TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 01:01:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: intermittent fasting.  (Pročitano 10736 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Jul 25, 2015, 11:09:41 posle podne »

Ljudi ce sve da urade samo ne ono sto je ispravno,posto to zahteva promenu zivotnih navika,karakter,trud i rad na sebi...

Pa su se vremeno zatupili i lakse im je da poveruju u ovako neku glupost ili nesto tipa ishrana po boji ociju,po babine linije,po komsijinim unucima i ostala sranja.

Nego lepo da jedu kvalitetno,da nauce da kuvaju,da treniraju snazno i da  budu ljudi a ne retardi.


Zato ce svaki fitnes trener da se razbije od para jer su ljudi lenji,nece da uce i citaju,nego bi sve sa guzice.

Sto bi rekao jedan gospodin:"Ovo je go kurac ko i sve druge dijete."

Samo jos na forumu da se pojave retardi sa hrono ishranom,herbalifeom i ostalim govnima.

To je to...suština priče...pomodnost, senzacionalizam...povodljivost, nezrelost...

Ali ok, svaka neumerenost kad-tad pokaže svoje pravo lice...ipak, zašto može jednostavno i provereno efikasno kada može komplikovano...pa da...to ipak nije zanimljivo...

Nego Hateru, srce moje, a šta je sa glikogenolizom i glikoneogenezom? Tj. mišićima, kao rezervama brzo-dostupnih amino kiselina( BCAA npr.)...ti odmah o ketozi...bolje je onda krenuti sa keto-dijetom? Vidim da si veliki stručnjak, čije slike forme nikako da vidimo? Ili se sve tvoje pisanije svodi na citate poznatih bb, yt kanala i sl.?

Vreme "hit-dijeta", šta li je sledeće?  ;D

« Poslednja izmena: Jul 25, 2015, 11:39:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #18 poslato: Jul 25, 2015, 10:33:51 posle podne »

To je ono što je meni kod njegove ishrane najviše upalo u oko na ostalo nisam toliko obraćao pažnju jer mi je bilo dovoljno kada sam video da nema po meni dva najvažnija obroka, ni pre ni posle treninga i to dugo vremena.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #17 poslato: Jul 25, 2015, 10:29:40 posle podne »

Ma ne to je ovaj decko napisao da radi i to nije tacno :)
Odes na trening i odma posle toga ides na PWM i tad krene vreme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Jul 25, 2015, 10:27:45 posle podne »

Ako sam dobro razumeo 2h posle treninga nema hrane ?
Kako ona planiraju da nahrane mišić u tom periodu i iskoriste tu " anabolnu kapiju" ili kako to već nazivaju i spreče razgradnju mišića, razumem da uh uskrate ali zašto i proteine ?
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #15 poslato: Jul 25, 2015, 10:22:45 posle podne »

To kako neko jede i sta uzima i kako izgleda a šta prikazuje drugima na internetu ostavimo po strani, ako možeš da mi daš stručno pojašnjenje i obrazloženje ovog principa i možda me ubediš.

Stvar je mnogo slicno samo imas manji okvir odnosno vreme kada unosis hranu. Odradis trening ujutru i onda ides na prvi obrok i krecu tih 8 sati koliko imas fore da rasporedis P, UH, i M. Makro nutrijenti ostaju isti samo stavis 500 kcal deficit.
Jedino sto je razlika je to sto u toku dana kada pocne "fasting" nema u krvotoku secera. Onda krece salo da se razbija i u krvotok krecu Ketoni kao energija koja ce se trositi. To ti je ta caka zasto je malo brze nego obicno. Imas na kanalu 310 klipova sve u detalje.

I nema tu ko zna sta jedu jer se na klipu vidi sta jedu. I to na jedno 100 klipova minimum sta stave u usta. Takodje sto se treninga tice sve snimljeno imas i njihov drugi kanal sa milion i trista hiljada pratilaca tu stavljaju treninge takodje kako izgledaju. A dal se koristi doping to ne znam ali licno ne verujem jer niko lud onda ne bi isao posle treninga na PWM da jede burgere, Butter-milk biskete i ostalo u tom slucaju :)

Uvek mogu da napisem zasto nesto mislim da je tako ali da ubedjujem nekog nema potrebe. Ako mislis da neki deo nije tacan ili da negde gresim ti napisi sta ti mislis. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jul 25, 2015, 10:16:27 posle podne »

Ljudi ce sve da urade samo ne ono sto je ispravno,posto to zahteva promenu zivotnih navika,karakter,trud i rad na sebi...

Pa su se vremeno zatupili i lakse im je da poveruju u ovako neku glupost ili nesto tipa ishrana po boji ociju,po babine linije,po komsijinim unucima i ostala sranja.

Nego lepo da jedu kvalitetno,da nauce da kuvaju,da treniraju snazno i da  budu ljudi a ne retardi.


Zato ce svaki fitnes trener da se razbije od para jer su ljudi lenji,nece da uce i citaju,nego bi sve sa guzice.

Sto bi rekao jedan gospodin:"Ovo je go kurac ko i sve druge dijete."

Samo jos na forumu da se pojave retardi sa hrono ishranom,herbalifeom i ostalim govnima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2015, 10:12:32 posle podne »

Slažem se sa Stefanom, danas svakakvi debili prave kanale i sajtove izmišljajuci nekakav vid ishrane, treninga i ko zna kakvih besmislica da bi zaradili novac. Da li kroz pregleda na yt ili na neki drugi način ali sve se svodi na zaradu, imaju "dobru" priču a večina ljudi ne želi da uključi možak ili da potroši malo više vremena na edukaciju.
Čak i kad znaju da nešto nije ispravno ubeĂ°uju sebe da jeste jer im deluje kao lakši put, bolje da poveruju da će uz 2 tablete nečega smršati nego da moraju da srede ishranu+ trening.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2015, 09:55:21 posle podne »

Gomila gluposti.

Tebra,nije ramazan pa da kao muslimani u vreme prazika jedes samo u odredjenom delu dana.

Izmislili ljudi foru da bi je prodali.

Niko ne broji kalorije,nema svrhe,jedi kvalitetno i treniraj snazno.

Sto se tice % masti mislim da cim se vide plocice a vide se pristojno mora biti ispod 11% ali to je najmanje bitno u ovoj prici,nisi uopste masan za sport kojim se bavis,ako zelis da igras fudbal onda treba da budes dominantan fizicki,ako nisi Ronaldinho a i da jesi i tad bi morao biti snazan jer i on kad je dominirao bio je mnooogo spreman.

Imaj bar 3 obroka jer je 2 malo da bi uneo dovoljno kalorija i za fudbal i za teretanu,i za masu i za defku i za dovoljno proteina.

A vi sad opet pisite da sam hejter...al mislite malo glavom pre nego sto pisete nesto ovde.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2015, 09:35:41 posle podne »

To kako neko jede i sta uzima i kako izgleda a šta prikazuje drugima na internetu ostavimo po strani, ako možeš da mi daš stručno pojašnjenje i obrazloženje ovog principa i možda me ubediš.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2015, 09:31:45 posle podne »

Gospoda koja to rade vec ne znam koliko godina za redom. Ceo kanal posvecem tome kako se i sta radi. Evo ti i kako izgledaju :)
Lord Keith and Lord Kevin. 41 godina :)
Prvo se trenira pa jede pa tek onda ide 16 sati pauza od hrane.

https://www.youtube.com/watch?v=LW_EtrxUMrE
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2015, 08:58:45 posle podne »

Nisam siguran koliko je zdrav taj način ishrane i gubljenje kilograma na taj način. Sačekaj da vidiš šta će Slaviša reći o tome i kakav će ti savet dati ali meni je ovo jako loše. Baš u periodu oko treninga su ti potrebne hranljive metarije kako bi imao energije i kako bi očuvao postoječu i izgradio novu mišćnu masu. Ovako mi se čini da češ izgubiti dosta mišića.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2015, 08:46:25 posle podne »

Moguće. Sa fona izgleda drugačije. Mada je i ovako jako nezgodno, tu je negde oko 10% +-1-2
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2015, 08:40:36 posle podne »

Ne bih se slozio sa pedjom ...mozda gresim ali mislim da si na 12 - 13 %...kao sto se ne bih slozio ni sa ostalima da nesto pogresno radis jer forma je pristojna pogotovo ako se uzme u obzir da se bavis fudbalom...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2015, 07:11:25 posle podne »

Sto se ishrane tice ona ti je mnoogo losa, proteina nigde,  masti nigde, moraces se ozbiljno pozabaviti ishranom ukoliko zelis ozbiljno da napredujes.
Evo ti neke osnovne smernice pa ti na osnovu njih napravi plan i ostavi ga na ovoj temi:

Izvori hidrata: ovsene, krompir, pirinac, testenina(integralna)
Izvori proteina: meso, jaja, riba, mlecni proizvodi, whey
Izvori masti: orasasti plodovi(badem, lesnik, kikiriki) maslinovo ulje, jaja(zumance)...
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #5 poslato: Jul 25, 2015, 05:14:46 posle podne »

Hvala Pedja na odgovoru :)
Dusane jel si ikada cuo za Intermittent fasting?
Ne mogu da radim noge jer sam operisao koleno pre 3 meseca prednji ukrsteni ligament...
Jedem posle treninga 2 sata a ne jedem pre treninga.(16 sati ne jedem i odem na trening)
Ako radim nesto lose reci mi sta da znam :)
Radim sve u skladu sa tim programom. Pogledaj na jutjubu o cemu je rec,program je namenjen iskljucivo za skidanje sala i mnogo je efikasan.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.