TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:05:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Пар савета  (Pročitano 23065 puta)
Milan219
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #139 poslato: Oktobar 01, 2018, 02:24:47 posle podne »

U svakom slucaju, i hvala na odgovorima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #138 poslato: Oktobar 01, 2018, 02:03:40 posle podne »

Za sada nije bilo fatalnih interakcija između suplementacije kreatina i ITP...ali za sve direktno-indirektne posledice snosiš sam posledice ;) Dakle, izbor je uvek samo tvoj...oprezno!
Sačuvana
Milan219
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #137 poslato: Oktobar 01, 2018, 01:57:55 posle podne »

Hvala na odgovoru, a kreatin ? Smem li da nastavim da pijem skoro da nisam ni otvorio kutiju hehe, samo sto sam poceo 4x5g sam popio..?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #136 poslato: Oktobar 01, 2018, 01:52:16 posle podne »

Eh, ne bih da ulazimo u dubiozne diskisuje o "belim mantilima i sportskoj suplementaciji", pošto će tu trebati još dosta vremena za inkluziju, a ne inkviziiciju istine ;)

Mi smo u nekim ranijim postovima dosta pisali na temu ITP i upozorenja vezano za trening i suplementaciju, valjalo bi se toga pridržavati...

Što se tiče "pritiska" uvek bi trebalo poći od stimulativnih agenasa koji utiču na isti, poput kofeina, npr.

Izmerena vrednost nije zabrinjavajuća da bi se od pomena iste srušili zidovi "Olimpa", ali oprezno...bez cigareta, redukcija unosa kofeina, obratiti pažnju na so u ishrani, dovoljno sna, kontrola stresa( tehnike opuštanja)...i naravno redovno praćenje...
Sačuvana
Milan219
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #135 poslato: Oktobar 01, 2018, 12:54:03 posle podne »

Da li postoji neki problem sa vratim delom kičmenog stuba? Neka ranije povreda? Vrtoglavica, omaglica? Koji je aparat korišćen za merenja pritiska? Uzimaju li se neki lekovi...? ( osim pomenutih za bolove, "jednokratno")...

Bol je bio pulsirajući? Oštar? Potiljak? Bol, ukočenost...pucketanje pri prokretima?

Koji je reaktor je korišćen? Dok si ga uzimao nije bilo nikakvih problema?

Da li se redovno prati krvni pritisak? Preskakanje srca? Lupanje?

Pa ovako, ne znam da opisem, moguce da je bio pulsirajuci, uglavnom jak veoma, u potiljku negde sa leve strane i sirio se ulevo.. Merio sam digitalnim aparatom, ne konzumiram lekove, samo rapidol tada za bol.. Vrtoglavica nema.. Kasnije se blago rasirilo na vrat, malo nesto, kao ukocenost.. Ali proslo je veoma brzo.. Danas sam bio kod lekara, izmerili su pritisak bilo je 140/80 rekli su da je ok.uradili su ekg rekli su da je ekg odlican.. A posle su mi dali da radim kks za sutra ujutru, prvenstveno mislim da je zbog primarne bolesti, ITP chronica.. Ali su stavili i crp, i secer..Urin takodje..
A kreatin smem li da nastavim da pijem ? Njih nisam hteo uopste da pitam jer sam video odma kod njih je whey steroid :D Bukvalno..
Da, popio sam Battery HardCore Shocker kutiju.. Pa sam onda od brata uzeo 5-6 merica Horse power X, i popio u jednom treningu 3 merice, ali nista mi se nije desilo, btw trening bio odlican, iskidao ledjone, ali ovo se desilo par dana nakon toga..
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2018, 12:56:02 posle podne od strane Milan219 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #134 poslato: Oktobar 01, 2018, 03:21:28 pre podne »

Da li postoji neki problem sa vratim delom kičmenog stuba? Neka ranije povreda? Vrtoglavica, omaglica? Koji je aparat korišćen za merenja pritiska? Uzimaju li se neki lekovi...? ( osim pomenutih za bolove, "jednokratno")...

Bol je bio pulsirajući? Oštar? Potiljak? Bol, ukočenost...pucketanje pri prokretima?

Koji je reaktor je korišćen? Dok si ga uzimao nije bilo nikakvih problema?

Da li se redovno prati krvni pritisak? Preskakanje srca? Lupanje?

Sačuvana
Milan219
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #133 poslato: Septembar 30, 2018, 10:22:33 pre podne »

Pozdrav ljudi, imam neka pitanja za vas ponovo, nakon duzeg vremena, veoma.. Znate ranije sam se javljao sa hronicnom itp i tako to.. Sada se javljam zbog jednog, meni ozbiljnijeg mozda problema..
Naime trenirao sam 2017. god.. od septembra do decembra, pa sam onda poceo da pusim  i prestao da treniram sve do septembra prvog,  krenuo sam da treniram ponovo.. kupio NO reaktor.. Popio kutijicu jednu, preko 30 merica sam popio, btw oko 35 je bilo, a onda sam nastavio 2-3 treninga bez No reaktora... Iskreno dobio sam snage dosta 2 kg mesec dana, nije bilo lose.. Juce otisao sam u teretanu bez No reaktora, s tim da sam popio dve kafe u roku od nekih sat vremena.. Radio sam grudi, radio sam maks bench, i na 90kg sam osetio neko opterecenje u zadnjem delu glave, i mozda kasnije na vratu, to je bio neverovatan bol, nikad nisam osetio da me tako boli glava, previse jako, dosao sam kuci popio lek protiv bolova ( nisam zavrsio trening ) i izmerio sam pritisak bio je 142/57. Glava je prestala da boli, ali pritisak je bio tu.. Idalje samo nesto manji, tipa 135/60 i tako, izmerih ja sinoc oko ponoci pritisak, 120/67, bilo je u redu, ali jutros kada sam ustao pre sat vremena, pritisak 136/62,  s tim da me glava ne boli ali osecam neku kao ukocenost u vratnim zilama, odmah iznad trapeza levog.. 

@Slavisa Stojic vas odgovor bi mi znacio veoma.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #132 poslato: April 14, 2017, 10:07:07 posle podne »

Misliš ketogenom dijetom?!

Da li si svestan svih aspekata ove dijete? Pravilnog odabira namirnica? Ciljanog unosa makrosa? Skrivenih izvora hidrata( npr. jezgrasti plodovi i BCAA sa kojima bih bio oprezan)...tj. rizika ispadanja iz željene ketoze?!

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti

Lepo je to što pominješ kardio, a kakav ti je "planiran" trening sa opterećenjem u ovom periodu?!
Sačuvana
FilipX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #131 poslato: April 14, 2017, 05:11:57 posle podne »

Dobar dan!
Treba mi mala pomoc, par saveta, smernica...
Bio sam mesec dana na low carb dijeti, i ovaj kraj sam hteo da zavrsim ketozom, lepo sam to odradio, zelim da finisiram stvar...
Ishrana bi mi bila sleda...
1)5 jaja+povrce( krastavac)
2)200gr belog+kupus sa supenom kasikom maslinovog
3)200grbelog+povrce brokoli, 30gr oraha
4)200gr belog+povrce+ kupus sa kasikom maslinovog
5)tuna+povrce+ 30 gr oraha
Na prazan stomak radim kardio, setam psa do sat vremena, po brdima, kao neki usponi malo veci...
i oko 18h trening sa tegovima i ponekad radim na dzaku...
pre jutarnjeg kardija uzmem 15 gr bcaa i sagorevac.
Sačuvana
SrbMrOlymp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #130 poslato: Decembar 27, 2016, 05:36:55 posle podne »

Iskreno mislim da je ovo odgovarajuca tema, nesto sa savetima, suplementacija, ishrana, trening..

Dakle, trening mi ovako izgleda:
Pon:Grudi, Biceps
Uto:Ledja triceps
Sre:Ramena
Cet:pauza ili noge(zavisi kako se osecam)
Pet:grudi, biceps
Sub:Ledja, triceps
Ned:odmor, stomak(zavisi od osecaja)

Inace triceps ne radim vise sa grudima jer nemam bas snage za triceos posle bencha itd itd. I ledja biceps jer posle ledja nemam snage za biceps..
Ako treba, u sledecem odg, pisacu i konkretno, vezbe koje radim
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #129 poslato: Novembar 29, 2016, 07:34:10 pre podne »

Hmm, hvala pumo..

Evo sada krecem u skolu, od sutra cu sprrmati iako danas nisam stigao, da li danas da uzmem Gud kikiriku belo pakovanje, kao srbija??Samoo ako nije problem brzi odg jer krecem
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #128 poslato: Novembar 29, 2016, 01:11:33 pre podne »

Pilav je odličan izbor...

Što se tiče toga šta doručkovati, užinati u školi...kao što stalno ponavljamo, iznova i iznova( hell is repetion  ::) ), pripremi blagovremeno obroke( ustani ranije, ili noć pre spremi...) - skuvaj jaja, napravi sendvič( akcenat na proizvode od celog zrna žitarica, bez mesnih preraĂ°evina) - dodaj malo ella sira, piletine, paradjza, zelene salate( sad je bar hladno vreme, manja opasnost od "kvarenja" ako nešto hrane poneseš sa sobom)...tu su i pirinčane galete, kikiriki( npr. gud - belo pakovanje - pečen, neslan)...

Možeš čak uzeti i proteinsku mešavinu( blend)...npr. Power protein + ovsene pahuljuce / kikriki...

O logici doručka... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

I jedi, jedi, jedi... https://www.youtube.com/watch?v=dqPeUA5CcUU

Isto tako ono što iznova i iznova ponavljamo je da osnovu svakog obroka čine proteini, uz dodatak ugljenih hidrata i / ili zdravih masti u zavisnosti od doba dana, treninga, cilja…ne zaboravi,da i proteini, tj. amino kiseline imaju uticaja na sekreciju insulina pa ih barem „veži“ za vlakna( salate od svežeg vlaknastog povrća).

Pošto NO-reaktor piješ pre treninga...a obrok pre treninga bi trebalo da bude oko 2 sata pre istog...da bi omogućio maksimalnu apsorpciju sastojaka reaktora( "interakcije sa hranom"), jedi oko sat ipo - dva pre uzimanja reaktora...

Okani se slepih kalorija...broji ono što je stvarno brojivo - proteini visoke biološke vrednosti( animalnog porekla), svarljivi hidrati( ne vlakna koja nisu "energestki konvertibilna"), masti...

Malo o zabludi brojanja kalorija...  http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Najbolji sajt koji se tiče brojanja onoga što je stvarno brojivo... http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2016, 01:14:42 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #127 poslato: Novembar 28, 2016, 09:46:41 posle podne »

Ovako..
  -Uz pomenute vrste mesa, uglavnom ubacim kupus, zelemu salatu..I tako to..
   -Pirinac slabije jedem, ali jedem, tipa pilav sa belim mesom..
  -Jos par pitanja:
 Kada idem prepodne u skolu, sto je sada slucaj, sta mogu da doruckujem..?S tim da u okolini ima par prodavnica, ne pekara, u prodavnici ima peciva, ali samo od belog brasna, ali ciljam na ostale namirnice, mozda neki keksici, kikiriki..
 Isto tako, koliko pre konzumiranja NO reaktora bi trebalo da jedem?
 Da li, i kako mogu da izracunam koliko masti, kalorija, ugljenih hidrata (secera) da unosim dnevno...?
Za sada je to to, ocekujem odgovore vase, Slavisa Stojic, hvala... :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #126 poslato: Novembar 28, 2016, 02:36:21 posle podne »

Joss jedno samo pitanje, Slavisa Stojic..
    Pomenuto curece, belo meso.. da li je to okej da se jede posle treninga?

Da, možeš i u obroku pre, posle treninga, i za večeru, doručak...

Uvek je dobro vreme za kvalitetne vrste mesa...a šta još jedeš uz pomenute vrste mesa? Pirinač? Salata?

Kako spremaš meso? Pečenje?

Okani se tih sendviča, blagovremno pripremi obroke...i uvek budi siguran u to što jedeš...( kvalitet i kvantitet)
Sačuvana
GruVe2000
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #125 poslato: Novembar 28, 2016, 02:24:43 posle podne »

Joss jedno samo pitanje, Slavisa Stojic..
    Pomenuto curece, belo meso.. da li je to okej da se jede posle treninga?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.