TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:58:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet Ponovo  (Pročitano 21996 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 26, 2014, 08:43:52 posle podne »

Bench,kosi bench,potisak ravni kosi,kontra kosi sa bucicama,razvlacenja na kosoj klupi i razvlacenja na spravi i potisak na trenazeru odatle izaberem.
Da nije malo puno ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 26, 2014, 08:28:15 posle podne »

Bench,kosi bench,potisak ravni kosi,kontra kosi sa bucicama,razvlacenja na kosoj klupi i razvlacenja na spravi i potisak na trenazeru odatle izaberem.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 26, 2014, 03:03:08 posle podne »

I ja se slažem da je izbor suplementacije odličan :)
Kažeš da ti bench ide slabo,kako ti izgleda jedan prosečan trneing grudi ?
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 26, 2014, 12:54:11 pre podne »

Poceo sam da radim vezbe za noge normalno imam povremene bolove ne forsiram cucanj oko 70-80kg max.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #26 poslato: Oktobar 26, 2014, 12:53:08 pre podne »

Bademe jedem kad se setim u semenkari uzmem 100gr pecenih badema ali su skupi kao dhavo 1400kg.Tipa mozda 2-3 puta nedeljno popravicu 2. obrok jedino sa belancem ili celim jajem.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 26, 2014, 12:46:59 pre podne »

Razumem da je tvoje stanje sa kolenom problem koji imaš vezano za kardio, ali mislim da ti je data preporuka oko nekih alternativa za "kardio koji ne opterećuje kolena", npr. plivanje...

Šta misliš o brzom hodanju? Hodanje na traci? Da li i pri hodu imaš problema? Opet kažem, da ne bi bilo loše da se u odeljku foruma o sportskim povredama konsultuješ sa dr Tutorovim oko alternativa za kardio-trening...

Po pitanju menija jedino mi je obrok br. 2 "loš"...samo mleko ili jogurt i jabuka...ne bih tako...učinio bih to malo "konkretnijim"...možeš i tu dodati neko belance( celo jaje)...ili neki "jači" i dostupni izvor proteina visoke biološke vrednosti...

Bolje je da jedeš batake( naravno skineš "kožicu"), a da se svinjsko naĂ°e reĂ°e na meniju...

Fali ti i malo više zdravih masti...negde oko 45 gr( ukupno)...ubaci malo badema, oraha, lešnika, ok je i kiki-riki...

Npr. u poslednjem obroku ella-sir( oko 200-250 gr) sa oko 30-40 badema...
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2014, 12:48:30 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 25, 2014, 11:13:08 posle podne »

S obzirom da ne radim kardio stomak mi se skinuo kilaza je ono 87-88,5 variram zavisi da li sam jeo ali to je ta kilaza sa obzirom da sam krenuo skoro i prvi put sa suplementacijom imam osecaj da mogu vise puta da odradim malo veće kilaze :) Meni se poboljsao jer su se moji navikli uglavnom imam jednu pauzu od 3-4h dana bez hrane u danu ostalo je manje vise standardno,jedem svinjetinu to je jedini junk ali ne mogu bez toga :)

1.Ujutru pahuljice+4 belanca+ella sir
2.Ili uzmem casu jogurta sa jabukom ili popijem 500ml mleka
3.Meso neku uglavnom 200gr sa barenim krompirom ili pirincom ili pasuljom(svinjska snicla uglavnom vesalica ili pilece belo ne jedem batake vise)
4.Tu je ili Oslic  sa pirincom
5.Posle treninga Whey i onda jedem Pilece Belo sa pirincom i salatama uz sve obroke
6.ella sir ono pakovanje od 450 delim na 2 obroka i 3 jaja 1 celo i 2 belanca razmisljam se da ubacim 3 belanca.

To je to :) stomak mi se povukao vrv jer sam ubacio trbusnjake koje sam stalno izbegavao zasad tu je najveci napredak i na vezbama za ledja,jako mi slabo idu vezbe za grudi,uglavnom ravni bench.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 25, 2014, 10:53:06 posle podne »

Pozdrav ljudi sve ide po planu uzeo sam Scitec whey proffesional 2,35kg pijem mericu posle treninga i Labradin kre alkalyn 1 pre 1 posle treninga.Sad procitao sam negde da treba uzimat Omega 3 ja mislim posto svaki dan jedem maltene neku vrstu ribe ili Tunjevinu ili Pečeni oslić da nemam potrebe uzimat bilo šta jos ? ako ima neko savet moze preporuciti :) rezultati su dobri povecane su kilaze na suvo doduse suplementacija je početa ovo je 5. dan.

Po pitanju suplementacije - odličan izbor!

Vezano za krea alkalyn( proizvoĂ°ač Labrada), mala "preporuka", pošto po kapsuli imaš 750 mg krea-alkalyna, tj. "serving size" je 2 kapsule, tj. 1500 mg...smatram da je doza od 1 kapsule pre i 1 posle treninga nedovoljna na tvoju težinu od skoro 90 kg...pojačaj na 2 kapsule pre i 2 kapsule posle treninga...i naravno budi dobro hidriran( dakle, 2,5 - 4 l "čiste vode", plus potrebe u toku treninga)

Dodaj slobodno omega-3( 1000 mg , standardizovana na 180 mg za EPA i 120 mg za DHA) bar 3 kapsule dnevno uz obrok...omega-3 spada u kategoriju onih suplemenata za koji važi pravilo- "od viška glava ne boli"...a i što je bolji odnos omega-3 u odnosu na omega-6 i trans-masti to bolje...

Moja preporuka bi bila da ubaciš i neki vitaminsko-mineralni kompleks...npr. http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

I ne zaboravi, konzervirane varijante ribe nemoj svakodnevno( preporuka 1-2 puta nedeljno, zbog "mogućeg" prisustva žive i olova), akcenat na svežu ribu...

Hvala što si se javio...tu smo da pratimo zajedno tvoj napredak...

Kako ti sada izgleda dnevni meni? Ima li promena na bolje po pitanju treninga i "izgleda"?
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2014, 10:55:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 25, 2014, 10:16:04 posle podne »

Pozdrav ljudi sve ide po planu uzeo sam Scitec whey proffesional 2,35kg pijem mericu posle treninga i Labradin kre alkalyn 1 pre 1 posle treninga.Sad procitao sam negde da treba uzimat Omega 3 ja mislim posto svaki dan jedem maltene neku vrstu ribe ili Tunjevinu ili Pečeni oslić da nemam potrebe uzimat bilo šta jos ? ako ima neko savet moze preporuciti :) rezultati su dobri povecane su kilaze na suvo doduse suplementacija je početa ovo je 5. dan.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 08, 2014, 05:03:55 posle podne »

Imao sam takozvanu povredu dislokaciju patele 2 puta a cucanj me dovodi u odredjeni polozaj koji nije bas preporucljiv.Hvala na savetima :)
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 08, 2014, 12:31:11 posle podne »

Sve je ok kod kliničke  slike :) Pričao sam ima pola godine o povredi ona je prošlost ali kod cucnjeve ne smem kod te vrste povrede ne makar sa nekim velikim opterecenjem.Aha da vidim da li sam razumeo ja trebam cesto da radim treninging sa maximalnim opterecenjem ?
Ne maximalnim, nego 70, 80% od maximuma, napisao ti je Slavisa detaljno kako izgledaju treninzi hipertrofije, sto se tice tezina... Trebalo bi da tezis da ih povecavas iz treninga u trening, jer rekoh ti, za tvoju kilazu i visinu, to nisu neke kilaze, i ima tu dosta prostora za napredak. A ako mozes da radis druge vezbe za noge, i ne smeta ti za koleno, kako ti to samo cucanj smeta? Probaj od opterecenja samo sa sipkom, pa povecavaj polako tezinu iz treninga u trening. Mozes i da koristis neki steznik za koleno.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 08, 2014, 12:30:06 posle podne »

Ne radiš trening sa 70-80% od svog maksimalnog opterećenja...detaljno pogledaj post o tome...ili da kažemo razumljivo težina sa kojom ćeš odraditi 8-12 ponavljanja...

Nemam snagu uopste kad sam krenuo bio sam jako gojazan sa velikom kilazom a jako slab.Sve vezbe radim po 4 serije od 8 do 10 ponavljanja

Grudi:Bench,Kosi bench,Kosi potisak,Razvlacanja onaj leptir na masini,Ravni Potisak,Kontra kosi potisak,Ravni potisak na masini..Od tih vezbi izaberem 5 vezbi za trening
Ledja:Povlacenja na latu ispred i nazad,Hammer na masini,Veslanje u pretklonu na masini ili slobodno,Veslanje sa bucicom,Povlacenje onim trouglom na masini,Ledjne ekstenzije
Ramena: Na fixiranoj spravi iza glave i ispred,Bucice za prednje rame ima 2 vezbe ne znam strucan naziv,letenje,i podizanje Z sipke do brade
Noge: To radim uglavnom 2 vezbe za kvadriceps,2 za zadnju lozu,2 za listove ne smem cucnjeve jos uvek zbog neke povrede kolena

Uglavnom tezine su na benchu mogu oko 60kg,u pretklonu isto tako oko 50-55kg,Ramena na fixiranoj oko 40kg.
Hmm, ako si toliko visok, i tezak, to su male kilaze za tebe... Zato i nema napretka. Treninzi moraju da budu dosta jaci. Isto, moraces da radis mrtvo i cucnjeve kako bi bilo bilo kakvog napretka, u snazi i u misicnoj masi. Izbegavaj vezbe na spravama, to su izolacione vezbe, za kada vec budes nabacio masu, forsiraj vezbe sipkama i bucicama. I naravno, razdvoji ovo kako sam ti rekao...

Da Miki je to dobro primetio...postoji nešto što se zove trening hipertrofije( radiš sa 70-80% od svog maksmuma, tj. 1 MR)...a kada smo kod MR jedan mali uput o tome...

Дакле,
1MR ( repetitio maximum) представља оно оптерећење које можемо подићи САМО ЈЕДНОМ У СЕРИЈИ...НАШ МАКСИМУМ!

Да би га израчунали користићемо следећу табелу :

% од максимума Број понављања у серији
100 % 1
97.22 % 2
94.44 % 3
91.66 % 4
88.88 % 5
86.1 % 6
83.32 % 7
80.29 % 8
78.84 % 9
77.47 % 10
76.18 % 11
74.96 % 12
73.8 % 13
72.7 % 14
71.66 % 15

Ево једног примера рачунања 1MR

Ако на бенчу подигнемо 60 kg , 4 пута, искористићемо формулу по којој је
V- максимална тежина коју дижемо,
I – тежина коју смо подигли,
P – проценат од максималне тежине, тј. 1MR.

V = ( I x 100 ) : P ,

V= (60 kg x 100) : 91.66 = 65.45 kg

V=65.45 kg

Из овога видимо да ја максимална тежина коју наш вежбач може да избаци на бенчу 65.45 kg, то је његов 1MR.

Ево још једног примера...хоћемо да урадимо неку вежбу са 8 понављања...

Ако знамо да нам је максимум у некој вежби 110 kg (то нам је 1MR), a желимо да знамо која је то тежина са којом ћемо радити 8 пута, израчунамо:

I = (P x V) :100

I = ( 80.29 x 110kg) : 100

I= 88, 32 kg

Дакле, 8 понављања, тј. 80% од 1MR је 88, 32 kg!

INAČE, SA NAPRETKOM MENJAĆE SE I TVOJ "MR"...DAKLE POVEĆAVAĆEŠ SNAGU...BUDI SVESTAN I TOGA...

Hipertrofija je inače povećavanje mišićne mase na račun mišićnih proteina i vode...dakle,opet ponavljam...MIŠIĆ NAJBOLJE RASTE KADA JE POGOĂDEN OPTEREĆENJEM KAKO TREBA, DOBRO NAHRANJEN I ODMOREN...  ;D
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 08, 2014, 12:22:34 posle podne »

Sve je ok kod kliničke  slike :) Pričao sam ima pola godine o povredi ona je prošlost ali kod cucnjeve ne smem kod te vrste povrede ne makar sa nekim velikim opterecenjem.Aha da vidim da li sam razumeo ja trebam cesto da radim treninging sa maximalnim opterecenjem ?
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 08, 2014, 12:12:26 posle podne »

Ok ljudi od velike ste mi pomoci :) Znači manje više jelovnik je dobar osim drugog obroka ? razdvojicu trening :)

meso, riba, jaja, pirinač,krompir + zdrave masti+povrće( detaljne preporuke već imaš)...sir je ok u poslednjem obroku uz malo zdravih masti...posle treninga je ok i jedna banana...

I ne zaboravi kvalitet je uvek ispred kvantiteta...

Što se tiče treninga bilo bi dobro da čuješ mišljenje još nekih članova "Pansport tima"...Miki i ja samo to onako "laički"  :D

Po pitanju povreda u odeljku foruma o sportskim povredama za savet se možeš obratiti i dr Tutorovu...može ti dosta pomoći oko oporavka od povrede i rehabilitacije...

Zdravstveno si ok? Neki problem,alergija? Radio si skoro neku lab. analizu( krv, urin)?
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2014, 12:15:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 08, 2014, 12:06:12 posle podne »

Nemam snagu uopste kad sam krenuo bio sam jako gojazan sa velikom kilazom a jako slab.Sve vezbe radim po 4 serije od 8 do 10 ponavljanja

Grudi:Bench,Kosi bench,Kosi potisak,Razvlacanja onaj leptir na masini,Ravni Potisak,Kontra kosi potisak,Ravni potisak na masini..Od tih vezbi izaberem 5 vezbi za trening
Ledja:Povlacenja na latu ispred i nazad,Hammer na masini,Veslanje u pretklonu na masini ili slobodno,Veslanje sa bucicom,Povlacenje onim trouglom na masini,Ledjne ekstenzije
Ramena: Na fixiranoj spravi iza glave i ispred,Bucice za prednje rame ima 2 vezbe ne znam strucan naziv,letenje,i podizanje Z sipke do brade
Noge: To radim uglavnom 2 vezbe za kvadriceps,2 za zadnju lozu,2 za listove ne smem cucnjeve jos uvek zbog neke povrede kolena

Uglavnom tezine su na benchu mogu oko 60kg,u pretklonu isto tako oko 50-55kg,Ramena na fixiranoj oko 40kg.
Hmm, ako si toliko visok, i tezak, to su male kilaze za tebe... Zato i nema napretka. Treninzi moraju da budu dosta jaci. Isto, moraces da radis mrtvo i cucnjeve kako bi bilo bilo kakvog napretka, u snazi i u misicnoj masi. Izbegavaj vezbe na spravama, to su izolacione vezbe, za kada vec budes nabacio masu, forsiraj vezbe sipkama i bucicama. I naravno, razdvoji ovo kako sam ti rekao...

Da Miki je to dobro primetio...postoji nešto što se zove trening hipertrofije( radiš sa 70-80% od svog maksmuma, tj. 1 MR)...a kada smo kod MR jedan mali uput o tome...

Дакле,
1MR ( repetitio maximum) представља оно оптерећење које можемо подићи САМО ЈЕДНОМ У СЕРИЈИ...НАШ МАКСИМУМ!

Да би га израчунали користићемо следећу табелу :

% од максимума Број понављања у серији
100 % 1
97.22 % 2
94.44 % 3
91.66 % 4
88.88 % 5
86.1 % 6
83.32 % 7
80.29 % 8
78.84 % 9
77.47 % 10
76.18 % 11
74.96 % 12
73.8 % 13
72.7 % 14
71.66 % 15

Ево једног примера рачунања 1MR

Ако на бенчу подигнемо 60 kg , 4 пута, искористићемо формулу по којој је
V- максимална тежина коју дижемо,
I – тежина коју смо подигли,
P – проценат од максималне тежине, тј. 1MR.

V = ( I x 100 ) : P ,

V= (60 kg x 100) : 91.66 = 65.45 kg

V=65.45 kg

Из овога видимо да ја максимална тежина коју наш вежбач може да избаци на бенчу 65.45 kg, то је његов 1MR.

Ево још једног примера...хоћемо да урадимо неку вежбу са 8 понављања...

Ако знамо да нам је максимум у некој вежби 110 kg (то нам је 1MR), a желимо да знамо која је то тежина са којом ћемо радити 8 пута, израчунамо:

I = (P x V) :100

I = ( 80.29 x 110kg) : 100

I= 88, 32 kg

Дакле, 8 понављања, тј. 80% од 1MR је 88, 32 kg!

INAČE, SA NAPRETKOM MENJAĆE SE I TVOJ "MR"...DAKLE POVEĆAVAĆEŠ SNAGU...BUDI SVESTAN I TOGA...

Hipertrofija je inače povećavanje mišićne mase na račun mišićnih proteina i vode...dakle,opet ponavljam...MIŠIĆ NAJBOLJE RASTE KADA JE POGOĂDEN OPTEREĆENJEM KAKO TREBA, DOBRO NAHRANJEN I ODMOREN...  ;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.