TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:47:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 90+  (Pročitano 3207 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Novembar 29, 2015, 04:35:09 posle podne »

@ Ione

Alternativa uvek postoji...

Kada nemam mogućnosti za proteinski suplement, moj pwm je oko 50 gr belog pirinča( kuvan, mereno pre kuvanja) + 7-8 belanaca+1 celo jaje...

Najbolji gejner je ishrana, samo bi se trebalo dobro upoznati sa upotrebnom vrednošću namirnica...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #9 poslato: Novembar 29, 2015, 03:23:39 posle podne »

Nenade, pohvale za Ja, video sam fotke kod Big-a, a sinoc sam odgledao i odlican klip na yt kanalu Pedje Milosevica(svaka preporuka za kanal).
Hvala puno !!! :)
Sačuvana
Ione
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Novembar 29, 2015, 12:18:32 posle podne »

Slavisa, hvala za link, odlican za ono sto mi treba(znam da je kod nas za nutritivne tablice ustaljen naziv kalorijske tablice).
Banane i suvo grozdje su mi omiljeni prosti hidrati :)
Trenutno ne mogu priustiti protein(mislim uopsteno na suplemente, dok ne budem mogao da ispostujem konstantnost uzimanja i pravilnog, tj. potrebnog doziranja).

Nenade, pohvale za Ja, video sam fotke kod Big-a, a sinoc sam odgledao i odlican klip na yt kanalu Pedje Milosevica(svaka preporuka za kanal).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 29, 2015, 04:02:27 pre podne »

Hvala na linkovima, procitacu.

Sa cime bi bilo najbolje da iskombinujem voce kao uzinu?
Odmah posle treninga imam UH obrok(trudim se da bude tecni), najkasnije sat vremena od treninga je drugi cvrst obrok.

Od danas sam poceo da se punim hidratima.
Mogu li dobiti neki link sa najrealnijom kalorijskom tablicom?

Slažem se sa Nenadom...posle treninga možeš( dominantni izvori dekstroze) 1 bananu ( srednje veličine) ili 30-50 gr suvog grožĂ°a + merica whey izolata idealno...

U svim proračunima neka ti u prvom planu bude makronutritivni profil svake namirnice, a ne njena kalorijska vrednost, jer su kalorije "slepe"...

Najinformativniji sajt po pitanju mikro i makronutritivnog sastava svake namirnice( od proteina, hidrata, masti, vitamina, minerla do GL, GI, II , kalorija i sl.)... http://nutritiondata.self.com/

Jedino što bi trebalo da uradiš uz elementarno poznavanje engleskog jezika je da "upišeš" ime namirnice, odrediš željenu količinu iste u gramima za proračun i sve moguće informacije su dostupne...  ;)

« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 04:06:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2015, 09:20:46 posle podne »



Sa cime bi bilo najbolje da iskombinujem voce kao uzinu?


Ukoliko to mora da bude uzina onda sa nekim proteinima, npr belanca pa smutis sa proteinom u prahu, dodas voce, ispeces i eto kolaca. :)
Sačuvana
Ione
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2015, 08:38:02 posle podne »

Hvala na linkovima, procitacu.

Sa cime bi bilo najbolje da iskombinujem voce kao uzinu?
Odmah posle treninga imam UH obrok(trudim se da bude tecni), najkasnije sat vremena od treninga je drugi cvrst obrok.

Od danas sam poceo da se punim hidratima.
Mogu li dobiti neki link sa najrealnijom kalorijskom tablicom?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2015, 09:09:32 posle podne »

Pozdrav i od mene...

Na osnovu navedenog menija čini se da moraš još da poradiš na teorijskom delu priče, pogotovu kada je ishrana u pitanju...

Moraš se upoznati sa osnovnim pojmovima poput toga koji su izvori proteina, složenih hidrata, zdravih masti...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Ključ rada na povećanju mišićne mase je dobra manipulacija unosom ugljenih hidrata...o tome...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Ako sve posmatramo u globalu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Inače, ne zaboravi osnovno pravilo napretka - "majstor je dobar, koliko je dobar njegov alat" - tvoj alat na putu uspeha u povećavanju mišićne mase je dovoljno teških tegova i kvalitetne hrane...kao i strpljenje, mnogo faktora u ovoj "priči" je individualno, naše telo ima neki svoj tempo napretka koji ne možemo unapred predvideti...a napredak se često meri mesecima, godinama, decenijama provednim na putu redovnog treninga i kvalitetne ishrane...

Ako svoje telo posmatraš kao skupocen auto...da li bi u njega sipao gorivo lošeg kvaliteta?

"Ono si što jedeš"...

Mali osvrt na tvoj meni...

Premalo proteina i zdravih masti...u obrok ne računaj voće....po koja voćka izmeĂ°u obroka je ok, ali bez krajnosti...tj. bez "solo" voćnih obroka...i previše voća odjedared može biti problem...  ;)

Preporuka za bobičasto voće - jagode, kupine, maline...jabuke...citruse( limun, kivi, grejp, pomorandže...)...banane su idealne u pwm, neposredno posle trening uz npr. proteinski suplement...

Obrok posle treninga ima previše hidrata( dominantno prostih), a premalo proteina...
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2015, 09:21:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ione
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2015, 08:58:14 posle podne »

Mogu naravno :)

Nemam neku ustaljenu rutinu, volim da menjam i eksperimentisem.
Jedino sta je ustaljeno i cega se pridrzavam je da na pocetku treninga idu osnovne/teske/kompleksne vezbe.
Najcesce je 3-4 serije, opseg ponavljanja 5-8, ali i to moze biti 2 serije 20 ponavljanja ili 6-7 serija...
Najbitnije mi je da osecam misic dok ga vezbam, tada sam siguran da je stimulacija koju mu saljem treningom prava.
Zbog forme, preventive od povreda i opsteg napretka trudim se da mi izvedba bude sto pravilnija(do zadnjih 2-3 ponavljanja), pre vise godina je bilo bitno samo da se sto vise tezine napakuje na sipku :)

Zaboravih: Svakodnevno sam izlozen stresnim situacijama i imam osecaj kao da me sam stres jede.
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2015, 09:01:51 posle podne od strane Ione » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2015, 08:39:51 posle podne »

Jel mozes malo detaljnije da opises trening , izbor i raspored vezbi na treningu kao i broj serija i ponavljanja ;)
Sačuvana
Ione
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

90+
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2015, 08:10:40 posle podne »

Pozdrav.

Trebaju mi saveti oko ishrane, trudicu se biti koncizan...
Cilj: 90 kg.
Trenutna tezina: 82 kg.
Visina: 181
Ne pijem alkohol, ne pusim.
Ne koristim supse.
Unosim oko 3 l. vode dnevno, pored vode pijem mleko, cajeve i energetska pica(4-5 limenki nedeljno, pokusavam to drasticno da smanjim).
Prvi obrok: ~150 gr. rize ili ovsenih.
Drugi obrok: voce, banane najcesce.
Posle treninga ovsene, crna cokolada, sejk(mleko, banana, plazma, sir).
Cetvrti obrok: Ovaj obrok finansijski ne mogu da ispratim kako bih zeleo, dosta je tu rize, krompira, mesa(belo i mleveno), ali i gulasa, sarme, makarona...
Poslednji obrok su najcesce kuvana jaja(4-8 komada) ili neka kombinacija sa ela sirom.

Sta bih trebao da menjam, ceka striktno da se pridrzavam, koje kolicine i gramaze da konzumiram?

Trening: 4 puta nedeljno gvozdje(preko zime), ledja, grudi i ramena, noge i stomak, ruke + jednom nedeljno trcanje 5 km.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.