TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:55:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Smijem li igrati fudbal?  (Pročitano 4587 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2016, 09:48:59 pre podne »

problem sa ledjima je zadnjih nekoliko meseci?
nalaz magnetne rezonance je iz 2014 god? kakvi su problemi bili tada?
---------------------
kako je sa stopalom pri hodu?
trčanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2016, 09:39:45 pre podne »

kakva je trenutna situacija sa stopalom?
- ako sam dobro razumeo - snaga 80-90% zdravog, brzo zamaranje podizanja (dorzifleksije)?
- da li si radio vežbe za ledja, stabilizatore trupa (core stability muscles - trbušni, ledjni) zadnjih meseci?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2016, 09:31:38 pre podne »

pozdrav - problem koji imate, nije ni u potpunosti onesposobljavajući za bilo koju sportsku aktivnost, a nije ni za neozbiljno pristupanje istom...
to bi značilo:
- postoji ozbiljniji problem sa lumbalnom (slabinskom) kičmom tj medjupršljenskim diskovima u tom delu kičme
- tegobe koje ste imali (pad stopala!) ukazuje na to > ozbiljnije oštećenje diskusa koji u većoj meri pritiska živac(!)
- pad stopala predstavlja indikaciju za hitnu neurohiruršku intervenciju tj operaciju diskusa... (!)
Sačuvana
ensaje
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2016, 10:42:51 pre podne »

Zdravo, imam ponudu da ponovo zaigram u jednom nizeligaskom timu, i sad me zanima da li bi to smio, kopiracu moj tekst s jedne druge stranice gde mi niko nije pomogao. ->

Pozdrav, dakle prije par mjeseci sam imao problema sa kicmom(tacnije imam jos), uglavnom mi je bilo palo lijevo stopalo, isao sam u banju i tako , i sad je koliko toliko normalno(radim vjezbe da ojacam stopalo, sad je negdje na 85 90% u odnosu na ovo drugo, izgubi snagu(ne bas puno) ako odredjenu vjezbu radim vise puta dok ovo drugo(desno) stopalo ima snage.).

Krajnja dijagnoza sa zadnjeg pregleda jeste:

polydiscopathia vert lumbalis cum radiculopathia, problem je bio s prsljenovima l4/l5, kao nabubrio prsljen. Savjetovali su mi vjezbe za jacanje donjeg dela kicme jer je to valjda uzrok bio, da je gornjio dio tijela jaci od donjeg i valjda se to zato desilo.

Medjutim, sad sam prilicno okej, povremeno me boli kicma(npr ako sjedim duze od sat bez pomjeranja/ustajanja i tako.. uglavnom radim vjezbe za jacanje donjeg dijela kicme. I jedini bol pored toga koji osjetim jeste kad prstom stisnem taj prostor izmedju l4/5 I ono sto mene zanima jeste:

Da li ja s ovom dijagnozom smijem da igram fudbal(jer je to jedino sto volim igrati u slobodno vrijeme): "polydiscopathia vert lumbalis cum radiculopathia" . I da rekli su mi da ne idem u teretanu da dizem tegove do 25te godine da ne bi pogorsao stanje. I kad sam pitao u banji da li smijem raditi vjezbe bez tegova(sklekovi i to), rekli su da mogu, ali sam zaboravio da pitam za fudbal, pa eto ako neko moze da pomogne :)

Mislim bio sam "normalan" zdrav prije nego se to desilo, ne vidim razlog da ne smijem igrati? a to se desilo vjerovatno jer sam dizao tegove malo teze a vjerovatno nisam radio pravilno a bio sam pocetnik pa sam onda "forsirao" sebe...

Zadnji nalaz(zadnja poseta lekaru, od tad vise nisam isao niti sam imao potrebu): http://imgur.com/kHYbA2i
Magnetna: http://imgur.com/LZnJd9R

Igrao sam nedavno  u dvorani fudbal i prilicno je dobro bilo, nisam osetio nikakav bol(osim umora, jer nisam igrao dugo vremena), moj najveci strah jeste to kad bi me neko udario u taj dio kicme, sta bi se desilo, moze i zdrav da se povredi tako a kamoli ja s ovim stanjem?

Hvala svima :)
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2016, 11:22:55 pre podne od strane ensaje » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.