TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:38:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc i savet  (Pročitano 2545 puta)
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #12 poslato: Maj 20, 2017, 07:49:33 posle podne »

nista,nikakav bol samo zatezanje,pri izvodjenju vezbe nista vise nego obicno,samo to zatezanje
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Maj 20, 2017, 04:17:39 posle podne »

Jedno pitanje za 100 mesta  ;)

Nema potrebe za multiplikovanjem pitanja...

Samo zatezanje ili oštar bol? Trnjene prstiju šake?

Nema bola u ramenu? Pri izvođenju koje vežbe je "bol" najveći...biceps pregib( deo pokreta "na dole") ili...?
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #10 poslato: Maj 20, 2017, 02:22:32 posle podne »

pozdrav tebra,zamolio bih te ako mi mozes pomoci oko problema koji mi se desio pre par dana.Naime,krenuo sam ponovo u teretanu pre 4 dana i odradio sam dva treninga i posle sam osetio prvo u tricepsu kao neko podrhtavanje sto se do sad skoro sasvim smirilo elem to nije problem nego je dosao i probblem s tim sto kad ispruzim ruku do kraja,potpuno,pocne da me nesto zateze u predelu izmedji nadlaktice i podlaktice, cini mi se da nije sam lakat u pitanju vec vise ovaj deo unutrasnji,kod vena gde se vadi krv.juce je bila losija situacija danas se znatno popravilo ali i dalje osetim zatezanje.nadam se da mi mozes pomoci.HVALA
Sačuvana
Stefanpo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2016, 06:50:37 posle podne »

Sve normalno,cak i holesterol normalan...pritisak 130/80...ima jedno dve nedelje da sam radio....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2016, 06:37:13 posle podne »

Pa ne znam ko ima veći "indukcioni potencijal"...mi ili tvoji poznanici  ;)

Obim struka meriš izmeĂ°u zadnjih rebara i gornjeg kraja karlice, po izdisaju...

Uvek bi trebalo da bude manji od polovine telesne visine...

Dakle, ispod 91cm...a pomenimo da tzv. abdominalna mast, spada u tzv. visceralne masti...a visceralna masnoća je masnoća koja se nalazi duboko u trbušnoj duplji, ispod mišićnog sloja, i ona oblaže organe poput jetre, bubrega, srca, pankreasa...dakle, povećan obim struka ukazuje na prisustvo veće količine visceralnih masti u organizmu od normalnog...a više visceralne masti je udruženo sa rizicima za nastanak povišenog krvnog pritiska, kardiovaskularnih bolesti, dijabetesa tipa 2, metaboličkog sindroma, pa i nekih malignih oboljenja.

Inače, da li si u poslednja 3 meseca odradio lab. nalaz krvi i urina(glikemija, triglicerdi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT...kompletna krvna slika,  gvožĂ°e u serumu...rutinski pregled urina - izgled, boja, pH, specifična težina, proteini, glukoza) ?

Ako nisi odradi!

Pratiš vrednost krvnog pritiska? Ekg u miru?

Sačuvana
Stefanpo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2016, 06:03:29 posle podne »

Planiram da krenem aktivno u teretanu 3x nedeljno...da ne treniram kuci....zato i pitam za neku pomoc,u vidu sagorevaca jer mi je par ljudi sa kojima se druzim rekli za to...Pa nista ne skodi da pitam ovde jer koliko vidim ima dosta iskusnih ljudi koji bi mi dali pravi savet sta i kako.
obim struka sad se merim...hehe   116cm
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2016, 05:56:26 posle podne »

Pa moraćeš bolje da koncipiraš obroke...ubaci još jedan obrok...u doručku dodaj npr. belanca i jezgraste plodove...po koju voćku - bobičasto voće (jagode, kupine, maline, brusnica, borovnica…), šljive, lubenica, citrusi (limin, kivi, grejp, narandže), breskve (nektarine), dinja, guava, kajsije; ubaci izmeĂ°u obroka, ali "solo" voćke ne mogu biti obrok sam za sebe...

Nešto hrane možeš poneti u adekvatnoj ambalaži i na posao...bolje se organizuj, možeš i uveče pripremiti obroke za sutra, ili ranije ustati...bez svakodnevne konzumacije konzervi ribe( akcenat  na scežu ribu)...

Predlog za čitanje na temu plana ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Moraćeš da posetiš bolje opremljenu teretanu, jer smatram da u kućnim uslovima nemaš dovoljno rekvizita za dovoljnu stimulaciju muskulature...

Da se okanemo priča "ja neću da bude profi bilder", "ja neću savršenstvo"...nema tu vruće vode, osnove su iste za sve, ili ćeš ih ispoštovati ili ne...izbor je tvoj...pozdrav...he he  ;D

Nema ovde prečica, olakšica, "hvatanja krivina"...  ;)

Koliki ti je obim struka?
Sačuvana
Stefanpo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2016, 05:54:31 posle podne »

Ne treba mi savrsena figura zato sam i napisao bar 10kg....Sve preko toga je savrsenstvo..
Drzao sam neke dijete ali bez uspeha..Jer kada radim od 06 do 19h sa nekim dijetama gde sam jeo vocke i barena jaja,jednostavno usled fizickog posla mi se zavrti u glavi,pada secer i moram da jedem..Jer posao iziskuje da moram da jedem da bih mogao da radim....
nekako se cudno osecam jer nemam klasican stomak sa krofnicama onako 2-3 brdasca..heheh
Nego imam okrugli stomak ko bure..hahah
Sačuvana
Stefanpo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2016, 05:45:58 posle podne »

oko mesec dana treniram 3x nedeljno zbog posla ne mogu vise.Ujutru jedem zitarice,za rucak belo meso bareno sa pirincem ili tunjevinu,a uvece pojedem neku vocku. ako idem na posao u nocnu smenu pojedem tunjevinu jednu sa pola parceta hleba.
Trening se sastoji od trcanja i radim sklekove(4x5skleka jer ne mogu vise od debeline)trbusnjake 3x20 i imam neki teg od 15 tak kg pa malo i sa njim...jedno 2h trening traje..ponedeljak sreda i subota....

Lose mi je radno vreme jer radim od 6h do 19 i nocna od 19h do 7h...
Ne treba mi savrsenstvo,samo malo mi fali do srece...hehe pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2016, 05:40:24 posle podne »

Nadam se da nisi od onih koji bi sve uradili po svaku cenu ne bi ostvarili neki umišljeni ideal savršene figure?

Budi realan prema sebi, ne očekuj nemoguće - izbegavaj izgladnjivanje i pretreniranost! Put do "tamne strane"...

Kao što ti "galoni" sala nisu nastali preko noći, neće se ni istopiti preko noći!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

O dijet krajnostima... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

O "skinny fat" graĂ°i kao o još jednom problemu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

Najkraći savet - ustali treninge( pre svega trening sa opterećenjem, čiji je "skromni" dodatak kardio trening), pročisti ishranu od svih nepravilnosti i daj vremena svom telu da se menja...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2016, 05:35:29 posle podne »

Polako, polako...

Zašto odmah sagorevači masti?

Zar ne misliš da prvo treba ući u trenažnu rutinu i zdrave navike u ishrani, pa tek onda krenuti sa sagorevačima?

Ne zaboravi da je najbolji sagorevač masti naše telo "u pokretu treninga" na pogon zdrave ishra( uz zdravo razumne restrikcije)...

Upoznaj se malo sa realnom moći sagorevača i njihovom upotrebnom vrednošću!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

A kako si korigovao ishranu? Rotacije? Low-carb? LCHF? Ketogena dijeta? Ili si samo izbacio "nedozvoljene stvari"?

Pratiš ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Kako ti izgleda dnevni meni po obrocima sa osvrtom na odabir namirnica, količinu-gramažu istih po obroku, način pripreme hrane?

A kako ti izgledaju treninzi? Trening sa opterećenjem? Kardio?
Sačuvana
Stefanpo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2016, 04:32:01 posle podne »

Pozdrav svima...Imam jako veliki problem...
Poceo sam da radim pre dve godine i taj posao me je naveo da jedem peciva jer se radi po ceo dan i noc.
Imam 24 godine ,183 sam visok a imam 115 kg...Za dve godine sam se ugojio 25 kg....radio sam analize,hormone itd i sve je u redu...Korigovao sam ishranu i izbacio peciva poceo da treniram ..
Hteo bih ubacim neki sagorevac masti i jos nesto sta vec da mi pomogne da skinem barem 10kg...
Svaka pomoc je dobrodosla...hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 19 upita.