TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:14:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Пар савета  (Pročitano 23408 puta)
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #124 poslato: Novembar 28, 2016, 02:23:38 posle podne »

Malo po malo uz vasu pomoc ( savete ) ishranu cu da svedem na neki maksimum zdrav nacin, malo po malo samo
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #123 poslato: Novembar 28, 2016, 02:22:24 posle podne »

Pa trudim se da ishranu sredim koliko mogu, inace, pohovanje..Nisam bio u prilici bio sam rano da zsvrsavam nes tako da sam svratio u pekaru i najzdravije mi je delovao taj sendvic, pored integralnih peciva naravno..Sada, nije to toliko lose, ksd sagledamo kako samm se ranije hranio
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #122 poslato: Novembar 28, 2016, 02:12:40 posle podne »

Pa sad, ishrana "ok"...  ::)

Da ostavimo na stranu da pohovanje baš i nije najbolji način pripreme mesa, ali ovde ima ozbiljnih propusta...

Plazma keks?

Velnes keks sa suvim grožĂ°em?

Izgleda da naše savete oko ishrane nisi shvatio ozbiljno...ali bitno da se "šiba reaktor"  ;) ...vrati se na već podeljene tekstove...

Ajmo ovako( šematski)...

1.OBROK  â€“ 7 belanaca, 1 celo jaje, ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  â€“ meso(belo meso / riba), kuvani pirinač/krompir, salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji)

3.OBROK  â€“ meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  â€“ posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

- Ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

- Od povrća - akcenat na vlaknasto povrće( pomenuta salata od povrća) - zelena salata, krastavac, paradajz, kupus,  brokoli( može i kuvan na pari), cvekla...

- Pij dovoljno "čiste vode"( tu ne računamo sokove, supe, čajeve i sl. napitke) - 2,5 -4 l u toku dana( plus potrebe u toku treninga)

- Ne preteruj sa dosoljavanjem hrane, ne više od 5 gr( ravna kafena kašičica) dodate soli dnevno...

- Bez prženja na ulju - akcenat na kuvano, pečeno( el. gril, pek papir, kesice za pečenje), gril( "ćumur varujante", umreno...), poširanje, blanširanje...

- Riba morska, plava, "sveža"( bez svakodnevne konzumacije konzervi) - losos, skuša, pastrmka, losos, sardela( bar 3 puta nedeljno na meni)...riblje ulje...preporuka za suplementaciju omega-3

- Zaboravi na mesne preraĂ°evine, brzu hranu, slatkiše, grickalice...i naravno, odlučno NE belom brašnu...

« Poslednja izmena: Novembar 28, 2016, 02:14:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #121 poslato: Novembar 28, 2016, 01:55:27 posle podne »

Svaki trening, s tim da su pauze cetvrtak i nedelja, ili nekad sreda i nedelja..Ishrana je okej, juce je to ovako izgledalo..
Dorucak: bavarski sendvic sa pohovanom piletinom i zelenom salatom
Uzina:Jabuka i sargarepa
Rucak:300g curetine, belo meso..
Uzina:plazma keks 50g
Vecera:wellnes suvo grodzje
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #120 poslato: Novembar 28, 2016, 12:58:40 posle podne »

Pozdrav, mozda glupo pitanje, mislim verovstno jeste, ali zelim da budem sigurniji, molim vas da odgovorite..
Da li smem da konzumiram zvaku, najobicniju orbit zvaku pre konzumiranja NO reaktora

Ne bi trebalo da bude nikakvih problema...

Inače, koliko dugo uzimaš NO-reaktore u kontinuitetu? Piješ pre svakog treninga? Ili samo kada su u pitanju prioritetni treninzi?

Kako ti sada ishrana izgleda?
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #119 poslato: Novembar 28, 2016, 11:00:46 pre podne »

Pozdrav, mozda glupo pitanje, mislim verovstno jeste, ali zelim da budem sigurniji, molim vas da odgovorite..
Da li smem da konzumiram zvaku, najobicniju orbit zvaku pre konzumiranja NO reaktora
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #118 poslato: Novembar 23, 2016, 08:06:05 pre podne »

hvalaa puno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #117 poslato: Novembar 22, 2016, 11:32:55 posle podne »

Vidi ovako, ako ti ishrana nije sreĂ°enja nema smisla kupovati suplemente jer su oni " dodaci ishrani".  A druga stvar je poverenje, nemoj ništa kriti i lagati već se potrudi da naučiš dovoljno i spremiš odgovarajuće argumente kako bi njima pokazao da si u pravu.
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #116 poslato: Novembar 22, 2016, 11:09:33 posle podne »

Roditelji imaju i protiv hrane i protv suplemenata, suplemente mogu da krijem, a hranu koju mi daju moram da jedem, pa ce mozda malo da se smire kada im pokazem da sam se informisao..
Imam 4-5 obroka dnevno
Nemam posebnu ishranu, jedem bukvalno sve..
Naravno u sve ne spadaju grickalice, sokovi. slatkisi..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #115 poslato: Novembar 22, 2016, 07:54:35 posle podne »

Slavisa Stojic, ja ishranu ne mogu da usavrsim toliko jer su moji roditelji protiv nekih metoda ishrane, tipa, ne moze to oma da jedes sve, kapirate..Sad ako biste mogli da mi kazetr neki plan, odnosno, malo o tome kako bi trebalo da se hranim??S tim da sam 176-7-8 imam 70,2kg

Znači roditelji nemaju ništa protiv suplemenata, ali imaju protiv zdrave hrane?!  ;) A protiv čega su to tvoji rodelji konkretno, kada je ishrana u pitanju...?!

Baš zanimljivo kako o ishrani pitaš tek sada?  ;)

Za početak , čitanje...na osnovu predloženog možeš formulisati neki "pilot plan ishrane" koje možemo zajedno menjati...na bolje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Inače, koliko sada obroka imaš? Kako oni izgledaju?! Sastav obroka - odabir namirnica? Pratiš neki ciljani unos proteina, hidrata, masti...?!



Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #114 poslato: Novembar 22, 2016, 05:02:47 posle podne »

Slavisa Stojic, ja ishranu ne mogu da usavrsim toliko jer su moji roditelji protiv nekih metoda ishrane, tipa, ne moze to oma da jedes sve, kapirate..Sad ako biste mogli da mi kazetr neki plan, odnosno, malo o tome kako bi trebalo da se hranim??S tim da sam 176-7-8 imam 70,2kg
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #113 poslato: Novembar 22, 2016, 02:37:24 posle podne »

Momče, ne znam kakvu posebnu reakciju očekuješ i kakve promene za 2 nedelje...?

Ništa se ne dešava preko noći...opet naglašavam da si "detinjasto" shvatio celu priču oko treninga, ishrane, prioritetne suplementacije i faktora vremena...a bogme i svog zdravlja...

Bilo bi lepo da su "osetne", "vidljive" promene moguće u tako kratkom vremenskom periodu...pozabavi se osnovama, a manje licitiranjem efekta unete suplementacije jer je bezvredna ako osnove - TRENING I ISHRANA NISU NA ZAVIDNOM NIVOU!

Kombinacija pomentih suplemenata je ok, ali tvoja očekivanja nisu...to nije magični napitak  ;)
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #112 poslato: Novembar 22, 2016, 02:20:25 posle podne »

Mom bratu je sada sve ok, nastavlja sa shockerom i sve ful.Ja sada pijem shocker i power protein, trombociti su okej, nema nikakvih simptoma, tipa krvarenje iz nosa, hematomi..I tako..Sada, zanima me, prvo lakva je kombinacija power protein i battery shocker..Pijem vec 2 ned mozda i ne vidim neke promene..?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #111 poslato: Novembar 13, 2016, 12:43:56 pre podne »

Moguće da je zbog svog sastava pomenuti reaktor izazvao problem( a moguće i da je doziranje problem)...dakle, obustavi upotrebi istog...naravno, moguće da je bol neuro-mišićnog porekla( myalgia thoracis ), ali ne bi bilo zgoreg odraditi i ekg...

Piješ neke lekove sada? Kako beše, imao si ranije neki problem sa "astmom"?
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 12:50:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #110 poslato: Novembar 12, 2016, 03:10:59 posle podne »

Meni je no reaktor definitivno zbog marketinga najvecu paznju privukao, osecam idalje taj bol u levooj strani na grudima, i tako da gubim dah ponekad, da li mislite da ne moze da dodje do ozbiljnijih problema??
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.