TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:37:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Opet sam prase  (Pročitano 13109 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #79 poslato: Jul 03, 2016, 03:14:44 posle podne »

Ne bih preporučio guaranu, malo više različitih metil-ksantina( kofein, teofilin, teobromin)...

Polako, ne žuri, privedi terapiju kraju uspešno i bez samoinicijativnog prekrajanja iste i uvoĂ°enja suplemenata čiji sastojci mogu imati interakcija sa pomenutim lekovima...

Isto tako sve te "super" biljake i alge imaju etikeciju zdravih, ali se i efekat istih preuveličava i čini bajkovitim...zato polako...  ;)

Kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana, redovni treninzi...i sve će biti ok sa ili bez moringe, spiruline i sl.  :D
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #78 poslato: Jul 02, 2016, 01:21:34 posle podne »

Pa da, za njhiovu Planet Bio Guaranu sam jedino nasao da ima dnevna doza 30mg kofeina ( po meni je to vrlo malo da bi me diglo ), 10% vlakana, vitamine i minerale neke ( ne pisu kolicine )
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #77 poslato: Jul 02, 2016, 11:22:32 pre podne »

Da svakako da "efekte" terapije ne bi trebalo "osporiti", tako da uzimanje nekih suplemenata sa stimulativnim sastojcima da bi se efekat iste eventualno "ponistio"...hm...ne bih savetovao...

Ali, svakako da je tvoje pravo da o tome cujes misljenje i izabranog lekara...tj. lekara specijaliste...

Sto se tice energetskog napitka guarana("Knjaz Milos") - voda, secer, taurin, kofein...eventualno manje kolicine ekstrakta guarane...

Tako da se nadam da je razlika jasna?  ;)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #76 poslato: Jul 02, 2016, 09:55:13 pre podne »

Slavisa, s obzirom da ste doktor, da li ste upuceni mozda da li je ta Guarana iz prodavnice zdrave hrane stvarno potpuno druga stvar od one koju kupujemo na trafici u limenci?? U zdravoj hrani su mi rekli da njihova nema veze sa tom sa trafike i da njihova uopste nije stetna, njihovu proizvodi neka firma BioPlanet tako nesto.. Cak su mi i rekli da je njihova bas pozeljna i zdrava :D
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #75 poslato: Jul 02, 2016, 09:49:05 pre podne »

Znacu sve u ponedeljak sto se tice tih preparata da li smem nesto ili ne, recice mi doktor.
Terapiju pijem vec 7 godina i doktor mi je dozvolio Whey i Gainer jer sam mu odneo da pogleda sastav itd. Kofein sam cepo ranije iako mi je reko da ga ne uzimam, doduse nisam imo ne znam kakve probleme mada mi se mozda ubrzao malo puls od kofeina, a i da se ne lazemo, 400mg kofeina dnevno plus par kafi dnevno nije dobro za srce sigurno :D
Ishrana mi je mnogo mnogo bolja, ali nije savrsena.
Fazon je sto bih ja odmah da krenem da radim da bih imao i za kompletne sportske i kompletne zivotne potrebe ( a ne za godinu dana ), a nmg da izdrzim do 2 ujutru budan jer lezem oko 23h zbog terapije. Imam vezu za posao sankera i konobara, u sustini posao je zagarantovan, jedini problem je ta energija.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Jul 02, 2016, 12:05:41 pre podne »

Završi prvo sa pomenutom terapijom pa ćemo lako o suplementima koji imaju kofeina i teofilina( ekstrakt guarane npr.) - problem interakcija...

Sve u svemu, zdrave navike u ishrani nisu na odmet, ali i dobro formulisan plan treninga će učiniti svoje...  ;)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #73 poslato: Jul 01, 2016, 11:36:15 posle podne »

Evo ovako, bicu iskren. Imao sam neku po doktorima blagu dijagnozu nakon majcine automobilske nesrece i propisali su mi Eftil, Metoten i Zalastu. Sad su ih smanjili na minimalne doze. Srecom, receno mi je da sam u remisiji ( dijagnoza se povlaci ) jer vec godinu i po dana nemam nijedan simptom nikakve dijagnoze i treba da mi skroz ukinu te lekove jednom za svagda :D Receno mi je da ce ih postepeno smanjivati i da cu skroz prestati da ih pijem u narednih godinu dana :D
Druga stvar, svakako bih odneo svom doktoru odredjeni preparat, npr Zen Sen, i tek nakon njegovog odobrenja poceo da uzimam, u suprotnom ne bih uzimao nista ukoliko ne smem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #72 poslato: Jul 01, 2016, 11:20:57 posle podne »

Polako, polako...

O kakvoj se terapiji radi?

Loše postavljaš stvari i čini mi se neozbiljno shvataš sve ovo...

Završi sa terapijom, pa onda razmišljaj o stimulansima...sve što je usiljeno, preko mere može ostaviti posledice...ne brže od života...

Ne čekaj mnogo sa korektnim treninzima...već što pre kreni u bolje opremljenu teretanu( naravno, ako uslovi koji se tiču "zdravlja" to dozvoljavaju)...
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #71 poslato: Jul 01, 2016, 03:54:16 posle podne »

Cvetko
Naravno brate, jedino pred leto zacrtavam vise od 3-4 kg mesecno da izgubim, u toku godine mi je 3 kg mesecno taman :D
U Beogradu je mesecna teretana oko 3 000 din. Bucice su prioritet jer to moram da posedujem iz vise razloga, da ne sirim pricu, ima ih :D
Srecom ima neki sajt extrapopusti.rs gde svi zivi koji imaju danas ili ovog meseca neki popust okace oglas. Npr ima uvek oko 3-5 teretana u centru kod mene gde je prvi mesec oko 700 din sa sve licnim trenerom, planom ishrane i vezbanja :D Tu cu i ici, ali prvo cu pr. vezbe i bucice
Za te 4 namirnice se sad bas raspitujem zbog sledeceg problema.
Narednih godinu dana, maksimum toliko, moram da pijem odredjenu terapiju koja izmedju ostalog uspavljuje a fazon je sto treba da pocnem da radim, imam i vezu i posto je kafic u pitanju moram do 2 ujutru da budem budan, a zbog pomenute terapije lezem oko 11. Potrebno mi je nesto sem kafe da me drzi do 2 ujutru budnog i radnog a da nije nezdravo :D
Msm da tablete Žen-Šena koje luce adrenalin i tablete Guarane mogu da pomognu, a mozda i Spirulina i Moringa, samo da ostanem 4 sata duze budan, onda cu lako imati i za teretanu, kompletne suplemente i kompletnu ishranu :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #70 poslato: Jul 01, 2016, 03:34:17 posle podne »

Mani se tih pica iz zdravih hrana, puno je to prostih secera, voda no1, a sto se tice mrsavljenja, nemoj ici u ekstreme, preko 4kg mesecno je previse, ne zuri nigde...

Pare koje ces dati za 2 bucice mozes da uplatis 2 meseca teretane.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #69 poslato: Jul 01, 2016, 03:06:54 posle podne »

Samo da javim da sam onom ishranom koju sam ovde naveo skinuo za mesec dana bez treninga 9 kg :D Imao sam na 185cm 107kg a sad imam 98kg :D Misicnu masu nisam nimalo izgubio jer mi je 80 posto obroka bilo iskljucivo proteinsko :D Hocu da kazem da mnogo bolje izgledam i planiram da skinem jos minimum 8kg :D
Navedenu dijetu sam zavrsio pre mesec i po dana otprilike i od tad malo pazim malo ne, ali se mnogo zdravije hranim nego ranije, hleb jedem u minimalnim kolicinama i nisam dobio nikakav yo yo efekat tj imam istu kilazu ko pre mesec i po :D
Krenuo sam da treniram pre 18 dana i treniram redovno prirodne vezbe, za mesec dana kupujem 2 bucice od po 10kg, a za 3 meseca od sad krecem u teretanu ( trenutno nmg zbog finansijskih problema )
Danas sam se opkladio sa drugarom da cu smrsati u narednih mesec dana minimum 6 kg i trudicu se da uspem, pre svega oslanjajuci se na ishranu :D
Inace, planiram da kupim zbog energije u prodavnici zdrave hrane Žen-Šen, Guaranu ( neku njihovu navodno zdravu i ne stetnu, mada malo sumljam u to ), Moringu ili Spirulinu. Jel neko ima iskustva sa necim od te 4 stvari, zanima me iskljucivo efekat priliva energije jer pre svega zbog toga kupujem??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #68 poslato: April 25, 2016, 09:23:41 posle podne »

I ne zaboravi - vrati se redovnom treningu...ne samo kao doprinosu u redukciji masnih naslaga, već i kao doprinosu opštem zdravstvenom stanju...
lepo rečeno :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #67 poslato: April 25, 2016, 09:21:01 posle podne »

Low carb dijete generalno ne zahteva samo nizak unos hidrata, već taj režim "low hidrata", mora da bude ispraćen i dovoljnim unosom proteina i zdravih masti...dakle, opet dolazimo da brojki...i odnosa izmeĂ°u makronutrijenata...

Ako negde zaškripi tu smo za sve savete...ako nešto radiš, potrudi se da ga uradiš što je moguće bolje...

I ne zaboravi - vrati se redovnom treningu...ne samo kao doprinosu u redukciji masnih naslaga, već i kao doprinosu opštem zdravstvenom stanju...
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #66 poslato: April 25, 2016, 03:07:44 posle podne »

Krecem sa treninzima sigurno najkasnije za 3 dana. Dijeta kod nutricioniste je bila skroz profi prica ( pokojni dr. Pfaf ), kompletno me je pregledao i napravio dijetu koja meni odgovara, nije mi samo dao na papiru dijetu cim me je video.
Ok. Motivisali ste me da se jos vise informisem i naucim to sto ne znam uopste ili dovoljno dobro i hvala vam na tome :D
Javljam se za 10 dana kad treninzi budu u prici, za to vreme cu pazljivo procitati sve prethodno preporucene clanke, nauciti nutritivne vrednosti svih bitnih namirnica i svih ovih koje jedem i te osnovne stvari.
Pretpostavljam da ce zbog navedenog i ishrana biti drugacija pa cu okaciti kako se hranim.
Na ovoj low carb dijeti na kojoj sam skoro 3 nedelje i koja bas deluje cu biti jos 2-3 nedelje maksimum ali cu je popraviti cim se edukujem oko svega ovoga.
« Poslednja izmena: April 25, 2016, 03:09:25 posle podne od strane NVK » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: April 25, 2016, 02:11:12 posle podne »

Zbog svega navedenog...podelismo neki clanak ispod...

Sve u svemu, kreni sa treninzima, bez restriktivnosti u ishrani...nadam se da nije bila u pitanju neka sablon dijeta kod nutricioniste...

Savladaj osnove - pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, osnovni pojmovi( prosti, slozeni hidrati, zdrave masti...)...

I da, ne mozes vecito biti na dijeti...ne duze od 12-16 nedelja...

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.