TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 09:08:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Diskus hernija  (Pročitano 7565 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jul 13, 2016, 09:54:38 posle podne »

napisaću ti program vežbi koje da radiš za početak...
(kombinacija vežbi/istezanja)
Sačuvana
Danilče94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2016, 12:04:36 posle podne »

Pozdrav i vama, bez ikakvih problema izvodim sve sto se tice prstiju i peta.... Isao sam par dana malo da sutiram na kos, nemam bolova pri doskoku nekom jacem, voznju biciklom obavljam bez bolova, ali vec pri trcanju osetim da me boli leva noga.. Sta vi kazete na rezultat EMNG? U kom smislu nisu specificni. Poslednja operacija je bila 27.10.2015., vezbe su bile sad cu malo da objasnim pa ono standardno povucem jednu nogu na grudi druga noga mi je savijena i drzim 6 sekundi pa onda isto sa drugom, posle toga nogu privucem na grudi a suprotnu nogu pokusavam da dignem u vis kao lazarevicev test kad se radi, posle toga obe noge na grudi povucem pa zadrzim par sekundi, nakon toga savijem kolena pa idem rukama ka kolenima i blago savijem ledja i stegnem trbusnjake, posle toga se okrenem na bok pa zategnem nogu i drzim par sekundi, nakon toga legnem na stomak pa zatenem ove ledjne misice, onda podizanje na prste petu, onda polucucanj... Bilo je jos nekih vezbica ali mislim da sam vecinu rekao(mislim da sam jako slabo radio na istezanju vise su to bile neke staticke vezbe jacanja misica to je neko moje misljenje ali ja sam slusao fizijoterapeuta i radio kako mi kazu).. Tegobe sa leve strane su najvise pri nekom naprezanju, kijanje onda me blago zaboli u toj sedalnoj regiji, bio sam malo opsiran ali nadam se da ste razumeli sve. I da sad jos da dodam ne znam koliko mi je pametno ali meni je zaista olaksalo svakodnevni zivot pijem tako na dan jednu tabletu mydocalma i rantudil fore
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2016, 09:54:50 pre podne »

tegobe koje imaš su sa leve strane?
nemaš problem sa podizanjem na prste desnom nogom?
--------------
- na MRI problem je prisutan sa desne strane
- na EMNG postoji nekoliko pozitivnih nalaza koji nisu specifični....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2016, 09:46:06 pre podne »

kada je bila poslednja operacija?
- da li si radio program vežbi jačanja mišića?
- vežbe istezanja?
(koje vežbe si radio jačanje/istezanje?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2016, 09:44:01 pre podne »

Pozdrav Danilo, bio sam odsutan ovih dana...
- pogledao sam tvoj EMNG koji si mi poslao...
------------------------------
- da li izvodiš hod na prstima/petama bez problema i levom i desnom nogom?
Sačuvana
Danilče94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2016, 12:50:12 posle podne »

Bola nema u mirovanju, ima pri pretklonu, osetim zatezanje i bol kad povucem koleno na grudi kao na ovim vezbama, EMNG nisam uradio to planiram sl nedelje, nalaze sam sve izvadio ne postoji naznaka upale neke u telu, magnetna je radjena 26.01.2016. Neurohirurg na magnetnoj rezonanci nista ne vidi kaze da je sve uredu, mene najvise boli pri pretklonu kao sto je na ovoj slici koju ste postavili ovaj zute linije sa zadnje strane butine, ali uglavnom imam pojacan bol sa svih slika koje ste stavili.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2016, 11:13:54 pre podne »

da li ima bola pri pretklonu?
da li ima bola u miru ili pri svakodnevnim pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2016, 11:04:05 pre podne »

da li je moguće da izvedete ovo sa slika - da li ima bola/pojačanja bola pri tim pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2016, 10:29:57 pre podne »

da li je moguće da izvedete ovo sa slika - da li ima bola/pojačanja bola pri tim pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2016, 10:24:13 pre podne »

pozdrav, kada je radjena magnetna rezonanca? da li je radjen EMNG?
- kakvo je mišljenje neurohirurga?
Sačuvana
Danilče94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2016, 12:57:21 pre podne »

Pozdrav i vama poslao sam nalaze na vaš email
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2016, 11:03:02 posle podne »

pozdrav, da li mi možeš poslati na mejl ili okačiti ovde nalaz magnetne rezonace poslednji koji si radio i nalaz neurohirurga...
Sačuvana
Danilče94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2016, 08:43:18 posle podne »

Zeleo bi da vas pozdravim, kako da krenem posto je zaista moj slucaj opsiran al ajde malo da pojasnim 2012 godine mi je ustanovljena diskus hernija l5s1 uradio sam operaciju u kbc zemun endoskopski ili laporoskopski kako vec nazivaju sam uradio tu operaciju sve je bilonu najboljem redu narednih 3 godine, 2015 godine opet poceli bolovi na istom mestu, otisao na magnet ustanovljena cista kod diska tog istog l5s1 tj da mi nisu duru zatvorili opet operisao ovog puta u zagrebu izvadjena cista disk nije diran, stavili su neki gel, kojim u pokusali da zatvore tu duru, ali meni taj gel pukne posle 12 dana, onda mi se zagadio likvor pa u hitnu meningitis pa opet operacija i rucno su morali da zasiju duru i sad je sve sto se tice toga okej....mislim lezao sam 23, dana u bolnici,19 dana nisam hodao... Posle isao u banju kanjizu 42 dana jako dobro se oporavio...e sad postoji jedan problem, isao sam ja kod neurohirurga na kontrole i radio magnetnu opet skoro sve je u savrsenom redu, ali u cemu je problem kad sam imao problema sa diskom i sve to desna noga mi je bila ,,zakocena" sav bol je isao desno... U poslednjih par meseci mene boli leva noga sa zadnje strane butine pocinje od trticne kosti i siri se do polovine butine, bol je tup i ostar u pocetku je bilo trcnjenje i mravljenje ali toga sad nema jako retko...isao sam kod neurologa ali oni kazu to vam je od kicme ali mene kicma ne boli... Kuckajuci i guglajuci po netu sam video za vase neke postove i savete( citajuci sve mi deluje kao da je taj sindrom piriformis a opet moji roditelji kao to ti je isijas pa mazem tako neki kremama melemima pomaze ali nista drasticno) .. Nadam se da mi vi bar mozete pomoci upoutiti me sta da preduzmem da saniram ovaj bol... I da inace sam dugi niz godina se bavio kosarkom ali morao sam da prestanem posle svih ovih operacija.. Izvinjavam se sto sam bio opsiran..
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.