Pansport Forum                                                            
User Info
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrujte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?
Februar 25, 2017, 02:36:37 pm

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i trajanjem prijave
Traži:     Napredno pretraživanje
News Box
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU

Key Stats
327518 Postova 10668 Tema 20358 Članova
Najnoviji Član: carlineerebiam3v
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Pansport Forum  |  Ishrana  |  Način ishrane u odnosu na cilj (Moderator: Slavisa Stojic)  |  Debeljko trazi misljenje « natrag napred »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: Debeljko trazi misljenje  (Poseta: 471 )
Slavisa Stojic
Moderator
Top poster

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1 : Januar 15, 2016, 09:53:33 pm »

Znaš kako ipak moraš da barem orijentaciono znaš koliko čega od hrane, tj. proteina, hidrata, masti unosiš na dnevnom nivou...

Ovako sve deluje hipotetički...

Da li si siguran da baš sve znaš oko treninga? Ranije si trenirao? Personalni terener? HIIT?

Čini mi se da si dobro upoznat sa odabirom namirnica, ali da bi dali definitivan sud, potrebno je da znamo "količinu"...nekada nije problem samo višak hrane, već i manjak hrane( lošom procenom možemo uneti i manje od "osnovnih potreba", usporiti metabolizam, dovesti sebe u zonu stagnacije, a i posledičnog jo-jo efekta, kao i ugrožavanja zdravlja)...

Da li jednom nedeljno dižeš hidrate( povećavaš unos istih)?

Molim za obavezno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

Za nekog ko dugo nije bio u "aktivnom"( redovnom ) treningu, preporuka - bez rigoroznosti...daj vremena svom telu da se prilagodi redovnom treningu, kao i "clean" ishrani, bez značajnih restrikcija...a sa vremenom ćeš videti kakvo je stanje i šta ti je dalje činiti...

Da li je pre početka "treninga" odrađen lab. pregled kvi i urina? Ekg? Meren krvni pritisak? Spirometrija? Test opterećenja?

Neki zdravstveni problem?

Suplementacija omega-3? Riba na meniju( skuša, losos, pastrmka, sardela...)?

P.S.

Pojačao bih doručak... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Bolje umesto simboličnih užina imati konkretan "manje obilan obrok"...npr. uz kikiriki dodaj neki komad posnijeg mesa...
Evidentirano

63c0739d0a39fe0a5e947e2eebebbc21.jpg" border="0
debeljko
Član početnik
*

« : Januar 15, 2016, 07:03:44 pm »

Pozdrav svima,zanima me misljenje struce osobe da li je ishrana kako treba ili ne i sta bi tebalo korigovati.
Imam 92-93 kg,zelim da skinem 10-ak kg sala.Poceo sam ponovo da treniram pre dve nedelje i do sada odradio 10 treninga.Trening nije problem,tu mi je sve jasno.

Dorucak-3 jaja i ovsene ponekad
Uzina-kikiriki
Rucak-meso,uglavnom piletina i pirinac ili krompir,salata,posle toga trening
PWM-proteinski sejk i banana
Vecera-meso,salata
Pre spavanja-ela i kikiriki ili badem

Gramazu hrane ne merim,sve je umereno,parce mesa i 50-100g pirinca ili krompira.

Evidentirano
 Str: [1] Gore Ispis 
« natrag napred »
Skoči na:  

Pansport Forum | Powered by SMF 1.1.18. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved.
Theme by Nesianstyles | Buttons by Andrea
Stranica je generirana za 0.052 sekundi uz 19 upita.