TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:44:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ruke-problem  (Pročitano 7258 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Maj 10, 2016, 11:06:21 pre podne »

He, he...svaki gram hidrata ode u salo...  ;)

Poznate su mi i te fobije  :) Ali pravilnim odabirnom namirnica i dobrom "formulacijom" obroka se i to moze uspesno izbeci...

Najjednostavnije uvek bilo i bice...razuman deficit, "clean ishrana", redovan kardio( pre svega HIIT) i rezultati zasigurno nece izostati...naravno, svi imamo razlicite zelje, kao i vreme za koje zelimo da postignemo zeljenu "formu"...

Mada ne bi trebalo zaboraviti da ne mozemo uvek biti "na dijeti"...nekada ce i deficit morati da bude drasticniji ne bi li postigli zeljeno...i da bi deficit bio ucinkovit...ili idemo na "restrat"( dignemo kalorije bar na nivo odrzvanja ,TDEE, naravno orijentaciono, bar 4 nedelje) i onda opet novi ciklus...

Mozda ce te zanimati... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #39 poslato: Maj 09, 2016, 03:06:37 posle podne »

Ovo je deveta nedelja kalorijskog deficita, prve 4 sam samo smanjio hidrate, a onda sam od pete počeo rotacije, planiram do juna da budem u deficitu, možda malo duže u zavisnosti od rezultata.
Ubaciću dva dana odmora, definitivno, mada u tim danima kada ne odradim nikakav vid treninga imam osećaj da svaki gram hidrata ide direktno u salo.. ;D ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Maj 08, 2016, 01:25:23 posle podne »

Ok...a koliko dugo si na rotacijama?

Ne bi trebalo zaboraviti, kao što si i sam napomenuo, da restriktivan unos hidrata može svakako umanjiti naš učinak u dnevnim aktivnostima, pogotovu ako imamo i intenzivne fizičke napore i uz to naravno i učenje( ipak, primarni izvor energije za naš mozak je glukoza)...dakle, i taj zacrtani unosa hidrata, kao i kalorija uopšte nije na dovoljnom nivou da sve te napore "kompenzuje"...dakle, sumarno, prevelika "potrošnja"( deficit)...

Potrudi se da imaš bar 2 dana potpunog odmora od treninga nedeljno...

Razuman kalorijski deficit( najvećim delom na računa hidrata, ako baš moramo u brojkama; 500-1000 kCal u odnosu na TDEE, ali dobra i realna procena TDEE) će dati rezultate...ili najbolje rečeno, "clean ishrana" i dobro dozirana fizička aktivnost...

Ne bi trebalo zaboraviti i faktor vremena...treba dati vremena svom telu da se menja...za tu su potrebni "bar" meseci...
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #37 poslato: Maj 07, 2016, 02:46:55 posle podne »

Da, kardio u vidu fudbala, ako ne fudbal onda trčanje, sve vrste, 4-5 puta nedeljno.Ugavnom kondicija je na dosta visokom nivou.Sedenja ima zbog fakulteta, ali ne znam na koji način to može uticati jer kao što sam napisao često odradim i dva treninga dnevno, teretana+kardio.
Nastaviću sa ovakvom ishranom još par nedelja jer je zaista teško trčati bez hidrata, pa ću videti kakvi će rezultati biti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Maj 07, 2016, 12:25:05 posle podne »

Radis kradio? Plivanje?

Da li vodis sedanteran nacin zivota? Posao? Duze vreme uz komjuter?

A sto se tice kiriticnih zona, samo mali dodatak na ono sto je Nenad pomenuo...
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #35 poslato: Maj 07, 2016, 07:35:47 pre podne »

Okvirno hidrati idu od 80g-200g, proteini 150g+, a masti se trudim da uklopim sa hidratima, ako je manji unos hidrata onda se trudim da pojačam masti i obrnuto, uglavnom da uklopim sve u nekih 2000kcal ili malo više..Dan bez hidrata najčešće bude u danu kada treniram i to obično nakon dana sa višim unosom hidrata.Recimo nedeljom bude veći unos hidrata zbog nekog cheat meal-a, i onda u ponedeljak dan bez hidrata.
Inače ne pronalazim se ni u jednoj od ove dve priče, moj body fat je recimo na nekih 13%-14% i tu nema sala koje štrči ili tako nešto, već je glavni "problem" što salo sa nogu sporije odlazi u odnosu na recimo stomak gde su trbušnjaci već vidljivi. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Maj 06, 2016, 11:33:25 posle podne »

Kolev Nenad-Da, radim rotacije, ali ne po nekom utvrdjenom planu nego više u odnosu na potrebe, ondosno potrošnju u toku dana, a jednom nedeljno odradim i dan totalno bez hidrata, ustavri samo ono što unesem iz povrća. :)
Stefanpapin-Upravo su trbušnjaci i kondicija ono na čemu najviše radim u poslednje vreme, a bočne trbušnjake smatram možda i najvažnijom mišićnom partijom kada je u pitanju funkcionalnost, naravno uz noge. :)

A kako izgleda unos hidrata po danima? Okvirno? A unos proteina, masti? Kada imaš dan bez hidrata - to je dan treninga?

btw..............................................................................

Nekada višak vode i specifična distribucija masnog tkiva može biti vezana i za kortizol, ne samo za estrogen...a u pitanju može biti i osetljivost na insulin( na kojoj takoĂ°e možemo "poraditi ishranom" i treningom)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/klju-vaeg-uspeha-poveajte-osetljivost-na-insulin.html

A o ishrani i testosteronu, antiestrogenima iz hrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana.html
« Poslednja izmena: Maj 06, 2016, 11:41:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #33 poslato: Maj 06, 2016, 09:49:09 posle podne »

Ih, uvek taj visak masnih naslaaga moze da se resi dijetom :)

Za dijetu treba imati cvrst karakter i jaku volju, imam desetina planova za dijetu ali ne i ova dva preduslova 😀
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #32 poslato: Maj 06, 2016, 11:46:19 pre podne »

Ok je ako ispostujes sve...plus vitamini i minerali, dakle da nista ne manjka organizmu.

Sa druge strane trebalo bi da uradis analize da vidis o cemu je rec jer jeste cucanj hc vezba  gde ljudi povracaju itd, ali ne bi smelo da se stalno desasvaju takve stvari. Ipak nam je zdravlje na prvom mestu :)
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #31 poslato: Maj 06, 2016, 11:41:28 pre podne »

Kolev Nenad-Da, radim rotacije, ali ne po nekom utvrdjenom planu nego više u odnosu na potrebe, ondosno potrošnju u toku dana, a jednom nedeljno odradim i dan totalno bez hidrata, ustavri samo ono što unesem iz povrća. :)
Stefanpapin-Upravo su trbušnjaci i kondicija ono na čemu najviše radim u poslednje vreme, a bočne trbušnjake smatram možda i najvažnijom mišićnom partijom kada je u pitanju funkcionalnost, naravno uz noge. :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #30 poslato: Maj 06, 2016, 11:10:02 pre podne »

Ih, uvek taj visak masnih naslaaga moze da se resi dijetom :)
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #29 poslato: Maj 06, 2016, 09:14:48 pre podne »

Naravno, nije svako isti...

 Iskreno volim velike ruke, siroka ramena/ledja i dao sam neverovatan napor da prirodno to i ostvarim, nisam nikad imao profesionalan pristup bodybuildingu niti treningu ali sam navikao na neki svoj vise sistemski pristup(neprofesionalan) koga se pridrzavam i bez nekog cilja iz dana u dan rastem. Visak masnih naslaga mi ne dozvoljava da budem izdefinisam (nikad nisam radio na tome ) :(

Dusane58, smatram da je tvoj obim solidan ako si vec fudbaler, a kao fudbaler cuo sam da su za ovaj ,a i mnoge druge sportove potrebni razvijeniji stomacni misici,plocice.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #28 poslato: Maj 05, 2016, 11:00:04 posle podne »

Ok, samo nemoj so da izbacujes skroz.

Sto se ruku tice probaj da popravis sta treba, pa ako ne bude pomoglo onda cemo da probamo sa vecim volumenom treninga ili ako nije do premora cak i dva puta nedeljno da ih radis, mada je to suludo, ali vidjao sam slucajeve gde je znalo da upali :)

Jel si hidrate skroz smanjio ili radis neke rotacije..?? Jer ne valja ni biti previse prazan...
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #27 poslato: Maj 05, 2016, 07:59:58 posle podne »

Stefanpapin-u tvom slučaju je onda jasno da je genetika odigrala veliku ulogu, a iskreno nije mi ni cilj da imam ruku od pola metra jer to ne smatram funkcionalnim za ono sto meni treba, ali u svakom slučaju to poštujem. :)
Kolev Nenad-Jasno mi je šta hoćeš reći za tehniku i mislim da je dobra, samo u situacijama kod tih poslednjih par ponavljanja biceps malo više preuzme u odnosu na recimo lats, ali korigovaću to pa ću videti kakvi će biti rezultati. :)
Što se tiče ishrane sve je ispoštovano, unos soli je zaista mali, ne solim ništa, čak ni meso u poslednje vreme, dakle samo ono što se več nalazi u odredjenoj hrani, recimo tunjevina, sardina, sir itd...Unos vode takodje visok, zeleni čaj, magnezijum, sve prirodne diuretike pokušavam da isprobam, hidrati isto smanjeni, meso i povrće su mi osnovna hrana..
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #26 poslato: Maj 05, 2016, 07:27:30 posle podne »

Ja sam prevashodno mislio na umor bicepsa i tricepsa usled loseg treninga za grudi, ledja i ramena...Da li tu ispostujes sve..??

Da li zakljucavas na kraju pokreta i da li vuces laktovima ili bicepsima..??

Sto se tice nogu tu treba strpljenja, nagomilano salo na nogama se skida sporije iz razloga sto sve ide redom, ne postoji parcijalno skidanje pa one uglavnom dodju na kraju.

Jos plus ih ne radis kako treba kao sto i sam kazes...Kako ti izgleda trening nogu...??

Vrlo je verovatno i da ti je nivo estrogena malo poviseniji za muskarca pa ti se i voda skuplja na tim delovima...Da li si to proverio..??


Ja imam 52cm obim, a skoro nikada nisam radio potpuno pravilno vezbu niti izvodim ikakve varijacije tokom vezbanja. Vezbam tri godine, cak sam jedno vreme potpuno svesno radio polupravilno pa cak, sa velikim tezinama i nepravilno. Tako da smatram da to i nije tako bitno, bitno je da budes uporan.

Ovo totalno nije dobar savet, bez ljutnje, ali pokusavamo momka da ispravimo...

Meni su ruke odlicne, a ne radim ih, jednostavno moj otac sa 60 god ima super ruke, sta to znaci da cu savetovati ljude da ne rade ruke...NE.

Svi su drugacijeg sklopa, i tih tvojih 50 i kusur nista ne znaci, mozda ti ostale partije nisu dovoljno dobre, mozda pak i jesu ali ruke nisu izrezane itd, itd, da ne idemo u dubiozu vise pazljivo sa davanjem saveta jer sam se ja pre 5-6 god opekao od slicnih.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.