TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:19:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetiva ispod kolena  (Pročitano 4299 puta)
Dragoslav01raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #19 poslato: Novembar 27, 2016, 11:00:38 pre podne »

да ли радиш ово истезање?
to nisam radio, probacu
Sačuvana
Dragoslav01raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #18 poslato: Novembar 27, 2016, 11:00:18 pre podne »

колико се можеш спустити до пода са правим коленима?
колико фали цм до пода од врхова прстију...?
Mogu kao na slici sakom da dodirnem pod
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Novembar 26, 2016, 11:35:20 posle podne »

да ли радиш ово истезање?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Novembar 26, 2016, 11:15:15 posle podne »

колико се можеш спустити до пода са правим коленима?
колико фали цм до пода од врхова прстију...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Novembar 26, 2016, 11:04:55 posle podne »

да ли радиш ова истезања?
Sačuvana
Dragoslav01raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2016, 02:44:56 posle podne »

Ovako, bavim se powerliftingom pa mi je cilj podici sto vecu kilazu. Bol ne postoji, samo to pomeranje prilikom odlaska u dubok cucanj.
Radim istezanja posle svakog treninga i tada nemam problema.Jedini problem imam prilikom ekstenzije na zadnju lozu. Osecam neki cudan bol u delu ispod kolena leve noge. U ostalim slucajevima nemam nikakvih problema, ni prilikom istezanja :)

misliš na ekstenziju ili fleksiju za zadnju ložu?
rade se pregibi za zadnju ložu na mašini...
Da
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Novembar 24, 2016, 08:37:58 posle podne »

Ovako, bavim se powerliftingom pa mi je cilj podici sto vecu kilazu. Bol ne postoji, samo to pomeranje prilikom odlaska u dubok cucanj.
Radim istezanja posle svakog treninga i tada nemam problema.Jedini problem imam prilikom ekstenzije na zadnju lozu. Osecam neki cudan bol u delu ispod kolena leve noge. U ostalim slucajevima nemam nikakvih problema, ni prilikom istezanja :)

misliš na ekstenziju ili fleksiju za zadnju ložu?
rade se pregibi za zadnju ložu na mašini...
Sačuvana
Dragoslav01raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2016, 11:13:31 pre podne »

Ovako, bavim se powerliftingom pa mi je cilj podici sto vecu kilazu. Bol ne postoji, samo to pomeranje prilikom odlaska u dubok cucanj.
Radim istezanja posle svakog treninga i tada nemam problema.Jedini problem imam prilikom ekstenzije na zadnju lozu. Osecam neki cudan bol u delu ispod kolena leve noge. U ostalim slucajevima nemam nikakvih problema, ni prilikom istezanja :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Septembar 25, 2016, 10:55:34 posle podne »

да ли има бола/затезања при овоме?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Septembar 25, 2016, 10:40:15 posle podne »

da li pri ovome ima zatezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 25, 2016, 10:29:39 posle podne »

da li ima bola pri ovome?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Septembar 25, 2016, 10:26:05 posle podne »

da li se preskakanje javlja pri pregibanju/opražanju noge - 180-150 stepeni? (sa spoljašnje strane kolena)?
ili
se javlja u predelu čašice - pri ustajanju iz čučnja?
- da li ima bola kada pritisneš rukom sa spoljašnje strane kolena i savijaš nogu od 180-150 stepeni?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 25, 2016, 10:22:52 posle podne »

Iliotibijalna traka (traktus iliotibialis, Iliotibial band): iliotibijalna traka je zadebljali produžetak široke fascije (fascia lata) koja polazi od ilijačne kosti (karlica) do spoljašnjeg kondila tibije (potkolenica), gde se nalazi donji (distalni) pripoj iliotibijalne trake. Iliotibijalna traka se pruža celom dužinom spoljašnje strane natkolenice. Duž iliotibijalne trake pripajaju se mišići – m. tensor fasciae latae i m. gluteus maximus. U položaju pune ekstenzije u zglobu kolena, traka se nalazi ispred soljašnjeg kondila butne kosti, dok se pri fleksiji kolena od 40 stepeni ona postavlja iza kondila femura, pri čemu se kreće preko spoljašnjeg epikondila butne kosti (femur). Prilikom pokreta fleksije/ekstenzije u zglobu kolena i kretanja iliotibijalne trake preko epikondila butne kosti stvara se trenje izmedju strukture trake i kosti. Kao posledica trenja može doći do iritacije tkiva (tetive) iliotibijalnog traktusa i zapaljenja pripadajuće burze (burzitis) koja se nalazi izmeĂ°u traktusa i epikondila butne kosti – sindrom trenja iliotibijalnog trakta ITBS (iliotibial band syndrome).
Koji su rizični sportovi za ITBS?
Ovaj sindrom se javlja kod sportista atletičara dugoprugaša (trkača), kao i kod biciklista, skijaša, dizača tegova, skakača u dalj. Takodje javlja se i kod rekreativaca – planinara, trkača, kuglaša.
Kako nastaje ITBS?
Povećan rizik za nastanak ovog sindroma postoji kod svih sportova gde postoji veliki broj ponavljanih fleksija/ekstenzija u zglobu kolena, posebno kada je udruženo sa zatezanjem iliotibijalne trake. Kod pojačane zategnutosti iliotibijalne trake povećano je trenje trake i spoljašnjeg kondila butne kosti. Kao rezultat ovoga nastaje iritacija same iliotibijalne trake (tendinitis) ili upala pripadajuće burze (burzitis). Kada se pokreti u zglobu kolena izvode pod opterećenjem, veće je zatezanje fascije latae i iliotibijalne trake (kontrakcija mišića m.tensor fasciae latae) – slučaj u kuglanju...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/trkako-koleno-itb-sindrom.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Septembar 25, 2016, 09:45:07 posle podne »

To mi ne predstavlja neki veliki problem u svakodnevnom zivotu , ali kad radim cucanj malo me nervira. Za sad sa svojih 70kg i 15god guram 150kg na cucnju bez problema a i bandazi mi dosta pomazu.Kad stavim bandaze nema tog pomeranja.
1. najvažnije pitanje  - zbog čega radiš 150kg na čučnju (sa 15god)?
... pazi, nisam protiv vežbanja sa opterećenjem u tvojim godinama... ne treba zaboraviti jednu stvar... > ti si u periodu rasta(!) opterećenje koje stvaraš na kičmeni stub u tvom periodu života, nije dobro....
koji je razlog te vrste treninga?
- da li treniraš neki drugi sport i  u okviru toga treninng snage? ili je teretana jedini sport (bildovanje mišića)?
Sačuvana
Dragoslav01raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2016, 09:56:36 pre podne »

To mi ne predstavlja neki veliki problem u svakodnevnom zivotu , ali kad radim cucanj malo me nervira. Za sad sa svojih 70kg i 15god guram 150kg na cucnju bez problema a i bandazi mi dosta pomazu.Kad stavim bandaze nema tog pomeranja.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.