TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:45:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BCAA, kreatin i pre-workout  (Pročitano 9011 puta)
STFUn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2016, 12:20:32 posle podne »

Hm, ne bih baš mešao inefktivne bolesti poput "velikog kašlja" i astmu...( ok u svrhu poreĂ°enja, ali opet  ;) ) Šta kaže specijalista? Neka skorija kontrola? Rezultati spirometrije...ostali testovi...?

Ne bi trebalo zaboraviti da neki sastojci "pumpica"...lekovi poput beta-agonista( salbutamol i sl.) mogu stupiti u interakcije sa upotrebljenim suplementima, zato bih bio kranje oprezan...

A koje pumpice / lekove koristiš?

Daj svom telu bar 2 dana potpunog odmora od treninga...nedeljno...

Jedan lep članak na temu pre, u toku i posle treninga...suplementi, ishrana i sl., ja bih rekao, da za dekstrozu, ali bez preterivanja( samo pwm)...a evo i zašto...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kako-postii-anaboliki-udar-pre-posle-i-u-toku-treninga.html

Što se tiče ishane vodiš li računa o zdravim mastima? Koliko masti unosiš na dnevnom nivou?

Suplementacija vitaminsko-mineralnim kompleksima? Omega-3?

To je nešto najbliže tome, izmeĂ°u, kašljanje do zacenjivanja i tako u krug. Pregledi su mi sada na godinu dana, sve je u redu. Spirometriju i ostale testove nisam radio sigurno dve godine, ako ne i više. Koristim po poterbi avamis i verodual, a ventolim sa fiziološkim za inhalacije. Uvek odmaram dva dana.

Ne vodim količinski računa, ali trudim se da svakodnevno unosim kroz laneno seme, koštunasto voće, maslinovo ulje, ribu... Danas baš treba da kupim vitaminsko-mineralni komples, kao i omega-3 tablete. Hvala još jednom na odgovoru.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2016, 11:47:46 pre podne »

Hm, ne bih baš mešao inefktivne bolesti poput "velikog kašlja" i astmu...( ok u svrhu poreĂ°enja, ali opet  ;) ) Šta kaže specijalista? Neka skorija kontrola? Rezultati spirometrije...ostali testovi...?

Ne bi trebalo zaboraviti da neki sastojci "pumpica"...lekovi poput beta-agonista( salbutamol i sl.) mogu stupiti u interakcije sa upotrebljenim suplementima, zato bih bio kranje oprezan...

A koje pumpice / lekove koristiš?

Daj svom telu bar 2 dana potpunog odmora od treninga...nedeljno...

Jedan lep članak na temu pre, u toku i posle treninga...suplementi, ishrana i sl., ja bih rekao, da za dekstrozu, ali bez preterivanja( samo pwm)...a evo i zašto...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kako-postii-anaboliki-udar-pre-posle-i-u-toku-treninga.html

Što se tiče ishane vodiš li računa o zdravim mastima? Koliko masti unosiš na dnevnom nivou?

Suplementacija vitaminsko-mineralnim kompleksima? Omega-3?
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2016, 11:51:16 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
STFUn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2016, 11:28:51 pre podne »

Pomenuti NO-reaktor u svom sastavu već ima kreatin, tako da isti ne bih dodavao pre treninga - više nije bolje u ovom slučaju! Ipak sav "višak kreatina" ode stolicom i urinom...

BCAA slobodno možeš dodati, mada i sam M.P.ACT ima BCAA u svom sastavu...

Uvek dobro pogledaj sastav suplementa pre nego što ga konzumiraš!

Da li si ranije uzimao neki NO? Moj savet da za početak, dok ne utvrdiš toleranciju( osetljivost na sastojke), kreneš sa "pola dozera", pa da za koji dan kreneš sa punom dozom...

A ishrana, treninzi?  

Neki zdravstveni problem? Piješ neke lekove?

15-30 gr dekstroze u pwmm bez preterivanja...mada za "skok insulina" ti i ne treba dekstroza( tu su amino kiseline iz npr. whey proteina)...

Za koji si se protein odlučio?

Nisam do sada uzimao nijedan NO, ali ću od sada svaki put gledati sastav suplemenata koje uzimam. Krenuću sa pola dozera, iz dana u dan pratiti pa evenutalno povećati kada budem osetio. Treniram već nekoliko godina u teretani, većinu vremena u sklopu sporta kojeg sam trenirao, a recimo poslednjih godinu dana sa nekim prekidima konstantno. Posle malo duže pauze koje sam imao, krenuo sam početkom jula sa pripremama i željom da se vratim u sport kojim sam trenirao, ali za to mi je potrebna odgovarajuća snaga. Priprimeni period, da ga tako nazovem, traje dva meseca i za koji dan se završava. Zatim sledi period do kraja godine koji ću ispratiti sa punom suplementacijom i ishranom u cilju da se "podignem" što više. Prvo sam krenuo sa rotacijama UH, čisto da skinem nepotrebno salo (nije ga bilo puno, 3-4kg za 5 nedelja), zatim održavao kilažu i početkom ovog meseca krenuo sa kalorijskim suficitom, pravim izvorima proteina, UH i masti. Imam nešto izmeĂ°u mutacije velikog kašlja i alergijske astme, koji je i jedini i glavni razlog zbog kojeg sam prestao da treniram sport na koji želim da se vratim, ali u poslednjih godinu dana gotova da je iščezlo za razliku u tim nekim prvim godinama puberteta kada je bilo baš zeznuto. Naravno uvek slušam svoje telo, pratim puls, prekidam ako osetim da treba.. Koristim pumpice i inhalacije kada za to ima potrebe, ali kažem, ove godine je bilo potrebe za inhalacije možda oko desetak puta za razliku od prošlih gde su ti periodi bili minimalno jedan mesec. Što se tiče treninga, menjam ih konstantno. Jer volim da "zajebavam" telo, ne dam mu da se navikne jer mislim da će na taj način najviše i napredovati (za sada se pokazalo da baš napreduje). Trudim se da odradim 5-6 treninga nedeljno. Nekad su to klasični splitevi, nekad kružni treninzi, vežbe izdržljivosti, svaki put različito u suštini.

Protein je ovaj: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html

Njega sam u tih poslednjih godinu dana treniranja u teretani svakodnevno koristio posle treninga sa vodom. Da li onda ima potrebe ubacivati i dekstrozu?

Hvala mnogo za odgovor(e), ovo štivo čitam svaki dan i svaki dan se trudim da naučim nešto novo.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2016, 11:32:28 pre podne od strane STFUn » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2016, 11:01:20 pre podne »

Pomenuti NO-reaktor u svom sastavu već ima kreatin, tako da isti ne bih dodavao pre treninga - više nije bolje u ovom slučaju! Ipak sav "višak kreatina" ode stolicom i urinom...

BCAA slobodno možeš dodati, mada i sam M.P.ACT ima BCAA u svom sastavu...

Uvek dobro pogledaj sastav suplementa pre nego što ga konzumiraš!

Da li si ranije uzimao neki NO? Moj savet da za početak, dok ne utvrdiš toleranciju( osetljivost na sastojke), kreneš sa "pola dozera", pa da za koji dan kreneš sa punom dozom...

A ishrana, treninzi?  

Neki zdravstveni problem? Piješ neke lekove?

15-30 gr dekstroze u pwm bez preterivanja...mada za "skok insulina" ti i ne treba dekstroza( tu su amino kiseline iz npr. whey proteina)...

Za koji si se protein odlučio?
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2016, 11:50:48 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
STFUn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2016, 10:34:27 pre podne »

U pitanju je ovaj pre-workout: http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/DY211-M.P.ACT.html
Hvala mnogo na odgovoru, veju ću od sada dodavati dekstrozu posle treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2016, 10:24:45 pre podne »

20-30 min pre treninga( dakle, dobro si procenio tajming), možeš sve zajedno da "pomešaš" sa vodom naravno( BCAA  i kreatin)...šta sve od sastajaka ima taj " pre-workout", šta si planirao?( u glutamin...možda NO? )

Sve ostale dodatke, tipa dekstroza( maltodekstrin), proteinski suplement dodaj u pwm( dakle, posle treninga)...
Sačuvana
STFUn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2016, 10:12:10 pre podne »

Kako je najbolje da uzimam BCAA, kreatin i pre-workout? Da li mogu sve da pomešam sa vodom 20-tak minuta pre treninga? Ne pitam za količinu, nego da li mogu sve zajedno da pomešam, kao i za najbolje vreme za uzimanje. Da li treba nešto da dodam? Hvala i pozdrav!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.