TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:48:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Donja ledja - problem.  (Pročitano 14916 puta)
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #106 poslato: Februar 08, 2018, 07:21:39 pre podne »

Hvala najlepše Aleks.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #105 poslato: Februar 08, 2018, 07:15:11 pre podne »

I pazi na kilažu...manje težine koje postepeno doziraš + ispravna tehnika...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #104 poslato: Februar 08, 2018, 07:12:31 pre podne »

Nastavi da mažeš neku analgetsku kremu , eventualno tbl.protiv bolova još par dana ( ako si koristio)...
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #103 poslato: Februar 07, 2018, 08:51:55 pre podne »

Evo ja da se javim,radio sam juče čučanj,iskorak,rumunsko mrtvo dizanje i ostale vežbe za noge (leg press izbačen za sada) bez ikakvih problema.
Još uvek imam neki minimalan povremen bol u dole navedenoj regiji,samo u momentu kada izlazim iz kola u levu stranu.
Drastično ću povećati vežbe za core,a u subotu mi pada klasično mrtvo dizanje,koje ću raditi za sada sa oko 12 ponavljanja i manjom težinom.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #102 poslato: Februar 03, 2018, 10:09:15 posle podne »

valjda ce to biti dovoljno  :)
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #101 poslato: Februar 03, 2018, 09:02:11 posle podne »

Hvala Aleksandra,poslusacu tvoj savet i necu trenirati jos 2 dana  ;D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #100 poslato: Februar 03, 2018, 03:21:57 posle podne »

Ono što većina radi je treninzi+ saveti koje sam ti dala...što je pogrešno. Jer koliko god se trudio da izoluješ bolno mesto često se uradi suprotno jer su složeni pokreti u pitanju
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #99 poslato: Februar 03, 2018, 03:19:44 posle podne »

Sve dok ima bola ne bi trebalo raditi...da par dana ne treniraš?
Na bolno mesto 3x na dan stavljaj led (max 5 minuta), posle mažeš Lioton gel ili neku drugu kremu da suzbije bol
Ako nisi alergičan na analgetike možeš Panadol tbl 3x2 3 do 4 dana da piješ.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #98 poslato: Februar 03, 2018, 09:45:08 pre podne »

Proslo je oko 3 dana od povrede i sada je stanje mnogo bolje, ali I dalje osetim izvesnu bol u tom delu,kada se bocno naginjem u levu stranu ili kada izlazim iz kola.
Prvi dan nisam mogao uopste na levu stranu da se nagnem,sada mogu ali i dalje je prisutna bol u manjoj meri.
Napred nazad nemam problema,u nazad mogu cak i u most da se izvijem,nemam bolove u nozi,nikakva trnjenja ali nagib u levo mi pravi problem.
Isto kada se savijam unapred da dodirnem sakama  pod,osetim malu bol ako kicma nije prava,kao da me zateze neki misic sa leve strane.Recimo u polozaju za mrtvo dizanje ili cucanj,nemam nikakvih problema.
Trbusnjake mogu da radim,cak i bocne trbusnjake sa savijanjem u levo mogu da radim (do granice bola u levu strtanu u desnu stranu nikakav problem nema).
Mislio sam da narednih par nedelja,radim mrtvo dizanje i cucanj sa manjim tezinama i velikim brojem ponavljanja,radicu vise vezbi za jacanje misica trupa (plank,trbusnjake,ekstenzije).
Trbusnjake i vezbe za stabilizaciju trupa,radicu kao prve vezbe da se dobro zagreje taj deo,pa nakon toga vezbe sa tezinama.
Ono sto cu izbaciti,je leg press masina,jer mislim da ce cucanj,iskorak,rumunsko mrtvo dizanje,pokriti misice koje sam radio na toj masini.
Trenutno kao terapiju koristim Voltaren Emugel 2% (2x dnevno),jednu kutiju Animal Felxa sam popio,a nastavio sam i sa drugom,magnezijum,Omega 3 itd..
« Poslednja izmena: Februar 03, 2018, 09:55:48 pre podne od strane g0xy » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #97 poslato: Februar 03, 2018, 08:27:48 pre podne »

Pozdrav,

Koliko je dana prošlo od povrede?
Je l su tegobe ostale iste ili se pogoršale?
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #96 poslato: Februar 01, 2018, 11:29:02 pre podne »

Izgleda da ću se ja redovno pretplatiti na ovu temu.
Sada sam definitivno nešto zeznuo u leđima i to kada sam radio vežbe na leg press mašini.
Mašina je kao prvo loše izvedena i nema potporu u sedalnom delu (ima samo naslon za leđa),tako da sam verovatno loše odmerio poziciju za potisak.
Prilikom potiska iz donjeg položaja,došlo je do odizanja donjeg dela leđa od naslona,pri čemu se na isti stvorio veliki pritisak i došlo je do izvesne povrede (osetio sam oštar bol sa leve donje strane leđa)
Nakon toga sam se malo istezao i prekinuo sa leg press mašinom ali je bol i dalje prisutan.Posle toga sam bez problema odradio iskorake,rumunsko mrtvo dizanje i trbušnjake.
Bol nakon par dana i dalje imam i to prilikom bočnog naginjanja u levu stranu.Čučnjeve ili mrtvo dizanje sa manjim težinama do 120kg radim bez problema,ali nisam hteo da isprobavam sa većim težinama.
Ono što mi predstavlja problem su bočni pokreti u levu stranu,pogotovo se u krevetu oseti bol i prilikom ustajanja na levu stranu ili kada izlazim iz auta.
Bol je oštar,sa leve strane leđa negde na sredini (bliže levom boku) odmah iznad gornjeg dela gluteusa.

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #95 poslato: Januar 06, 2018, 01:16:32 posle podne »

Hvala na odgovorima,neki put bude vec kasno kada izadjem i setim se da mi je mokra odeca  :)
Ovo se retko kada dogodi,a ima svakako osnove i da se posumnja na nepravilnu tehniku ili nepripremljen misic.
Sto se tice tehnike kada su velike tezine na cucnju ili mrtvom dizanju,strogo koristim tehniku bloka pri izvodjenju,kao i pri svakoj slicnoj vezbi ili manipulaciji tegovima.
Znaci nikada ne idem u "kiflu" i to mi je postala i svakodnevna rutina.Zagrevanje uvek primenjujem,kao i istezanje misica nakon angazovanja istih.

Koriguj gde znaš da grešiš, uz akcenat na vežbe jašanja i fleksibilnosti mišića leđa, trbuha, glutealnih, nogu
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #94 poslato: Januar 05, 2018, 09:17:14 posle podne »

Što se tiče tehnike izvođenja cucnja i mrtvog dizanja ako želiš napravi snimak na narednom treningu pa okaci na forum ili posalji u privatnim porukama da vidimo da li nesto treba korigovati.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #93 poslato: Januar 05, 2018, 08:46:40 posle podne »

Hvala na odgovorima,neki put bude vec kasno kada izadjem i setim se da mi je mokra odeca  :)
Ovo se retko kada dogodi,a ima svakako osnove i da se posumnja na nepravilnu tehniku ili nepripremljen misic.
Sto se tice tehnike kada su velike tezine na cucnju ili mrtvom dizanju,strogo koristim tehniku bloka pri izvodjenju,kao i pri svakoj slicnoj vezbi ili manipulaciji tegovima.
Znaci nikada ne idem u "kiflu" i to mi je postala i svakodnevna rutina.Zagrevanje uvek primenjujem,kao i istezanje misica nakon angazovanja istih.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #92 poslato: Januar 05, 2018, 05:02:06 posle podne »

Pozdrav
Svakako ne bi trebalo da izlaziš u mokrim stvarima
Problem sa donjim delom leđa može biti i usled velikog opterećenja ukoliko ne radiš redovno zagrevanja pre treninga i istezanja posle...velika opterećenja? tehnika?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.