TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:00:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta da uzmem?  (Pročitano 2721 puta)
TeaK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2016, 10:13:32 posle podne »

Izvinjavam se i hvala! http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=220397.new#new
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2016, 09:46:20 posle podne »

Tea, uz dužno poštovanje, ali molim otvori svoju temu gde ćemo detaljno o svemu...trening, ishrana, suplementacija...

Pre nego kreneš sa odrednicama, izražnost mišića, definicija i sl., upoznaj se sa osnovama...treninga, ishrane, zdravlja...

Vezano za ishranu, nadam se da si dovoljno dobro upoznata sa pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastvaljanje obroka?

Kako ti izgledaju treninzi? Trening sa opterećenjem? Kardio?

Koliko dugo već vežbaš u kontinuitetu?

O kom se hormonskom problemu radi( policitični jajnici) ? Piješ( pila si) neke lekove? Koje? Vratila si se delimično u normalu?

Da li si u skorije vreme( poslednjih 3-6 meseci) odradila lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, AST, ALT, kompletna krvna slika...)?

Pratiš krvni pritisak? RaĂ°en ekg( u miru)? Test opterećenja? Spirometrija? Eho srca?

Polako sa BCAA..upoznaj se prvo sa upotrebnom vrednošću suplementacije i usvoji načelo - da bi naša suplementacija imala maksimalni učinak, naš plan treninga i ishrana moraju biti na zavidnom nivou...  ;)

Inače, BCAA, ako se koriste po preporuci proizvoĂ°ača, ako ne postoji neki uroĂ°eni poremećaj u metabolizmu ovih amino kiselina, ozbiljni poremećaj rada jetra i bubrega,  ne bi trebalo da predstavljaju nikakav problem po tvoje zdravlje...

A zašto baš BCAA?
Sačuvana
TeaK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2016, 09:27:38 posle podne »

Zdravo..treniram aktivno par meseci (uglavnom 2x dnevno)..treba mi vasa pomoc :D Ovako..imam 18 godina..visoka sam 176.. imam oko 63 kg..misicava :) htela bih da mi misici budu jos izrazeniji..i da imam definisanije telo (da se tako izrazim), da skinem potkoznu mast.. Pre godinu dana sam imala problema sa hormonima, zbog naglog mrsavljenja itd (glupo zensko), sto je uzrokovalo akne, gubitak ciklusa..pila sam hormonske tablete zbog toga i unistila se..Vratila sam telo delimicno u normalu.. Zanima me da li ce mi pomoci BCAA u rome, ako ne, sta mi predlazete? Kao i da li ima neke negativne posledice?? Hvala! :)
Sačuvana
FilipX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #9 poslato: Avgust 06, 2016, 08:13:23 pre podne »

Ја се извињавам, нисам знао како функционише, ал сам одмах синоћ отворио нову тему.
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=220337.msg3686617#msg3686617
Хвала на помоћи, наставићемо онда овде.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2016, 12:54:28 pre podne »

Поздрав!
Имам 74кг, висок сам 183цм. Циљ ми је добијање што више мишићне масе.
Тренирам два месеца, 5 пута недељно.
Исхрана ми је оваква.
1)6:00- 7 јаја(5 бел.-2 цела)+салата+компл. витамина
2)9:00-200гр белог  меса+броколи+салата(маслиново уље+сирће)
3)200гр црвеног меса,70гр интегралног пиринча+салата
После трећег оброка.тренирам и након тренинга .попијем мерицу протеина, креатин, декстрозу и .бцаа
4)250Гр белог меса+100гр пиринча+салата или броколи
5)200 гр.белог меса+салата
6) елла +ораси
У дилеми сам да ли треба да повећам хидрате на 4 грама или треба овако да наставим, можда спорије напредујем али ми се тело дефинише...
Шта треба да мењам?
Хвала.

Pozdrav Filipe, budimo učtivi i potrudimo se da ispoštujemo Dusan33, tako da predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljno o svemu što te zanima u pogledu ishrane, treninga, suplementacije...

Inače, dobijanje mišićne mase ne zavisi samo od povećanja unosa hidrata, kao i od kvaliteta ishrane, već prevashodno od dovoljno stimulativnog treninga sa opterećenjem...

Dakle, sveto trojstvo uspeha - TRENING + ISHRANA + ODMOR( dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga, kao i dovoljno noćnog sna)...a tu je bazična suplementacija...a ne zaboravimo i još dva jako bitna faktora - VREME( ništa se ne postiže preko noći, tvoj uspeh se meri mesecima, godinama, decenijama provedenim u redovnom treningu i clean ishrani) ' dobro ZDRAVLJE!

O svemu tome detaljnije u novoj temi( nadam se da nema dileme oko toga kako se otvara nova tema na Forumu)?

Predlog za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

A koliko sada unosiš hidrata, proteina, masti? Na čemu baziraš "računicu"? Parametri energetske potrošnje?
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2016, 12:56:36 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dusan33
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2016, 11:12:58 posle podne »

Hvala vam, dosta ste mi pomogli. :)
Sačuvana
FilipX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2016, 07:05:29 posle podne »

Поздрав!
Имам 74кг, висок сам 183цм. Циљ ми је добијање што више мишићне масе.
Тренирам два месеца, 5 пута недељно.
Исхрана ми је оваква.
1)6:00- 7 јаја(5 бел.-2 цела)+салата+компл. витамина
2)9:00-200гр белог  меса+броколи+салата(маслиново уље+сирће)
3)200гр црвеног меса,70гр интегралног пиринча+салата
После трећег оброка.тренирам и након тренинга .попијем мерицу протеина, креатин, декстрозу и .бцаа
4)250Гр белог меса+100гр пиринча+салата или броколи
5)200 гр.белог меса+салата
6) елла +ораси
У дилеми сам да ли треба да повећам хидрате на 4 грама или треба овако да наставим, можда спорије напредујем али ми се тело дефинише...
Шта треба да мењам?
Хвала.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2016, 06:52:01 posle podne »

S obzirom da si napisao da je ishrana zadovoljavajuca i u skladu sa finansijskim mogucnostima, znaci da finansije nisu bas najbolje a nije ni ishrana. Ako vec "nemas para " zato hoces protein, umesto proteina ulozi taj novac i napravi od ishrane da bude "odlična " a ne zadovoljavajuća. TakoĂ°e po pitanju proteina ja ti predlažem da se opredeliš za pansportove proizvode jer su provereni a uz to i više nego povoljni:

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/PS252-Power-protein.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke-whey/PS150-Power-Whey-Isolate.html
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2016, 11:07:58 posle podne »

Pravo pitanje je koji bi bio pravi razlog uzimanja whey?

Ne zaboravi na listu prioriteta - TRENING + ISHRANA, pa tek onda suplementi...

Upoznaj se sa vrstama whey proteina...ukratko...

Osnovna podela...

1. Koncentrat

2. Izolat
a)dobijen jonoizmenjivačima
b)dobijen ultramikrofiltracijom

3. Hidrolizat

1.Tehnologijom dobijanja koncentrata otklanja se veći deo mlečne masti i šećera. Procenat whey proteina u koncetratu ( WPC) u preparatu je 65-85 % zavisno od proizvoĂ°ača. Najčešći slučaj u praksi je da procenat proteina u koncentratu ne prelazi 80 % dok ostale procente čine masti i šećeri.

2.a) Izolat dobijen jonoizmenjevačima je postupak kojim se iz mleka izvuku skoro samo proteini. Iako ovaj postupak menja strukturu dobijenih proteina, ovaj preparat sadrži i dalje visok procenat (88-92 %) proteina surutke u 100 g proizvoda.

2.b) Izolat proteina surutke dobijen mikrofiltracijom je najčistiji proteinski preparat.100 g ovog preparata sadrži obično 92-95 % proteina, ne sadrži nečistoće, sadrži više BCAA i kalcijuma. Važno je da tehnologija dobijanja ovakvog preparata ne menja strukturu proteina. Koriste ga uglavnom vežbači koji su na dijeti bez ugljenih hidrata, osobe koje žele poboljšanje performansi i žene.

3. Hidrolizovani whey protein( hidrolizat ) je preparat koji se najlakše vari jer je delom obraĂ°en( razgraĂ°en do kraćih peptidnih lanaca i amino kiselina). Proteini surutke su hidrolizacijom podeljeni na manje delove - peptide. Peptidi se, zatim, preko mikrofiltera izoluju. Dakle, ovi preparati donose sve prednosti izolata, a uz to se lakše i brže apsorbuju posle uzimanja.

Šta je najbolje kupiti? Razlika izmeĂ°u Whey koncentrata, izolata i hidrolizata?

- WPC ima od 65% pa do 85 % čistog proteina surutke ostatak su ugljeni hidrati i masti, aroma. Odličan je izvor proteina i ima dosta nižu cenu u odnosu na izolat proteina whey-a. Ljudi koji su intolerantni na laktozu moraju ga izbegavati jer sadrži laktozu.

- Izolat ima preko 85 % čistog proteina surutke, uglavnom je to oko 90 %. Ovaj protein je praktično bez ugljenih hidrata i masti, odličan je za predtakmičarski period( bodybuilding) gde se strogo vodi računa o unosu ugljenih hidrata i masti.

- Whey hidrolizat je najskuplji protein jer je tehološki postupak njegovog dobijanja znatno kompleksniji i on predstavlja protein surutke koji je razložen na sitnije peptidne lance pa se veoma brzo razlaže i u veoma kratkom periodu snabdeva organizam amino kiselinama, odličan je, čak i u okviru treninga sa odreĂ°enom količinom ugljenih hidrata. Spada u najskuplje varijante Whey proteina.

Razlika u brzini...koliko je to bitno za nekoga na početku priče?!

Uopšten savet odluči se za kupovinu suplementana od ovlašćenih uvoznika, distrubutera, tj. prodaja suplemanata...kao i da suplement ima odgovarajuću deklaraciju....dakle, zakonska regulativa...

Osnovni preduslov bezbedne upotrebe suplemenata je da su prošli kontrolu sanitarnih i zdravstvenih inspekcija, kao i drugih nadležnih institucija koje su kupcima garant da je suplement bezbedan za upotrebu. Sve to je i zakonski regulisano Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda.
„Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda“ (Sl. Glasnik RS br.45/od 3 jula 2010) u Srbiji je propisana obaveza upisa dijetetskih suplemenata u bazu podataka Ministarstva zdravlja pre njihovog puštanja u promet. Po ovom Pravilniku proizvod se kategorizuje u grupu dijetetskih suplemenata samo ako po svom kvalitativnom i kvantitativnom sastavu, doziranju i dejstvu ne pripadaju grupi lekova, odnosno ne treba da bude registrovani u Agenciji za lekove i medicinska sredstva Srbije kao lek.

Svaki od dijetetskih suplemenata mora da ima istaknutu nutritivnu deklaraciju( jasno istaknut sastav) u skladu sa zahtevima propisa o deklarisanju i označavanju upakovanih namirnica.
Dakle, tek po odobrenju nadležnih institucija, ispunjenja uslova koje diktira zakonska regulativa u pogledu sastava i „bezbednosti“ nekog suplementa, on se može naći u prodaji od strane ovlašćenih prodavaca i distributera istih.

Jedan od velikih problema je i nabavka suplemenata "na crno". Kupovinom takvih suplemenata sebe dovodimo u rizik, jer nikako ne možemo biti sigurni u ispravnost suplementa, tj. bezbednost upotrebe.

Da li naše zdravlje ima cenu?

„Nisam bogat da kupujem jeftine stvari“…DA, jeftine i neproverene…

Ne dozvolimo da budemo prevareni, uvek se odlučimo za kupovinu suplemenata od zvaničnih prodavaca i distributera, koji za sve suplemente u svojoj prodaji imaju odgovarajuću deklaraciju i odobrenje nadležnih institucija Republike Srbije za „puštanje u promet“.

I naravno, tu je i pitanje samog proizvoĂ°ača suplemenata, "renome", koliko je dugo na tržištu i sl.?!









« Poslednja izmena: Avgust 04, 2016, 11:13:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dusan33
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2016, 11:01:59 posle podne »

Ishrana je sredjena u skladu sa finansiskim mogucnostima, ali je na zadovoljavajucem nivou. :) 3 dana treninga pa jedan dan pauza.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2016, 10:57:58 posle podne »

Po meni je za pocetnika scitec-ov protein i vise nego korektan :)

A da li je ishrana sredjena kad vec zelis da uzmes protein ili mislis da ces od njega napredovati :)

Kako vezbas
Sačuvana
Dusan33
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2016, 10:52:24 posle podne »

Pozdrav svima, pocetnik sam u teretani i planiram da uzmem whey ali ne znam koji... Tragao sam ali nikako da nadjem onaj koji ce da me ubedi da je to taj... Razmisljam se izmedju Arnold iron whey,combat protein powder,Myprotein impact whey protein. Sta vi savetujete? Sta je najbolje?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.