TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:37:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povecati ponavljanja ili tezinu na definiciji?  (Pročitano 3133 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2016, 11:12:13 posle podne »

Ako mislis da svaki trening radis sa 90kg sve dok ne dodješ do 8 ponavljanja to neće ici baš tako. Prvi trening ćeš uraditi tih tvojih 4-5 ponavljnja, sledeći već 4 a onaj tamo ćeš pasti na 1 ili 2 ponavljanja. Umesto da ide na gore ici ce na dole. Spusti se na 75kg i kreni lagano na gore i bez brige da ćeš oslabiti.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2016, 11:12:04 posle podne »

Nije forma za menjanje iz korena, samo sitnice i osecaj sigurnosti. Nesto mi doslo da hocu da se poigram s kilazom, tj da dostignem taj nivo da sa sadasnjih 4 ponavljanja izvlacim 8-10 kvalitetnih kontrolisanih. E sad, to mogu ili dizanjem ponavljanja na istoj kg ili dizanjem tezine, pa cu onda automatski ojacati kad mi ovo bude laksa kg, ne znam da li sam dobro napisao, ali kapirate verovatno.

Sad, nesto mi se i ni ne smanjuje kako je Dusan napisao iako kontam da radi posao, nego sam mislio da na ovoj max kilazi ostanem jednostavno dok god ne bude po meni perfektnih 8-10 ponavljanja, onda bi podigao kg. Mozda nece biti efektivno kao da nastavim sa klasicnim 4-6 principom, ali opet, nekako bi mi sad prijala takva promena.

Prosli trening je max benc bio 4x 90kg, npr u slucaju da uradim 6-7 ja bi odma dizao na 92.5 sledeci trening, medjutim sad bi da ostanem na 90 dok ne bude 8+ ponavljanja pa onda na 92.5 ili 95 u zavisnosti od osecaja.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2016, 11:11:47 posle podne »

Vidi jedan meni je jedan princip sa istim takvim ciljem dobro pokazao. Krenem sa nekom kilažom sa kojom mogu lagano tih 12-15 ponavljanja i svaki naredni trening dodajem po 2,5kg a trudim se da broj ponavljanja ostane isti ili veći od toga. Ako krenes sa dovoljno rezerve( ali ne previse) sigurno ćeš moći svaki naredni trening da izvučeš taj broj ponavljnja sve dok se ne približiš maksimumu i onda će polako početi da opada broj ponavljanja ali ćeš svakako ojačati u tom periodu. Dok stigneš do te tvoje kilaže sa kojom sad radiš 5 ponavljanja, ojačaćeš i sigurno ćeš moći da izvuceš 10-12 ponavljanja. Čak i ako su ti ciljevi 8 ponavljanja ti kreneš sa 10-12 pa idi dok ne zaglaviš na 8 a to će do tad verovatno biti veća kilaža od one sa kojom sad radis 4-5.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2016, 11:11:38 posle podne »

zavisi koliko je forma dobra/losa ako treba male korekcije ne isplati se smanjivati tezine nego gledas da odradis trenutne sa fokusom na stvari koje znas da gresis, ako moras da menjas formu iz korena onda je bolje oboriti pa krenuti ponovo od nekog nizeg procenta
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2016, 11:11:27 posle podne »

Na glavnim vezbama sam duze vreme forsirao tezine i 4-6 reps, cim izadjem iz okvira dizem tezinu, islo je dobro, ali me je sad uhvatilo nesto da hocu na trenutnim tezinama da ostanem i da dovedem formu i pokret do perfekcije, odmorim zglobove, promenim rezim, a da ne menjam tezine dok ne dodjem do 10-12 ponavljanja, mislim na glavne vezbe, benc, veslanje, cucanj, potisak za ramena...

Ovo bi bilo ok u suficitu, medjutim u deficitu ne znam kako ce telo i cns reagovati na to zbog manjka glikogena i da li cu dobiti suprotan efekat pa izgubiti snagu. Doduse trebalo bi da je isto jer ako dignem ponavljanje dva, to je svakako porast snage u odnosu na prethodni trening, jedino ne znam za cns, on sigurno drugacije reaguje na 4 u odnosu na 10 ponavljanja. Sta mislite?

Ili mozda 8-10 max, umesto 10-12...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.