TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:40:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Debeljko trazi misljenje  (Pročitano 1512 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2016, 09:53:33 posle podne »

Znaš kako ipak moraš da barem orijentaciono znaš koliko čega od hrane, tj. proteina, hidrata, masti unosiš na dnevnom nivou...

Ovako sve deluje hipotetički...

Da li si siguran da baš sve znaš oko treninga? Ranije si trenirao? Personalni terener? HIIT?

Čini mi se da si dobro upoznat sa odabirom namirnica, ali da bi dali definitivan sud, potrebno je da znamo "količinu"...nekada nije problem samo višak hrane, već i manjak hrane( lošom procenom možemo uneti i manje od "osnovnih potreba", usporiti metabolizam, dovesti sebe u zonu stagnacije, a i posledičnog jo-jo efekta, kao i ugrožavanja zdravlja)...

Da li jednom nedeljno dižeš hidrate( povećavaš unos istih)?

Molim za obavezno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

Za nekog ko dugo nije bio u "aktivnom"( redovnom ) treningu, preporuka - bez rigoroznosti...daj vremena svom telu da se prilagodi redovnom treningu, kao i "clean" ishrani, bez značajnih restrikcija...a sa vremenom ćeš videti kakvo je stanje i šta ti je dalje činiti...

Da li je pre početka "treninga" odraĂ°en lab. pregled kvi i urina? Ekg? Meren krvni pritisak? Spirometrija? Test opterećenja?

Neki zdravstveni problem?

Suplementacija omega-3? Riba na meniju( skuša, losos, pastrmka, sardela...)?

P.S.

Pojačao bih doručak... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Bolje umesto simboličnih užina imati konkretan "manje obilan obrok"...npr. uz kikiriki dodaj neki komad posnijeg mesa...
Sačuvana
debeljko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2016, 07:03:44 posle podne »

Pozdrav svima,zanima me misljenje struce osobe da li je ishrana kako treba ili ne i sta bi tebalo korigovati.
Imam 92-93 kg,zelim da skinem 10-ak kg sala.Poceo sam ponovo da treniram pre dve nedelje i do sada odradio 10 treninga.Trening nije problem,tu mi je sve jasno.

Dorucak-3 jaja i ovsene ponekad
Uzina-kikiriki
Rucak-meso,uglavnom piletina i pirinac ili krompir,salata,posle toga trening
PWM-proteinski sejk i banana
Vecera-meso,salata
Pre spavanja-ela i kikiriki ili badem

Gramazu hrane ne merim,sve je umereno,parce mesa i 50-100g pirinca ili krompira.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.