TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:57:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja ishrana, sugestije.  (Pročitano 18399 puta)
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #93 poslato: Avgust 30, 2015, 02:37:26 pre podne »

Hvala vam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #92 poslato: Avgust 30, 2015, 02:36:20 pre podne »

Hvala.

Procitao sam i znam sta mi je raditi, samo su mi jos uvek problem grudi tojest bradavice.
Sada sam citao nesto o ginekomastiji i lipomastiji i koliko sam procitao nemam problema sa tim(hvala Bogu).

Iskoristi potencijal mladosti na pravi način!

Sada je vreme kada su tvoji "hormoni na maksimumu"...vreme "ubraznog" rasta i razvoja...ne lišavaj svoje telo onoga što mu je potrebno...dobro se hrani, dovoljno spavaj, budi dobro hidriran, vredno treniraj...obrazuj se...budi čovek...vredan tog epiteta...vremena ima za sve...dobra organizacija rešava sve probleme...budi odgovoran prema svom zdravlju...to telo ti treba ceo život...

Za sve potrebne sugestije, tu smo...
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #91 poslato: Avgust 30, 2015, 01:45:26 pre podne »

Hvala.

Procitao sam i znam sta mi je raditi, samo su mi jos uvek problem grudi tojest bradavice.
Sada sam citao nesto o ginekomastiji i lipomastiji i koliko sam procitao nemam problema sa tim(hvala Bogu).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #90 poslato: Avgust 30, 2015, 01:10:24 pre podne »

Hvala sto ste odgovorili.

Nastavljam sa vaterpolom i moda ubacim suve treninge(zgibove sklekove itd) alli opet sve zavisi od skole,ne planiram da krenem u teretanu.

Za mrsavljenje nisam znao koliko trebam da smrsam samo sam pratio moj plan ishrane i nadao se da cu dovoljno smrsati.

Ugljene hidrate sam jeo u prva dva obroka a proteine u 3 obroku nakon treninga.
Doruckovao sam ovsene ili razene pahuljice sa mlekom(jedna porcija) i ponekad sam ubaciva voce(sljive kruske i jabuke).
Rucao sam sve kuvano izbegavao sam shinjetinu,przenu hranu i keompir ali opet nisam ja sam ima nas 4 u porodici tako da nisam uvek mogao da jedem najzdravije, a porcije su bile, ne znam tacno ali onoliko koliko je moglo da stane na tanjir.
Vecerao sam 1 tunjevinu sa 2 belanca i nekad sam ubacivao crni luk.
Jenom nedeljno sam jeo sta hocu(hleb testenine pio sok itd).
I da napomenem da sam voce slabo jeo samo ponekad uz pahuljice.

Tako sam se hranio od pocetka juna do otprilike sredine avgusta i smrsao oko 14 kg.

Na pocetku te dijete sam isao na vaterpolo i jos dodatno trcao i radio vezbe u parku(svaki dan osim subote i nedelje), ali kasnje sam otisao na letovanje tak oda nisam vezbao, sad od septembra krecem opet na vaterpolo i trcanje.
Vaterpolo treninzi su mi trajali 1,5-2h a ovi u paku oko 40min.

Sada u poslednje 2-3 nedelje jedem 2 puta dnevno jer zaspem kasno i probudim se oko 2. Pojedem ponekad przenu hranu i dosta voca(jer mi se jede nesto slatko pa ne znam stacu i uzmem voce) i jos uvek jednom nedeljno jedem sta hocu. U ovih 2-3 nedelje odrzavam svoju tezinu 60kg.

Na sistematskom nisam bio skoro sada bih jos malo trebao da odem sa klubom.

To sto mi se vide bradavice ne znam da li je do puberteta i da li ce proci jer me ne bole uopste samo kada ih dotaknem ili pokvasim kao da se stvrdu.

I kako da postavim ovde sliku?

Momče, na osnovu slika smatram da nemaš problem sa ginekomastijom, a još manje lipomastijom( masno tkivo)...

U svakom slučaju poseta izabranom lekaru može otkloniti sve dileme...

Hmm ne znam ali u svakom slucaju hvala a i kada ih dotaknem ili pokvasim kao da se stvrdu(ne znam kako drugacije da objasnim) da li je to normalno?
I kako da postavim sliku nesto sam pokusao ali nece i avatara pise kao neka greska?

To je normalna reakcija...bez brige...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po pitanju ishrane čini mi se da si sebi naneo više štete nego li koristi...izgubio si pored masnog tkiva i ono malo mišićne mase....

Naravno, bitna stvar je i šta su ti ciljevi...ali bih onako subjektivno, potencirao da ti treba više mase i više kvalitetne hrane u više obroka u toku dana( 4-6)...

Ta potreba za slatkim vezana je za nedovoljan unos složenih ugljenih hidrata...čini mi se da i unos proteina i zdravih masti nije bio na zavidnom nivou...

Obavezno pročitaj i primeni...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Merenje potrebne količine hrane ne bi trebalo da bude "po veličini tanjira", već u skladu sa potrebama tvog tela...ne zaboravi da još rasteš i razvijaš se...a za maksimalne učinke "na polju profesionalnog sporta" ti je potrebno mnogo više kvalitetne hrane, ali bez krajnosti i nepotrebnog isključivanja pojednih namirnica...

Bolje da si u ovom periodu "pauze" od vaterpolo treninga vreme "posvetio" i treningu sa opterećenjem( teretana)...a i boljoj infomisanosti o načinu ishrane u skladu sa ciljem...

Meni deluje da je sadašnja "forma" rezultat "gladovanja", koje ne mora da predstavlja samo neunošenje hrane, već i nedovoljno iste...




« Poslednja izmena: Avgust 30, 2015, 01:13:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #89 poslato: Avgust 30, 2015, 12:03:37 pre podne »

Pa da znam i to u jednoj majci mi se  ne vide.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #88 poslato: Avgust 29, 2015, 11:52:25 posle podne »

Sve zavisi i od materijala od koga je napravljena majica.
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #87 poslato: Avgust 29, 2015, 11:43:34 posle podne »

Da i ja sam mislio da radim grudi.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #86 poslato: Avgust 29, 2015, 11:37:50 posle podne »

Verovatno ti je takva gradja, mozda bi malo mase pomoglo, msm mozda ne bi bilo bas tako da imas jaca ledja, trapez, ramena, grudi.
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #85 poslato: Avgust 29, 2015, 11:02:02 posle podne »

Ni ja bez majce ali meni je problem sa majcom jer mi se vide bradavice.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #84 poslato: Avgust 29, 2015, 10:51:11 posle podne »

Ja na ovoj slici bez majice ne vidim nikakav problem.
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #83 poslato: Avgust 29, 2015, 10:05:53 posle podne »

Da to sam mislio.

Evo kako je sa majcom
http://i.imgur.com/MdLXnSx.jpg?1
http://i.imgur.com/QaKykQo.jpg

I bez majce
http://i.imgur.com/AyTnC1N.jpg
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2015, 10:09:50 posle podne od strane uros124567 » Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #82 poslato: Avgust 29, 2015, 10:02:14 posle podne »

Kako mislis stvrdu, kao supe se i to? Ako je to to se stvrdu zbog hladnoce, uplode sliku na imgur pa nam stavi ovde, a za avatar mozda je prevelika slika ili tako nesto.
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #81 poslato: Avgust 29, 2015, 09:38:53 posle podne »

Hmm ne znam ali u svakom slucaju hvala a i kada ih dotaknem ili pokvasim kao da se stvrdu(ne znam kako drugacije da objasnim) da li je to normalno?
I kako da postavim sliku nesto sam pokusao ali nece i avatara pise kao neka greska?
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #80 poslato: Avgust 29, 2015, 09:36:21 posle podne »

Mozda su ti prirodno samo vece bradavice, ne verujem da imas sala na grudima, a opet mozda je i ginekomastija usled puberteta ili poremecaja u ishrani ali jos si mlad pa moze se to popraviti, dosta ljudi ima u tom dobu pa im se resi.
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #79 poslato: Avgust 29, 2015, 09:33:12 posle podne »

Nije meni problem salo nego ne znam da li se ispravno hranim i broblem mi je to sto mi se vide bradavice sada ne znam da li je to do puberteta ishrane gena ili mozda i imam sala na grudima ali ne bih rekao.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.