TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:38:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neravnomerno razvijeni latisimusi. Kako popraviti?  (Pročitano 1833 puta)
smradina357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2016, 05:00:35 posle podne »

Nisam odgovarao neko vreme jer sam isprobavao odredjene treninge u teretani. Tokom ovog vremena vezbao sam iso-lateralne vezbe i uspeo sam da pogodim desni latisimus u meri u kojoj sam zeleo i upale su mi nekako bile izjednacene.

Najvise sam primetio da sam gresio u veslanju na donjem koturu i da sam levom stranom dosta vise vukao. Tu vezbu sam poceo da radim jednorucno i primetio sam da mi je snaga leve strane dosta veca.

Sto se tice izgleda, situacija se malo popravila ali bice potrebno jos puno vremena da se skroz ispravi. Uskoro, kada budem osetio da su mi snage u latisimusima izjednacene pocecu da vezbam i dvorucne vezbe s' dosta koncentracije i nadam se da ce to biti dovoljno. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2016, 06:38:31 posle podne »

Ja imam bas vidljivo manji levi latisimus jer je presecen na pola prilikom operacije i zato zaostaje. Uvek se vise upali i uvek lepo odreaguje na trening zgibova i veslanja pa se cesto desi da se samo leva strana upali. Tako da se ja ne bi drzao onih prica kako trebas raditi samo jednorucne vezbe jer kod dvorucnih uvek vise radi jaca strana .
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2016, 06:35:28 posle podne »

Mislim da si se previse zabrinuo a da nema potrebe. Ja na slici ne primecujem neku razliku. Samo nastavi da treniras i vremenom ce se izjednaciti . ja sam za to da radis i jednorucne i dvorucne vezbe.
Sačuvana
smradina357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2016, 02:16:26 posle podne »

Poz ljudi,

u zadnje vreme sve vise i vise primecujem da mi je levi latisimus (na slici desno) razvijeniji od desnog kao i to da mi je leva strana dosta jaca (inace, levoruk sam). Osecam stegnutost u levom latisimusu kad vezbam grudi, neke vezbe za triceps (sedeca ekstenzija iza vrata sa bucicom, potisak sa cela, triceps ekstenzija na lat masini, pullover za grudi) ili cak i kada ne radim nista. Desilo se par puta da neko od ostalih vezbaca primeti da mi se levi lat istice u odnosu na desni tako da verujem da nisam samo ja to umislio. Uvek sam se koncentrisao na izvodjenje vezbi za ledja i pazio da mi jedna strana ne radi vise od druge ali i dalje bez uspeha.

Slika:
http://i.imgur.com/CuY1Qbk.jpg

 Procitao sam na nekim stranim forumima da bi bilo dobro da se izvode iso-lateral vezbe da bi se to ujednacilo. Bio bih jako zahvalan kada bi neko podelio sopstvena iskustva ili nacin za resavanje ovog problema. Da li postoje neke vezbe koje mogu da izvodim sa ili bez tegova da bih regulisao jednakost lednjih misica, da li trapezi dosta uticu na to i kako mogu da smanjim koriscenje trapeza prilikom izvodjenja vezbi? Svaki savet je dobrodosao. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.