TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:23:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sa mase na definiciju ishrana+supl+trening+sagorevač  (Pročitano 12402 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:57:12 posle podne »

Javiću kasnije utiske, još mi nije vreme za prvu kafu danas. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:16:02 posle podne »

Iskreno, nisam neki ljubitelj kafe...addict sam od Natrolovih "tabletica" kofeina od 200 mg...tako da...

Ali za nauku se vredi zrtvovati...  :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 14, 2015, 07:04:53 pre podne »

Hajmo dalje sa egzotikom - a šta misliš o kafi sa kokosovim uljem? :D Znam da je "original" Bulletproof coffee sa maslacem (i to grass-fed), ali mi se čini da i kokos može prilično dobro da završava posao. Kažu i da je ukusno, a ja nikako da testiram.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 13, 2015, 10:17:50 posle podne »

Samo da ti kažem da je zaista prijatan ukus u ustima, ali sam bio pored sudopere za svaki slučaj. :D

Šta sam vam rekao?  ;D

Doduše i sam sam bio skeptičan oko načina konzumacije...pregledao sam neke "strane forume" i pronašao da ga neki konzumiraju tako, prosto "kusajući" kokosovo ulje...baš ga veličaju kao prirodni booster za štitnu žlezdu i brzine metabolizma uopšte..."moćni masni sagorevač masti"  ;)

A da ne pričamo o studijama vezanim za kardio-vaskularne benefite...

Većina lekara u prvi plan kada se pomenu kardio-vaskularne bolesti stavlja zasićene masti...e pa izgleda da je došlo vreme da se prekine sa zabludama...neke zasićene masti poput kokosovog ulja( sastav zasićenih masti preko 80%) čine da preispitamo neke tvrdnje...

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 13, 2015, 05:55:55 posle podne »

Samo da ti kažem da je zaista prijatan ukus u ustima, ali sam bio pored sudopere za svaki slučaj. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:43:46 posle podne »

Hahahahahha...dobro je nisam jedini...  ::) Ali...ovo...ovo je unikum...hahahahahahahahahaha...snaga zdravih masti na usta ulazi...a gde li izaĂ°e?  ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:37:18 posle podne »

Kad je Pete mogao da eksira litar maslinovog, onda su ove naše diskusije zaista smešne. :D

https://www.youtube.com/watch?v=30Wr1jtDkWM
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:33:23 posle podne »

Da, i na kašičicu..."supenu"   ;) Kao deca krem  ;D

1-2 ( ravne) supene kašike dnevno...u zavisnosti od "sredstava" i doba dana, tj. treninga...

Ili kao namaz uz pirinčane galete( uz meso)...ukus mi je prijatan, "topi se u ustima"( visok sadržaj zasićenih masnih kiselina "kraćih lanaca" doprinosi toplijvosti, već na oko 23 stepena, zato je leti kokosovo ulje gotovo "tečno", pravo ulje, pa ga u tom periodu stavim u "friz" da očvrsne malo)...ako možemo kao namaze koristiti maslac ili "zli" margarin, zašto bi kokosovo ulje bilo "kontraindikovano"...?!

Moj omiljen kremasti "masni slatkiš" - kokosovo ulje!  ;D



A maslinovo virgin? Kako njega doziraš ako bi ga uzimao kašikom direktno, bez salata itd?

I to sam radio...eksirao ga  ;D ...posle obroka( obično kraj obroka zalijem čašom jogurta, ali prvo maslinovo ulje, pa čaša jogurta i "nekako proĂ°e")...imam kod kuće obelezenu menzuru...oko 20-25 ml( oznaka)...i "u zdravlje"...na iskap...

Znam...freak sam za takve stvari...  ;D

Počeću i ja da ga "kusam". Nadam se da je zaista prijatan ukus u ustima. :D

O ukusima ne treba raspravljati, ali meni odgovara, odavno su se i ukućani navikli na moje "nutritivne eksperimente"...  ::)
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:49:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:29:04 posle podne »

Počeću i ja da ga "kusam". Nadam se da je zaista prijatan ukus u ustima. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:13:43 posle podne »

Da, i na kašičicu..."supenu"   ;) Kao deca krem  ;D

1-2 ( ravne) supene kašike dnevno...u zavisnosti od "sredstava" i doba dana, tj. treninga...

Ili kao namaz uz pirinčane galete( uz meso)...ukus mi je prijatan, "topi se u ustima"( visok sadržaj zasićenih masnih kiselina "kraćih lanaca" doprinosi toplijvosti, već na oko 23 stepena, zato je leti kokosovo ulje gotovo "tečno", pravo ulje, pa ga u tom periodu stavim u "friz" da očvrsne malo)...ako možemo kao namaze koristiti maslac ili "zli" margarin, zašto bi kokosovo ulje bilo "kontraindikovano"...?!

Moj omiljen kremasti "masni slatkiš" - kokosovo ulje!  ;D

« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:15:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:00:42 posle podne »

Kako doziraš kokosovo, Slaviša? Video sam negde da si napisao da ga unosiš i "na kašičicu", dok sam ga ja uvek koristio samo za kuvanje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 11, 2015, 02:28:57 pre podne »

Pozdrav, od ponedeljka krećem da rotacijom pa ću videti kako će biti. Kreatin pijem već skoro 2 meseca tako da je vreme da napravim pauzu, videću da ga onda kasnije ubacim posebno ako budem ubacvao dane sa 0 UH.
Uzeću taj sagorevač "MCT fuel", kako bi probao da što više umanjim gubitak mišićne mase... Tako ću organizovati treninge da danima kada mi je visok unos UH nemam a danima kada je nizak imam treninge, i to 4 sa opterećenjem, 2 HIIT-a posle treninga sa tegovima, jedan cardio i 2 dana pauze (jedan kada je unos UH 150 a drugi kada je 200).
Javljam vam ovde šta je na kraju ispalo :D, još jednom hvala na izdvojenom vrenemu!

Ok nadam da se da smo koliko toliko pomogli...opet naglašaam bez krajnosti, ekstrema...sve što je neumereno, preterano ostavlja posledice...

Pored MCT fuel, smatram da bi trebalo da razmotriš i dodatak ekstra devičanskog kokosovog ulja, kod koga više od 50% čini MCT...300 gr ovog ulja košta 800-900 din...pored svih benefita u procesu redukcije masnih naslaga može dati pozitivan doprinos ukupnom unosu zdravih masti...
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 10, 2015, 02:58:25 posle podne »

Pozdrav, od ponedeljka krećem da rotacijom pa ću videti kako će biti. Kreatin pijem već skoro 2 meseca tako da je vreme da napravim pauzu, videću da ga onda kasnije ubacim posebno ako budem ubacvao dane sa 0 UH.
Uzeću taj sagorevač "MCT fuel", kako bi probao da što više umanjim gubitak mišićne mase... Tako ću organizovati treninge da danima kada mi je visok unos UH nemam a danima kada je nizak imam treninge, i to 4 sa opterećenjem, 2 HIIT-a posle treninga sa tegovima, jedan cardio i 2 dana pauze (jedan kada je unos UH 150 a drugi kada je 200).
Javljam vam ovde šta je na kraju ispalo :D, još jednom hvala na izdvojenom vrenemu!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 08, 2015, 11:30:15 posle podne »

Polako po pitanju kalorija i parametera energetske potrošnje...

Po pitanju smernica pre bih naveo za BMR( brzoorijentaciono) = težina x 24, a za TDEE = BMR x 1,5(1,7)...mnogo je tablica, kalkulatora...i uvek nešto fali...npr. biljni proteini jesi nekompletni, tj. etiketa, "ne računaju se", ali svakako imaju energetsku( kalorijsku vrednost)...sa druge strane, npr. vlakna su energetski nekonvertibilni oblik složenih hidrata...tako da...  ::)

Neka ti sve to bude orijentir, ali ne jedino sredstvo koje će biti putokaz napretka...

Manje se opterećuj kalorijama...a više manipulacijama u unosu hidrata...unos proteina fixan oko 2 gr po kg, unos masti 0,6-0,8 gr po kg, ako si na rotacijama...ako se radi o low-carb ili keto-dijeti, masti moraju da idu "više"...

PeĂ°a kao i uvek odlična preporuka...

Sasha, ne zaboravi da je u ovom periodu glavni stimulans za očuvanje "postojeće" mišićne mase - trening sa opterećenjem u "dobro-doziranoj" zoni opterećenja...ne idi u krajnost po pitanju obimnosti treninga, već akcenat stavi na opterećenje...bar 70-80% od 1 MR...akcenat stavi na osnovne vežbe...sistem "6-12 ponavljanja"...

Što se tiće kreatina, on može biti koristan pogotovu u fazi restriktivnijeg unosa ugljenih hidrata...

Dakle, kreatin (čist ili u transportnoj formi bez UH, ili još bolje alkalin) – uzimanje kreatin monohidrata povećava rezerve slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, čime se maksimizuje "produkcija i regeneracija" ATP-a (osnovne energetske monete našeg tela) sto je na keto dijeti posebno vazno, jer se ne možeš toliko oslanjati na glikogen( hidrate)...
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2015, 11:31:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 08, 2015, 10:47:06 posle podne »

Meni se ovaj plan treninga ne dopada, imaš previše super serija a i kombinacija vežbi nije baš najbolja.

Što, šta mislis da nije ok? Ovaj četvrti dan jeste malo konfuzan a ostalo mi je baš ok bar po meni....
Ja generalno volim da radim super serije pa ih zato i forsiram... koje su po tebi loše kombinacije?

Ljudi hvala na savetima, hajde redom da probam na sve da odgovorim

Trening
Okačiću plan treninga kao sliku pošto ga imam ispisanog u excel-u, to je trenutni za 4 dana nedeljno za "masu", za definiciju ću smanjiti br. serija i težine a povećati br. ponavljanja, jer to ok?
Sve prve vezbe su mi osnovne/glavne/ i to stavljam veće težine ugl. radim do otkaza u zadnjoj seriji... tako da imam 2 serije zagrevanja i 3 radne. Tempo menjam često, i ne pišem ga, tako da ne znam tačno koji je za svaku vežbu, Uglavnom na mesečnom nivou menjam raspored vežbi tako da promenim oko 30% vežbi, a osnovne vežbe su mi fixne

U medjuvremenu sam napravio nedeljni plan za definiciju sa ishranom i treningom nisam siguran da je najbolji pa pogledajte i svaki komentar je dobrodošao :). Okačiću ga kao sliku jer je isto iz excel-a.

Dali bi mogao da nekomplikujem život da stavim fixne količine za proteine (2-2,5g/kg) i masti (0,5-0,8 g/kg)?

Napraviću u skorije vreme kompletan jelovnik, pa ću ga okačiti ovde, ako je ok ovoj plan.

Nije. Ako mišići ne budu dobijali adekvatan stimulans, koji im obezbeĂ°uje potrebu za postojanjem, a još si u deficitu, budi siguran da će i oni brže kopniti. Glavne vežbe odradi na 85-87% ostalo možeš i niže.   
Loše sam se izrazio, i dalje ću glavne vežbe ostaviti da furam veće težine i biti u toj nekoj zoni oko 80 1MR, ali će težine sigurno opasti zbog kalorijskog deficita, a i neću piti kreatin tako da i to može imati uticaja.

Imam novi problem sada sam računao TDEE (BM*1,5=1600*1.5=2400kCal)(BM 80*20=1600kCal) i dobijem oko 2400 kCal koliko god da je to merodavno ali to uzimam kao parametre...
Problem nastaje što mi je deficit sa ovim planom za definiciju nekim danima oko 800 kcal jer to dobro pitam jer meni deluje puno?

Znam da se previše zamaram brojevima, ali sve je sa ciljem da što pre završim sa definicijom, pa na masu ponovo :D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.