TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:02:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenima  (Pročitano 1998 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:55:16 posle podne »

Sportska masaza takodje moze pomoci u umanjenju bola otklanjajuci nagomilane produkte metabolizma
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:40:00 posle podne »

Istezanje na kraju treninga je veoma bitno... ubuduce da bi sprecio pojavu iste ali i drugih povreda posveti dobar deo treninga vezbama istezanja.
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2017, 07:52:43 posle podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:38:14 posle podne »

Istezanja obavezno ali i vezbe za jacanje misica zadnje loze...naravno pazis na tezine i tehniku.
Takodje i vezbe za trbusne i ledjne misice....cest uzrok bola u ledjima je slabost ove sprege
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 16, 2017, 11:44:36 posle podne »

Da ne otvaram novu temu pisacu ovde. Pre nekih sest meseci doziveo sam povredu zadnje loze. Na jednom treningu gde sam radio gornji deo tela resio sm da uradim par setova iskoraka. Nezagrejan sam poceo da radim i na trecem setu pri prvom iskoraku osetio sam ostar i jak bol u zadnoj lozi malo vise ka unutrasnjoj strani butine. Uz bol cuo sam i zvuk pucanja. Dosao sam kuci , ledirao bolno mesto . Delovalo je kao da je malo oteklo ali nije bilo podliva. Sutradan sam otisao i uradio ultra zvuk. Prilozicu sliku izvestaja. Sve u svemu po ultrazvuku nije bila ozbiljna povreda. Posle pauze od dve nedelje pocinjem polako da treniram i u narednih 6 nedelja dolazim do cucnja 200x10. kada bih otkljucavao prvo kolena nisam osecao nista medjutim ako bih radio prvo kukovima unazad osecao bih zatezanje u zadnjoj lozi .Iskorak , mrtvo dizanje i sve sto se radilo u pretklonu sam izbegavao . Nazalost nastavio sam staru praksu da se retko kad istezem. Pre tri meseca sam zapostavio treninge zbog poslovnih obaveza. Pre par dana sam se vratio u zemlju i resio da startujem opet. E napokon stigoh i do problema. Sada u obe noge osecam zatezanje u lozama. Cucnuti mogu jedino u patikama za cucanj , mada i tada ako se ne koncetrisem osetim zatezanje4 i bol u lozama. Cak imam utisak da me vise zateze noga koju nisam povredio. Ono sto osetim je kao da jedna tetiva predje preko druge ili preko svoje ovojnice pa onako zacne...kao da struja pecne...nzm da li se mozda neki nerv prikljesti u tom pokretu . Drugar koji uci za fiozioterapeuta kaze da imam prednji ukrsteni sindrom , to jest da su mi zadnje loze skracene kao i fleksori kukak a da je stomacni zid i lumbalniu deo slab. Poceo sam da radim prvo dinamicka zagrevanja pa onda istezanja . Inace imam i upalu tetive tricepsa kao i tetive koja prolazi kroz srednje rame.Na istoj strani tela.  Pretpostavljam da je povreda od setovanja na cucnju . To sam poceo da lediram i mazem lioton , kao i da istezem. Ono sto me zanima da li je dovoljno  samo raditi vezbe istezanja za zadnju lozu ili bi trebalo da ubacim jos neke stvari...trening sam bukvalno proredio  i ako ga uradim to je sa tezinama 30-40 posto par petica ...Moja trenutna mobilnost od 1-10 je 2 :D :o :'(   ,Generalno ono sto osecam je kao da su se posle te povrede loze na obe noge skratile i ta ogranicena mobilnost mi pravi problem .
Kada se desi povreda u lozi, cest je taj slucaj spazma u obe loze kao neki vid zastitnog mehanizma tela. Stog pad mobilnosti koji sad osecas dobrim delom moze biti i od toga. Verovatno si nategao misic u pripoju, a to pucanje koje si cuo nezagrejan, to je istezanje misicne fascije koja uvek proizvodi taj zvuk kad misic nije zagrejan.
No, nastavi sa dinamickim zagrevanjem, koristi istezanje loza, poput mrtvog dizanja ispruzenih nogu sa sipkom ili stavi minimalnu kilazu, i lagano zibaj u vise serija kraceg trajanja. Takodje bodyweight duboki iskorak,zauzmes poziciju i zibas lagano u toj poziciji za svaku nogu. Dobre su i "osmice" kada cucnes sto dublje mozes, ispravis ledja i kruzis u pravcu osmice.
Ovo su neke genericke vezbe koje bi trebaloda ti opuste loze.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2017, 07:53:10 posle podne »

Hehe, meni se slična stvar desila pre par nedelja kada sam radio trening gornjeg dela tela i kada sa kod kosog potiska hteo da spustim bucice. Nisam hteo da ih spustim na kolena vec sam ih spustio odmah na pod i zauzeo polozaj kao kod sumo mrtvo dizanja a zadnja loza ne zagrejana.... Isto se culo da je nešto "ispuclako" i zabolela me je zadnja loza gore blize gluteusu ali sam sutradan osecao bol i iza kolena. Sledeća dva treninga sam kod čučnja morao da otkljucavam prvo kolena i malo sam se više bacao ka napred pri ustajanju ali sam mogao da treniram. Kasnije su počele i obe zadnje loze da zatezu ali mi ne smeta toliko jer je počelo da popusta i ne pravi mi više nikakve  probleme.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2017, 04:25:57 posle podne »

Da ne otvaram novu temu pisacu ovde. Pre nekih sest meseci doziveo sam povredu zadnje loze. Na jednom treningu gde sam radio gornji deo tela resio sm da uradim par setova iskoraka. Nezagrejan sam poceo da radim i na trecem setu pri prvom iskoraku osetio sam ostar i jak bol u zadnoj lozi malo vise ka unutrasnjoj strani butine. Uz bol cuo sam i zvuk pucanja. Dosao sam kuci , ledirao bolno mesto . Delovalo je kao da je malo oteklo ali nije bilo podliva. Sutradan sam otisao i uradio ultra zvuk. Prilozicu sliku izvestaja. Sve u svemu po ultrazvuku nije bila ozbiljna povreda. Posle pauze od dve nedelje pocinjem polako da treniram i u narednih 6 nedelja dolazim do cucnja 200x10. kada bih otkljucavao prvo kolena nisam osecao nista medjutim ako bih radio prvo kukovima unazad osecao bih zatezanje u zadnjoj lozi .Iskorak , mrtvo dizanje i sve sto se radilo u pretklonu sam izbegavao . Nazalost nastavio sam staru praksu da se retko kad istezem. Pre tri meseca sam zapostavio treninge zbog poslovnih obaveza. Pre par dana sam se vratio u zemlju i resio da startujem opet. E napokon stigoh i do problema. Sada u obe noge osecam zatezanje u lozama. Cucnuti mogu jedino u patikama za cucanj , mada i tada ako se ne koncetrisem osetim zatezanje4 i bol u lozama. Cak imam utisak da me vise zateze noga koju nisam povredio. Ono sto osetim je kao da jedna tetiva predje preko druge ili preko svoje ovojnice pa onako zacne...kao da struja pecne...nzm da li se mozda neki nerv prikljesti u tom pokretu . Drugar koji uci za fiozioterapeuta kaze da imam prednji ukrsteni sindrom , to jest da su mi zadnje loze skracene kao i fleksori kukak a da je stomacni zid i lumbalniu deo slab. Poceo sam da radim prvo dinamicka zagrevanja pa onda istezanja . Inace imam i upalu tetive tricepsa kao i tetive koja prolazi kroz srednje rame.Na istoj strani tela.  Pretpostavljam da je povreda od setovanja na cucnju . To sam poceo da lediram i mazem lioton , kao i da istezem. Ono sto me zanima da li je dovoljno  samo raditi vezbe istezanja za zadnju lozu ili bi trebalo da ubacim jos neke stvari...trening sam bukvalno proredio  i ako ga uradim to je sa tezinama 30-40 posto par petica ...Moja trenutna mobilnost od 1-10 je 2 :D :o :'(   ,Generalno ono sto osecam je kao da su se posle te povrede loze na obe noge skratile i ta ogranicena mobilnost mi pravi problem .
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2017, 04:31:24 posle podne od strane Terror » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
aca24fit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2017, 09:27:08 pre podne »

Hej, želim i ja pokušati pomoći jer sam imala povrede koljena (ligamenti, hrskavica i čašica). Kaži mi osjećaš li bol u koljenu kada radiš prednji šut, posebno kada si u kontrakciji, ili bilo koju drugu vjezbu za kvadriceps?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Mart 29, 2017, 10:20:53 posle podne »

Moze biti da je upala pripoja na tetivama, dosta mi lice simptomi, ALI za pocetak kod strucnog lakara pa kad da preciznu dijagnozu javi se :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2017, 09:13:51 posle podne »

Koleno je jako slozeno i specificno najbolje bi bilo da posetis lekara i da ti da strucno misljenje i pre svega dijagnozu da znas o cemu se tacno radi. A onda kad znas o cemu je rec mozes traziti savete za brzi oporavak jer nas ovde sigurno ima dosta sa slicnim problemima i povredama.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2016, 05:05:22 posle podne »

Bum  ;D ;D ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2016, 01:05:07 posle podne »

Evo me posle jedne male pauze...malo manje od mesec dana bez treninga.Malo sam odmarao malo radio neke druge stvrai sve u svemu planiram uskoro da se vratim tegovima...Pre toga bih voleo da ako je moguce sto bolje saniram probleme sa kolenima...Pokusacu da objasnim kalve simptome imam,Znaci bol se javlja uglavnom kada idem uz ili niz stepenice i to u onom delu pokreta kada koleno krece u pregib...znaci ako gazim po 2 ili 3 stepenika cini mi se bol redje javlja...u gymu problem mi pravi recimo presa ...nije to nzm kakav bol ali jednostavno smeta i odvraca paznju...na cucnju kade se dobro zagrejem nemam nikakvoh tegoba stim sto sam u zadnje vreme iz nekoh straha poceo da na za mene vecim kilazama bandaziram kolena...i to vise namotam samo radi reda,Kod sumo Dl namam problema ali kada radim konvencionalno osetim bol u samom namestanju za vezbu ...i onda da bih uradio moram cucnuti malo dublje i odatle poceti pokret....osetim kao neko probadanje iznad casice....sto se tice samog bola on se nikada ne javlja u samom kolenu nego uglavnom iznad kolena ... uglavnom me muci desno koleno i bol je iznad kolena sa spoljen strane noge...ako je potrebna neka slika uslikacu pa cu okaciti...E sad doco da li bi trebalo prvo snimiti kolena pa da ti prosledim izvestaje ili da probam sa nekom terapijom i vezbama za pocetak...jos da napomenem nemam nikakak otok a fleksiblinost mi je na nuli otprilike :D...do skoro bw 110kg...sad posle posta stotka...ponakada mi se desava da kada spavam na boku moram da stavim neki jastuk izmedju jer osecam neku nelagodnsot da li zbog lose razgibanosti nzm...Doco hvala unapred na odgovorima...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.