TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:55:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet  (Pročitano 2295 puta)
Homie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Be your own hero.

« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2016, 12:56:51 posle podne »

Da te podsetim samo da je hidratacija podjednako vazna u ishrani. Pobrini se da unosis od 2 do 3 l tecnosti, posebno tokom treninga. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 15, 2016, 10:57:41 pre podne »

A jesi li u skorije vreme( 3 meseca) odradio lab. nalaz krvi u urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, AST, ALT, kompletna krvna slika...)?

Krvni pritisak? Ekg u miru?

Ne bi bilo lose da se u delu foruma o sportskim povredama obratis dr Pedji Tutorovu oko preporuka, saveta...vezano za povredu...

Vezano za meni nadam se da je u pitanju extra virgin maslinovo ulje?

Moguce da nemas problem sa pahuljicama vec sa mlekom...jesi li probao ovsene bez mleka? Sa vodom npr.?

Obrok oko 19 h mi se cini prebogat mastima  i cela jaja i kikiriki i maslinovo ulje...

Bolje neka obrok oko 19 h budu samo jaja i salata...

A obrok pred pocinak, predlog,  sir + kikiriki( jezgrasti plodovi)...

Nadam se da planiras da ubacis po koju vocku izmedju obroka? ( citrusi, jabuke, bobicasto voce...)

Koliko vidim ovde ima 7 obroka, mozes neke obroke spojiti tako da ih bude i npr. 5...nekada problem moze biti da se pomenuto ispostuje dovoljno dugo da bi dalo rezultate, tako da olaksaj sebi( "lakse za pracenje" )...
« Poslednja izmena: Jul 15, 2016, 11:01:39 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2016, 03:46:24 posle podne »

Veslanje nije za igranje, bez zagrejanih donji ledja, zadnje loze nema kretanja u tu vezbu. Jako specificna za izvodjenje i ukoliko polozaj tela nije dovoljno dobar lako moze da dodje do povrede kao sto je i doslo.

Dok se ne stekne rutina ne bi ni trebalo da se izvodi. Pamet u glavu sa tom vezbom :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2016, 02:34:59 posle podne »

A da li si se konsultovao sa doktorom u vezi povrede i povratka u teretanu ?
Ovog puta moraš biti puno pažljiviji i voditi računa o pravilnom izvoĂ°enju vežbi bez cimanja kako se ne bi  još ozbiljnije povredio.
Sačuvana
BicepsTriceps
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2016, 01:20:19 posle podne »

Da li si trenirao ranije, da li si upućen u pravilno izvoĂ°enje vežbi ?

Da,jedno 7-8 mjeseci sam prije treniro,od toga 3-4 mjeseca ozbiljnije :D
I onda povreda,parcijalna ruptura misica stomaka,dok sam radio veslanje u pretklonu malo veca kilaza bila,lagano je to bilo ali sam nekako cudno stao neki polozaj,cimnuo i malo se to cepnulo :D A i da dodam da mi je stomak bio vrlo,vrlo slab kao misic,i to je prirodalo,umor radio,sav nikakav bio tog dana,i desilo se to.. Tako da sve ja znam,ali trenutak nepaznje
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2016, 01:10:10 posle podne »

Da li si trenirao ranije, da li si upućen u pravilno izvoĂ°enje vežbi ?
Sačuvana
BicepsTriceps
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2016, 12:56:08 posle podne »

E da vidim sta kazete na ovo sto sam ja naumio da jedem,treniram i slicno  ;D

Hrana ce biti ovakva

Kada ustanem oko 06:00 nekih 100g pahuljica koje imaju najmanje secera,mleko i banana,uzo bi ovsene al mi ne prijaju stomaku bas najbolje i 4 kuvana jaja

oko 07:00-07:30 bi bio trening,nakon toga oko 8:00-8:30 bi bilo 150g mesa,100g rize,salatica neka paradajz,paprika,krastavac...maslinovo u salatu

oko 10:30 150g mesa,100g rize

oko 13:00 100g mesa,100g rize

oko 17:00 100g mesa i salata neka,maslinovo u salatu

oko 19:00 4 jaja i opet neka salata,maslinovo i saka kikirikija

i pre spavanja ili po litre jogurta ili sira posnog zavisi sta uzmem i saka kikirikija ili onih suncokret ili orah neki

Tako bi to izgledalo,od suplemenata nista nmg trosit pare na to

Sto se tice treninga bio bi vrlo,vrlo lagan u pocetku,jer sam prije nekih 10-tak mjeseci imo povredu,ruptura misica stomaka,jos me to ziga al svi kazu da ignorisem pa cu ignorisat,tako da ce kilaze biti ko za vrabca,iso bi citavo tijelo prvu sedmicu,3 treninga   ,drugu i trecu sedmicu po 2 skupine,4 treninga sedmicno   ,i onda misic po misic nakon toga 5 treninga,ali sve kilaze ce bit minimum minimuma pa cu se fokurisat na formu,stezanje misica,rastezanje sve to valjda ce imat efekta

Neki savjet?

Zaboravih napisat,18 godina,visina 182,kilaza 74-75,znaci mrsav,treniro sam tada,izgledo poprilicno fino,i onda prc  ;D
« Poslednja izmena: Jul 14, 2016, 01:20:30 posle podne od strane BicepsTriceps » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 18 upita.