TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:30:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnik  (Pročitano 3848 puta)
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #16 poslato: Avgust 16, 2017, 02:55:39 posle podne »

Vazi obraticu paznju na.formu ali mi se nekako vise cini da je zbog toga sto sam se preforsirao krenuo ponovo u teretanu pa poceo odma hard,jer na formu dosta pazim kpd svih vezbi
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #15 poslato: Avgust 16, 2017, 11:54:11 pre podne »

Vodi racuna o pravilnom izvodjenu vezbi kako se ove stvari ne bi ponavljale. Obično prodju posle par dana/nedelja jer cesto ne bude nista ozbiljno ali se ponekad dese i neke povrede koje se ne mogu u potpunosti sanirati i koje ti kasnije mogu praviti problema i prilikom obavljanja svakodnevnih aktivnosti.
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #14 poslato: Avgust 16, 2017, 12:01:46 pre podne »

Buraz ja i zaboravio za to,sad slucajno listao forum pa naisao na to pa reko aj da zavrsim ovu temu,posle jedno 10-15 dana potpuno je nestalo to podrhtavanje a za ovo zatezanje vise se ni ne secam tacno ali msm da je postepeno prestajalo ali sam prestao sa treningom tako da.vise nisam siguram sta je tacno bilo ali ovo sto sam ranije napisao je provereno tako bilo
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #13 poslato: Avgust 15, 2017, 08:30:52 posle podne »

Puno je vremena prošlo od tada, kakva je sad situacija da li se to sredilo ?
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #12 poslato: Avgust 15, 2017, 01:01:04 posle podne »

Kako se desila ta povreda,kod koje vezbe  ?

Cini mi se kod vezbe za triceps kad bucicu sa obe ruke podizem iza glave vertikalno.nije to bilo nista da sam u trenutku primetio podrthavanje i zatezanje nego posle,nikakav bol,i tome slicno.nikakva greska u formi izvodjenja.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #11 poslato: Maj 20, 2017, 02:34:21 posle podne »

Kako se desila ta povreda,kod koje vezbe  ?
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #10 poslato: Maj 20, 2017, 02:26:42 posle podne »

pozdrav tebra,zamolio bih te ako mi mozes pomoci oko problema koji mi se desio pre par dana.Naime,krenuo sam ponovo u teretanu pre 4 dana i odradio sam dva treninga i posle sam osetio prvo u tricepsu kao neko podrhtavanje sto se do sad skoro sasvim smirilo elem to nije problem nego je dosao i probblem s tim sto kad ispruzim ruku do kraja,potpuno,pocne da me nesto zateze u predelu izmedji nadlaktice i podlaktice, cini mi se da nije sam lakat u pitanju vec vise ovaj deo unutrasnji,kod vena gde se vadi krv.juce je bila losija situacija danas se znatno popravilo ali i dalje osetim zatezanje.nadam se da mi mozes pomoci.HVALA
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2016, 06:52:57 posle podne »

Ne mozes da spajas ni jedu misicnu grupu sa nogama. Noge moras da radia samostalno jer su velika grupa misica. Takodje ne treba da radia trbusnjake na svakom treningu :)
Sačuvana
BojanR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2016, 04:36:12 posle podne »

1.Grudi biceps
2.Ledja triceps
3.Ramena noge
i svaki put traka ili bicikl + obavezno trbusnjaci
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2016, 07:56:29 pre podne »

Kako ti izgledaju treninzi u teretani ?
Sačuvana
BojanR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2016, 03:10:11 pre podne »

Hvala puno! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 11, 2016, 06:40:54 posle podne »

ĂDorĂ°e Kolundžija na svom sajtu ima dosta korisnih članaka, a to oko BCAA i Ultra loss Shake je ipak periferna stvar...

Oko svega možemo pomoći i naći rešenje, a od tebe se jedino očekuje da prihvatiš realno stanje stvari, tj. listu prioriteta...

O formulisanju plana ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

O tome šta je bitno...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-da-zasluite-ugljene-hidrate.html

O "logici procesa" redukcije masnih naslaga...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zlatna-pravila-gubitka-masnih-naslaga.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

O krajnostima do kojih mogu dovesti loše formulisane dijete i trenažne krajnosti...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

O sagorevačima masti koje mnogi idealizuju...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

A što se tiče suplemenata jako je bitno upoznati se sa njihovom upotrebnom vrednošću, a ne uzimati ih samo zato što se negde pominju...  ;)

Dakle, bez naivnog pogleda na svet treninga, ishrane, suplementacije...
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 06:43:37 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
BojanR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Septembar 11, 2016, 05:21:11 posle podne »

Uhhh,vidim da cu morati ozbiljnije da pristupim celoj priči  :).Pa ovako,imam 37 godina,85kg,visok sam 177,generalno sam fizički aktivan,ne idem stalno u teretanu (zbog posla sam često odsutan), ali onda treniram kod kuće, na terenu,Street workout varijanta.Kao mlaĂ°i trenirao sam Kyokushin stil karatea.Nemam trenera,ali imam iskustva u teretani (jos iz dana srednje škole),shvatam da ne znam mnogo,ali nisam ni početnik.
Čitao sam o dijeti i treningu DjorĂ°a Kolundžije, pa sam video da koristi BCAA,pa sam se malo i zainteresovao i pronašao na Pansportu BCAA,pa i Ultra loss Shake...Zato i pitam,jer kapiram da nije tek tako uzeti nešto...
U svakom slučaju Hvala na brzo odgovoru, pa i na razumevanju!!!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2016, 03:06:29 posle podne »

Kako ti sada ishrana izgleda?

Podeli sa nama svoj dnevni meni( sa osvrtom na odabir namirnica, sastav obroka, način pripreme hrane)? Pratiš ciljani unos proteina, ugljenih hidrata, masti?

Za treninge ćeš imati stručnu pomoć( personalni trener, nekoga sa dovoljno znanja da te isprati na početku)?

Koliko si visok? Težak? Koliko imaš godina? Obim struka?

Neki zdravstveni problem? Piješ neke lekove? Radio skorije lab. nalaz krvi i urina? Ekg u miru? Pratiš krvni pritisak?

Neka povreda? Deformitet kičmenog stuba?
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 03:14:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2016, 03:02:54 posle podne »

Razumevanje se mora zaslužiti...  ;)

A koja je to dijeta u pitanju?

Hm, rotacije, low-carb( LCHF), ketogena dijeta? Mesečeva dijeta?  ;)

Jako je bitno da nam omogućiš uvid u svoje poimanje termina "dijeta", jer to nije samo izbacivanje "nekih namirnica", već je jako bitno šta ostane i u kojim odnosima  ;) Dakle, bez gladovanja!

Okani se "zamena obroka", već ih pravilno formuliši...

U osnovi svega je kalorijski deficit, dakle, kroz trening i razumne korekcije ishrane "sagorimo" više energije od unosa...

Da bi se brinuli oko "zaštite mišićne mase" prvo je moramo imati dovoljno...  ;)

Nije ovde najbitnije pitanje - šta uzeti do suplemenata i ići logikom da suplementi "rade", već razumeti da ja najbolji sagorevač masti naše telu u pokretu, na pogon "clean ishrane"...a suplementi su 5-20% "priče"...

Što se tiče početnika koji odmah krenu sa licitiranjem 5 kg, 10 kg i sl., najkraće kažem - POLAKOOOOO, laganoooo...

Dakle, prvo se posveti redovnom treningu sa opterećenjem( prioritet), "clean" ishrani( bez preterane restriktivnosti) i redovnom kardio treningu( u početku kardio niskog intenziteta, 2-3 puta nedeljno, 20-30 min, sa vremenom povećati učestalost, trajanje, intenzitet...)

Od suplemenata akcenat na vitaminsko-mineralne komplekse, omega-3, proteinske suplemente...

Dakle, prva 2-3 meseca uĂ°i u rutinu, pa onda ćeš lako videti da li ti je "ozbiljniji fat burn" potreban...
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 03:09:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.