TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:47:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 25883 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #48 poslato: Decembar 04, 2014, 01:18:55 posle podne »

Nije mi zbunjujuće, samo nisam posmatrao tako na sve ovo...
:)
Slažem se da nisu neophodni, ali da dobro dodju ako se uklope u mesečni budžet. Mislim, nisam napaljeni klinac koji je odlučio da do leta nabaci što više mišića, pa da prosipam priče koje sam usput u teretani pokupio što se tiče suplemenata. Slažem se da treba jesti, pa zato whey koristim jer nisam uvek u mogućnosti napraviti sebi obrok; koristim ga kao dodatak ishrani, a ane nešto što će mi doneti mišiće (koji mi iskreno nisu prioritet).
:)
A, i ne mogu da pričam nešto preterano oko bilo čega što se tiče ovog sporta, jer sam i suviše glup po tom pitanju, i svo moje znanje je sa ovog foruma. Više su to zaključci nego pitanja konja od skoro 33 koji je krenuo u teretanu...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #47 poslato: Decembar 04, 2014, 01:07:53 posle podne »

Uh bata Srki, ovde smo da slobodno iskažemo svoje mišljenje...

Kao i u dosijeu X..."ISTINA JE TAMO NEGDE"...izmeĂ°u...

Poenta cele priče SU PRIORITETI...tj. lista prioriteta...i hvala Bogu da ima suprotstavljenih mišljenja...ovakve teme su nam preko potrebne...

Ono u čemu se svi slažemo...da suplementacija dolazi na kraju( ali treba jasno naglasiti šta je "must have", a šta ne), tj. NE ono "padanje u sevdah" za prolaznim hitovima u svetu suplemenata...svi ste čuli za NO-reaktore, BCAA, a koliko vas zna nešto o kvalitetu ćuretine i njenom značaju kao jednom od najkvalitetnijih izvora proteina? http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/uretina-1-na-1.html

TRENING, ISHRANA, ODMOR...pa tek "profi" suplementacija...jedno po jedno...korak po korak...

Treba "hladne glave" razmisliti o mnogim stvarima...a prvenstveno šta nam je cilj...dugoročni cilj...

A to da o sastavljanju kura pričamo je bedak, dno dna! Da li znate kako izgleda moj inbox na FB...pola su pitanja..."doco, sta kazeš za metan i sustanon", šta misliš o anadrolu i wintrolu zajedno...i evo da citiram današnji hit iz inboxa..."a mogu da večeras popijem malo, već sam mesec dana na metanu, i nisam ništa pio, hoće da mi to zajedno ošteti jetru", pola tih momaka ima jedva 18 godina...forma nula, ili je "aušvic kategorija",koja napretkom smatra ono malo retencije vode kao posledicu aromatizacije...

Da li neko od vas zna za porast incidence ginekomastije( "bitch tits") kod tinejdžera...kojima je san i java AAS...
A da ne pričamo o atrofiji testisa,ili o povećanoj "zloupotrebi" vijagre i sličnih "potenciometara" kod "mlaĂ°e populacije"?

Da li nam je cilj zdrava omladina, zdrava budućnost, prave vrednosti ili samo guranje stvari pod tepih, "ne vidim, ne čujem, ne govorim zlo"...

Mislio sam da sam se udaljio od prakse, kad ono cela interna, pogotovu endokrinologija na delu..."glavno pitanje, a koje su zaštite za ovo,za ono",a i uporedite našu bedu, kaže meni jedan "klinac" - "skupi ovi proteini, metan je džabe, a i od njega sam više napredovao"...STRAŠNO!

Elem,bata Srki,kao što smo ti hiljadu puta rekli...JEDI, JEDI I OPET JEDI!

Ajmo autosugestija...HRANA ME ČINI JAČIM...JEDEM DA BIH BIO VELIKI I JAK...JEDEM, DAKLE POSTOJIM( u svetu tegova)...  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2014, 01:36:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #46 poslato: Decembar 04, 2014, 12:52:36 posle podne »

Pa moraš da vidiš ko radi za Pansport, a ko ne - za početak. Kako misliš da može biti član Pansport foruma koji nije koristio suplementaciju? Svako iz Pansport tima će preporučiti odreĂ°ene suplemente za novoregistrovanog početnika. Ovo nije FREELANCER forum ljubitelja i poštovalaca bodybuildinga, već sponzorisani forum čiji administratori dobijaju naknadu od trgovačke firme koja prodaje suplementaciju. Šta je tu zbunjujuće?

NAravno da suplementi nisu neophodni, ALI kod mene čine tih 5% ukupne priče oko sporta koji volim, NE PREDSTAVLJAJU mi opterećenje u finansijskom smislu, i kupujem ono što mislim da se uklapa u tih mojih 5%. Nema razloga da taj mali procenat batalim, kad mi ne predstavlja veliki problem da to finansijski guram, zar ne? Opet, da moram da pravim neke ustupke da zakidam na kvalitetu hrane nauštrob wheya, ne bi me videla radnja sa suplementacijom. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #45 poslato: Decembar 04, 2014, 12:15:49 posle podne »

Pa, znam da neće...
:D
Moram jesti, čisto zbog UH; da jedem kada mi se jede i šta mi se jede unosio bi preko 3,5g P po kg, a UH ni 1,5g...
Ne kontam jednu stvar sada, tj. dve stvari:
Do sada sam 1000 puta po forumu naleteo kako se preporučuje suplementacija (mislim na whey), a tek se sada vodi "rasprava" kako je to potpuno nepotrebno; i zbog čega ljudi koji koriste suplemente tvrde da nisu potrebni?
Verovtno grešim, ali mislim da ne postoji ni jedan Napredni Član na forumu koji u životu nije uzeo bilo šta od suplemenata...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #44 poslato: Decembar 04, 2014, 12:01:41 posle podne »

kakve veze ima uopšte? Ako nisi gladan posle treninga, nemoj ni jesti, neće propasti svet, neće propasti mišići. Eto, probaj par nedelja bez PWM ili tog ella sira uveče, veruj mi, biće sve u redu  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #43 poslato: Decembar 04, 2014, 11:57:44 pre podne »

Ako je nadjem...
:D
Mada, ona spada u ishranu a ne u suplementaciju...
:D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #42 poslato: Decembar 04, 2014, 11:54:45 pre podne »

Ubaci kostice od avganistanske breskve obavezno :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #41 poslato: Decembar 04, 2014, 11:46:17 pre podne »

Pa, to i imam od suplemenata (multivitamin i omega-3).
Pošto treniram dok sam na poslu, lakše mi je da popijem whey posle treninga, pa posle jedem šta sam poneo; nego da kuvam dva ručka da ponesem...
:)
Kako god, ne bunim se, niti jurim neku sliku, pa da za što kraći period zgrnem što veću količinu mišića...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #40 poslato: Decembar 04, 2014, 11:41:04 pre podne »

Srle je rodjen zbunjen :D Ako nemas para za whey brate, dodjes kuci i jedes normalno, neces se istopiti, nemamo mi 365 dana u godini whey, nema se para !!

Osnova supsa su dobar multivit, omega3, eventualno u solo varijanti vit c, magnesium i cink. Naravno uvek se nadje para i za monohidrat pa i za whey..Sve ostale sarene kutijice okacite macku o rep.
Ali ako propuste window izgubiće sve mišićee ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #39 poslato: Decembar 04, 2014, 11:34:26 pre podne »

Srle je rodjen zbunjen :D Ako nemas para za whey brate, dodjes kuci i jedes normalno, neces se istopiti, nemamo mi 365 dana u godini whey, nema se para !!

Osnova supsa su dobar multivit, omega3, eventualno u solo varijanti vit c, magnesium i cink. Naravno uvek se nadje para i za monohidrat pa i za whey..Sve ostale sarene kutijice okacite macku o rep.
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2014, 11:36:24 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #38 poslato: Decembar 04, 2014, 11:33:31 pre podne »

Pa, ne kažem da me ubedjuješ da ne treba da uzimam whey posle treninga; pitao sam te samo šta bi mi preporučio kao zamenu u vidu hrane...?
:)

Riba, Piletina, Curetina, Jaja + pirinac
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #37 poslato: Decembar 04, 2014, 11:28:55 pre podne »

Hoće da kaže da ne postoji zamena za izbor hrane.
Jaooo zbunismo Srleta ovom temom skroooz
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #36 poslato: Decembar 04, 2014, 11:24:37 pre podne »

Pa, ne kažem da me ubedjuješ da ne treba da uzimam whey posle treninga; pitao sam te samo šta bi mi preporučio kao zamenu u vidu hrane...?
:)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #35 poslato: Decembar 04, 2014, 10:59:04 pre podne »

@srdjan
ništa ja neću da kažem niti da ubeĂ°ujem bilo koga, svako ima glavu pa nek misli tom svojom glavom. Svako je za svoje pare najpametniji. Mislim da sam dovoljno rekao koji je moj stav po pitanju uloge suplementacije i uticaja na celu priču oko dobijanja mišića, skidanja sala, povećanja snage i svega ostalog što prati snagaške sportove.

Tema o hemiji-dopingu je potrebna ovom forumu kako bi ljudi dobili prave informacije o štetnosti dopinga. Ne pričam o temi savetovališta za kure, već o temi u kojoj se priča o štetnosti uzimanja veštačkog testosterona (i derivata), i uticaja na celokupni organizam.

Pedjoni, pravo zboriš, manje-više to je to. Pre treninga šaka metana, onda pizza parče, uveče merica super-pump da drži pumpa, pa onda razvaljivanje od alkohola čet-pet-sub. No pain no gain  :D :D   
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #34 poslato: Decembar 04, 2014, 10:44:23 pre podne »

hajde daj mi jedan primer iz prakse (slika napretka u mišićnoj masi posle nekog vremena sa uzimanjem wheya posle treninga, i slika bez wheya) ili nesponzorisanu studiju o tom hranjenju mišića posle treninga i tome kako whey baš posle treninga čuda čini. NEMA. To što si napisao je deo promo kampanje za prodaju bilo kog whey proteina-to ti doĂ°e nešto kao opšte mesto..
Hoćeš da kažeš da protein posle treninga uopšte nije potreban, ili da se whey posle treninga može zameniti hranom? Ako je tako, šta bi bilo najbolje?!?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 17 upita.