TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:43:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povecati ponavljanja ili tezinu na definiciji?  (Pročitano 3132 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #20 poslato: Avgust 15, 2016, 09:04:29 posle podne »

Nema ponavljanja za definiciju i masu, to su gluposti, jedino ako ces raditi 1000000ponavljanja pa da ti to bude kardio trening i da to racunas kao trening za definiciju. :D
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #19 poslato: Avgust 15, 2016, 08:39:41 posle podne »

Neka mi neko objasni;
Ponavljanja i serije.
Sto veci broj ponavljanja definicija,  manji hypertropy-a.
Ali kako onda sa setijama,  sto vise serija sa sto manjim ponavljanjima? Ili sto vise ponavljanja sa sto manje serija izmedju vezbi?

U nekom gym magazinu pise;
Muscle  12-20+ reps40-60%EndurancePhases 1–2Please note:  All percentages act as a guide only,as these may vary slightly with more specific and detailed training programs2. Muscle 8-12 reps60-80%HypertrophyPhases 1–23. Maximal (i) 6-8 reps80-85%Strength(ii) 4-6 reps85-90%Phases 1–3CHAPTER 221Aimed at developing amuscle’s ability to contractover an extended period.Primarily for use are Phases1-2 of Strength Training forMen to allow the muscles,tendons and joints of thebody time to adapt as partof a general preparationphase all athletes mustacquireAimed at



Muscle 8-12 reps60-80%HypertrophyPhases 1–23. Maximal (i) 6-8 reps80-85%Strength(ii) 4-6 reps85-90%Phases 1–3CHAPTER 221Aimed at developing amuscle’s ability to contractover an extended period.Primarily for use are Phases1-2 of Strength Training forMen to allow the muscles,tendons and joints of thebody time to adapt as partof a general preparationphase all athletes mustacquireAimed at solely increasingthe cross-sectional area ofthe targeted muscle. Inmany instances, betterresults come from a slowerspeed of movement ratio foreach repetition. Primarily foruse are Phases 1-2 ofStrength Training for Men.



Aimed at increasing one’sneuromuscular efficiency,strength and coordinationbetween muscle groups. Inmany instances, better resultscome from a faster speed ofmovement without techniquebreakdown. Primarily for useare Phases 1-3 of StrengthTraining for Men. 


Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #18 poslato: Avgust 05, 2016, 10:42:08 posle podne »

Cao.  Petarka.  
Samo da kazem da evo treniram vec hvala bogu godinu ipo dana.  Nisam odustao od bodybildinga ni od cega.  Cilj kilaza,  ne uspeva mi iako u izgledu sam dosta napredovao, ali hocu kilograme,  jedem sve sto stignem.  Dzabe.
Pio sam kreatin,  glutamin, kreatin pomaze ali samo dok traje, bar meni.
Dobio sam 4 kg za mesec dana i izgbio isto top ko.  
Tako da me nije briga ni za sta,  samo se nerviram kada vidim hebenih 57 kg! A covek bi rekao kad me vidi da imam preko 70kg!
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #17 poslato: Jul 28, 2016, 09:10:45 pre podne »

Pa pomeram, kako je bilo, ovo je jos i ubrzano. To je blizu 3g uh.
« Poslednja izmena: Jul 28, 2016, 09:16:48 pre podne od strane R1 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #16 poslato: Jul 28, 2016, 08:46:55 pre podne »

Meni je masa na 2600. Nema tu "saka", svako po svom metabolizmu ;D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Jul 27, 2016, 11:49:35 posle podne »

Ja necu nista dok ne zavrsim transformaciju, jer ne znam kakvi ce biti uslovi i da li ce biti prekida. Trenutno sam na 80ak kg (174cm), bodyfat 15-20% ovako odokativno, kalorije 1900 + kratki kardio od stotinak kcal pa javljam, za sad je islo ok bez kardia, ali mi sporo pa sam dodao posle svakog treninga traku od ove nedelje.

1.6-2g prot, 0.6-1g mast, ostalo UH.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2016, 11:51:39 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2016, 11:45:48 posle podne »

Videću i ja uskoro da aktiviram svoju temu i da lepo opišem svaki dan ishran i kompletan trening u detalje, okačim slike i merenja težine/obima/procenta masti i ostlaog pa da eto vidite kako, da li može i ako može koliko može da se napreduje sa takvim planom i ishranom koju ja imam.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2016, 11:42:04 posle podne »

E tacno to, bas mi je trip sad u glavi da spustim iako kapiram efekat. Da je bulk ne bi mislio sekunde, ali ovako u deficitu imam knedlu :-\. Svakako necu ici u nedogled ni s ovim mojim, videcu sta se desava u naredne dve nedelje s tom idejom da s 90 x4 odem na veci br ponavljanja.

Nek stoji tema, svakako ce biti korisna, a javljacu sta god da se desi, znacice nekom posle.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2016, 11:38:27 posle podne »

Nije isto to se svi slažemo ali opet kako želiš. Za 2 nedelje bi opet bio na 90kg i ništa ne bi izgubio, mada znam kako ti zvuči kada ti neko kaže da smanjiš kilažu ako želiš da je povećaš. I meni je u početku to bilo teško da prihvatim i gurao sam glavom kroz zid dok se nisam urazumio i spustio ego.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2016, 11:33:19 posle podne »

Sad ce ispasti da pitam za savet, a teram po svom :D Ajde isprobacu ovo moje, onda cu videti kako se osecam pa ako budem hteo 8+ ponavljanja icu Dusanovim putem, a ako budem zadovoljan i raspolozen za 4-6 onda cu dodati tezinu na 90kg i vijati opet 4-6.

Recimo za ramena sad hteo ne hteo, moram to da radim do 12 reps jer mi je sledeca veca bucica 5kg teza (s 25 na 30kg), znaci +10kg na potisak. Ne bi to smeo da uradim, a da se jedva borim s 25icama i 7-8 ponavljanja. Prosli put sam uspeo 9.5, ali se opet ne osecam sigurno za tridesetice.

Ali da, ogromna je razlika za nekog ko vraca stare kg i za mene kome su ovo prvi put maksimumi.

@Ragna, jesam na 15+ % masti, ne ocekujem da to traje do 9-10%, ali ovako dok traje neka traje, posle cemo videti kako i sta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2016, 11:30:44 posle podne »

Ja ovako radim u početnoj fazi dok ne udarim u keca to traje 2-3 meseca. Nakon toga menjam sistem i idem na teške petice,trojke,dvojke sve zavisi kad se za šta opredelim ali uglavnom ova početna faza mi je uvek ista.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2016, 11:20:05 posle podne »

Ja ti predlažem da probaš, ništa te ne košta a trajaće 2 nedelje taj prvi problni deo pa ako vidiš da ne ide odustani i vrati se na staro. Kod tebe i mene nije isto jer kao što je ragn napisao ja se vraćam izgaženom stazom a ti ideš novom, zato sma i rekao da smanjih opterećenje i kreneš sa rezervom. Kreni prvi trening sa 80kg i tu uradi maksimalni broj ponavljnja koji možeš, zatim sledeći 82,5kg, zatim 85,87,5 i kad uradiš sa 90 videćeš da li se se pomerio sa brojem ponavljanja. Odradiš 1 trening bencha zatim 2-3 dana pauza ( od bencha ali tad radiš druge misicne grupe) pa ponovo trening bencha. Znači pon ,čet, nedelja,sreda,subota. ili pon,petak,utorak,subota,.... Trajaće oko dve nedelje nemaš sta da izgubiš :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2016, 11:19:21 posle podne »

Edit: R1, u deficitarnoj ishrani, napredovati u mišićima je kao kopati tunel do kine. Mislim, ono... može... teoretski ;)
U blagom deficitu moze, bar meni ide, a nisam jedini vidim da su mnogi uspevali. Nista preterano, ali ja sam za dva meseca digao kilaze i spustio bf malo. Sad dokle ce trajati ne znam.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2016, 11:12:39 posle podne »


Eee vidis, toga se bojim, u suficitu ne bi bilo takvih problema. Znaci ili to tvoje ako hocu da jacam na vecem broju ponavljanja ili da nastavim s 90 pa kad izvucem 5-6 da dizem za 2.5?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2016, 11:12:25 posle podne »

Ja sam pre par meseci cucanj radio jedva 8-10*30kg, pa se nekako dovuko do 5x60kg i to mučnih 5 ponavljanja. Svaki naredni trening sam dodavao po 2,5kg i svaki put jedva izvukao peticu ali je izvukao. I evo posle par meseci stigao do 5x137,5kg, poslednji trening je bio prvi koji je zakazao (verovatno zbog umora) i bio je 2x140kg. Isti princip sam primenjivao ranije i na bencu ali sa 10 ponavljanja.Kod tih manjih kilaža na početku meni se pokazao odlično, kada se stigne do većih kilaža onda se malo ozbiljnije i drugačije pristupi treningu ali za sad verujem da će ti ovo raditi posao.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.