, forsiram Kineski Gunpowder i Sencha-u (Japanska je skuplja ali je i kineska vise nego odlicna) i za nekih 5 eura se namirim za dva mjeseca. Dobra stvar kod ovih vrsta caja je sto se mogu minimum dva puta zaliti, znaci od jedne male kasike ja dobijem dvije solje i zaista su obje iste jacine... ne bi uopste stedio da osjetim da je druga solja imalo losija od prve.
A sto neko rece, dobar je i prije treninga.
Moj vam je savjet, ko pije zeleni caj neka pokusa nabaviti pravi a ne ovaj iz kesica, po meni je ogromna razlika.


Odlična preporuka...svi uvek zaboravimo "osnove"...svaki ozbiljniji "sagorevač" kao jedan od bitnih sastojaka ima ekstrakt zelenog čaja koji je standardizovan za "odreĂ°en procenat" EGCG( epigalokatehin galat)..i da, uvek akcenat na "rinfuz varijantu"..."Sencha" radi "za sve pare"... ;D
Dok sam spremao hirurgiju bila je pravi "mentalni booster"  ;)
Sačuvana
nanke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2014, 03:59:57 posle podne »

Ja ga vec duze vremena pijem jer je dobar antioksidant. valjao mi je i prilikom mrsanja jer sam imao naviku da svaki dan pijem 2-3 nesscafe 3 u 1 i kad sam odlucio da umjesto te "kafe" pijem zeleni caj ja sam se ustvari rijesio i nepotrebnih kalorija.
Druga odlicna stvar a za koju sam mislio da se tripujem je sto daje budnost koja je meni potrebna jer radim u smjenama te sam svaki cetvrti dan nocna smjena, medjutim sa 2 solje zelenog caja ja puno lakse podnesem nocnu smjenu.
Ali moram reci da ja ne pijem zeleni caj iz kesica nego kupujem pravi u rifuzi, forsiram Kineski Gunpowder i Sencha-u (Japanska je skuplja ali je i kineska vise nego odlicna) i za nekih 5 eura se namirim za dva mjeseca. Dobra stvar kod ovih vrsta caja je sto se mogu minimum dva puta zaliti, znaci od jedne male kasike ja dobijem dvije solje i zaista su obje iste jacine... ne bi uopste stedio da osjetim da je druga solja imalo losija od prve.
A sto neko rece, dobar je i prije treninga.
Moj vam je savjet, ko pije zeleni caj neka pokusa nabaviti pravi a ne ovaj iz kesica, po meni je ogromna razlika.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2014, 11:35:38 pre podne »

Pozdrav :)

Da li moze da se zeleni caj koristi kao sto kazete prije treninga, a nakon treninga da se popije whey protein + obrok + (mozda opet zeleni caj zbog sagorijevanja masti)?



Zeleni čaj je odličan zbog mnogo stvari, ali neki poseban efekat na skidanje masnih naslaga -nema. Ima uticaja, ali daleko manje od nekog sagroevača koji sadrži nekoliko  supstanci koje utiču na gubitak masnog tkiva.
Kakva ti je ishrana generalno?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2014, 11:43:39 posle podne »

Zeleni caj samo potpomaze, za sagorevanje mnogo toga mora da se poklopi, caj mozes piti tokom celog dana, nema pravila, ja sam nekad na 1 1,5 litar dnevno, sve zavisi kad sam kako raspolozen.. ali ne posmatrajte ga kao cudotvornog naslagotopljaca :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2014, 11:35:01 posle podne »

Topla preporuka uzimati zeleni čaj pola sata pre treninga...( neposredno) posle treninga nema potrebe...dakle, whey + do 30 gr dextroze( prosti hidrati)...sačekati do sat vremena pa "čvrst" obrok( uz taj obrok se može dodati)...

Iako ga mnogi smatraju "bezazlenim" sagorevačem, treba izbegavati konzumaciju u intervalu kraćem od 4 sata pred spavanje zbog moguće nesanice, kod osetljivih, zbog prisustva kofeina, teofilina, katehina...

Naravno sve to zavisi od kvaliteta i količine unetog čaja...ne treba očekivati čuda, jer osnovu svega čini korekcija ishrane i "ciljani trening"...a zeleni čaj ili bilo koji drugi sagorevač je samo podrška procesu sagorevanja...

Sačuvana
Dovlaa85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2014, 10:46:31 posle podne »

Pozdrav :)

Da li moze da se zeleni caj koristi kao sto kazete prije treninga, a nakon treninga da se popije whey protein + obrok + (mozda opet zeleni caj zbog sagorijevanja masti)?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2014, 08:11:28 posle podne »

У многим чланцима до сада смо помињали зелени чај, али никада му нисмо посветили један цео чланак...

Шта зелени чај чини тако специфичним?

То су његови састојци - ТАНИНИ, КАТЕХИНИ, ФЛАВОНОИДИ, ТЕАНИН и КСАНТИНИ.



ТАНИНИ - због својих својстава побољшавају варење и делују антисептички на кожу и слузокоже.

КАТЕХИНИ - спадају у групу полифенола који имају снажне антиоксидативне спосоности, сматра се су јачи 25-100 пута у односу на витамин Ц и Е (који су најјачи витамински антиоксиданси).
Од њих је најпознатији састојак зеленог чаја EGCG (епигалокетехин-галат) који је један од најмоћнији сагоревача масти и убрзавача метаболизма.

ФЛАВОНОИДИ -стимулатори вашег имуног система.

ТЕАНИН - је амино-киселина која има опуштајући ефекат. не само на "мождане функције", већ и на мишиће( смањује упалу мишића). Сматра се да појачава концентрацију, ментални фокус, а подиже и ниво серотинина у мозгу па тако остварује и моћан анти-депресивни ефекат.

КСАНТИНИ - прва асоцијација за ову групу једињења је КОФЕИН... и његов "брат од тетке", ТЕОФИЛИН, који је јачи по ефекту од кофеина и има моћнији ефекат на ширење дисајних путева ( теофилин је главни састојак неких лекова за астму, аминофилин, дурофилин...)

Зелени чај има и своју браћу, црни, бели чај...разлика је у процесу ферментације...што чај дуже ферментира то има више кофеина и боја је тамнија, али је и мање корисних антиоксиданаса...




Зелени чај је идеалан као пред-тренинг "booster", и као сагоревач масти...

Што се "дозирања" тиче, "чај од целог листа" је најбољи...са што мање обраде, ситњења и сушења...пити га 3 пута у току дана, после оброка ( у сврху сагоревања масти)...
Иначе сваки чај, па тако и зелени може смањити респорпцију гвожђа, тако да не треба претеривати...


By dr Slavisa Stojic
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.