Pansport Forum                                                            
User Info
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrujte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?
Februar 21, 2017, 08:31:03 am

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i trajanjem prijave
Traži:     Napredno pretraživanje
News Box
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU

Key Stats
327301 Postova 10661 Tema 20274 Članova
Najnoviji Član: silkermtw
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Pansport Forum  |  Ishrana  |  Način ishrane u odnosu na cilj (Moderator: Slavisa Stojic)  |  ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA « natrag napred »
 Str: 1 ... 8 9 [10] Dolje Ispis
Autor Tema: ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA  (Poseta: 7782 )
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster

« Odgovor #3 : Decembar 02, 2014, 09:27:05 pm »

Moj glas je podeljen 50%-50%. S obziram na kvalitet hrane koju danas možemo naći u supermarketima suplementacija kod mene dobija sve više na značaju Smiley
Evidentirano

murbi
Član početnik
*

« Odgovor #2 : Decembar 02, 2014, 09:04:53 pm »

Mislim da je bas na ovom forumu jedan decko pisao da je oko godinu dana skoro potpuno zamenio hranu suplementima, veoma dobro napredovao ali mu posle strasno pao imunitet i cini mi se nalazi za odredjeni organ nisu bili idealni.

Ja mislim, da ako su svi nasi preci bili zivi i zdravi bez suplemenata, nisu ni nama od zivotnog znacaja, pri tome mislim na ove sto menjaju voce multivitamin komplexom i omega3 caps su im jedini izvor masnih kiselina. Osnovni suplementi ko ima para moze, ali nikako ne treba preci barijeru da je hrana hrana.
Evidentirano
srdjan82
Napredni član

« Odgovor #1 : Decembar 02, 2014, 03:39:21 pm »

Nisam upoznat baš toliko u raznovrsnost suplemenata, ali mislim da se ne može kvalitetno živeti hraneći se samo suplementima; čak mislim da nije OK i da ishrana bude dodatak suplementaciji...
Cheesy
Nije meso toliko loše da ga treba izbegavati...
Smiley
Evidentirano

Slavisa Stojic
Moderator
Top poster

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« : Decembar 02, 2014, 02:05:46 pm »

Daleko od toga da mi je cilj da nipodaštavam značaj suplementacije, ali svedoci smo "bombastičnih" tvrdnji nekih profesionalnih BB, da najveći deo svoje ishrane baziraju na "suplementaciji"?

Meso je prepuno hormonski aktivnih supstanci, teških metala, i drugih metabolita "pojačivača prinosa mesa"...veća je šteta, nego li korist od konzumacije mesa,ribe?

Voće i povrće je zbog agro-tehničkih mera i drugih postupaka produženja trajnosti osiromašeno vitaminima i mineralima, kao i drugim korisnim supstancama?

Može li suplementacija biti potpuni ili delimični surogat kvalitetnoj, raznovrsnoj i izbalansiranoj ishrani?

Suplementi su samo dodaci ishrani...ili su u vremenu gubitka kvaliteta namirnica postali nezamenljivi...?

Evidentirano

63c0739d0a39fe0a5e947e2eebebbc21.jpg" border="0
 Str: 1 ... 8 9 [10] Gore Ispis 
« natrag napred »
Skoči na:  

Pansport Forum | Powered by SMF 1.1.18. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved.
Theme by Nesianstyles | Buttons by Andrea
Stranica je generirana za 0.046 sekundi uz 19 upita.