TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:25:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga - ako može pomoć  (Pročitano 2965 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2016, 02:44:14 posle podne »

Mesne preradjevine su samo surogati mesa...previse soje, aditiva, konzervanasa...a premalo pravog mesa...

Potrudi se da ispostujes vec date preporuke( koliko je to moguce) oko ciljanog unosa proteina, hidrata, masti...

Upoznaj se sa nutritivnom vrednoscu namirnica...vrati se na preporucene tekstove...malo vise citanja molicu...u tvom je interesu...
Sačuvana
stari vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2016, 01:03:51 posle podne »

Ujutru uglavnom opicim nekoliko jaja sa šunkom upržim. Kasnije malo u menzi pojedem 2 ručka tu bude na primer šnicla piletine sa pireom i salatom, a drugi ručak bude isto neko meso sa pasuljem na primer. DoĂ°em kući odmorim malo, odradim trening, ručam ovo što je keva napravila uglavnom bude dobra hrana dal čorba sa mesom i krompirom, ili musaka i tako nešto tog tipa. I večera mi bude ne previše jaka ali gledam da jedem nešto što se sporo vari.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2016, 12:33:08 posle podne »

Pa promene u ishrani su osnova jer nemoguce je da rucanjem u menzi uneses dovoljno proteina,slozenih UH i masti,moras imati 4,5 obroka dnevno,napisi nam malo detaljnije kako izgleda tvoja celodnevna ishrana pa cemo nesto korigovati.
Sačuvana
Nenad Glisovic
stari vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2016, 11:37:24 pre podne »

Eh...izvora zdravih masti je malo više, nisu to samo jezgrati plodovi...naravno, ako želiš možemo i napraviti neke isparavke oko plana ishrane...

Nemoj površno prići ovoj priči, ipak za ozbiljan napredak potrebno je dosta vremena, truda, znanja, a i novca...



Na kakve ste promene u ishrani mislili ? :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2016, 06:36:53 posle podne »

Ne radi se samo o povecavanju, tj kupovini tegova jer misic ne zna kolika ga tezina opterecuje, vec se radi o pogadjanju misica iz najrazlicitijih uglova, e to je ono gde kucna teretana zakaze u odnosu na pravu teretanu.

Ima jos vezbi sigurno koje mozes kuci da izmedes, kupi male sipcice na koje se montiraju tegovi.
Sačuvana
stari vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2016, 06:18:16 posle podne »

Naravno , želim da napravim ispravke.
Hajde predložite nešto pa da vidim kako da se iskombinujem sa budžetom :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2016, 05:52:50 posle podne »

Eh...izvora zdravih masti je malo više, nisu to samo jezgrati plodovi...naravno, ako želiš možemo i napraviti neke isparavke oko plana ishrane...

Nemoj površno prići ovoj priči, ipak za ozbiljan napredak potrebno je dosta vremena, truda, znanja, a i novca...

Sačuvana
stari vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2016, 05:45:57 posle podne »

Mrtvo dizanje cu sad da uvedem.
Da, da , 70 kila je zasad malo, ali vremenom cu kupovati tegove.
Ništa onda ću da pojačam sa tegovima, više kila manje ponavljanja(dosad sam radio benč sa 12 ponavljanja u seriji).
Što se tiče ishrane dobra je, čitao sam mnogo o tome, jedino što mi fali su možda orašasti plodovi.
Unosim pred spavanje neku večeru + ela sir sa kikirikijem jer mi usporava varenje.
Ajde probacu mesec dana da pojačam tegove pa javljam rezultate :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2016, 05:31:52 posle podne »

Ako ti treba još aktivnosti, onda stavi akcenat na sadržajniji trening sa opterećenjem, uzalud sva kvalitetna ishrana i suplementi ovog sveta ako svoju muskulaturu nismo stimulsali na pravi način...

Tvoj trening sa opterećenjem je krajnje oskudan...i glavni limitirajući faktor tvog (ne)napredovanja...

A gde ovde sadržajniji trening za leĂ°a? ..."roving", mrtvo vučenje...a ruke? Stojeći pregib šipkom...hm, potisak sa čela...uh, čeka te još učenja...sigiran sam da će te kolege Dušan Miletić, Nenad Kolev i Nenad Glišović detajnije informisati o nekim stvarima...

70 kg tegova je dovoljno za neki skroman početak, ali sa vremenom će ti trebati "jače opterećenje" za napredak...zato prvo i osnovno - KRENI U BOLJE OPREMLEJNU TERETANU...

Pravilo "manje težine, veći broj ponavljanja" je promašaj...nema tu ni mase, a ni "kondicije"...

Obavezno pročitaj o logici treninga... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

Vezano za ishranu...OBAVEZNO DETALJNO PROČITAJ...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

O nutritivnoj vrednosti namirnica, jako koristan alat( od proteina, hidrata, masti, vlakna do vitamina i minerala)... http://nutritiondata.self.com/

Odradi predložene "nalaze", zdravlje je uvek na prvom mestu...
« Poslednja izmena: Februar 07, 2016, 05:33:49 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stari vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2016, 05:01:43 posle podne »

Ćao drugar hvala na odgovoru.

185 cm. 71 kila, 21 godina. Ne pusim, alkohol povremeno.
Mogu da pokrijem uglavnom sve partije. Imam stalak za cucanj. Imam oko 70 kila tegova.
Radim uglavnom 1 partiju. Izgleda na primer imao sam plan jedno vreme mi je bilo :
Prvi dan : sklekovi, benč i propadanja sve po 4 serije
Drugi: zgibovi uski siroki i kanap brodski 4 puta gore
Treci: odmaram
Cetvrti: Noge cucanj i iskorak
Peti: trbusnjaci ramena
Sesti: neka snaga dal je kanap sklekovi ili tako nesto
Sve uglavnom radim po 4 serije ali do otkaza bukvalno
Gledam da radim sa manjim težinama (nekih 80 posto kolko mogu da podignem) ali više ponavljanja jer me više upali.

Nisam radio nikakav lekarski pregled tog tipa.
A što se tiče kardia, mnogo volim da trčim , i jako mi je malo da odem da istrčim 20 minuta, nisam zadovoljan, da li postoji neka opcija trčanje plus neka snaga taj dan , znam da aerobno i anaerobno ne idu zajedno , al jbg treba mi i taj dan neka jača aktivnost :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2016, 04:40:16 posle podne »

Drago mi je da vidim da je pred nama mlad čovek sa elanom za redovan trening i zdravu ishranu...ali čini mi se da ti treba još korisnih informacija...

Koliko si visok, težak, koliko imaš godina?

Da li raspoloživim rekvizitima možeš da "pokriješ" sve mišićne partije? Stalak za čučanj? Da li imaš dovoljno tegova na raspolaganju?

Kako ti izgleda nedeljni plan treninga? Koliko partija odradiš za trening? Vežbe po mišićnim partijama? Serije? Broj ponavljanja? Piramidalno povećavaš opterećenje u svakoj narednoj seriji?

Po pitanju ishrane u menzi...hm, puno proteina? Ti studiraš u Srbiji? A to što je malo "masnija"...hm, da li upoznat sa značajem masti u ishrani i izvorima zdravih masti...?

Da li si upoznat sa pravilnim odabirom namirnica? Sastavljanjem i planiranjem obroka?

Trening sa opterećenjem i kardio su kompatibilni...ali bez ekstrema po pitanju kardio treninga( ako ti je masa mila  ;) )... moj predlog, 2-3 puta nedeljno, 20-30 min kardio treninga posle treninga sa opterećenjem u zoni pulsa oko 70% od max pulsa( "do nivou zadihanosti")...

OBAVEZNO PROČITAJ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/poveanje-miine-mase-i-kardio.html

A pre svega toga ZDRAVLJE !!!

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina?

Ako nisi uradi...obavezno - glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina( izgled urina , boja, reakcija, specifična gustina, proteini...prisustvo kristala i celijskih elemenata...sluzi...glukoze, acetona...)

Krvni pritisak? Ekg u miru?

Spirometrija?

Test opterećenja?

Piješ neke lekove? Neke druge bolesti? Astma? Povrede? Pusac si?
« Poslednja izmena: Februar 07, 2016, 04:41:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stari vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2016, 01:35:34 posle podne »

Ćao svima ljudi. Imam jedno pitanje.

Da kažem ukratko kakvo je stanje. Imam kuci svoju teretanu koja podrazumeva sprave kao što su benč klupa, šipke za propadanje, zgibove,trbusnjake, kanap brodski za penjanje, 2 bucice, sipku ravnu od 2 metra i dosta tegova. E sad što se tiče ishrane hranim se sasvim solidno, student sam jedem u menzi tamo bude dobra hrana puna proteina, malo je masnija ali nema veze :) i još kući zamezim ponešto, ili pojedem neki ručak ako keva napravi.

Mene zanima sledeća stvar, znači zanima me da istovremeno radim i na mišićnoj masi i da pritom radim kardio, trčanje 2 puta nedeljno od toga 1 duža staza od 7-8 kilometara druga je sprintevi.

Mene zanima da mi vi odgovorite da li je moguće uraditi obe stvari istovremeno jer prilikom trčanja trošim dosta kalorija, i da mi vi eventualno promenite ovaj plan kažete šta je bolje da radim kako bih postigao cilj- znaci prioritet mi je podizanje mase a ne bih želeo da pritom se usporim.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.