TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:18:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ramenu  (Pročitano 20889 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2016, 11:03:49 posle podne »

vec 10tak dana idem na fizikalnu terapiju.
Osecam da je bolje, tj bol u ramenu se dosta smanjio.
Medjutim konstantno mi je pod upalom vratni misic. A i kad malo vise angazujem ruku, osetim tup bol u ramenu i u plecki.
Moja predpostavka je da je to zbog slabosti misica ramena?

Mislim da cu sledece nedeje poceti sa vezbicama..pa cu videti kako ce rame reagovati jer sam ga bas dosta stedeo

da li je lakše?
da li si probao da ohladiš ledom?
- može značajno pomoći kinezitejping...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2016, 10:56:33 posle podne »

Pozdrav PeĂ°a evo da pitam i ja ovde, posto isto imam problem sa ramenom, javio mi se jos pre dve godine. Naime uvek osecam te probleme kad krenem da idem u teretanu posle nekih mesec dana krecu problemi, iako se zagrevam i dobro istezem sto mi je pomoglo da malo smanjim simptome ali opet su se javili. Imam osecaj kao da mi nesto u ramenu preskace da prelazi preko necega pogotovo kad ispravim ramena unazad. A bol mi se javlja na vise mesta pri opterecenju inace imam slobodne pokrete u svim pravcima i nemam bolove kad stavim ruku iza, ispred kad podignem gore... Sa tegovima vec osecam pogotovo napred pokret i kad radim sklekove recimo osecam malo bol.... Isao sam kod fizijatra vise puta, daju mi neku fizikalnu terapiju u pocetku mirujem mazem led i lioton kako sam i ovde procitao pa polako krecem sa manjim tezinama...sad vezbam sa bucicama od nekih 10 kg i osecam malo bol i radim sklekove i malo zgibove i posle tih vezbi osecam rame... Sad ne znam da li da uradim magnetnu rezonancu uradio sam pregled ultra zvukom i bio je uredan... Frustrira me sto ne znam sta je, sto ne mogu da treniram i sto se povreda stalno vraca...
da li radiš ovo istezanje za rame?
Sačuvana
perakojotsupergenije
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: Mart 01, 2016, 03:53:53 posle podne »

Pozdrav PeĂ°a evo da pitam i ja ovde, posto isto imam problem sa ramenom, javio mi se jos pre dve godine. Naime uvek osecam te probleme kad krenem da idem u teretanu posle nekih mesec dana krecu problemi, iako se zagrevam i dobro istezem sto mi je pomoglo da malo smanjim simptome ali opet su se javili. Imam osecaj kao da mi nesto u ramenu preskace da prelazi preko necega pogotovo kad ispravim ramena unazad. A bol mi se javlja na vise mesta pri opterecenju inace imam slobodne pokrete u svim pravcima i nemam bolove kad stavim ruku iza, ispred kad podignem gore... Sa tegovima vec osecam pogotovo napred pokret i kad radim sklekove recimo osecam malo bol.... Isao sam kod fizijatra vise puta, daju mi neku fizikalnu terapiju u pocetku mirujem mazem led i lioton kako sam i ovde procitao pa polako krecem sa manjim tezinama...sad vezbam sa bucicama od nekih 10 kg i osecam malo bol i radim sklekove i malo zgibove i posle tih vezbi osecam rame... Sad ne znam da li da uradim magnetnu rezonancu uradio sam pregled ultra zvukom i bio je uredan... Frustrira me sto ne znam sta je, sto ne mogu da treniram i sto se povreda stalno vraca...
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2016, 12:53:13 pre podne »

vec 10tak dana idem na fizikalnu terapiju.
Osecam da je bolje, tj bol u ramenu se dosta smanjio.
Medjutim konstantno mi je pod upalom vratni misic. A i kad malo vise angazujem ruku, osetim tup bol u ramenu i u plecki.
Moja predpostavka je da je to zbog slabosti misica ramena?

Mislim da cu sledece nedeje poceti sa vezbicama..pa cu videti kako ce rame reagovati jer sam ga bas dosta stedeo
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Februar 23, 2016, 04:25:32 posle podne »

da li  je lakše?
- kakav je plan za trening?
- da li si dobio neke savete oko povratka u sport?
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2016, 11:05:11 posle podne »

prednji pristup, u predelu glenohumeralnog zgloba. 2ml prp
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Februar 17, 2016, 11:23:49 pre podne »

gde si tačno dobio prp terapiju - prednji pristup, bočni, zadnji?
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2016, 10:57:10 posle podne »

Pozdrav Pedja.
Poslao sam MR nalaz na mail.

Pre 7 dana sam imao PRP terapiju.
Rame i dalje povremeno boli, iako ga maximalno stedim
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2016, 02:14:41 posle podne »

pošalji mi MRI na mejl molim te...
dolphin7boy@yahoo.com
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2016, 10:17:28 pre podne »

Zdravo Pedja.
Bio sam kod fizijatra sa ovim nalazom MR.
Preporucuje mi PRP

Kakvo je tvoje misljenje?
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2016, 06:38:35 posle podne »

Pozdrav Pedja,
hvala na dobrodoslici  :)

Povreda je najverovatnije nastala tako sto sam naglo cimao rukom (radio sam nesto kod kuce). Ostar bol je nastao par sati nakon toga.
Nisam trenirao redovno, tacnije pravio sam 1god pauzu zbog povrede kolena i lakta(druge ruke) :(
Ranijih povreda ramena nisam imao.

MR sam radio u Medigroup bolnici.
Mogu li nalaz poslati mailom?

Pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2016, 08:40:17 posle podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/program-za-leenje-povrede-ramena.html
Tipovi povreda ramena
- Povrede mišića rotatora ramena Mišići rotatorne manžetne kontrolišu pokrete rotacije ramena. Ovi mišići trpe veliki stres kod ponavljanih pokreta ruke iznad glave, kod podizanja velikih težina, kao u bodibildingu i weightliftingu. Povreda rotatorne manžetne može biti entenzitis, tendinitis (upala tetive i pripoja tetive na kosti) ili ruptura (delimično ili potpuno pucanje tetive rotatora). Većina ovih povreda praćeno je oticanjem burze, što dodatno pojačava tegobe.
- Burzitisi ramena Mišić supraspinatus prelazi preko glave humerusa, a ispod akromiona (koštani produšetak lopatice koji čini krov ramena). U neposrednom kontaktu sa tetivama mišića rotatora ramena nalaze se sluzne kesice (burze) koje ublažavaju trenje izmeĂ°u tetiva i kosti ramena. Zategnutost tetiva i nepravilni pokreti (kao kod nestabilnosti ramena) dovode do pojačanog trenja izmeĂ°u tetiva i kosti. Kao reakcija nastaje upala burze – burzitis ramena. Iritacija i otok burze (burzitis) javljaju se kao posledica impigmenta ili pojačanog trenja u predelu tetive.
Nestabilnost ramena posledica je slabosti mišića rotatora ramena ili podizanje preambicioznih težina i nepravilne tehnike!!!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2016, 08:35:03 posle podne »

pozdrav Milane, dobrodošao na Pansport forum  :)
- da li je bilo neke povrede ramena ili je bol nastao postepeno?
- da li treniraš neki sport redovno?
- ranije povrede ramena?
-------------
bilo bi dobro da mi prepišeš ili skeniraš/slikaš i okačiš ili pošalješ kompletan nalaz MR ramena...
(gde je radjeno snimanje?)
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2016, 04:53:49 posle podne »

Postovani,
pre dva meseca sam osetio ostar bol u levom ramenu koji se spustao spoljasnjom stranom nadlaktice. Posle par dana taj bol je prestao. Nakon toga sam krenuo u gym, ali sam vrlo brzo osetio drugaciji bol u ramenu. Ostar bol prilikom benca, pri spustanju tegova ka grudima..
Prestao sam sa vezbanjem i obratio se lekaru.
Bol se javljala prilikom rotacije ruke (npr skidanje duksa preko glave).. vremenom se bol pojavila i u predelu plecke.. pogotovo nakon svakodnevne aktivnosti rukom (rad sa rukama ispruzenim ispred sebe, npr voznja auta)
Prilikom okretanja ruke javlja se krckanje
Prva dijagnoza je bila burzitis  i nakon toga sam isao na fizikalnu (15 terapija)
Uz lekove za smanjivanje bola i terapije ledom, bol se malo smanjila.
Uradio sam i MR
Zakljucak je:
Izliv, lezija labruma, tendinitis tetive supraspinatusa, suspektna ruptura srednjeg glenehumeralnog ligamenta

Kakvo je Vase misljenje o lecenju i oporavku?
Moze li se izleciti terapijama ili je neophodna neka druga intervencija?
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.