TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:42:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 25871 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #18 poslato: Decembar 03, 2014, 10:56:39 pre podne »

Jel to estetski bez suplemenata ili bi se bolje izrezao da sam uzimao sve što treba?  :D
Možda, 5% bolje...
:D
;D ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #17 poslato: Decembar 03, 2014, 10:56:01 pre podne »

Jel to estetski bez suplemenata ili bi se bolje izrezao da sam uzimao sve što treba?  :D
Možda, 5% bolje...
:D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #16 poslato: Decembar 03, 2014, 10:47:14 pre podne »

Zato što svi kreću od sebe. Ti polažeš jako puno u suplementaciju, a ja ti garantujem da bi izgledao isto tako kako sad izgledaš da prestaneš da konzumiraš bilo kakav suplement. Evo, napravi eksperiment, uštedi pare, sacrifice what you are for what you are going to become  :D a nećeš postati ništa lošiji ili drugačiji od onoga što si sada. O tome ti govorim: previše nade polažaš u moć suplementacije, a realno sve ide na placebo, i ovca si za šišanje isto kao i ja (malo veća ovca doduše  :D)

Ako sam napisao da 5% dajem na suplemente, to je zaista tako. A sa druge strane, to mogu sebi da priuštim bez puno egzibicija (to je i sad verovatno 3,4x više od onoga koliko ti trošiš na suplemnte mesečno) -da ne moram ništa da žrtvujem da bi to postigao. A onih 95% koje nisu suplementi je napucano skoro do maksimuma (kažem skoro, jer radim 9-10sati dnevno, treniram posle toga, i kod kuće me čekaju dvoje male dece i žena u 7. m trudnoće, pa odmor ne može da bude kako bih ja voleo  ;D).

Uslikaću moj stash suplementacije koji stoji u kuhinji, a ti ćeš reći ''jbg Irone, tamo kenjaš kako su suplementi 5%, a ovamo pun ormarić svega''. I opet ćeš zajebati, jer ti ja kažem da je to mojih 5%, kapiraš?  ;)

I dalje me jebe placebo na kofeinu, tu sam pravi narkoman. 200mg mi promeni raspoloženje dok još nije prošlo kroz grlo  ;D Elem, daće bog vremena i prostora da se srežem uskoro pa da vidimo hoću biti esteta po tvojim kriterijumima. Neću uj tom periodu okusiti protein, bcaa, kreatin, bustere, eaa i ostala čudesa od tih kiselina - časna pionirska  :)

p.s. evo ti slika od pre 4 godine, posle 3 meseca užasnog low carba, bez IJEDNOG cheat meala (drugar je uzeo to pa stavio za svoj sajt kao reklamu...). Ta slika BEFORE je posle 10 godina totalne neaktivnosti. Jel to estetski bez suplemenata ili bi se bolje izrezao da sam uzimao sve što treba?  :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Decembar 03, 2014, 10:14:55 pre podne »

Ne radim za Pansport naravno, niti mislim da povlačiš klince po sistemu Jehovinih svedoka  ;)
Dosta stvari koje si iskustveno napisao su fakat i kraj, dosta oštrih komentara uputiš klincima koji bi sa 15 godina da mere koliko grama UH-a pojedu i sl. i to je sve na mestu. Trening, Ishrana i odmor, sve je na mestu. Marketing u BB-u jeste ogroman, mnogo toga je šarena laža, ali me nisi ubedio da neko može da izgleda ''izrezano'' bez supsa. Da izgleda konkurentno. Ne moramo govoriti ovde o Angelovu, Riču, Doneliju i ostalima, već i o domaćim takmičarima, ili rekreativnim vežbačima koji su dostigli neku lepu formu. Ni jedan od njih nije to postigao bez upotrebe suplemenata. Ovo mi sada sve više liči na priču koja je išla pre 2 godine kada su street-W pljuvali po teretanama, sad odjednom lifteri pljuju po supsima. A koriste ih. U temi ''doručka'' si naveo da uzimaš koenzim, kofein, whey/blend, vitamine (ili minerale ne sećam se) u tabletama, a po prirodi stvari tebi izgled nije toliko bitan, odnosno BF, koliko snaga i tehnika. Kako onda neko ko vija nizak BF može da postigne to bez suplemenata? Kada si imao bolju formu, kada si uzimao suplemente za mnogo para, ili sada? Pitam za formu, ne za snagu i PL.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2014, 09:52:46 pre podne »

Ipak mislim da dosta stvari gledam iskustveno, nevezano za snagaške discipline. Jesi negde video da kao Jehovin svedok ljude uvlačim u powerlifting  :D :D to šta ja radim je aspolutno nebitno u ovom kontekstu diskusije. Mogao sam biti i trkač na 10.000m, pričam iz aspekta sporta/sportiste. I aspekta nekog ko je u ovih 5 godina probao skoro SVE proizvode iz Pansport ponude, za onliko para koliko bi tebi sad bilo dovoljno da dodaš još jedno 10 profi sprava u svojoj teretani  ;)

Nikome ko hoće estetik look ne trebaju suplementi. Ako pod estetik podrazumevaš Angelova, Plita, Fema, onda tu opet suplementi nemaju veze s vezom, već dobro programirane kure sa kvalitetnom ISHRANOM, TERNINGOM i ODMOROM. Kraj priče. Svako od tih momaka će pre skupiti koji dolar za kvalitetan HGH, nego da se zajebava sa bcaa i proteinom... I naravno da mogu da izaĂ°u na scenu bez suplemenata, šta je s tobom-ti kao da radiš za Pansport?  :D NE MOGU da izaĂ°u na scenu bez onih drugih ''suplemenata'', to je sigurno. Kao da fitnes nije postojao pre suplemenata.

Ne vidim zašto petljaš pl sa celom ovom pričom. Lifting je bio, jeste i zauvek će ostati sport za malo ljudi. To će uvek biti tako. Zašto? Zato što je težak, naporan, neatraktivan, dosadan... Btw, većina nas koji smo lifteri, pre toga smo godinama radili klasične splitove.
 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2014, 09:31:22 pre podne »

Ti dosta stvari gledaš kroz aspekt liftinga, strongmena i drugih disciplina snage. Šta ćemo sa onima kojima se to uopšte ne dopada/ne zanima i za cilj imaju danas polularni Aestethic izgled? Da li današnji takmičari u tim kategorijama mogu da izaĂ°u na scenu bez upotrebe suplemenata? O AAS da i ne govorim. Danas je lifting u senci Aestetic ere ili kako god je nazvali, i to je trenutno trend. A biti uspešan u tome ne može bez suplemenata. Mnogo preko tvojih 5%.

Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2014, 09:03:05 pre podne »

95% hrana, suplementacija 5%. Možda sam i preterao sa tih 5%...

Kvalitetan trening, ishrana i odmor prave svetske prvake u svakom sportu. Tu suplementacija ne igra NIKAKVU ulogu. Ako već pričamo o suplementima, onda za mene značaj imaju omega3 i kofein. Pošto je kofein lako dostupan preko kafe i energetskih napitaka (kafu ne pijem, jako retko neki booster), ostaje samo omega3 koju je teže uneti bez suplementacije. A to ne čini ni 1% svih proizvoda koliko ih ima na tržištu.

MeĂ°utim, ako zakažu bilo koja od tri stvari: trening, ishrana, odmor -- onda nijedna suplementacija ne može da te izvadi. Nebitno je da li pričamo o masi ili definiciji, ove 3 stvari su amin za sport i tu za suplemente mesta nema.

Mislim da su stvari ''masa-definicija'' oduvek bili u osnovi glavni aduti kompanija koje proizvode suplementaciju, čiji su promoteri profi bodibilderi koji isto tako uzimaju lovu od sponzorksih ugovora. Ta šuplja žvaka se tako dobro nakalemila na vežbače, da mnogi odu da kupe protein i NO reaktor pre nego su se i učlanili u teretanu.

S obzirom da su SVI SNAGAŠKI FORUMI U SRBIJI nastali uz posao trgovine suplementima, nije ni čudo što svi vi ovde koji pišete (kao i većina bb forum populacije) u Srbiji pridajete toliki značaj suplementima (da izopštimo ljude koji su na ovom i ostalim forumima plaćeni da popularišu ulogu suplementa, jer na taj način delom rade kao komercijalisti koji poboljšavaju prodaju matične trgovačke firme). 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2014, 07:48:52 pre podne »

Mislim da odgovor na ovo pitanje nije isti, u zavisnosti od cilja. Ako nego želi masu mislim da je tu potpuna prevaga na strani hrane, kroz hranu može da bude u suficitu i da ga zaobiĂ°e katabolizam. Što se tiče ozbiljnijeg definisanja, skidanja masti uz održavanje postojeće miš. mase, tu se taj odnos približava 60-40 u korist hrane.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2014, 11:28:04 posle podne »

Bez umerenosti i balansa ne možeš da postaneš dobar ali da bi bio najbolji moraš ići u krajnost i moraš sa nečim preterati da bi probio granicu ne bitno o čemu se radi :)

Sokratovsko..."nosce te ipsum", upoznaj sebe samog, svoje mogućnosti i domete( "nikada nećeš znati šta možeš, ako ne pokušaš nemoguće")...slažem se sa tobom Dušane, ali kada su u pitanju rekreativci, bez takmičarskih pretenzija, ipak ih moramo usmeriti na pravi put...put balansa( umerenosti)...  ;)

Npr. na nekim seminarima ili na nekim klipovima mladi, nezreli ljudi čuju sve i svašta, bez dovoljno znanja "o svim aspektima ove priče" se upute na stranputicu....ljudi nekada više veruju svojim "idolima" nego zvaničnoj medicini, logici i sl.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2014, 10:33:36 posle podne »

Bez umerenosti i balansa ne možeš da postaneš dobar ali da bi bio najbolji moraš ići u krajnost i moraš sa nečim preterati da bi probio granicu ne bitno o čemu se radi :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2014, 10:26:44 posle podne »

60/40% bi bila moja podela i to samo zato što sam NO zavisnik, prosto obožavam taj osećaj dobrog NO reaktora  :D

No-reaktor u globalu nije "hranljivi suplement"( dobro tu su BCAA, malo vitamina, minerala...), ja bih ga više svrstao u kategoriju "predtrenažnih boostera" koji nisu "must have", ali mogućnost nastanka "zavisnosti" je izuzetna...kako to Marko Dimitrijević stalno ponavlja, daju "lažni osećaj snage"...ali taj osećaj omnipotencije prija, a kada pomenemo i neke nootropike( "mentalne boostere"), kao sastojke...uhhhhh...ja sam se u jednom periodu "navuko" na Expand...ali...sve što je lepo kratko traje...ode kantica  ;D

Mislim da je bas na ovom forumu jedan decko pisao da je oko godinu dana skoro potpuno zamenio hranu suplementima, veoma dobro napredovao ali mu posle strasno pao imunitet i cini mi se nalazi za odredjeni organ nisu bili idealni.

Ja mislim, da ako su svi nasi preci bili zivi i zdravi bez suplemenata, nisu ni nama od zivotnog znacaja, pri tome mislim na ove sto menjaju voce multivitamin komplexom i omega3 caps su im jedini izvor masnih kiselina. Osnovni suplementi ko ima para moze, ali nikako ne treba preci barijeru da je hrana hrana.

Baš sam danas pričao sa jednim mladim košarkašem iz kk "Zdravlje" iz Leskovca, momak ima 16 godina, smatraju ga "dečkom koji obećava"...elem, ima problem sa voćem i povrćem...jednostavno "ne uživa previše u tome"( blago rečeno)...da, odmah pitanje o preporuci vitaminsko-mineralnog suplementa...ali nikada se ne sme zaboraviti na "armiju" korisnih supstanci koje ima povrće i voće...npr. likopen paradjza( i drugog crvenog voća i povrća), "prirodna antibiotska svojstva belog luka"...bioflavonoidi citrusa-limun, kivi, grejp( "imuno-busteri")...sve u svemu ok je i sintetika do odreĂ°ene mere( helatno vezani minerali imaju maksimalni procenat resorpcije, nema interakcije sa drugim vitaminima i mineralima), ali ne zaboravimo na studije koje su pokazale manju iskoristljivost sintetičkih varijanti nekih vitamina( npr. vitamini B-grupe)...

Kao i uvek, umerenost iznad svega...

Živimo u savremenom dobu, dobu stresa, brzine, "jurenja" za svim i svačim ( karijerom, rokovima, poslovima...), sve se radi u žurbi...nema se vremena ni za spavanje, a kamo li za kuvanje...najlakše je, izmuti se neka "zamena za obrok" ( MRP), "izguta" se koja tabletica, kapsulica i "ready to go"...

Slažem se sa svima, ali prvo je neophodno razbijanje zabluda o suplementima( to nisu čarobni napici za ubrzanje uspeha,ali nema mesta neopravdanoj satanizaciji i zabludama po pitanju štetnosti), ali i shvatanje značaja o neophodnosti kvalitetne, raznovrsne i izbalansirane ishrane...

"Ne pobeĂ°uje ni višak, ni manjak, pobeĂ°uje balans"...

Inače naš digestivni sistem je navikao "na rad"...da nešto stalno vari, "razlaže", "preuzima"( apsorbuje)...nema mesta lenjosti i konforu...zato, "balans" umerenosti...ipak, znamo šta je "must have" od suplementacije, zar ne?  ::) ;D

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2014, 10:13:03 posle podne »

Suplementacija predstavlja dodatak ishrani,80% treba da bude akcenat na kvalitetnoj i izbalansiranoj ishrani prilagodjenoj individualno bazalnom metabolizmu i potrebama i ciljevima uz adekvatan trening.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2014, 09:37:49 posle podne »

60/40% bi bila moja podela i to samo zato što sam NO zavisnik, prosto obožavam taj osećaj dobrog NO reaktora  :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2014, 09:28:38 posle podne »

75%-25% u korist hrane...
:D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2014, 09:27:05 posle podne »

Moj glas je podeljen 50%-50%. S obziram na kvalitet hrane koju danas možemo naći u supermarketima suplementacija kod mene dobija sve više na značaju :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.