TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 10:38:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misljenje o nacinu treniranja  (Pročitano 6640 puta)
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #40 poslato: Mart 31, 2016, 11:12:23 posle podne »

Vazi,gledacu za vikend da uradim snimak pa kacim. Hvala na savetima! ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #39 poslato: Mart 31, 2016, 11:00:29 posle podne »

Na mrtvom dizanju nećeš da se povrediš ako radiš pravilno, veće su sanse za povredu na nekim drugim vežbama.
Možeš da snimiš propadanja pa da vidimo kako to radiš i da li treba neka ispravka ili ne :)
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #38 poslato: Mart 31, 2016, 10:48:42 posle podne »

Sto se tice ramena , izbacio bih onda taj potisak na masini tako da bih radio 2 vezbe po 4 serije za prednje rame ( potisak iznad glave i na sajli jos 1) ,za srednje osim letenja i na toj masini na kojoj radim ne znam sta bih vise mogao ubaciti. Sto se tice zadnjeg ramena ,osim letenja za zadnje rame i Face Pull vezbe ne znam sta bih jos ubacio. Mozda broj serija da povecam?
Propadanja mislim da radim dobro,mogu eventualno  da se snimim pa da okacim snimak.

Sto se tice kosog potiska,najmanje osetim da mi radi gornji deo grudi dok ga radim,a najvise zadnje rame.
Uglavnom posle cucnja,leg pressa i iskoraka nemam snage posle da hodam,kamoli kardio da uradim,ne znam zaista sta bih vise mogao da ubacim za noge :D

Trening ledja ovako izgleda:
1.Zgibovi - 4 serije do otkaza,za mene je to 4,eventualno 5 sirokih zgibova ili 6 uskih
2.T bar row - 4 serije ,8-10 ponavljanja
3.Bent over barbell row - 4 serije ,8-10 ponavljanja
4.Veslanje na masini - 4 serije ,8-10 ponavljanja
5.Siroki hvat na lat masini - 4 serije ,8-10 ponavljanja
6.Testera - 4 serije ,8-10 ponavljanja
7.Uski hvat na lat masini - 4 serije ,8-10 ponavljanja
Pauze izmedju serija su mi 1 minut.
I na kraju istezanje i eventualno kardio.
Takodje sam planirao da ubacim mrtvo dizanje umesto bent over barbell row,mada me je strah da ga radim jer ne zelim da se povredim.
« Poslednja izmena: Mart 31, 2016, 10:59:21 posle podne od strane Markoni20 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #37 poslato: Mart 31, 2016, 10:34:17 posle podne »

Previše vežbi za prednje rame, trening leĂ°a nisi opisao. Vidim radiš propadanja sa opterećenjem a s obzirom na težine koje podižeš na ostalim vežbama za grudi siguran sam da propadanja ne radiš kako treba ni bez opterećenja.
Trening nogu je ok ali može to bolje :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #36 poslato: Mart 31, 2016, 08:57:30 posle podne »

Previse vezbi za ramena. Ajde sto ih je previse, nego sto uglavnom kace prednje rame koje ti je verovatno vec jaca strana.

Promeni taj deo obavezno, ubaci vise vezbi za srednje i zadnje rame.
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #35 poslato: Mart 31, 2016, 07:21:29 posle podne »

Sve 4 serije radim istom kilazom. Prvo sam radio 3 serija sa 40kg ,a poslednju povecam na 45. Pa naredne sedmice odradim 2 serije sa 40kg,pa 2 sa 45,i tako dok nisam dosao do toga da radim sa 45kg sve serije.Meni iskreno nije bitno koliko dizem kg,trudim se sto pravilnije da uradim pokret i da sam skoncentrisan na isti,ne dizem brzo ,vec nesto sporije i kontrolisano.
Sto se tice ostalih treninga:

GRUDI:
1.Bench - 4 serije , 8-10 ponavljanja. Uglavnom prve 2 serije odradim sa 50 kg 10 ponavljanja,treca serija 55kg nekih 7-8 ponavljanja,i poslednja 60kg nekih 5 ponavljanja,max 6.
2.Kosi bench - 4 serije sa 40kg 8 puta
3.Propadanja - 4 serije sa tegom od 6 kg ,7-8 ponavljanja
4.Potisak sa bucicama  - 1 serija ravnog potiska sa 16kg, 3 serija kosog potiska sa 12 kg ( ovde mogu vise,ali previse osetim zadnje rame da mi radi i "upali mi se" i ne mogu da radim sa vise kg)
5.Razvlacenje - 2 serija sa bucicama  od 10 kg,8-10 ponavljanja,2 serija na pek dek masini.

I eventualno za kraj odradim 1 seriju sklekova do otkaza - to bude oko 15ak ponavljanja

TRICEPS nakon grudi sam radio i to :
1.OVERHEAD EXTENSIONS - 4 serija ,sa bucicom od 18 kg
2.Skullcrushers - 3 serije sa bucicama od 8 kg
3.triceps pushdowns sa kanapom 2 serije, i 2 serija sa ravnom sipkom i to bi bilo to.

BICEPS sam radio nakon treninga ledja:
1.Pregib sa bucicama od 10 kg - 8 ponavljanja ,4 serija
Jos 2 vezbe po 4 serija svaku sam radio,ali ne znam im imena.

RAME:
1.Potisak sa bucicama iznad glave - 4 serije 14 kg,10 puta . Poslednja 2 treninga zbog cudnog bola u zadnjem deltoideusu sam presao na smit masinu.
2.3 serije shoulder press-a na masini
3.Letenje za srednje rame - 3 serija sa 8 kg,9 ponavljanja max
4. 3 serije na masini za srednje rame
5.Prednje rame - Prednje letenje,ako se to tako zove,sa istim kilazama kao za srednje rame
6.Prednje rame  sa sajlom
7.Za zadnje rame radim 2 vezbe kojim ne znam ime,svaka po 4 serije.
8.Na kraju trapez 5 serija - klasicno sleganje ramenima .
Radim super serije tako da mi trening ne traje oko 45 minuta,veoma intenzivan bude. Znam da je ovo previse za rame ali ramena volim najvise da radim pa ih forsiram.

NOGE:
1.Cucanj -4 serije 60 kg ,8-10 puta.
2.Leg press - 4 serija ,1 70kg, 2 70 kg ,3 80 kg,4 90kg ,8 puta
3.Iskorak - 4 serija sa bucicama od 10 kg
4. 4 serije leg extension-a na masini u super setu sa vezbom za zadnju lozu - ukoliko mi ostane snage,ali uglavnom me prve 3 vezbe iscrpe da jedva hodam.
5.List radim 5-6 serija na masini - klasicno podizanje na prste. Obicno ga radim u super seriji sa cucnjom.

Trbusnjake radim ponedeljkom,sredom,i petkom. Trening za ledja sam napisao vec.

Vracam se starom splitu ,gde sam radio svaku misicnu partiju 1 nedeljno,jer se osecam poprilicno iscrpljeno i umorno i pored dobre ishrane.
:)




Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #34 poslato: Mart 31, 2016, 04:44:52 posle podne »

Tako je, pokusaj za prvo vreme malo manjom tezinom, vremenom ces ojacati pa ces doci na istu kilazu sa 10-12 ponavljanja.

Ne razmisljaj toliko o kilogramima, pusti ego i trudi se da pravis misice, pravilna ponavljanja, dovodjenje krvi u misic, kasnije ga dobro nahranis i nema greske.

Kako ti izgledaju ostali treninzi..??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #33 poslato: Mart 31, 2016, 02:16:56 posle podne »

Obori malo kilazu. Kako trenutno radis, sve 4 serije sa istom kilazom ?
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #32 poslato: Mart 31, 2016, 01:57:57 posle podne »

Vazi,probacu tako onda. Mada na lat masini sa kilazom sa kojom trenutno radim mogu da izvucem max 10 ponavljanja,da li da oborim malo kilazu pa da povecam broj ponavljanja?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #31 poslato: Mart 31, 2016, 01:28:06 posle podne »

Puno je to vezbi, sigurno nešto ne radiš kako treba kad uspeš da odradiš sve ove vežbe. Poslušaj Nenada i povećaj broj ponavljanja.
Moj neki predlog bi bio da na vežbama koje se izvode tegovima radiš manji broj ponavljanja( ovaj koji već radiš ) a da na vežbama koje se izvode na lat mašini povećaš na 12ponavljanja.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #30 poslato: Mart 30, 2016, 11:46:44 posle podne »

Opet kazem super, bravo, ali menjaj treninge, ne mora sve da bude po 8 ponavljanja i amin, nego rotiraj, ubacuj, izbacuj. Povecavaj ponavljanja, spajaj itd, itd.

Prioritet nam je sokiranje misica jelte, da ga konstantno pogadjamo iz drugacijih uglova.
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #29 poslato: Mart 30, 2016, 11:29:08 posle podne »

Podesim kilazu tako da svaku seriju odradim oko 8 ponavljanja , 9to ponavljanja bude pakao,a kod 10og ponavljanja vec ne mogu da odradim pun obim pokreta i nepravilno ga izvodim.Tako je kod svake vezbe.Trudim se svaki trening i dajem svoj maksimum,uvek kad osetim da sa trenutnom kilazom mogu da odradim vise od 10 ponavljanja,povecam kilazu .
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #28 poslato: Mart 30, 2016, 11:16:49 posle podne »

Vidis ja imam utisak da ni ne uradis svaku vezbu maksimalno, tj onako muski cim mozes ovoliko vezbi da uradis. Da li das maksimum u svakoj seriji. Ne mislim da radis do otkaza, nego da li te namuci trening fino ??
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #27 poslato: Mart 30, 2016, 10:38:27 posle podne »

Ponekad izbacim po koju seriju na bent over barbell row i na uskom latu,ali u principu to je to. Ako smanjim broj vezbi osecam da mi trening nije bio efikasan.
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #26 poslato: Mart 30, 2016, 10:11:30 posle podne »

Noge su mi razvijenije nego gornji deo tela,to mi svi kazu ,i malo ruzno izgleda. I trudim se maksimalno kod treninga nogu,samo sto ih radim 1x nedeljno,jer da ih radim 2x nedeljno ne bi bio u stanju da trcim i igram basket
Trening ledja ovako izgleda:
1.Zgibovi - 4 serije do otkaza,za mene je to 4,eventualno 5 sirokih zgibova ili 6 uskih
2.T bar row - 4 serije ,8-10 ponavljanja
3.Bent over barbell row - 4 serije ,8-10 ponavljanja
4.Veslanje na masini - 4 serije ,8-10 ponavljanja
5.Siroki hvat na lat masini - 4 serije ,8-10 ponavljanja
6.Testera - 4 serije ,8-10 ponavljanja
7.Uski hvat na lat masini - 4 serije ,8-10 ponavljanja
Pauze izmedju serija su mi 1 minut.
I na kraju istezanje i eventualno kardio.
Takodje sam planirao da ubacim mrtvo dizanje umesto bent over barbell row,mada me je strah da ga radim jer ne zelim da se povredim.
« Poslednja izmena: Mart 30, 2016, 10:13:07 posle podne od strane Markoni20 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.