TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 09:59:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 1001-i put ishrana-trening-suplementacija pocetnik  (Pročitano 6550 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #34 poslato: Februar 14, 2017, 11:58:50 pre podne »

Zna se moje misljenje, to jednostavno ne ide tako, ali vidim da si resio da taj prvi mesec preguras pa si resio i tu pomoci nema.

Kvadriceps ti nosi pola tela, zadnja loza je isto tako veliki misic, kao i gluteus, kad sve spojis 6-7 puta veci od ramenog dela. Protivnik sam da se radi na istom treningu uz ramena i necu ti progledati kroz prste zato sto si pocetnik, ovo je na tvoju odgovornost :D

Elem, kasnije ces kao sto je Dusan rekao i zadnju lozu odvojiti od prednje. :)
Sačuvana
Ven0m.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #33 poslato: Februar 13, 2017, 10:26:51 posle podne »

Jawohl  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #32 poslato: Februar 13, 2017, 10:07:43 posle podne »

Ako se on slozio onda neka ostane tako, ali gledaj da to stvarno promenis u narednom periodu :)
Sačuvana
Ven0m.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #31 poslato: Februar 13, 2017, 09:54:43 posle podne »

E sad to noge i ramena mi uvek bode oci, no neka bude dok se telo be adaptira pa ces rasturati svakako i praviti novi split.

:D Slozio se jer sam Noob. Samo prvi mesec da prezivim tako, posle cemo da rasturimo to :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #30 poslato: Februar 13, 2017, 09:49:36 posle podne »

Ja se ne slazem da noge radiš sa ramenima a siguran sam da se i Nenad neće složiti jer on čak zagovara da se trening nogu podeli na dva dana gde ces raditi samo prednju i samo zadnju lozu. Tako da to menjaj odmah :D
Sačuvana
Ven0m.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #29 poslato: Februar 13, 2017, 09:38:56 posle podne »

A jel ok da bar za prvi mesec ne idem na povecanje broja vezbi, aj da to ostavim za mesec br dva pa na dalje. Ja sad u prvom idem sa noge/ramena. Ako povecam br vezbi koliko ce da mi traje trening+sto ce ramena onda da trpe, ako se bacim na noge prvo, dok stignem do ramena... razumes sigurno sta hocu da kazem... Nego da ja prvo preguram upale, udjem u ritam neki i sto se tice treninga i sto se tice ishrane, pa onda kada napravim novi split, onda da ubacim sta fali, a u novom splitu noge ce biti naravno izdvojen dan/trening posebno. Msm da je to ok, ili se ne slazes?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #28 poslato: Februar 13, 2017, 09:02:14 posle podne »

Nikako, na jednom treningu moras da pogodis sve delove partije osim ako ti neki deo bas nije prenaglasen u sta sumnjam.

Sto se tice nogu nasi sportovi su razliciti pa nemamo isti stav. Moj savet je sledeci, povecas broj vezbi kao sto je dogovoreno.

Ukoliko ne znas, evo nekih predloga, cucanj, uski cucanj, siroki cucanj, jednonozni cucanj, presa, presa usko, pa siroko, pa jednonozna, zatim hek cucanj, iskorak, sisi cucanj, penjanje na kocku, sut sprava, horizontalna presak ako ima itd, itd....Lezeci pregib za zadnju lozu, sedeci, stojeci,rumunsko mrtvo, moze i neko jednostavno da ti otezava na prazno sto se kaze i jos mnoge druge.

Planiras da radis gluteuse..??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #27 poslato: Februar 13, 2017, 07:53:29 posle podne »

TakoĂ°e bih ja pored ovih pregiba za zadnju lozu ubacio neku varijaciju mrtvog dizanja ili hiperekstenziju jer takva vrsta pokreta na drugaciji način pogadja zadnju lozu u odnosu na pregibe. Rumunsko mrtvo dizanje/ mrtvo dizanje sa ispravljenim nogama ( nisu potpuno zakljucana kolena) je laksa varijanta da se savlada tehnički a i nisu potrebne velike kilaze da bi tom vezbom da bi  lepo pogodio misic.
Sačuvana
Ven0m.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #26 poslato: Februar 13, 2017, 07:47:42 posle podne »

Ovo za pek dek i razvlacenje ima smisla stvarno... :)  ;D
Usvajam, hvala!
A za noge stvarno ne znam sta bih ubacio... Pa mi se i drugi deo posta svidja, da pojacam serije cucnjeva. Pravilno izvodjenje bi trebalo da je ok, a i ako nije uvezbacu... u svakom slucaju ima par ljudi koje bih mogao da zamolim za pomoc na licu mesta u teretani!
A zanima me i da li se Nenad slaze sa ovim? :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #25 poslato: Februar 13, 2017, 07:37:08 posle podne »

Ne treba ti pek dek i razvlačenje na istom treningu, kao pocetnik bolje se fokusiraj na slozene pokrete ( potiske). Kombinuj sipku i bucice na ravnoj/kosoj/i kontrakosoj klupi. Ponekad na kraju mozes i malo sklekova da napumpas,a kad ojačaš ubaci i propadanja.

Sto se tiče treninga nogu, ja imam malo drugaciji pristup tome i moj savet bi bio sto vise serija cucnja. Ali tu je pitanje koliko pravilno ti radis cucanj.
Sačuvana
Ven0m.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #24 poslato: Februar 13, 2017, 07:26:20 posle podne »

Sto se mora nije tesko!!!
Kosi bench i koso letenje bih rotirao na treninzima sa kontra kosim, jednom koso jednom kontra, e sad to verovatno ne valja tako...!? :D
Odradio sam danas prvi trening, i sta znam... odradio sam 2 serije 10x i 3 i 4-u 8x. Msm da forma i nije toliko uzasna...jbg nisam sad bas toliko los :)
Ako mozes ti predlozi nesto za noge! (a i za sve ostalo :))
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #23 poslato: Februar 13, 2017, 06:51:53 posle podne »

Hm hajde ovako, da rasclanimo po partijama.

Fale vezbe za donji deo gudi, to je trecina te partije, druga stvar zgibovi nisu dobar odabir za nekog ko je pocetnik, videces i sam, forma ce biti uzasna.

Noge su deobile premalo vezbi, tj prednja loza se radi u tri vezbe isto koliko i biceps, to je nedopustivo . Moras da pojacas taj deo.

Da li su promene izvodljive..??
Sačuvana
Ven0m.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #22 poslato: Februar 13, 2017, 10:05:15 pre podne »

Grudi
-Ravni bench 4x
-kosi bench bucicama 4x
-Koso letenje 3x
-Pec-deck 3x
Ledja
-Zgibovi 4x
-T-sipka 4x
-Lat vucenje na grudi 3x
-Veslanje 3x
Noge
-Cucanj 4x
-Leg press 4x
-Iskorak 3x
-Lezeci pregib 4x
-Sedeci pregib 3x
Ramena
-Letenje za srednje rame 4x
-Potisak bucicama 3x
-Letenje za zadnje rame 3x
-Prednje letenje 4x
Biceps i Triceps
-Stpjeci sa sipkom pregib 4x
-Stojeci sa bucicama 4x
-Pregib na kablu 4x (Sipka ili kanap, kako kad)

-Uski bench 4x
-Potisak sa cela 4x
-potisak na kablu 5x
-Propadanja 3x
Jel ovo OK Nenade ili da menjam?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2017, 01:25:25 pre podne »

Za nekog ko je pocetnik 5 treninga nedeljno moze da bude previse, ali hajde da ne smanjujemo to nego u prvih desetak dana uradi treninge sa nesto nizim intenzitetom i volumenom. E sad to noge i ramena mi uvek bode oci, no neka bude dok se telo be adaptira pa ces rasturati svakako i praviti novi split.

Moje vidjenje stvari je da ako krenes vec lepo sa ishranom i zelis da postignes takozvanu masu onda trebas da zacrtas odredjen broj kalorija u okviru koga ces ubrajati proteine, hidrate i masti, pa to podizati polako npr na deset do petnaest dana kako bi telo napredovalo.

Sto se samog treninga tice koliko si planirao vezbi  po partiji i da li je taj deo dobro pokriven ..??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2017, 12:55:45 pre podne »

Onda omega3 + vitaminsko/mineralni kompleks umesto kreatina? Ako je odgovor da, kada da ubacim to u plan??

Za početak...DA...( možda sam subjektivan  ;) )

Samo bih dodao da bi posebno trebalo obratiti pažnju i na doziranje omega-3...

Preporučio bih i korisna štiva za čitanje...

O tome šta je bitnije kada su omega-3 u pitanju - ishrana ili suplementi... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

O doziranju omega-3 i odnosima sa omega-6 i omega-9... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima

O ribljem ulju koje je "polazna sirovina" za većinu omega-3 suplemenata na našem tržištu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje

Kao što reče Zoltan, uvek uzimati uz obroke...mada neki ljudi se žale da moguće digestivne probleme( podrigivanje, nadutost...)...iz naše ponude i suplement na bazi omega-3 koji stvara najmanje "tegoba" te vrste... https://www.pansport.rs/esencijalne-masne-kiseline/omega-3-fish-oil-1000-mg
« Poslednja izmena: Februar 13, 2017, 12:57:51 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.