TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 03:33:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet MOLIM!  (Pročitano 1661 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2016, 08:50:24 pre podne »

A zdrave masti?

Dakle, sveto trojstvo makrosa - proteini, ugljeni hidrati, masti...?!

Osnovni stimulans "rasta" mišićne mase je dobro koncipiran trening sa opterećenjem + kvalitetna ishrana( i kvalitet i "kvalitet kvantiteta") i bazična suplementacija( vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3 esencijalne masne kiseline, proteinski suplementi) + dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga + dovoljno noćnog sna...

I naravno tu je faktor vremena...meseci, godine, decenije provereden u ovoj priči...

Pre nego krenemo sa strahom od predoziranja whey proteinom, moramo znati ( barem okvirno) koliko proteina( visoke biološke vrednosti - meso, riba, jaja, mlečni proizvodi) unosimo u toku dana...

Naravno unos proteina mora biti precizno izbalansiran sa unosom ugljenih hidrata i zdravih masti...a naravno tu su i vlakna...

Ispiši nam dnevni meni po obrocima sa osvrtom na sastav obroka( odabir namirnica), količinu, gramažu istih, način pripreme hrane?

Čime se orijentišeš u sastavljanju obroka? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Kako ti izgledaju treninzi sa opterećenjem? Nedeljni plan treninga po mišićnim partijama? Vežbe? Serije? Ponavljanja? Doziranje opterećenja?

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove?

Sačuvana
Nemanja J
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2016, 09:26:31 posle podne »

Pozdrav i hvala na forumu,
Ja sam Nemanja imam 26 godina, visok sam 170 cm i težak 57 kila, jedem 3-4 puta dnevno i to se trudim da je raznovrsno i da je kaloricno i da ima proteina, ugljenih h. Uzeo sam pre 4 dana u Pansportu Whey 100% protein, ono plavo pakovanje. E sad bavim se sportom preko 10 godina , borilacke vestine, i treba mi jos jedno 5,6 kila. Pa me interesuje koliko je meni sve skupa potrebno proteina dnevno sto sa hranom sto wheya, za napredak, trenutno pijem 2 puta dnevno whey, pa se plašim da nekad ne preteram zbog ostale hrane. Molio bih strucan savet i pomoc.
Unapred zahvalan
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.