TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:20:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik-pomoc u ishrani  (Pročitano 5288 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 20, 2014, 08:52:37 posle podne »

Belance je ok takoĂ°e, ali, da, brže se vari u odnosu na kazein ili proteine "mesa"...

Grami proteina koje apsorbuje u sat vremena odrasli muškarac težine oko 70 kg:

Sirova jaja cela, 1.3
Kuvano jaje, 2.8
Proteini graška, 3.4
Proteini iz mleka, 3.5
Izolat sojinih proteina, 3.9
Aminokiseline, 4.3
Izolat kazeina, 6.1
Izolat surutke, 8-10
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 20, 2014, 03:21:11 posle podne »

Za večeru po meni i nije neki izvor riba i lično mislim da je za večeru bolji izvor proteina ništa drugo no jaje. Protein iz jajeta, a pogotovu iz belanca je poznat kao sporovarljivi protein, tako da će telo imati duže vremena za čim da posegne...
I ja ponekad praktikujem jaja za večeru, omlet od 3 jaja + neki sir mladi, vrh!
Koliko ja znam jaja su brzi izvor proteina. Samo belance jos brzi.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 20, 2014, 01:38:19 pre podne »

Tako je, cilj mi je misicna masa.

Ok znaci dorucak ovo sto sam napisao + 5 belanaca i jedno celo jaje

Rucak je ok? Na to bas i ne mogu da uticem jer zivim sa roditeljima.

Sto se tice zdravih masti, koliko onda kikirikija treba da pojedem dnevno da bih uneo tih 40-45 gr zdravih masti?

Da li je u redu da za veceru pojedem te ostatke rucka ili je to preobimno? Sta mi preporucujes da jedem za veceru pored tog ella sira?

Vidi nijedna stvar koju sam naveo nije "must have"...samo navodim ono što je najbolje rešenje...

Nekada i deca mogu da roditelje usmere na prave vrednosti, jer osnova svega je zdrava ishrana, tj. zdrav način pripreme hrane...

Ali opet kažem, potrudi se da koliko-toliko ispoštuješ preporuke, u tvom je interesu...

Vrati se nekoliko postova unazad...preporuka po pitanju zdravih masti je bila : puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok( ako je riba toliki problem, bar se okreni suplementaciji omega-3)...

Zašto baš potenciram ribu na meniju?
Odličan izvor proteina visoke biološke vrednosti, zdravih masti( omega-3), vitamina A i D, cinka, magnezijuma, fosfora...kao što ti je već rečeno akcenat na svežu ribu( konzerve, najviše 2 puta nedeljno)...

Poželjno je da se i malo "priučiš kuvanju", bar da sam možeš da pripremiš neke osnovne stvari, a ne da uvek zavisiš od roditelja...

Dakle i pileće belo je ok za večeru i riba( morska)...moj predlog za ella sir( ili bilo koja druga varijanta sira sa najmanjim procentom mlečne masti) je bio zbog toga što je sir odličan izvor kazeina( mlečnog proteina) koji se "sporije" vari i snabdevaće tvoje telo amino kiselinama tokom noći( oko 6 sati)...na 100 gr ella sira imaš oko 12 gr proteina...

250 gr ella sira i oko 30-40 gr badema( npr.)...dakle, preporuka za obrok "pred spavanje" je varijanta proteina visoke biološke vrednosti i zdravih masti( bez ugljenih hidrata)...

Ručak je ok ( u globalu)...



Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 19, 2014, 06:32:08 posle podne »

Pa nije diskusija, samo sam rekao svoje mišljenje. Dečko je pitao šta da jede, ja sam dao predlog, to je sve :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 19, 2014, 06:25:24 posle podne »

Slazem se Nikola, samo me je Nenad malo bocnuo sa tim ''najbolja vecera'' i sl. Treba biti subjektivan po sklapanju ishrane, a ne da jedes po sablonu koji je neko tamo sklopio, za sebe. Upravo zbog nebitnosti nisam hteo da se upustam u dalju diskusiju...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 19, 2014, 06:18:15 posle podne »

Ja bih voleo da i mene muce takva pitanja..
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 19, 2014, 04:34:06 posle podne »

Pa reci svoje mišljenje? :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 19, 2014, 04:23:33 posle podne »

Ipak mislim da nije najbolja vecera.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 19, 2014, 04:18:54 posle podne »

Zato što je dobar izvor proteina, i zato što je zdrava. Može i belo meso naravno.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 19, 2014, 04:17:53 posle podne »

Za večeru ti je najbolje da jedeš ribu. Tunjevina maksimalno 2 puta nedeljno. Akcenat na svežu ribu
Zasto ? :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 19, 2014, 03:54:15 posle podne »

Za večeru ti je najbolje da jedeš ribu. Tunjevina maksimalno 2 puta nedeljno. Akcenat na svežu ribu
Sačuvana
Drejk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 19, 2014, 03:47:26 posle podne »

Tako je, cilj mi je misicna masa.

Ok znaci dorucak ovo sto sam napisao + 5 belanaca i jedno celo jaje

Rucak je ok? Na to bas i ne mogu da uticem jer zivim sa roditeljima.

Sto se tice zdravih masti, koliko onda kikirikija treba da pojedem dnevno da bih uneo tih 40-45 gr zdravih masti?

Da li je u redu da za veceru pojedem te ostatke rucka ili je to preobimno? Sta mi preporucujes da jedem za veceru pored tog ella sira?
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2014, 03:49:26 posle podne od strane Drejk » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2014, 03:23:01 posle podne »

Malo sam iscitavao forum pa bih otprilike napisao neki plan ishrane, a vi mi napisite kako da ga korigujem.

Dorucak 10h: 100 grama ovsenih sa mlekom

Rucak oko 13-14h: ono sto ima za rucak a to su uglavnom neka jela sa mesom, pirincem, krompirom...pasulj itd sa salatom od krastavaca ili kiselim kupusom.

Trening oko 16-17h u trajanju od 75-90 min i odmah nakon treninga merica whey proteina.

Kad dodjem kuci, pa nekih pola sata-sat posle treninga pojedem 3-4 jaja + casa jogurta

Uvece oko 21-22h pojedem ostatke od rucka.

Tokom dana onako usput pogrickam nekih 100 grama neslanog kikirikija, popijem bar 2.5 L vode i po preporuci posle treninga pojedem jabuku, mandarinu ili bananu.

Da li je ovo u redu?


Za doručak ubaci i malo više proteina npr. plus 5 belanaca+ 1 celo jaje...

Pasulj ti ne može zameniti izvore proteina visoke biološke vrednosti...pre bih ga posmatrao kao izvor ugljenih hidrata( dijetnih vlakana)...

Kao poslednji obrok možeš ubaciti 250 gr sira sa najmanjim procentom mlečne masti( ella, meglle sa 0% m.m.)...sa malo zdravih masti( eto tu možeš ubaciti kiki riki)...dakle, izvore zdravih masti ubaci uz obroke( a ne kao zasebni obrok)...

Treba ti oko 140-160 gr proteina, oko 200-300 gr ugljenih hidrata i oko 40-45 gr zdravih masti na dnevnom nivou...( naravno, ako ti je cilj "rad na mišićnoj masi")

Posle treninga banana + whey je ok...

Potrudi se da imaš i ribu na meniju...
Sačuvana
Drejk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 19, 2014, 03:02:36 posle podne »

Malo sam iscitavao forum pa bih otprilike napisao neki plan ishrane, a vi mi napisite kako da ga korigujem.

Dorucak 10h: 100 grama ovsenih sa mlekom

Rucak oko 13-14h: ono sto ima za rucak a to su uglavnom neka jela sa mesom, pirincem, krompirom...pasulj itd sa salatom od krastavaca ili kiselim kupusom.

Trening oko 16-17h u trajanju od 75-90 min i odmah nakon treninga merica whey proteina.

Kad dodjem kuci, pa nekih pola sata-sat posle treninga pojedem 3-4 jaja + casa jogurta

Uvece oko 21-22h pojedem ostatke od rucka.

Tokom dana onako usput pogrickam nekih 100 grama neslanog kikirikija, popijem bar 2.5 L vode i po preporuci posle treninga pojedem jabuku, mandarinu ili bananu.

Da li je ovo u redu?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 17, 2014, 07:47:25 pre podne »

Ja ne bih toliko brinuo o štetnosti suhomesnatih proizvoda koliko o nutritivnoj vrednosti. Emulgatora i aditiva imaš skoro svuda, to je neka realnost današnjeg načina života, ali ne možeš popunjavati npr. proteinski unos iz njih jer suhomesnati proizvodi i nisu meso.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.