TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:18:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Пар савета  (Pročitano 23338 puta)
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #34 poslato: Avgust 09, 2016, 04:02:17 posle podne »

Okej, hvala u svakom slucaju, a kreatin i whey to nije neka losa kombinacija ? U smislu ne moze da bude nesto kao sto je moglo sa NO reaktorima..
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #33 poslato: Avgust 09, 2016, 03:26:40 posle podne »

Ee da zaboravih stvarno izvinite, ovaj, imam HSV isto, aktivan, msm nisam imao herpes mozda par meseci 2-3, ali mi je doktorka napisala:
"dijagnoza: ITP Chronica, HSV" tako je stavila..Inace je hsv tip 1, onaj na usni.. Znaci herpes imam jos od ranog detinjstva.. Pa je mozda i to razlog limfocita..
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #32 poslato: Avgust 09, 2016, 02:57:10 posle podne »

Dopire do mene sve, i zahvalan sam mnogo na pomoci, da nije vas ja bih popio ovaj Redweiler olimp koji sam uzeo ali u ovom slucaju prodao sam ga, za 3000 i uzecu sebi scitec whey protein, koji u sebi sadrzi imunoglobuline kao podrska imunom sistemu... Mnogo sam zahvalan, i da.. Kontrolisem KKS, odnosno kompletnu krvnu sliku redovno.. Ovo su moji poslednji rezultati od pre 13 dana slagao sam zsa 5-6 jer takav osecaj imam ali bilo je pre 10 dana tako nesto. 13 vec sam napisao.. U ovom polju gde pise suspected pathology sa desne strane, uvek je pisalo "thrombo:thrombopenia" ili "thrombo:platelet aggregats" A sada hvala BOGUU nista ne pisee, eto pa mi recite kakvi su nalazi..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Avgust 09, 2016, 02:30:34 posle podne »

Uzdajmo se u to da nas forumas nece svojom tvrdoglavoscu sebi naneti vise stete nego li koristi...

Nadajmo se da sve izreceno dopire do njega...ne iz zelje da ga prekorevamo, vec da ga sprecimo da naskodi sebi...

Primum non nocere...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2016, 02:52:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2016, 12:01:18 posle podne »

Da imam tu dijagnozu.. I radio sam krvnu sliku PLT 150.. Pre 4-5 dana. Sasvim je super, doktorka je iznenadjena i to sve.. Tako da sa ovim trombocitima nzm.. Kreatin monohidrat i whey protein ? Kakva je kombinacija ??
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #29 poslato: Avgust 09, 2016, 11:05:58 pre podne »

Radio sam vreme koagulacije kad sam bio manji, a treba mi neki suplement za pump i snagu, ne svidja mi se kako napredujem, guram 50kg 3 puta iz benca a punim 15 god za 1 mesec... Kakva su kombinacija plavi scitecov 100% whey protein, i creatine monohidrate 100% ?
Ishrana mi je sasvim ok verujte mi.. Jedem 4 do 5 puta na dann.. I veoma se zdravo hranim..
Visok sam 172 imam 68kg... Sto mislim da je bas ono taman.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Avgust 09, 2016, 10:23:39 pre podne »

@ GruVe2000

Iskreno, suzdrzao bih se od nekih posebnih preporuka oko suplemenata, jer cak i suplementi omega-3 mogu uticati na agregaciju trombocita...a jasne su dalje implikacije...

Oprezno i odgovorno prema svom zdravlju...

A i sa 15 godina, bih rekao, uopsteno - uspori malo sa suplementima...jer ako ishrana i trening nisu na zavidnom nivou...uzalud svi suplementi ovog sveta...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2016, 10:27:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #27 poslato: Avgust 09, 2016, 08:53:21 pre podne »

Realno gledano noge su pola tela i shodno tome da bi se odradile kako treba mora se bas uloziti mnogo truda.
Kod onih naprednih vezbaca i takmicara je cuvena izreka:  Ako mozes hodati posle treninga to znaci da ga nisi dobro odradio.
Tacna je cinjenica da se noge da bi zaista napredovale moraju jace stresirati na treningu jer podjimo samo od toga da su one stalno aktivne jer hodamo pa i zahtevaju veci stres da bi se misici dodatno aktivirali.
Opet tu treba i dodati cinjenicu ukoliko su vam genetski noge losije onda je stvar jos kriticnija.
Gentika se moze pobediti ali truda treba uloziti onda jos mnogo vise.
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #26 poslato: Avgust 09, 2016, 07:16:15 pre podne »

Shvatio sam, upotreba ovog suplementa je bukvalno ubistvo za mene.. Whey smemm, to mi je rekla doktorka, a uz whey neki kreatin nesto ?
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #25 poslato: Avgust 09, 2016, 07:04:56 pre podne »

Shvatam, sve mi je jasno, da li mogu da probam sa jednom dozom ? I ako stanje bude gore, da prestanem, i da se bude dobro ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 09, 2016, 12:54:10 pre podne »

A zašto misliš da će i naš odgovor biti drugačiji?! Mi ne pričamo suplementima kao "o hemiji", već o mogućim interakcijama sastojaka nekog suplementa sa nekim "stanjem"...

Smatram da bi trebalo da svoje stanje shvatiš ozbiljnije...ne srljaš u nepoznato...

Kao što rekoh moguće su reemisije i egzacerbacije, zato oprezno...uvek se konsultuj sa lekarem specijalistom...

Sve što može uticati na krvne sudove( tonus istih), promene krvnog pritiska, "agregaciju trombocita" i sl. može biti kontraindikovano...a nadam se da si upoznat se sastojcima pomenutog suplementa i njihovim efektima...

Isto tako, uzimanja aspirina, nesteroidnih antireumatika( brufen, diklofen i sl.) ili alkohola može biti veliki problem...

Naravno, postoje akutna i hronična ITP...akutna se javlja kod dece i obično se završava spontanim izlečenjem, ali...hronična...oprez uvek neophodan, kao i praćenje stanja od strane edukovanog kadra - lekara specijaliste hematologa, koji je najkompetentniji da donese zaključak o tome da li je došlo do izlečenja ili ne...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2016, 01:02:04 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #23 poslato: Avgust 08, 2016, 08:34:23 posle podne »

Pa ovako, meni su sami trombociti sada iznad granice, odnosno 150 , a granica je od 140 do 350  s tim da nisam koristio nista od lekova.. Vec sam se dosta izlagao suncu radi vitamina d3, a i sada kada dolaze zimski meseci uzecu vitamin d3.. Ja bolujem od ITP-a od svoje cetvrte godine, bolest je prosla u mojoj desetoj godini zivota(2011) , trombociti su se kretali u rasponu od 160-320-330 i takoo.. S tim da 2015 novembra 13. Ponovo, modrice, hematomi, petehije, krvarenja, trombociti 56, bukvalno sam plakao jer nema treniranja.. Inace bas dosta treniram.Od kada sam se ponovo razboleo 2013. godine trombociti nisu dolazili ispod 40 i bez ikakvih lekova su dosli na 150 sto je sasvim okej, slezina je normalna, radio sam ultrazvuk abdomena pre par meseci..
Nisam pricao sa lekarom o ovom suplementu, ali ne iz razloga drugog, nego iz razloga sto znam da ce reci ne, ne samo meni, vec svi stariji ljudi misle da su cak i whey proteini stetni... A koji su moguci "side effects" da kazem.. Ako budem krenuo sa ovim suplementom..Vec sam uzeo, odnosno dao pare, bez razmisljanja..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 08, 2016, 10:51:18 pre podne »

Uzeo sam redweiler olimp imam 15 godina, i ne znam da li smem poceti da koristim jer imam blago snizene trombocite, odnosno dijagnoza je idiopatska trombocitopenijska purpura.. Ako nije problem, molim vas da pogledate malo o tome i da li smem da uzmem to jer su simptomi bolesti spontane modrice, spontana krvarenja iz nosa, u kozi i to.. Sad nemam te simptome krvna slika je dobra, ali je bolest idalje tu negde prisutna.. Ako nije problem pogledajte da li bih smeo da koristim NO jer sam cuo da siri krvne sudove, i sada zbog mojih problema sa krvarenjima i to.. unapred sam zahvalan mnooooooooogoooooooo, hvalaa..

Zbog svih mogucih rizika ne bih preporucio upotrebu ovog suplementa...

Da li koristis nesto od lekova? Kortiko preparati? Imunospresivi? Imunoglobulini?

Uvecanje jetre i slezine? Mozda...slezina odstranjena?

Ne bi trebalo zaboraviti da su moguce reemsije i egzacerbacije...dakle, poboljsanja i pogorsanja, koja mogu trajati razlicito dugo...

Bio bih oprezan i kada je trening u pitanju...jako oprezan...cak bih rekao da je trening kontraindikovan...

Da li si se za savet obratio lekaru specijalisti hematologu?
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #21 poslato: Avgust 08, 2016, 10:30:52 pre podne »

Uzeo sam redweiler olimp imam 15 godina, i ne znam da li smem poceti da koristim jer imam blago snizene trombocite, odnosno dijagnoza je idiopatska trombocitopenijska purpura.. Ako nije problem, molim vas da pogledate malo o tome i da li smem da uzmem to jer su simptomi bolesti spontane modrice, spontana krvarenja iz nosa, u kozi i to.. Sad nemam te simptome krvna slika je dobra, ali je bolest idalje tu negde prisutna.. Ako nije problem pogledajte da li bih smeo da koristim NO jer sam cuo da siri krvne sudove, i sada zbog mojih problema sa krvarenjima i to.. unapred sam zahvalan mnooooooooogoooooooo, hvalaa..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Avgust 08, 2016, 12:08:08 pre podne »

Deluje ok...naravno, vrati se na već date preporuke...

Nećeš znati dok ne probaš, dakle, javi kakao napreduješ...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.29 sekundi sa 17 upita.