TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:05:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta da pijem uz sagorevac?  (Pročitano 6673 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Novembar 13, 2016, 08:41:45 posle podne »

Izvini, nisim obratio pažnju da se radi o našem forumašu koji je pristalica UN dijete...  ;)

Da pokušam da preformulišem, najbolji put je često najjednostavniji put...put "clean ishrane" i redovnog treninga...tako sigurno nećeš pogrešiti, a i mnogo je lakše ostati "na takvom režimu" neograničeno dugo...naravno uz manji ili veći "hipotetički" kal. deficit...

Dato je jako iscrpno, razumno, jednostavno o svim namrinicama koje su poželjne na ketogenoj dijeti...molim da se vratiš na preporuke i iščitaš iste...

Jedino mogu da pričam o onome što je pisano na ovom forumu kao preporuka, što se tiče ostalih sajtova, foruma i sl., ne bih da komentarišem...

Možeš menjati izvore proteina i masti po obrocima u toku dana...nema nekih drastičnih ograničenja dok ostaneš u ketozi...dakle, svaki obrok po pravilu je mix proteina visoke biološke vrednosti + masti + vlaknastog povrća...

Idealno bi bilo imati 4-6 obroka...

A neki od "pomenutih hlebova" se prave od specifičnog brašna koje je dobijeno mlevenjem orašastih plodova i semenki, može biti odlična alternativa „hidratom brašnu od žitarica“ ; npr. bademovo brašno uz dodatak mlevenih semenki lana. Ali opet računajmo, pratimo i te skrivene izvore hidrata, koji nas mogu izbaciti iz ketoze...

Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #27 poslato: Novembar 13, 2016, 06:37:51 posle podne »

Smatram da ti ketogena dijeta nije potrebna, a i da ti za pomno praćenje parametara ostanka i održavanja ketoze treba dosta "živaca" i i znanja oko pravilnog odabira namirnica...

O odabiru namirnica...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti.html

Malo o neki varijacijama na temu iste...

Keto-dijeta je pravi hit meĂ°u svima koji očekuju maksimalne rezultate od svog tela. Da, keto-dijeta je moćna, efikasna, sigurno delotvorna, ali ako je ispratite kako treba sa aspekta ishrane, treninga i suplementacije.

Sve počinje i završava se terminom ketoza. Obično se smatra da je ketoza stanje koje je izazvano ekstremno niskim unosom hidrata na dnevnom nivou( pominje se često cifra ispod 50 g hidrata dnevno), sa posledičnim uspostavljanjem alternativnih izvora energije( ketogeneza), tj. pojavom ketonskih tela u krvi( kod zdravih osoba na keto-dijeti vrednosti se kreću od 0,5 – 5 mmol/L).

Ima i onih koji keto dijetu i nastalu ketozu poistovećuju sa dijabetičkom ketoacidozom, pa nekada postoje i laičke tvrdnje da keto dijeta može dovesti do dijabetesa.  Dakle, ketoacidozu odlikuje nenormalno visoka koncentracija ketonskih tela( čak i preko 10 mmol/L), istovremeno je šećer u krvi vrlo visok, zbog nedostatka insulina. Ovo stanje može biti fatalno.
Sasvim sigurno bi trebalo razlikovati ulaženje u ketozu kod gladovanja, i kontrolisanu ketozu koja nam je cilj u toku keto dijete, gde bi trebalo obratiti pažnju na odnose makronutrijenata, tako da unos proteina bude „umeren“, unos masti dovoljno visok, a unos hidrata ekstremno nizak( negde se mogu naći preporuke da odnos makronutrijenata u odnosu na ciljani unos kalorija na keto dijeti bude – 5-10 % hidrati, 20-40% proteini i 40-75% masti).

Da, ali dajte da upoznamo sa svim varijetetima keto dijete – SKD( standardna keto dijeta), CKD( ciklična keto dijeta), TKD( targetirana keto dijeta)…

Standardna keto dijeta( SKD) – je keto dijeta na koju misli većina ljudi – dakle, već pomenute odrednice – „umereno“ sa proteinima( rizik glikoneogeneze ako proteini odu preko 2 gr po kg ), „visoko“ sa mastima, ekstremno nisko sa hidratima…jako težak „period adaptacije“.

Ciklična keto dijeta( CKD) – dakle, ciklično - praznimo rezerve glikogena, održavamo se u ketozi( oko 5-6 dana), i onda punimo rezerve glikogena( 1-2 dana – akcenat na hidrate, a unos masti i proteina niži) i opet ciklično ponavljamo sve – PRAŽNJENJE – KETOZA – PUNJENJE! Akcenat je na ulasku u ketozu, i održavanju iste( bar 5 dana u kontinuitetu), što se može pratiti najsigurnije pomoću pH test tračica, a i prepoznatljivo je po specifičnom acetonskom zadahu i mirisu.

Targetirana keto dijeta( TKD) – o kojoj malo ko uopšte i govori , a koja je najzanimljivija, dakle, unos prostih hidrata visokog GI( glikemijskog indeksa) - u ukupnom iznosu od oko 25-50 g, pre svega 30 min pre treninga( neki pominju i limitiran unos posle treninga)– dakle, prolazni izlazak iz ketoze, strogo kontrolisanim unosom „brzih“ hidrata koji za cilj praktično ima „glikogensku resintezu“  taman u tom obimu da se može obaviti „pristojan trening“( brz skok, zatim brz pad insulina, nema šećera u krvi, preduslov za povratak u ketozu, dok smo treningom potrošili dostupne hidrate)…Neki smatraju da je TKD najkompatibilnija sa HIIT treningom, a u globalu se smatra da trenažni potencijal nije toliko ugrožen, jer ipak ne zaboravimo da pored unosa hidrata na pojavu ketoze utiče i tip, vrsta, nivo, kao i učestalost treninga.

Jedan od čestih problema sa kojim se susreću svi koji počinju sa keto dijetom( uopšteno) je tzv. keto-adaptacija. Da, da, kao i za sve u životu, treba stisnuti zube i pregurati ovaj težak period koji se odlikuje stanjem mentalne razdražljivosti i opšte slabosti. Ali posle tog inicijalnog perioda, nastupa „zlatno doba“ fenomena koji je Matt Stone opisao kao „kateholaminski medeni mesec“. Osećate se sjajno, puni energije, niste više razdražljivi, ne ponašate se kao neka džandrljiva baba, čini vam se kao da ste se ponovo rodili. A ono što se zapravo dogaĂ°a je krizna reakcija organizma na nedostatak „šećera“ - skaču kateholamini( adrenalin, noradrenalin), skače kortizol, čak se uključuje i hormon rasta, jednostavno vaše telo je uspostavilo mehanizam korišćenja alternativniih izvora energije( „zaštitni katabolizam buja“). Dakle, keto-adaptacija ima za posledicu i rapidnije iskorišćavanje masti kao izvora energije.  Smatra se da „negativni psihogeni“ efekti traju prve dve nedelje, a potpuna keto-adaptacija nastupa za 2-6 nedelja.

Mnogi „keto-početnici“ čim osete drastičan pad trenažnih performansi i fokusa, dignu ruke i kukaju, kako im keto-dijeta ne prija, a zapravo, jedini njihov problem sa keto dijetom je ISTRAJNOST!

Ali, da li je sva ta trpnja vredna rezultata, koji ako ne vodimo računa o „reverse taktici“ mogu biti dovedeni u pitanje…

Isto tako, trebalo bi se čuvati skrivenih izvora hidrata – oprez - jezgrasti plodovi, semenke, kupus, previše BCAA( pomenuta glikoneogeneza)…previše proteina…
Ne bi trebalo zaboraviti da sama keto-dijeta i nije toliko teška za praćenje( ma kako to apsurdno zvučalo), koliko je težak izlazak iz iste, kao i svi rizici koji se tiču nastale metaboličke štete koja se mora pažljivo otkloniti, inače, eto velikog problema( „jo-jo efekat“)…
Lična preporuka je ne ići duže od 8 nedelja sa keto-dijetom, a najbolje je i ne započinjati, ako nemate dovoljno volje, strpljenja i znanja o samom procesu i svom telu uopšte.


Pre svega hvala na odgovoru. A reci mi zbog cega smatras da mi keto dijeta nije potrebna? Jos uvek imam viska kilograma i to podosta.Za to oko zivaca -  Imam veoma jak karakter izdrzati bilo kakvu dijetu nije mi problem jer znam da ce tako i biti najvecih rezultata. A za ovo za znanje oko pravilnog odabira namirnica, pa zato sam i dosao ovde. Da bih dobio neke upute.

Dakle ti mi preporucujes samo korigovanu ishranu, nastavak treninga i to je to?

EDIT: Kada sam otvorio ovu temu, preporucio si mi keto dijetu, sada kada hocu da je prihvatim nije mi potrebna? UN dijetu jos uvek nisam prekinuo, dok ne vidim sta cu dalje. I ne prekidam sa njom zato sto mi ne odgovara, vec zato sto mi je nekako ''dosadila'' i hocu da probam nesto drugo gde bih mogao protein da pijem svaki dan, jer svejedno svaki dan vezbam. Pa eto samo zbog toga.

EDIT2: Neke recepte za keto sam nasao ovde http://www.dietketogenic.com/ketogenic-diet-recipes.php?lang=hrv da li je to ok?

I da li je ok ako se mesaju izvori proteina u obrocima na dnevnoj bazi? Recimo na UN dijeti nije dozvoljeno mesati proteine, ako je riba za rucak, mora biti i za veceru itd. Da li je ovde to dozvoljeno?

I koliko obroka dnevno bih trebao da imam?

Mada i na tom sajtu gde su recepti, nisu mi bas jasne neke stvari. Citao sam da na ketogenoj dijeti nisu ili su svedeni na minimum unosi ugljenih hidrata. A za pravljenje nekih jela recimo kao sastojak ide hleb.. Tako da mi malo to nije jasno.

Ja sam odlucio da hocu da idem na keto dijetu sada, pa ako hocete i mozete da mi pomognete dajte mi neke precizne upute u to.
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 07:26:18 posle podne od strane Diss » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Novembar 13, 2016, 03:41:24 posle podne »

Naravno, ne bi trebalo zaboraviti da svaka dijeta ako se "ne ispoštuje" kako treba ostavlja posledice...bilo da se radi o fenomenu metaboličke štete, bilo da se radi o "reverse" koji je veći problem na ketogenoj dijeti od bilo čega drugog...

Molimo za pažljivo i detaljno čitanje...

O metaboličkoj šteti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

O "reverse"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/povratak-otpisanih-ili-kako-uraditi-reverse.html

Da rezimiram, nastavi putem redovnog treninga i "clean ishrane" uz što manje nepotrebnog komplikovanja...a proteinski suplementi su uvek poželjni...
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 05:00:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2016, 03:37:19 posle podne »

Smatram da ti ketogena dijeta nije potrebna, a i da ti za pomno praćenje parametara ostanka i održavanja ketoze treba dosta "živaca" i i znanja oko pravilnog odabira namirnica...

O odabiru namirnica...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti.html

Malo o neki varijacijama na temu iste...

Keto-dijeta je pravi hit meĂ°u svima koji očekuju maksimalne rezultate od svog tela. Da, keto-dijeta je moćna, efikasna, sigurno delotvorna, ali ako je ispratite kako treba sa aspekta ishrane, treninga i suplementacije.

Sve počinje i završava se terminom ketoza. Obično se smatra da je ketoza stanje koje je izazvano ekstremno niskim unosom hidrata na dnevnom nivou( pominje se često cifra ispod 50 g hidrata dnevno), sa posledičnim uspostavljanjem alternativnih izvora energije( ketogeneza), tj. pojavom ketonskih tela u krvi( kod zdravih osoba na keto-dijeti vrednosti se kreću od 0,5 – 5 mmol/L).

Ima i onih koji keto dijetu i nastalu ketozu poistovećuju sa dijabetičkom ketoacidozom, pa nekada postoje i laičke tvrdnje da keto dijeta može dovesti do dijabetesa.  Dakle, ketoacidozu odlikuje nenormalno visoka koncentracija ketonskih tela( čak i preko 10 mmol/L), istovremeno je šećer u krvi vrlo visok, zbog nedostatka insulina. Ovo stanje može biti fatalno.
Sasvim sigurno bi trebalo razlikovati ulaženje u ketozu kod gladovanja, i kontrolisanu ketozu koja nam je cilj u toku keto dijete, gde bi trebalo obratiti pažnju na odnose makronutrijenata, tako da unos proteina bude „umeren“, unos masti dovoljno visok, a unos hidrata ekstremno nizak( negde se mogu naći preporuke da odnos makronutrijenata u odnosu na ciljani unos kalorija na keto dijeti bude – 5-10 % hidrati, 20-40% proteini i 40-75% masti).

Da, ali dajte da upoznamo sa svim varijetetima keto dijete – SKD( standardna keto dijeta), CKD( ciklična keto dijeta), TKD( targetirana keto dijeta)…

Standardna keto dijeta( SKD) – je keto dijeta na koju misli većina ljudi – dakle, već pomenute odrednice – „umereno“ sa proteinima( rizik glikoneogeneze ako proteini odu preko 2 gr po kg ), „visoko“ sa mastima, ekstremno nisko sa hidratima…jako težak „period adaptacije“.

Ciklična keto dijeta( CKD) – dakle, ciklično - praznimo rezerve glikogena, održavamo se u ketozi( oko 5-6 dana), i onda punimo rezerve glikogena( 1-2 dana – akcenat na hidrate, a unos masti i proteina niži) i opet ciklično ponavljamo sve – PRAŽNJENJE – KETOZA – PUNJENJE! Akcenat je na ulasku u ketozu, i održavanju iste( bar 5 dana u kontinuitetu), što se može pratiti najsigurnije pomoću pH test tračica, a i prepoznatljivo je po specifičnom acetonskom zadahu i mirisu.

Targetirana keto dijeta( TKD) – o kojoj malo ko uopšte i govori , a koja je najzanimljivija, dakle, unos prostih hidrata visokog GI( glikemijskog indeksa) - u ukupnom iznosu od oko 25-50 g, pre svega 30 min pre treninga( neki pominju i limitiran unos posle treninga)– dakle, prolazni izlazak iz ketoze, strogo kontrolisanim unosom „brzih“ hidrata koji za cilj praktično ima „glikogensku resintezu“  taman u tom obimu da se može obaviti „pristojan trening“( brz skok, zatim brz pad insulina, nema šećera u krvi, preduslov za povratak u ketozu, dok smo treningom potrošili dostupne hidrate)…Neki smatraju da je TKD najkompatibilnija sa HIIT treningom, a u globalu se smatra da trenažni potencijal nije toliko ugrožen, jer ipak ne zaboravimo da pored unosa hidrata na pojavu ketoze utiče i tip, vrsta, nivo, kao i učestalost treninga.

Jedan od čestih problema sa kojim se susreću svi koji počinju sa keto dijetom( uopšteno) je tzv. keto-adaptacija. Da, da, kao i za sve u životu, treba stisnuti zube i pregurati ovaj težak period koji se odlikuje stanjem mentalne razdražljivosti i opšte slabosti. Ali posle tog inicijalnog perioda, nastupa „zlatno doba“ fenomena koji je Matt Stone opisao kao „kateholaminski medeni mesec“. Osećate se sjajno, puni energije, niste više razdražljivi, ne ponašate se kao neka džandrljiva baba, čini vam se kao da ste se ponovo rodili. A ono što se zapravo dogaĂ°a je krizna reakcija organizma na nedostatak „šećera“ - skaču kateholamini( adrenalin, noradrenalin), skače kortizol, čak se uključuje i hormon rasta, jednostavno vaše telo je uspostavilo mehanizam korišćenja alternativniih izvora energije( „zaštitni katabolizam buja“). Dakle, keto-adaptacija ima za posledicu i rapidnije iskorišćavanje masti kao izvora energije.  Smatra se da „negativni psihogeni“ efekti traju prve dve nedelje, a potpuna keto-adaptacija nastupa za 2-6 nedelja.

Mnogi „keto-početnici“ čim osete drastičan pad trenažnih performansi i fokusa, dignu ruke i kukaju, kako im keto-dijeta ne prija, a zapravo, jedini njihov problem sa keto dijetom je ISTRAJNOST!

Ali, da li je sva ta trpnja vredna rezultata, koji ako ne vodimo računa o „reverse taktici“ mogu biti dovedeni u pitanje…

Isto tako, trebalo bi se čuvati skrivenih izvora hidrata – oprez - jezgrasti plodovi, semenke, kupus, previše BCAA( pomenuta glikoneogeneza)…previše proteina…
Ne bi trebalo zaboraviti da sama keto-dijeta i nije toliko teška za praćenje( ma kako to apsurdno zvučalo), koliko je težak izlazak iz iste, kao i svi rizici koji se tiču nastale metaboličke štete koja se mora pažljivo otkloniti, inače, eto velikog problema( „jo-jo efekat“)…
Lična preporuka je ne ići duže od 8 nedelja sa keto-dijetom, a najbolje je i ne započinjati, ako nemate dovoljno volje, strpljenja i znanja o samom procesu i svom telu uopšte.
Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #24 poslato: Novembar 13, 2016, 01:37:58 posle podne »

Slaviša ti je već dao opširan i odgovor u kome je sve lepo pojasio.
Nisi pogrešio tom kupovinom, razlika je u brendovima. A kao što je već pomenuto mnogo je bitnija ishrana i to kako je organizovan trening :)

Vidi svaki proizvoĂ°ač "svoga konja hvali"( u ovom slučaju suplement)...oba si izolati, mada nekada finese odlučuju koji je bolji( često subjektivna interpretacija) - ukus, rastvorljivost i sl...a tu su i procesi obrade, tj. 2 vrste izolata...

- Izolat dobijen jonoizmenjevačima se dobija u postupku kojim se iz mleka izvuku skoro samo proteini. Iako ovaj postupak menja strukturu dobijenih proteina, ovaj preparat sadrži i dalje visok procenat (88-92 %) proteina surutke u 100 g proizvoda.

- Izolat proteina surutke dobijen ultra/mikrofiltracijom je najčistiji proteinski preparat.100 g ovog preparata sadrži obično 92-95 % proteina, ne sadrži nečistoće, sadrži više BCAA i kalcijuma. Važno je da tehnologija dobijanja ovakvog preparata ne menja strukturu proteina.

Što se tiče pomenutog whey proteina 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition, on je kombinacija izolata i koncentrata proteina surutke - wpc( sporije se "vari"...)...

Ako pogledamo realno, bilo koji od pomenutih da odabereš, nećeš pogrešiti...

Opet, samo napominjem da je od izbora whey proteina mnogo bitniji "pravilan odabir dijete"...i nutritivna realnost u kojoj naše telo svaki dan ima potrebe za ugljenim hidratima, proteina i mastima( prilagoĂ°eno "zahtevima" i ciljevima)...

Pozdrav ljudi, evo mene nazad. Skinuo sam nekih 11 kg sa ovim programom koji sam imao od 25.10 pa do danas , i koliko mogu da vidim po sebi da nisam izgubio skoro nista misica. Sto je po meni dobro. I sto je najbitnije, zeludac mi se smanjio i ne osecam toliku potrebu za klopom vise.

Sada bih da se bacim na KETO dijetu. Jer bih hteo da skinem jos nekih 10-15 kg. Pa me zanima jel negde na forumu ima plan ishrane po danima za keto dijetu? Probao sam da guglam i da trazim po forumu ali nisam nasao nista. I naravno pitanje da li uz keto dijetu smem da pijem protein svaki dan? Kao i da li mozete da mi kazete neki plan treninga u kucnoj varijanti sa tegovima. Takodje imam i dzak za box tako da mi je to recimo neki kardio pre svakog treninga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 22, 2016, 03:52:40 posle podne »

Slaviša ti je već dao opširan i odgovor u kome je sve lepo pojasio.
Nisi pogrešio tom kupovinom, razlika je u brendovima. A kao što je već pomenuto mnogo je bitnija ishrana i to kako je organizovan trening :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 22, 2016, 02:00:24 posle podne »

Vidi svaki proizvoĂ°ač "svoga konja hvali"( u ovom slučaju suplement)...oba si izolati, mada nekada finese odlučuju koji je bolji( često subjektivna interpretacija) - ukus, rastvorljivost i sl...a tu su i procesi obrade, tj. 2 vrste izolata...

- Izolat dobijen jonoizmenjevačima se dobija u postupku kojim se iz mleka izvuku skoro samo proteini. Iako ovaj postupak menja strukturu dobijenih proteina, ovaj preparat sadrži i dalje visok procenat (88-92 %) proteina surutke u 100 g proizvoda.

- Izolat proteina surutke dobijen ultra/mikrofiltracijom je najčistiji proteinski preparat.100 g ovog preparata sadrži obično 92-95 % proteina, ne sadrži nečistoće, sadrži više BCAA i kalcijuma. Važno je da tehnologija dobijanja ovakvog preparata ne menja strukturu proteina.

Što se tiče pomenutog whey proteina 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition, on je kombinacija izolata i koncentrata proteina surutke - wpc( sporije se "vari"...)...

Ako pogledamo realno, bilo koji od pomenutih da odabereš, nećeš pogrešiti...

Opet, samo napominjem da je od izbora whey proteina mnogo bitniji "pravilan odabir dijete"...i nutritivna realnost u kojoj naše telo svaki dan ima potrebe za ugljenim hidratima, proteina i mastima( prilagoĂ°eno "zahtevima" i ciljevima)...
Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 22, 2016, 07:23:59 pre podne »

Sagorevač se uzima svaki dan...

Obično se kreće sa pola doze dok se ne utvrdi tolerancija na isti, posle nekoliko dana, se kreće sa full dozom...efekat "sagorevanja" treba održavati svakodnevnim uzimanjem...naravno trebalo bi obratiti pažnju i na dužinu uzimanja, jer sa vremenom eto "razvoja tolerancije" na željene efekte istog...

Većina vrhunskih rekreativaca i amatera, kao i onih sa profesionalnim pretenzijama, u veštini „vajanja sopstvenog tela“, govore o tri blisko povezana pristupa procesu skidanja masnih naslaga. To su zapravo 3 "dijete" koje mnogi lančano povezuju, a to su:

- Rotacije ugljenih hidrata - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

- Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-100 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba.

- Keto dijeta - dijeta koja se zasniva na visokom unosu masti, umerenom unosu proteina( zbog glikoneogeneze), bez ugljenih hidrata( negde se pominje cifra ispod 50 g hidrata), osim vlaknastih izvora istih(povrće),dani punjenja su „blaži“...tzv. dijeta za kraj.

Obično većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno preĂ°e na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu...
_____________________________________________________________________________________________________________

Dakle, kaže se - unos proteina "umeren"( oko 2 gr po kg), unos masti dovoljno visok...dok se hidratima manipuliše...to je osnova većine "dijeta" koje stvarno rade i mogu ti dati mnogo manje gubitke u masi i snazi od UN dijete( naravno uz adekvatan trening)...


Ok, hvala. Imam samo jos jedno pitanje, Power Whey Isolate, koji mi je Dusan preporucio ( http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke-whey/PS150-Power-Whey-Isolate.html ), zaboravio sam to da kazem, nije bilo u HR (gde se trenutno nalazim). Pa sam kupio ovo http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Myprotein-Impact-Whey-Isolate-5kg.aspx . Da li je ovo isti proizvod samo je drugo ime u HR?

A ima i ovaj sto si mi ti preporucio, http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/100-Whey-Protein-2350g.aspx . Da li je bolji ovaj ili onaj koji sam vec kupio u odnosu na razliku izmedju brendova? Nije mi problem da uzmem i ovaj koji si mi ti preporucio ako sam pogresio.

(Izvinjavam se za linkove, nije nikakva reklama samo sam hteo da dobijem precizan odgovor pa sam postavio i linkove da mozete da vidite o cemu se radi.)

Po pitanju suplemenata slažem se Slavišinim predlogom, eventualno bi dodao kreatin neki monohidrat ili možda bolja opcija http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html,
a po pitanju proteina dobar izbor bi bio i
http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke-whey/PS150-Power-Whey-Isolate.html  :)

« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2016, 07:31:50 pre podne od strane Diss » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 21, 2016, 12:43:49 posle podne »

Sagorevač se uzima svaki dan...

Obično se kreće sa pola doze dok se ne utvrdi tolerancija na isti, posle nekoliko dana, se kreće sa full dozom...efekat "sagorevanja" treba održavati svakodnevnim uzimanjem...naravno trebalo bi obratiti pažnju i na dužinu uzimanja, jer sa vremenom eto "razvoja tolerancije" na željene efekte istog...

Većina vrhunskih rekreativaca i amatera, kao i onih sa profesionalnim pretenzijama, u veštini „vajanja sopstvenog tela“, govore o tri blisko povezana pristupa procesu skidanja masnih naslaga. To su zapravo 3 "dijete" koje mnogi lančano povezuju, a to su:

- Rotacije ugljenih hidrata - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

- Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-100 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba.

- Keto dijeta - dijeta koja se zasniva na visokom unosu masti, umerenom unosu proteina( zbog glikoneogeneze), bez ugljenih hidrata( negde se pominje cifra ispod 50 g hidrata), osim vlaknastih izvora istih(povrće),dani punjenja su „blaži“...tzv. dijeta za kraj.

Obično većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno preĂ°e na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu...
_____________________________________________________________________________________________________________

Dakle, kaže se - unos proteina "umeren"( oko 2 gr po kg), unos masti dovoljno visok...dok se hidratima manipuliše...to je osnova većine "dijeta" koje stvarno rade i mogu ti dati mnogo manje gubitke u masi i snazi od UN dijete( naravno uz adekvatan trening)...
Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 21, 2016, 12:24:04 posle podne »

Moj stav oko UN dijete i sam znaš...smatram da je loš izbor...restriktivnosti u svakom pogledu, a kao posledica toga će mišićna masa i snaga trpeti...

Svakoga dana moraš da imaš zadovoljavajuć unos proteina visoke biološke vrednosti i zdravih masti, ako već manipulišeš unosom ugljenih hidrata( nutritivna logika)...a ako već doslovno pratiš UN dijetu onda je to druga priča, "kaže u preporukama" - nema proteina, dakle, nema proteina...u protivnom, kršiš pravila dijete...

Naravno, izbor je tvoj, kako ćeš postupiti...

Pa ja UN dijetu praktikujem samo iz jednog razloga, a to je da mi je i prosli put dala neverovatne rezultate. Probao sam i neke druge ali nista nije bilo od toga. Tako da to drzim samo zato sto sam se uverio da radi. A kilogrami su se vratili jer sam imao povredu i nisam se kretao, vezbao i zapostavio sam ishranu. A koja bi dijeta bila ok uz sve ovo, neka preporuka?

EDIT: Da li bi bilo ok da onda koristim protein samo kada je ''proteinski dan'' ? A ovim ostalim danima samo sagorevac i sve ostalo? Jer kao sto verovatno vec znas UN dijeta ima krug od 4 dana. 1. Dan je proteinski dan, 2. dan je skrobni, 3. dan je dan ugljenih hidrata i 4. dan je vocni dan. Pa da li bih mogao da pijem protein svakog prvog dana u krugu?
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2016, 12:27:06 posle podne od strane Diss » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 21, 2016, 11:35:15 pre podne »

Moj stav oko UN dijete i sam znaš...smatram da je loš izbor...restriktivnosti u svakom pogledu, a kao posledica toga će mišićna masa i snaga trpeti...

Svakoga dana moraš da imaš zadovoljavajuć unos proteina visoke biološke vrednosti i zdravih masti, ako već manipulišeš unosom ugljenih hidrata( nutritivna logika)...a ako već doslovno pratiš UN dijetu onda je to druga priča, "kaže u preporukama" - nema proteina, dakle, nema proteina...u protivnom, kršiš pravila dijete...

Naravno, izbor je tvoj, kako ćeš postupiti...
Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 21, 2016, 11:16:44 pre podne »

Ako mene pitaš, to bi bio moj predlog kao "full imapct", dakle sinergija bitnih sastojaka na delu...

A "basic kit" bi bio vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3 i proteinski suplement, čak izolat koji je Dušan pomenuo najbolji izbor...

A ako pitaš šta je to whey izolat...

Izolat ima preko 85 % čistog proteina surutke, uglavnom je to oko 90 %. Ovaj protein je praktično bez ugljenih hidrata i masti...a ne zaboravimo da je whey protein i odličan izvor glutamina i BCAA...

Pozdrav, evo mene opet :D Dakle kupio sam sve sa vase liste i sada pre nego sto pocnem da pijem imam jedno pitanje. Posto dijeta koju drzim striktno nalaze da se namirnice koje sadrze proteine jedu samo prvi dan. Dakle da li ce smetati ako ja pijem protein svaki dan uz dijetu? Da li ce to predstavljati neku smetnju tj. usporavati mrsavljenje/dijetu?
Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 19, 2016, 10:14:53 pre podne »

Ako mene pitaš, to bi bio moj predlog kao "full imapct", dakle sinergija bitnih sastojaka na delu...

A "basic kit" bi bio vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3 i proteinski suplement, čak izolat koji je Dušan pomenuo najbolji izbor...

A ako pitaš šta je to whey izolat...

Izolat ima preko 85 % čistog proteina surutke, uglavnom je to oko 90 %. Ovaj protein je praktično bez ugljenih hidrata i masti...a ne zaboravimo da je whey protein i odličan izvor glutamina i BCAA...
Ok hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 19, 2016, 10:12:58 pre podne »

Ako mene pitaš, to bi bio moj predlog kao "full imapct", dakle sinergija bitnih sastojaka na delu...

A "basic kit" bi bio vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3 i proteinski suplement, čak izolat koji je Dušan pomenuo najbolji izbor...

A ako pitaš šta je to whey izolat...

Izolat ima preko 85 % čistog proteina surutke, uglavnom je to oko 90 %. Ovaj protein je praktično bez ugljenih hidrata i masti...a ne zaboravimo da je whey protein i odličan izvor glutamina i BCAA...
Sačuvana
Diss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2016, 10:08:19 pre podne »

Po pitanju suplemenata slažem se Slavišinim predlogom, eventualno bi dodao kreatin neki monohidrat ili možda bolja opcija http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html,
a po pitanju proteina dobar izbor bi bio i
http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke-whey/PS150-Power-Whey-Isolate.html  :)


Zahvaljujem.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.