TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395147 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:24:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc oko sagorevaca  (Pročitano 4718 puta)
nikoladjeka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2015, 10:18:34 pre podne »

Pitao sam za pomoc oko suplemenata cini mi se , ako znate neki dobar molim vas da mi napisete. Hvala.....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2015, 02:15:10 pre podne »

Iskreno...jedan obrok dnevno za nekoga tvoje visine i težine, moj komentar - momče ti gladuješ...najkraće rečeno...

Pročitao jesi, ali da li si uvideo da neke stvari moraš da promeniš drastično, jer ćeš ovakvim sistemom gladovanja sebi naneti više štete nego li koristi...tj. usporiti metabolizam - vrlo brzo stagnirati, izgubiti ne samo masno tkivo i vodu, već i "dosta" mišićne mase, i po povratku na "normalan" režim ishrane osetiti "jo-jo" efekat( masne naslage će se vratiti još brže)...

To što imaš jedan obrok dnevno sa više povrća ništa ne znači...nije dovoljno za pokriće osnovnih potreba tvog tela za energijom...a da ne pričamo o potrebama tvog tela za proteinima visoke biološke vrednosti, zdravim mastima i zdravorazumnim manipulacijama u unosu ugljenih hidrata...vitaminima, mineralima, esencijalnim masnim kiselinama( omega-3)...

Po pitanju planiranja obroka, potrebnih namirnica...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2015, 02:19:49 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nikoladjeka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2015, 01:41:37 pre podne »

Trening se sastoji od prvih 30 minuta je,zagrevanje,istezanje kompletnog tela,narednih 30-40 min se svodi na vezbe tehnike,i ostalo vreme na vezbe snage.Imam jedan obrok dnevno,oko 13h sa vise povrca,pijem samo vodu i ne koristim secer ili bilo sta slatko,i jedan sat hodanja dnevno...Visok 195cm,trenutno oko 110kg,imam 19 godina.. Procitao sam...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2015, 01:27:17 pre podne »

Pozdrav...dobrodosao na Forum...

Pravo pitanje je - da li su ti sagorevači uopšte potrebni i šta očekuješ od istih?

Pre bilo kakve preporuka, treba nam više informacija...

Možeš li nam podrobnije opisati treninge?

Treninzi sa opterećenjem?

Kažeš ishranu si korigovao, šta konkretno pod tim podrazumevaš? Čime se rukovodiš pri sastavljanju obroka? Parametri energetske potrošnje( ciljani deficit od TDEE)?

Koliko si visok, težak? Koliko imaš godina? Koliko imaš proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou?

Koliko obroka imaš dnevno?

Preporuka za obavezno detaljno čitanje na temu "skidanja masnih naslaga"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2015, 01:30:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nikoladjeka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2015, 12:42:07 pre podne »

Pozdrav svima,poceo sam pre mesec dana da treniram kick box,za mesec dana skinuo sam 8kg,treniram 5 puta u nedelji(vikend odmaram),treninzi traju 1h-1-30h,posto imam jos uvek malo vise kilograma resio sam da ubacim u to neki sagorevac malo jaci,do sada sam pio l-carnitine od 500 mg,naravno ishranu sam korigovao,resio sam da promenim sagorevac i uzmem neki jaci od 2000mg ili jaci,interesuje me sta predlazete koji sagorevac je dobar od tih jacih?
Pozdrav,hvala unapred....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.