TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:26:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja ishrana, sugestije.  (Pročitano 18397 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #78 poslato: Avgust 29, 2015, 09:26:16 posle podne »

Aha, to nisam video, nego kazem, generalno je moguce.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #77 poslato: Avgust 29, 2015, 09:07:18 posle podne »

Ma sad mu je skolenjana slika, decko nije skinny fat mrsav je ko grana i ima dovoljno misica da ne bude skinnyfat.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #76 poslato: Avgust 29, 2015, 08:53:14 posle podne »

Hahaha, kakvo crno salo, dečače? :D


Moguce je da ima sala. ''Skinnyfat'' gradja, dosta cesto danas. Pogledaj i kod Pavca, 68kg, 178cm, a koliko sala.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2015, 08:55:00 posle podne od strane R1 » Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #75 poslato: Avgust 29, 2015, 02:58:54 posle podne »

Hvala sto ste odgovorili.

Nastavljam sa vaterpolom i moda ubacim suve treninge(zgibove sklekove itd) alli opet sve zavisi od skole,ne planiram da krenem u teretanu.

Za mrsavljenje nisam znao koliko trebam da smrsam samo sam pratio moj plan ishrane i nadao se da cu dovoljno smrsati.

Ugljene hidrate sam jeo u prva dva obroka a proteine u 3 obroku nakon treninga.
Doruckovao sam ovsene ili razene pahuljice sa mlekom(jedna porcija) i ponekad sam ubaciva voce(sljive kruske i jabuke).
Rucao sam sve kuvano izbegavao sam shinjetinu,przenu hranu i keompir ali opet nisam ja sam ima nas 4 u porodici tako da nisam uvek mogao da jedem najzdravije, a porcije su bile, ne znam tacno ali onoliko koliko je moglo da stane na tanjir.
Vecerao sam 1 tunjevinu sa 2 belanca i nekad sam ubacivao crni luk.
Jenom nedeljno sam jeo sta hocu(hleb testenine pio sok itd).
I da napomenem da sam voce slabo jeo samo ponekad uz pahuljice.

Tako sam se hranio od pocetka juna do otprilike sredine avgusta i smrsao oko 14 kg.

Na pocetku te dijete sam isao na vaterpolo i jos dodatno trcao i radio vezbe u parku(svaki dan osim subote i nedelje), ali kasnje sam otisao na letovanje tak oda nisam vezbao, sad od septembra krecem opet na vaterpolo i trcanje.
Vaterpolo treninzi su mi trajali 1,5-2h a ovi u paku oko 40min.

Sada u poslednje 2-3 nedelje jedem 2 puta dnevno jer zaspem kasno i probudim se oko 2. Pojedem ponekad przenu hranu i dosta voca(jer mi se jede nesto slatko pa ne znam stacu i uzmem voce) i jos uvek jednom nedeljno jedem sta hocu. U ovih 2-3 nedelje odrzavam svoju tezinu 60kg.

Na sistematskom nisam bio skoro sada bih jos malo trebao da odem sa klubom.

To sto mi se vide bradavice ne znam da li je do puberteta i da li ce proci jer me ne bole uopste samo kada ih dotaknem ili pokvasim kao da se stvrdu.

I kako da postavim ovde sliku?
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2015, 06:25:30 posle podne od strane uros124567 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Avgust 29, 2015, 03:57:00 pre podne »

Moze li neko da mi pomogne?
Imam 15 godina, visok sam oko 174cm i imam 61kg. Da li je to normalno msm ja na sebi vidim jos malo sala ali ne znam i cini mi se da imam sala na grudima jer kada obucem majcu vide mi se bradavice.
Pijem dosta vode sokve ne u retko kafu.
Jedem mnogo povrca izbegavam svinjsko meso samo pilece najvise pilece belo meso i ribu izbacio sam slatkise grickalice hleb i testa(samo po nekad rezance u supi i slicno) i jedem voce(znam da voce ima dosta secera tako da sa njim prestaje od septembra) i jenom nedeljno jedem sta hocu(ne prezderavam se) ne znam da li je to dobro. Treniram vaterpolo 8 godina(ovo leto nisam trenirao). Planirm da od septembra budem aktivan i pola sata pre treninga da trcim.
Od pocetka raspusta sam smrsao 14kg sa ovavom ishranom,samo sto sam doruckovao ovsene pahuljice sa mlekom. Sada pijem manje mleka i doruckujem rucak msm onu hranu koja je za rucak.

I zaboravio sam da napomenem da mi se trbusnjaci vide kada stegnem stomak. Po nekim slikama sto sam gledao na nekom sajtu imam oko 11-12% masti u telu samo ne znam da li je to istina.

I vidite moju sliku postavio sam je za avatara.

Dobrodošao na Forum...

Na osnovu slike( avatara), kao i odnosa visina/težina( BMI) ne bih rekao da imaš problema sa "viškom sala" bilo gde na telu...da li imaš neke bolove, peckanje u predelu bradavica? Primećuješ "otok"? Rast bradavice? Pipaš li čvoriće ispod površine bradavice?

Za koje vreme si izgubio 14 kg? 2 meseca?

Možeš li da nam ispišeš svoj dnevni meni po obrocima sa okvirnom gramažom namirnica u njima?

Pratiš li unos proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou? Po kom principu sastavljaš obroke? Ovaj gubitak od 14 kg je željeni gubitak težine...ili...?

Inače, šta su ti trenažni ciljevi? Da li ćeš nastaviti sa vaterpolom? Trening u teretani? Da li je zdravstveno sve ok? Da li si u skorije vreme radio neki lab. nalaz krvi u urina? Sistematski pregledi? Sve ok?

Čini mi se da ti treba više "mase"...ipak, imaš 15 godinа i ne bi trebalo da svom telu uskraćuješ bilo šta, još rasteš i razvijaš se...manje se opterećuj idealnim procentom telesne masti...
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2015, 03:59:45 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #73 poslato: Avgust 29, 2015, 01:14:56 pre podne »

Moze li neko da mi pomogne?
Imam 15 godina, visok sam oko 174cm i imam 61kg. Da li je to normalno msm ja na sebi vidim jos malo sala ali ne znam i cini mi se da imam sala na grudima jer kada obucem majcu vide mi se bradavice.
Pijem dosta vode sokve ne u retko kafu.
Jedem mnogo povrca izbegavam svinjsko meso samo pilece najvise pilece belo meso i ribu izbacio sam slatkise grickalice hleb i testa(samo po nekad rezance u supi i slicno) i jedem voce(znam da voce ima dosta secera tako da sa njim prestaje od septembra) i jenom nedeljno jedem sta hocu(ne prezderavam se) ne znam da li je to dobro. Treniram vaterpolo 8 godina(ovo leto nisam trenirao). Planirm da od septembra budem aktivan i pola sata pre treninga da trcim.
Od pocetka raspusta sam smrsao 14kg sa ovavom ishranom,samo sto sam doruckovao ovsene pahuljice sa mlekom. Sada pijem manje mleka i doruckujem rucak msm onu hranu koja je za rucak.

I zaboravio sam da napomenem da mi se trbusnjaci vide kada stegnem stomak. Po nekim slikama sto sam gledao na nekom sajtu imam oko 11-12% masti u telu samo ne znam da li je to istina.

I vidite moju sliku postavio sam je za avatara.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2015, 01:45:14 pre podne od strane uros124567 » Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #72 poslato: Jul 09, 2015, 12:58:09 posle podne »

Mislim da unosim dovoljno kalijuma, kupio sam Eko-K kalijum hlorid u apoteci takodje. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #71 poslato: Jul 08, 2015, 11:50:31 posle podne »

A šta je sa kalijumom?  :D

Sve u svemu, mnogo nepotrebnog komplikovanja...

I bez tih manipulacija unosom vode i elektrolita, kao i "nivoa" hidrata ti jako dobro ide...slike govore sve...  ;)
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #70 poslato: Jul 08, 2015, 08:39:47 posle podne »

Ja znam za taj nacin punjenja solju, praznjenja UH, pa posle praznjnje solju punjenje UH. Medjutim smatram da to treba izbegavati u sirokom luku :D
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #69 poslato: Jul 08, 2015, 06:57:08 posle podne »

Meni rekose da tako rade da izbace a sad taj deo kad se vraca na kraju, sta kako i koliko to ne znam. :) Mada decko nece ni probati tako da nema veze :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #68 poslato: Jul 08, 2015, 06:30:31 posle podne »

Smanjis so na minimum i pijes vodu na silu 10-ak dana 7-8 litara. Posle toga sledeci dan prekines i potom sledeceg jutra kad ustanes sve je izaslo.
Za tih 10 dana telo svata da non stop voda dolazi i nema razloga da je zadrzava u sebi jer stize nova. Tog dana kad ti prekines, telo sve jedno nastavlja po starom da to izbacuje dalje. Narednog jutra nema vode :) A tu imas i ono da ubacis hidrate onda i vodu vratis samo malo tako da se to zajedno spakuje samo u misice i slicno. oko tog dela detaljnije ako bude P. Heath raspolozen ili Markovic to ne bih znao :)
Bas je fora da se digne i so i voda. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #67 poslato: Jul 08, 2015, 03:00:56 posle podne »

Hmm, vise zelim da znam kako se to radi. Necu to isprobavati na sebi.
Mada, nakon sto sam prestao sa "regularnom" dijetom, i vratio se na veci unos UH, dobio sam nazad 2-2.5 kg sa 73.5 na 76 kg.
Nisam unosio proste UH, osim jednog obroka u nedelju, gde sam jeo palacinke.

Svakako pitanje je u svrhu edukacije, ne bih jos to da isprobavam na sebi.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #66 poslato: Jul 08, 2015, 02:55:15 posle podne »

Smanjis so na minimum i pijes vodu na silu 10-ak dana 7-8 litara. Posle toga sledeci dan prekines i potom sledeceg jutra kad ustanes sve je izaslo.
Za tih 10 dana telo svata da non stop voda dolazi i nema razloga da je zadrzava u sebi jer stize nova. Tog dana kad ti prekines, telo sve jedno nastavlja po starom da to izbacuje dalje. Narednog jutra nema vode :) A tu imas i ono da ubacis hidrate onda i vodu vratis samo malo tako da se to zajedno spakuje samo u misice i slicno. oko tog dela detaljnije ako bude P. Heath raspolozen ili Markovic, ja to ne bih znao :)
« Poslednja izmena: Jul 08, 2015, 06:47:06 posle podne od strane Gym Hater » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #65 poslato: Jul 08, 2015, 12:48:58 posle podne »

Pozdrav,
Da li ima neka tema o izbacivanju potkozne vode iz organizma? :)

Winstrol bayo moy hahha salim se :) Znam da bilderi uzimaju lasiks e sad koliko je to pametno...
Mojoj kevi je sa vremena na vreme prepisivan lasiks, mnogo gadan diuretik. Ides u wc na svakih 5 - 10min.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #64 poslato: Jul 08, 2015, 12:26:45 posle podne »

Pozdrav,
Da li ima neka tema o izbacivanju potkozne vode iz organizma? :)

Hm...potkozna voda...hm, obicno "masno-vodena" izolacija, tj. tapacir preko nasih misica ide zajedno...  ;)

Previse prostih hidrata moze dovesti do svega toga, kao i aromatizacija( konverzija testosterona u estrogen)...ali sumarno...uzorci potkozne vodice su...

- Genetski faktor
- Nepravilna ishrana
- Nedovoljno uzimanje tečnosti
- Nedovoljna fizička aktivnost
- Hormonski disbalans
- Losa probava
- Stres
- Pušenje i alkohol

Pravo pitanje je da li imas stvaran problem sa "viskom" potkozne vode ili samo zelis da jos vise budes "lean-ripped"...? Gledajuci tvoje slike, mislim da problema po tom pitanju nema...

Narodi "lekovi" mogu pomoci - caj od persuna, uvin caj...zeleni caj...nana...masaze, dovoljno sna, povecan unos vode...mada,opet pitam ima li realne potrebe za tim?

Ne bih se igrao sa lekovima -diureticima, jer ce naneti vise stete nego li korsiti...
« Poslednja izmena: Jul 08, 2015, 12:34:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 17 upita.