TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:55:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skljocanje lakta i ramena (iritacije bez bola)  (Pročitano 7132 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Jun 27, 2016, 08:56:04 pre podne »

i ovo istezanje za  triceps i lakat....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jun 27, 2016, 08:50:43 pre podne »

ovo istezanje treba da radiš (lakat, podlaktica, rame)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jun 27, 2016, 08:45:11 pre podne »

ovo je drugo istezanje koje treba da radiš - za podlaktice
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jun 27, 2016, 08:37:59 pre podne »

posle vežbi koje sam ti dao radi istezanja - prvo je za rame
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Jun 26, 2016, 11:02:55 posle podne »

druga vežba za podlaktice
(10-15 ponavljanja, 3 serije, po vežbi)
« Poslednja izmena: Jun 26, 2016, 11:12:23 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Jun 26, 2016, 08:23:59 posle podne »

ovo su vežbe za podlaktice - sa bučicama, 1-12 ponavljanja, 3 serije po vežbi...
Sačuvana
Jovan9797
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2016, 06:55:53 posle podne »

Ovako glasi klinicki nalaz od ortopeda:U predjelu lijevog medijalnog epikondila humerusa palpra se n. ulnris koji pri pokretima fleksije luksira iz salcusa. Pri trnjenju i slabosti sake javiti se zbog op. zahvata. Meni rijetko kad trne zadnja dva prsta,bas rijetko. I mogu li epikondili zadebljati kad se zavrsi okostavanje i onemoguciti ovo preskakanje? Volio bih kad bih mogao ovim vjezbama da to rijesim,bio bih uporan. Izvinjavam se al stalo mi je da rijesim ovaj problem.
Sačuvana
Jovan9797
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2016, 03:01:48 posle podne »

Super. Ali mene lakat skljoca 2 godine naravno nikad nisam se posvetio toliko istezanju nego sam ga iritirao sa vjezbama. Po vama koliko vremenski vjezbanja bi trebalo da rijesim taj problem. Kada bih radio svaki dan :) na to mislim,da li mogao za 2-3 mjeseca da vidim promjene? :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jun 26, 2016, 02:32:27 posle podne »

možeš raditi i ove vežbe sa nevelikim težinama (60%RM - maksimum), 10-12 ponavljanja, 3 serije...
Sačuvana
Jovan9797
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: Jun 26, 2016, 02:32:18 posle podne »

Super...A za lakat samo da radim ova istezanja? Koliko je dovoljno puta u toku dana da se istezem i je li dovoljno po 5 serija istezanja za jednu vezbu na primer i da drzim 40 sekundi u toj tacki pa onda da ga produbim cenat dva pa onda opet da drzim 40 sekundi? Jasnije koliko je dovoljno serija odraditi istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jun 26, 2016, 02:28:02 posle podne »

za jačanje ramena radio ove vežbe sa 4/6/8kg... bez velikog naprezanja, 10-12 ponavljanja, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 26, 2016, 02:21:41 posle podne »

Mislio sam na razboj pod 90 stepeni (propadanja za triceps) cim se spustim ispod ono mi skljocne. Medjutim ove vjezbe istezanja sto si naveo bas sam slabo radio... :) A sto se teretane tice na primer bendz sam mogao da radim ali potisak sa cela za triceps bas iritira i ti neki slicni pokreti gde se ruka savija vise od 90 stepeni. Da li mogu pomoci ove vezbe istezanja kod ovog problema?
propadanja, vratila, zgibove bi trebalo da izbegavaš nekoliko nedelja, dok ne rešiš problem sa "škljocanjem"...
- takodje, benč, potiske... ne bi trebalo da radiš (sa većim težinama/šipkom) dok ne rešiš problem sa "škljocanjem"...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 26, 2016, 02:18:59 posle podne »

A u prednjem ramenu kao da mi preskoci nesto ali samo kada podignem lakat ispred sebe i on dodje u visini brade,kao da mi preskoci tetiva u prednjem dijelu ramena. Kada radim kruzno zagrijavanje za ramena a posebno unazad desava se i pri tom pokretu da skljoca. Koliko sam zakljucio,da li je to posledica zategnutosti tetiva rotatora i potrebna su istezanja kao i za lakat? Da li se istezanjem mogu rijesiti ova skljocanja na ramenu i laktu ?A ako moze,preporucite mi vjezbe koje su najbolje za to. :)
tako je istezanja po programu + modifikovan program vežbi u prelaznom periodu će rešiti taj problem...
sa postizanjem fleksibilnosti (elastičnosti) tih tetiva, trebalo bi da škljocanje prodje/nestane...
Sačuvana
Jovan9797
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2016, 08:42:54 pre podne »

A u prednjem ramenu kao da mi preskoci nesto ali samo kada podignem lakat ispred sebe i on dodje u visini brade,kao da mi preskoci tetiva u prednjem dijelu ramena. Kada radim kruzno zagrijavanje za ramena a posebno unazad desava se i pri tom pokretu da skljoca. Koliko sam zakljucio,da li je to posledica zategnutosti tetiva rotatora i potrebna su istezanja kao i za lakat? Da li se istezanjem mogu rijesiti ova skljocanja na ramenu i laktu ?A ako moze,preporucite mi vjezbe koje su najbolje za to. :)
Sačuvana
Jovan9797
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2016, 01:09:24 posle podne »

Mislio sam na razboj pod 90 stepeni (propadanja za triceps) cim se spustim ispod ono mi skljocne. Medjutim ove vjezbe istezanja sto si naveo bas sam slabo radio... :) A sto se teretane tice na primer bendz sam mogao da radim ali potisak sa cela za triceps bas iritira i ti neki slicni pokreti gde se ruka savija vise od 90 stepeni. Da li mogu pomoci ove vezbe istezanja kod ovog problema?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 18 upita.