TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:56:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Opet sam prase  (Pročitano 13108 puta)
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #64 poslato: April 25, 2016, 01:49:26 posle podne »

Jesam, gladovanje nije ni trunku ali brz metabolizam jeste. Poste me upozoravate jel to upozoravate za yo yo efekat, gubitak misicne mase postojece i usporen metabolizam samo ili moze ozbiljno da mi se desi sa zdravljem lose nesto? U yo yo efekat ne verujem jer cu paziti na ishranu i posle skidanja kilaze a i treniracu, a vec sam pre bio na dijetama po par meseci ( od nutricioniste ) i nikad se nije usporio metabolizam toliko da nista ne gubim kilazu od dijete vec sam jednostavno vremenom skidao sve manju kilazu.
« Poslednja izmena: April 25, 2016, 01:56:50 posle podne od strane NVK » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #63 poslato: April 25, 2016, 12:33:20 pre podne »

@NVK

Da li ja ovo naslućujem da pokušavaš da prvo "dostigneš" želejnu kilažu pa tek tad kreneš sa treningom?

Smatram da grešiš i da ćeš sebi naneti više štete nego li koristi( već pomenuti razlozi)...koliko vidim i da ne nemaš volje da se ozbiljnije pozabaviš ovom pričom...ali, ipak, ako si zadovoljan učinkom, i željenim efektima, samo napred...na vreme smo te upozorili...  ;)

Za 16 dana skinuo 6,5 kg...i to bez treninga...ili je "gladovanje"( uslovno rečeno), ili "prebrz metabolizam"...( a razlozi za isti mogu biti razni)...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #62 poslato: April 23, 2016, 03:32:04 posle podne »

Pa radi kako ti je najlakse, razumem da ti moze biti smor u pocetku, zato bolje da radis ista nego nista, samo tako se lako vrte tockovi u krug i nikad ne znas gde si.

Nista nije sigurno, ali bar 90% mozes da predvidis kontrolom makronutrijenata. Nije da neces gubiti kg, ali bi drasticno kvalitetnije ispratio rezim da znas koliko cega jedes. Sto vise ulozis vise ti se vrati.

Tako sam ja mislio da jedem dovoljno hidrata, a ono ispalo da sam kompleksnih unosio 50-70g dve godine, a mislio sam da ima bar 300 u tim kolicinama :D To su velike omaske i veruj mi nije ih tesko doziveti ako ne gledas malo preciznije.

Cak i nesto ''iskusniji'' prosle godine zapocnem definiciju tj skidanje kg tako kao ti, odokativno, ''saka pirinca'' i sl, sada kada sam opet na definiciji unosim 150+ g, a tada sam unosio 20-50g i mislio da je to to, naravno usporis metabolizam, odu misici, realno sam bio na <1500kcal, a mislio da sam na 2000+.
« Poslednja izmena: April 23, 2016, 03:35:35 posle podne od strane R1 » Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #61 poslato: April 23, 2016, 02:52:49 posle podne »

Da ali moram da gledam kolko g cega ima svaka namirnica a to iskreno sad nmg da radim. U svakom slucaju bas sam zadovoljan kako ide proces mrsavljenja. Jutros sam se merio i za poslednjih 16 dana sam skino 6.5kg. Planiram da skinem jos otprilike toliko za naredne 2 nedelje i da tek onda krenem sa treninzima kad budem imo zeljenu kilazu jer mi je cim da treniram sad a ovoliko mrsavim i bez treninga, mozda mi se bude vrtelo u glavi. Onda za 2 nedelje kad krenem da treniram povecacu svaki obrok bas malcice da bih mogao da izdrzim treninge i da se ne desi da mi mozda pozli ili nesto.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #60 poslato: April 23, 2016, 12:32:42 posle podne »

R1 je to lepo rekao...ako se vec "frljamo" sa ciframa onda bogme moramo teziti nekoj preciznosti...jedinim delom i o tome govorim, kada "kritikujem" brojanje kalorija i sl.

A pitanje je i koliko si siguran u kalkulatore na netu oko BMR, TDEE( nema apsolutne preciznosti, shvati ih samo kao orijentir)...da li si dovoljno upoznat sa znacenjem ovim pojmova?

Ili da pokusam da objasnim...od TDEE procentualno moras podeliti ciljani unos proteina, hidrata, masti...

Npr. TDEE je 3000 kCal, od toga 15% otpada na masti, dakle, 15% od 3000 je 450...dakle, treba ti 450kCal iz masti...a 1 gr masti ima oko 9 kCal...dakle, 450 / 9 je 50 gr masti...

Mislim da ne treba vise 10 min za proracun  ;)

« Poslednja izmena: April 23, 2016, 12:40:45 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #59 poslato: April 23, 2016, 09:21:37 pre podne »

Meni racun makronutrijenata i kalorija uzme 5min dnevno, mozda i manje. Ustvari sigurno manje. Ali nece to pasti s marsa nego moras uloziti i neki trud. Pronadjes na netu nutritivnu tablicu i nadjes vrednosti masti, ugljenih hidrata, proteina i kalorija za datu namirnicu na 100g, tako za vecinu hrane koju jedes i to uneses u myfitnesspal aplikaciju, odvoji vreme za to i unesi 80% namirnica koje konzumiras, ostatak ces dodavati vremenom kako se setis i budes jeo.

Mozda zvuci grubo, ali ako vec hoces da znas kalorije i tacan deficit i unos makronutrijenata onda bi morao da zaboravis na ''normalna kolicina pirinca'', ''saka krompira'' i slicne pojmove, to je jednostavno tesko proceniti tebi kao nekom ko se nije time bavio ranije. Cak i ja bi omasio nekad odokativnim merenjem koji brojim nutrijente par godina vec. Treba ti vaga i aplikacija, malo volje i kad predje u rutinu radices to za par min dnevno, a da nisi ni svestan. Mnogima to bude statisticka zanimacija, pa svako malo cackaju aplikaciju, gledaju nedeljne proseke, odnose makronutrijenata na dnevnom nivou i slicno.

Naravno ovo nije obavezno, ali sigurno ces biti precizniji i sigurniji, nego da odokativno gledas sta si izbacio, sta pojeo jer lako se tako omasi zeljeni unos.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #58 poslato: April 23, 2016, 07:45:24 pre podne »

Procitao sam oba ona texta. Planiram deficit od oko 300 kalorija u odnosu na BMR, izracunao sam svoj BMR na internetu i on je oko 2200 kalorija. Problem je sto ja ne znam koliko kalorija unosim ovakvom ishranom a ne zelim da sad 2 sata to racunam ( nikad ranije se nisam bavio time ).
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #57 poslato: April 22, 2016, 09:24:55 posle podne »

Da, da naravno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: April 22, 2016, 09:06:49 posle podne »

Suficit, deficit...samo orijentaciono, a ne da nam to postane opsesija...bez preteranog opterećivanja detaljima...

NVK...

Pošto vidim da pominješ kalorije, na osnovu pomenutih parametara energetske potrošnje možeš predvideti ciljani unos proteina, hidrata, masti...

Od TDEE planiraš koliki deficit? 500 kCal u odnosu na TDEE? A deficit praviš najviše na račun hidrata?

A vezano za polaznu računicu...od TDEE ti 35% ide na proteine? 15% na masti? 50% na hidrate... ili?

Taman da ovladamo "brojanjem" ? Ne zaboravi da 1 gr masti ima (oko) 9 kCal, a 1 gr hidrata i proteina ( oko ) 4 kCal...dakle...kakav će biti tvoj odgovor?!  ;)

A gladovanje ne znači uvek nedostatak hrane, već i loše koncipiran odnos makronutrijenata...

Molim vrati se na podeljeni i tekst i malo ga detaljnije iščitaj...videćeš o čemu pričam...nemoj biti površan i olako shvatati neke stvari...

Ne dozvoli da loše sprovedenom dijetom( predugo nizak unos hidrata npr. ) - usporiš metabolizam - dovedeš sebe do stagnacije u skidanju masnih naslaga( dijeta ne radi) - zapostaviš značaj treninga( pre svega treninga sa opterećenjem i odmerenog kardia) u ovom periodu...i na kraju eto uvoda u "jo-jo" efekat po završetku loše voĂ°ene dijete( "metabolička šteta")...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #55 poslato: April 22, 2016, 03:32:04 posle podne »

Prvo moras znati tacan tj priblizan unos proteina, masti i uh, a posle kalorije. To ces morati sam, koristi myfitnesspal aplikaciju, olaksava zivot drasticno.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #54 poslato: April 22, 2016, 03:27:48 posle podne »

Vec sam napomenuo da ne gladujem ni malo jer imam 5 obroka dnevno :D Sad bi mi trebalo mnogo vremena da izracunam kolko ovo ima kalorija jer se nikad nisam bavio time.
Znacilo bi mi kad bi mi neko ko se razume, kao Slavisa, samo rekao za ovu moju navedenu ishranu od 5 obroka koliko je to ukupno kalorija na dnevnom planu? Bio bih vrlo zahvalan jer mi mnogo znaci :D Nadam se da je oko 1700-1800 :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #53 poslato: April 22, 2016, 02:25:37 posle podne »

Ja sam bas pristalica brojanja kcal, jedini nacin da utvrdis koja cifra ti je odrzavanje, koja suficit, a koja deficit. Moze u 50-100kcal da se pogodi, ali nije ni bitno da li je tacno, bitno da nakon par meseci vidis koji ti broj odgovara, a preko aplikacije su vrednosti hrane fiksne i kad tad ces videti sta radi posao. Sto se mene tice proteini fixno, masti isto, a ostatak nadoknadjujem hidratima.

A ako ti se jede nesto slatko, junk i slicno mozes da uvalis na racun hidrata i ostanes u deficitu. Mislim meni je tako lakse pratiti. Dodje svakako na isto, ali lakse mi je da budem siguran oko kog broja se krecem.

Mozda jednom do dva puta dnevno upalim aplikaciju i proverim sta mi treba. Jednom kad se naviknes ne da nije problem i opterecenje, negooo ne osetis tih 5min dnevno. Jer svakako moras meriti namirnice i ako ne brojis kalorije, a ovo ti je samo broj pored kao orijentir.

Ljudi cesto misle da u to brojanje kalorija automatski ulazi sva hrana. NE, nego standardna kvalitetna ishrana, slozeni uh, masti i proteini, isto sto jedes i da ih ne brojis, samo sto je jos jedan broj pored da lakse pratis suficit ili deficit ili ubacis nesto ''lose'' ako ti se prijede, a ostanes u deficitu ili zeljenom opsegu kalorija.

Takodje bi gledao da obezbedim minimalni deficit na racun hrane i radi teske treninge, to su jedini razlozi da misic ostane u zivotu, inace ces, kao sto Slavisa rece, pukim gladovanjem izgubiti sve i misice i salo, a ako ti kompozicija ostane ista u sustini nisi nista pametno uradio. Osim ako nije neka ogromna ugojenost.
« Poslednja izmena: April 22, 2016, 02:39:32 posle podne od strane R1 » Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #52 poslato: April 22, 2016, 01:13:36 posle podne »

Hvala na savetima procitacu sve to veceras, kao sto sam naveo ne gladujem ni malo jer imam 5 obroka dnevno.
Vi ste pomenuli da za ovu moju ishranu da je to oko 50g ugljenih hidrata dnevno u jednoj drugoj temi :D Jel to malo?
Javicu rezultate za jedno 2 nedelje za kilazu, taman krecem sa treninzima najkasnije za par dana jer sam skoro skroz ozdravio :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: April 22, 2016, 12:57:01 posle podne »

Nisam pristalica brojanja kalorija...da se sve tako moze izbrojati, prebrojati i predvideti nase telo bi bilo masina...ali nije sve tako egzaktno...

A zasto kazem da su kalorije slepe...procitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Potrudi se da gladovanjem ne skidas kilazu vec kreni lagano sa treningom( naravno ako je oporavak od povreda potpun)...procisti ishranu od svih nepravilnosti i junka( bez preterane restriktivnosti) i nadaj se najboljem...

Tu je bajs ako su vec kolena problem...a i brzo hodanje moze biti resenje...a i plivanje...POKRENI SE!

Ne cekaj da gladovanjem gubis i ono sto najmanje zelis - misice...vec se pokreni...dakle, SMRSAJMO ZDRAVO!

Malo informacija o lose vodjenim dijetama... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html



Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #50 poslato: April 22, 2016, 12:45:50 posle podne »

Skroz sam se oporavio od povreda, jedino sto ne smem da radim je trcanje ali to je zbog velike kilaze. Cim smrsam smecu i to :D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.