TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:39:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko rotacije UH  (Pročitano 18020 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #51 poslato: Jun 29, 2016, 12:52:00 posle podne »

Slobodno jedi, cak ce telu i prijati da promenis jedan obrok, a sa druge strane znaci i za psihu...Ne mozes non stop jesti samo belo meso, poludi covek tako :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #50 poslato: Jun 29, 2016, 12:03:40 posle podne »

Sa moje stane to je potpuno u redu, ja ih jedem stalno isto kao i belo meso  tako da ako slučajno odlučiš da ih ne jedeš daću ti adresu pa ih slobodno pošalji meni :D
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #49 poslato: Jun 29, 2016, 12:00:00 posle podne »

Imam pitanje za pilece batake s obzirom da sam na dijeti.

Ja sam tovim svoje domace pilice vec preko 5-6 godina i do sada sam uvek jeo belo meso + batake bez koze,ali otkako sam na dijeti,poceo sam da izbegavam batake,tako da se nagomilala poprilicna kolicina batakova u zamrzivacu.

Od familije niko ne jede piletinu sem mene,a velika je steta baciti batake.

Da li bi bilo OK ubaciti 2 pileca bataka dnevno zajedno sa pilecim grudima naravno i sa uklonjenom kozicom,dakle cisto meso sa bataka,uklonjena kozica i sve ostale vidljive masnoce?

Gledao sam nutritivne vrednosti bataka bez koze i video da ima samo 4 grama masti na 100gr.

Dakle od ukupno 5 dnevnih obroka sa proteinima, 2 obroka bi bila sa batacima , a 3 sa pilecim grudima.

Nadam se da je OK i da nece poremetiti tok dijete ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #48 poslato: Jun 19, 2016, 02:56:09 posle podne »

Dragi moji mili formaši...  ::)

Pomenuti test samo pokazuje da li je ulje mono / polinezasićeno( najprostije rečeno), jer ni to nije garant da ste kupili kvalitetno maslinovo ulje( ima i drugih mononezasićenih ulja)...ili neku mešavinu ili zamena, već orijentacija...

Bojane, pa zar su isto zasićene i nezasićene masti?  ;)

Vezano za kokosovo ulje zbog samog sastava masnih kiselina( kratkolančane, zasićene...MCT...) "topljivije" je na temperaturama višim od 23 stepena, dakle, obično je u "čvrstom stanju", ali na višim temperaturama postaje "tečnije"...u frižederu je svakako "kamen čvrsto"  ;)
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #47 poslato: Jun 19, 2016, 09:44:28 pre podne »

Da,ni ja nisam skapirao taj deo,koji je znak da je ulje dobro ?

I da li isto pravilo vazi i za kokosovo ulje?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #46 poslato: Jun 19, 2016, 09:04:36 pre podne »

Slavisa, sad nisam skapirao, jel treba da se stegne ili ne? Posto ovde u tekstu koji si citirao moze da bude lose u oba slucaja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Jun 18, 2016, 11:08:40 posle podne »

Ne moraš ili maslinovo ili kokosovo, već možeš i oba...samo rasporedi u toku dana uz obroke, nadam se da si upoznat sa benefitima MCT?  ;)

Pregledajući ovu temu savetujem da se vratiš nekoliko postova unazad...

Ulje od komina masline...los izbor...

Btw...pod maslinovim uljem od komine bi trebalo da se podrazumeva proizvod dobijen mesenjem rafinisanog ulje komine masline( cvrst ostatak kostica i pulpe nakon centrifugiranja, sadrzi oko 5% ulja ) i devicanskih maslinovih ulja( vrlo malo)...sve u svemu los izbor...

Dakle, extra virgin je najbolje resenje...ali...

Tu je i tzv. frižiderski test...pošaljite svoju flašu maslinovog ulja "na hladjenje"... :)

Jer neki proizvoĂ°ači čak i mixuju ulja da bi profitirali...

Tj. da prevedemo malo...

"Maslinovo treba da ima oko 70% mononezasićenih masnih kiselina, dok suncokretovo i sojino imaju oko 70% polinezasićenih. Mono se stežu u frižideru, poli se ne stežu. "

Dakle...

"Ako se ulje stegne – to može da znači da je maslinovo ulje mešano npr. sa uljem uljane repice (mada ni ono nije jeftino da bi se koristilo za mućkanje). Ili da ulje jeste maslinovo ali nekog "ŽLJ kvaliteta" – ili čak rafinisano. Ili ste u najboljem slučaju stvarno kupili čisto hladno ceĂ°eno maslinovo ulje – koje je (daće bog) ekstra devičansko.

Ako se ulje ne stegne – znači da nema oko 70% mononezasićenih masnih kiselina, već da su ga poli-razblažili npr. suncokretovim ili sojinim uljem, verovatno rafinisanim jer je to jeftino. I svakako da će zbog toga više da se pokvari, jer to jeste osobina polinezasićenih ulja.

Tj. ko proizvoĂ°ač tvrdi da je maslinovo ulje sa 70 odsto mononezasićenih masnih kiselina ono na temperaturi ispod 16 stepeni mora makar da se stegne ili da napravi talog.  Inače, frižiderski test nisu prošla gomila maslinovih ulja koja se etiketiraju ja najkvalitetnija, uključujući i Monini, jer se najviše petlja sa tim italijanskim uljima...
"

Dok ne proĂ°e frižiderski test ništa nije kvalitetno... :) Hm, koliko smo zaista sigurni u kvalitet ulja koja kupujemo?


Eto odgovora šta ne treba uzeti i kako se koliko-toliko orijentisati...

Inače, dešava se čak i da ulja renomiranih proizvoĂ°ača maslinovog ulja ne proĂ°u test...e sad, fejkovanje...možda, manje kvalitetna roba za istočnoevropsko tržište ili šta već...ali moguće je...  ;)
« Poslednja izmena: Jun 18, 2016, 11:14:42 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #44 poslato: Jun 18, 2016, 05:48:06 pre podne »

Nismo se razumeli,obrok mi bude belo meso + pirinac + boranija,pa ja imam obicaj da to prelijem sa jednom supenom kasikom maslinovog ulja, iz tog razloga pitam da li je OK mesati UH + masti u istom obroku.

A sto se tice masti,za sada imam jos dosta maslinovog ulja,kad potrosim,videcu da nabavim kokosovo ulje.

Jel mi mozes reci samo na sta da obratim paznju prilikom kupovine,da li je isto kao kod maslinovog ulja,tj jel mora da bude extra virgin nerafinisano,tj jel ima vise "verzija" ulja ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Jun 17, 2016, 11:43:23 posle podne »

Niko nije rekao da nešto fali extra virgin maslinovom ulju, već je poenta priče bila da ti to ne bude jedini izvor masti i da se indirektno napomene da postoje i drugi izvori masti...  ;)

Pa neće ti valjda jedina namirnica u obroku biti pirinač, nego ćeš sigurno uz pirinač imati neki izvor proteina visoke biološke vrednosti, npr. meso, a možda i vlaknasto povrće?

Ne znam kakav drastičan fat burn efekat očekuješ od omega-3, ali da će imati niz benefita na "opšte zdravlje", svakako...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html
« Poslednja izmena: Jun 17, 2016, 11:49:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #42 poslato: Jun 17, 2016, 06:56:54 posle podne »

Procitao sam ove linkove oko masti,ali ne razumem sta fali extra virgin maslinovom ulju,vidim da se cesto preporucuje kao izvor zdravih masti i sad odjednom ne valja i treba ga menjati sa kokosovim ?

Nego,imam 2 pitanjca.

Da li smem dodati kasiku maslinovog u obroku gde imam pirinac? Ovo pitam zato sto sam procitao da se UH i masti ne smeju mesati u istom obroku ?!
Da li bi 5 kapsula omega 3 masti pomoglo nesto na dijeti,mogao bih 5 komada dnevno izfinansirati.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Jun 16, 2016, 10:46:06 posle podne »

Nemaš izbora oko masti? Nemoj da nas plašiš?  ;)

A kokosovo ulje, npr.?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasiene-masti-u-slubi-vaeg-zdravlja-kokosovo-ulje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html

A čini mi se da nisi ni pogledao predloženi članak o mastima u ishrani... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Naravno da smo tu za sve savete, ali neke "teme" su obimnije za "prikazivanje" u jednoj, dve rečenice, zato je poželjno malo "iščitavanja" predloženih članaka...ipak, kako da doĂ°emo do znanja bez čitanja korisnih tekstova?  ;)

Pa nije svako maslinovo ulje isto? Da li si upoznat sa extra virgin, virgin i uljem od komina masline? Dakle, razlike postoje u kvalitetu?!

Oznaka njegovog kvaliteta u smislu virgino(devičansko), extra virgino... je različita po starim i savremenim kriterijumima. Po starom kriterijumu bi bilo da je „devičansko ulje” ono koje nastaje pri stavljanju maslina u presu i pre pritiskanja, dakle, nastalo prirodnim ceĂ°enjem (hladno ceĂ°eno ulje).

Po savremenom standardu, extra virgine (ekstra devičansko) je ono sa manje zasićenih masnih kiselina (do jedan odsto, tamnozelena boja), virgine (jedan do dva odsto) i svetlo (više od dva odsto).

U tehnologiji proizvodnje ulja, bitno je i kada se masline stavljaju u presu. Ukoliko se stave u presu odmah po branju dobiće ulje sa malo zasićenih masnih kiselina. Ukoliko masline dugo stoje, procenat zasićenih masnih kiselina može biti tako veliki da je ulje neupotrebljivo za zdravu ishranu.

Malo više na tu temu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-maslinovog-ulja-u-ishrani.html
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #40 poslato: Jun 16, 2016, 05:58:24 posle podne »

Nemam nekog izbora oko masti,jedino orase i maslinovo ulje.
Omega 3 nisu bas jeftine,tako da ta opcija otpada.
Sta fali maslinovom ulju?
Nisam radio friziderski test.
A sto se tice proizvodjaca,napisacu kasnije,mada svaki put kupim drugo pakovanje,tj koje imaju u ponudi ili na akciji,tako da bas i nema nekog izbora sto se toga tice.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #39 poslato: Jun 16, 2016, 04:14:11 posle podne »

Tajming je od kljucnog znacaja naravno. Eto ja sam dao predlog, mozes poslusati, mozes nastaviti po starom, kako zelis.

Ako te neke promene ne upale onda sigurno gresis negde, treceg nema.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Jun 16, 2016, 03:50:32 posle podne »

Zar je maslinovo ulje jedini izvor zdravih masti na tvom meniju?

Extra virgin maslinovo ulje? Proizvodjac? Friziderski test?

Suplementacija omega-3 masnim kiselinama...?

Vezano za unos ugljeni hidrata, po meni je najbolji tajming za unos istih u prvom jutarnjem obroku, pre treninga i posle treninga, obrok pred pocinak "carb free"...

Mnogo je polemika oko hidrata "u dorucku", moj stav je DA, za hidrate u dorucku...evo i zasto...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #37 poslato: Jun 16, 2016, 01:27:42 posle podne »

Pogresno sam napisao,hteo sam reci ponavljanja su od 6-10,a serije su od 9-12 za manje i 12-16 serija za vece grupe.

Odradicu onda izmene koje ste naveli,dani odmora ce biti najveci unos UH,malo cu povecati unos proteina.

Koliko da unosim supenih kasika maslinovog ulja dnevno,jel dovoljno recimo 4 kasike svaki dan?

A kardio cu postepeno pojacavati kako budu noge i kondicija ojacali.

A sto se tice tajminga unosa UH,da probam kako je Kolev napisao,sve UH da unesem u 2 obroka nakon treninga,a obrok pre treninga (tj prvi obrok nakon budjenja) da bude belo meso + maslinovo ?

Ili da unosim kao i dosad,50% UH pre treninga,50% posle ?

Da li tajming unosa igru neku znacajnu ulogu ili je bitno samo zadovoljiti dnevnu kolicinu potrebnu za taj dan ?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 17 upita.