TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:27:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet Ponovo  (Pročitano 21985 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #120 poslato: Januar 06, 2015, 02:44:46 pre podne »

Eh...samo treba potražiti...na 100 gr lanenog semena...

Masti - 42,16 gr
- zasićene masne kiseline - 3,66 gr
- mononezasićene masne kiseline - 7,53 gr
- polinezasićene masne kiseline - 28,73 gr

Izvor podataka: USDA National Nutrient Database for standard Reference, Release 16 (July 2003)


"Kako biste najlakše uvrstili laneno seme u ishranu zgodno je imati mlin za semenje ili za kafu (ali koji je sasvim čist). Ovo je potrebno zato što je opna lanenog semena teška za varenje tako da je potrebno smrviti je. Semenje lana, kao i druge orašaste namirnice, treba mleti pre nego što ćete ih koristiti jer je u pitanju namirnica koja lako užegne kada se samelje. Samleveno seme lana možete dodavati u hlebove, kolače, palačinke njima možete posipati razna jela, čorbe, salate."

"Ukoliko imate cele semenke lana,sameljite ih neposredno pred konzumaciju.
Ako ste već nabavili gotovo mleveno laneno seme,čuvajte ga van domašaja svetla ,zatvorenog na tamnom i hladnom mestu,jer u suprotnom postoji velika verovatnoća da će užegnuti."

Ubaci uz obrok( samo izbegavaj previše masti pre treninga, jer to može usporiti varenje i "otežati" predstojeći trening)...možeš da ga ubaciš ujutru uz ovsene, u jogurt...nema potrebe da kombinuješ maslinovo ulje i mleveno laneno seme...

OBAVEZNO PROČITATI - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/laneno-seme-sve-beefiti-za-koje-niste-znali.html

                                   http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/laneno-seme-u-ishrani-sportista.html
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 02:46:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #119 poslato: Januar 05, 2015, 09:46:16 posle podne »

Sad nastaje tu problem oko uklapanja pa bolje da pitam iako sam mozda dosadan,znači snabdeo sam se uskoro cu i naručiti Omega 3 u tabletama ali zasad imam: Laneno seme, kikiriki, extra virgin maslinovo.. Meni na dnevnom nivou treba 75 grama masti ali nigde ne mogu naci nutritivnu vrednost lanenog semena posto ovo sto imam je u zrno a moram da meljem i jos pravo pitanje u kojim obrocima dodati sve to ?? Mislio sam sve to podeliti na Ujutru i pred spavanje sa Ellom i jos jednim u toku dana,kašika ujutru i uveče uz laneno seme i kikiriki preko dana ?
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #118 poslato: Januar 05, 2015, 12:47:45 posle podne »

Ovo što uzimam ispada najvkalitetnije pošto to devojci donosi dobavljač za dzabe  ;D Extra Virgin Monini flaša je oko 1400 dinara u Maxiju  :o Uzimam 2 kašike dnevno jednu ujutru a jednu uveče sa ella sirom.

Dobar izbor...ali ne zaboravi i druge izvore zdravih masti, kao i da sve to obazrivo uklopis u "preporuceni dnevnu unos masti"...
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #117 poslato: Januar 05, 2015, 12:07:41 posle podne »

Ovo što uzimam ispada najvkalitetnije pošto to devojci donosi dobavljač za dzabe  ;D Extra Virgin Monini flaša je oko 1400 dinara u Maxiju  :o Uzimam 2 kašike dnevno jednu ujutru a jednu uveče sa ella sirom.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #116 poslato: Januar 04, 2015, 11:32:20 posle podne »

Imam kvalitetno Maslinovo ulje,italijansko,negde je flasa oko 1500 din za litar, da uzimam to da pijem dok ne uzmem omegu ? pa sta da radim pogresio sam :(

Ma ok,  glavu gore...može i maslinovo..ali treba obratiti pažnju na neke stvari, "devičansko, eskstra devičansko"...OBAVEZNO PROČITAJ sledeći tekst... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-maslinovog-ulja-u-ishrani.html

Samo polako, smireno...uvek pitaj i po 1000 puta, niko od naših dragih forumaša, niti članova "Pansport tima" ti neće uskratiti savet...

Uvek maslinovo ulje ubaci uz obrok, kao dodatak salatama...ali da ne preĂ°eš granicu od 0,8 gr masti po kg...ili bolje reći 15% od tvog TDEE...ubaci i "jezgraste" plodove...mleveno laneno seme, ribu( losos, pastrmka, skuša, oslić)...

Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #115 poslato: Januar 04, 2015, 11:17:16 posle podne »

Kikiriki je jedan od najjeftinijih 30din 100g
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #114 poslato: Januar 04, 2015, 11:14:34 posle podne »

Imam kvalitetno Maslinovo ulje,italijansko,negde je flasa oko 1500 din za litar, da uzimam to da pijem dok ne uzmem omegu ? pa sta da radim pogresio sam :(
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #113 poslato: Januar 04, 2015, 10:53:10 posle podne »

Slavisa sta se cudis, svi prvo uzmu whey i amino, a za omega 3 se nema. :D

I posle kažu, ja "huškam" ljude protiv suplemenata...  ;)

Pa ponavljam iste stvari stalno...  ;D

Da, priznajem, KRIV SAM...jer "lista" prioriteta se mora znati...

I na kraju ispadne, suplementi ne deluju...treba znati kada ubaciti koji suplement( ali pre toga srediti ishranu i trening), ekonomisati raspoloživim "sredstvima" - "pametno" i svrsishodno ih iskoristiti...poenta je da sa minimalnim ulaganjima imamo "maksimalni" efekat( koliko je to moguće)...

Niti želim da vreĂ°am ljude, niti da ismevam ničije greške...svi grešimo, "ljudski je grešiti", ali je neljudski istrajati u tome...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #112 poslato: Januar 04, 2015, 10:40:51 posle podne »

Slavisa sta se cudis, svi prvo uzmu whey i amino, a za omega 3 se nema. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #111 poslato: Januar 04, 2015, 10:24:30 posle podne »

Masti nisam unosio jer ne mogu da nadjem najeftiniju varijantu za to jer jednostavno finansije nedozvoljavaju.Poenta je sto nisam unostio nista lose pridzavam se koliko god mogu i jedem od hidrata pirinac,grašak i krompir,sve junk je izbačeno i izgleda da sam preterao sa hidratima jer sam dobio salo.napisao sam ispod sta sam jeo jedini dani kad se nisam pridrzavao je mozda najvise 1 mesečno kad bi 1 obrok pojeo nesto sto ne valja ali to je i dalje bilo sve proteinsko sa mozda vise masti.Ovo oko nove godine 31 i 1 se nisam pridzavao jer sam konzumirao i alkohol.

KATASTROFALNA GREŠKA!

0,6-0,8 gr masti po kg je jako bitna stavka tvog napretka...toliko bitnih funkcija za tvoje telo...masti nisu samo izvor energije, već i gradivne "materije" tvog tela, bitne za sve procese u tvom telu...

Zdrave masti imaš i u ribi( morska je obilata zdravi mastima)...ispravi grešku na vreme...

Izvori zdravih masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi,kiki-riki( PEČEN , NESLAN), maslinovo ulje(NEMA PRŽENJA NA ULJU), riblje ulje...po koje žumance?

Kako nisi mogao da naĂ°eš jeftiniju alternativu??? Imaš za whey i amino, a nemaš za "zdrave masti"???


« Poslednja izmena: Januar 04, 2015, 10:26:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #110 poslato: Januar 04, 2015, 09:49:23 posle podne »

Masti nisam unosio jer ne mogu da nadjem najeftiniju varijantu za to jer jednostavno finansije nedozvoljavaju.Poenta je sto nisam unostio nista lose pridzavam se koliko god mogu i jedem od hidrata pirinac,grašak i krompir,sve junk je izbačeno i izgleda da sam preterao sa hidratima jer sam dobio salo.napisao sam ispod sta sam jeo jedini dani kad se nisam pridrzavao je mozda najvise 1 mesečno kad bi 1 obrok pojeo nesto sto ne valja ali to je i dalje bilo sve proteinsko sa mozda vise masti.Ovo oko nove godine 31 i 1 se nisam pridzavao jer sam konzumirao i alkohol.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #109 poslato: Januar 04, 2015, 03:02:21 pre podne »

Napisi kolicine za sve. Nekada mozes zameniti piletinu svezom ribom, u glavnom ti ociste tamo gde kupis. Ja sam iskreno vise za opciju da ako si na masi imas u svakom obroku UH, samo u zadnjem mozes da izbacis osim ako ne treniras kasno. Fale masti, na masi slobodno 1g/kg tel. mase mozes ici. Ako imas npr. 80kg - 200g proteina, 400g UH, 80g masti. Ovde podrazumevam jak i muski odradjen trening! Dodao bih i samo da se test u tvom delu sintetise od masti i holesterola koje ti slabo unosis, i da je povecanje masti najlaksi i najjednostavniji nacin da podignes nivo testa u telu.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #108 poslato: Januar 04, 2015, 12:53:54 pre podne »

Napredovanje ide sasvim zadovoljavajuće za ovih mesec dana pa imam par nedoumica,naime došlo je povecanje od par kilograma i malo povecanje sala pa sam resio da korigujem malo jer cu na rotacije krenuti polovinom februara imam do leta nameru da isecem to koliko je moguće.
Trenutni jelovnik je bio svaki dan:
8:00 120gr pahuljica i 7 belanaca
11:00 50gr pahuljica i merica wheya
14:00 Piletina i pirinac i salata
17:30 PWM:kreatin+amino+merica wheya
18-19:00 večera piletina i pirinač
21-22:00 Ella sir.

Promena na koju sam mislio da uradim je:
10:00 150gr pahuljica i 7 belanaca
13:00 Piletina i povrce
16:00 Piletina i pirinac
18:00 PWM-2 merice wheya+amino+kreatin+dex
19:00 Piletina i pirinac
21:30 Ella sir

Izgleda mi kao manje obroka pa bi da pitam za savet.



P.S. Samo još ovo...whey + amino? Misliš na BCAA? Koju "formu" amino kiselina koristiš? Prah? Tablete, kaspule? Mislim da ti nisu potrebne uz whey...pogotovu ako imaš 2 merice...

Proteine na 2. Hidrate na 4 i masti na 60gr dnevno. Ti u ovoj ishrani nemas toliko masti sta vise nemas uopste.
Ubacis zumanca u dorucak i jedes npr 4 cela jaja. To ce da ti stavi masti u dnevni unos i tu imas sve zive vitamine i minerale tako da ne bacaj u kantu. Sem ako nemas neke probleme sa holesterolom mada ne verujem posto si mladji.

2.8 proteina... MAN pa ode sve u secer  :D i onda se ljudi pitaju pa sta ne valja  :D i hidrati na 5.4 pa bratic moj jedes kao MR.O  :D menjaj to.

Naš dragi Hater nas uvek oraspoloži svojim "delimično" tačnim konstatacijama...

Mala napomena, nisu sve masti iste...a masti iz žumanaca ne mogu u potpunosti zadovoljiti "potrebu" za esencijalnim masnim kiselinama, kao i vitaminima i mineralima...

Jedna molba za Hatera, zlatno pravilo svakog savetovanja je - ne naškoditi savetima...ili ako to prebacimo na polje medicine " primum non nocere"(osnovno je NE naškoditi), redovno pratim tvoje postove i zbunjuje me način tvog izlaganja, čini mi se da se šališ? Ili možda samo želiš da skreneš pažnju na sebe "originalnošću"...sve u svemu, nemoj dozvoliti sebi da budeš predmet ismevanja...

Ništa zlonamerno...
« Poslednja izmena: Januar 04, 2015, 01:09:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #107 poslato: Januar 03, 2015, 10:38:25 posle podne »

LOL
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #106 poslato: Januar 03, 2015, 10:09:39 posle podne »

Napredovanje ide sasvim zadovoljavajuće za ovih mesec dana pa imam par nedoumica,naime došlo je povecanje od par kilograma i malo povecanje sala pa sam resio da korigujem malo jer cu na rotacije krenuti polovinom februara imam do leta nameru da isecem to koliko je moguće.
Trenutni jelovnik je bio svaki dan:
8:00 120gr pahuljica i 7 belanaca
11:00 50gr pahuljica i merica wheya
14:00 Piletina i pirinac i salata
17:30 PWM:kreatin+amino+merica wheya
18-19:00 večera piletina i pirinač
21-22:00 Ella sir.

Promena na koju sam mislio da uradim je:
10:00 150gr pahuljica i 7 belanaca
13:00 Piletina i povrce
16:00 Piletina i pirinac
18:00 PWM-2 merice wheya+amino+kreatin+dex
19:00 Piletina i pirinac
21:30 Ella sir

Izgleda mi kao manje obroka pa bi da pitam za savet.




Moraš biti svestan činjenice da kada radiš "na masi" i povećaš unos ugljenih hidrata može doći do gore pomenutog "neželjenog" efekta( potkožna voda, masno tkivo...)...manipulacije unosom hidrata su osnova i rada masi i rada na definiciji( najgrublje rečeno)...Koliko si hidrata unosio na dan? Prosti hidrati? Zdrave masti( jezgrasti plodovi, riba...)? Suplement omega-3?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.