TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:06:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ahilova tetiva i list  (Pročitano 3723 puta)
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2016, 06:52:13 pre podne »

Ok Ognjenje, vec mi je malo bolje od ovih vezbi, a bio sam se uplasio za medalju... jer nisam mogao da hodam, trpeo sam bolove. Samo jos jedno pitanje, koliko ce trajati ovaj oporavak?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2016, 12:43:30 pre podne »

истезањеослонац на пуно стопало и полако померање напред... не на прсте подизање...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Novembar 28, 2016, 12:40:00 pre podne »

E kod ove vezbe istezanja, ima bol kad se u ovom polozaju podizem na prste, ovde mi je najveci bol
не смеш то радити > истезање у положају контракције мишића (ексцентрична контракција) највећи ризик за повреду мишићних влакана...
 - вежба стопалом горе/доле
- шетња
- трчање лагано/умерено (обавезно ИЗБЕГАВАЊЕ успона)
- подизање на прсте у месту
- лед+лиотон гел
- еластични завој
- силиконски подметач под пету
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #16 poslato: Novembar 24, 2016, 08:42:25 posle podne »

E kod ove vezbe istezanja, ima bol kad se u ovom polozaju podizem na prste, ovde mi je najveci bol
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #15 poslato: Novembar 24, 2016, 08:34:13 posle podne »

Kod prve vezbe kad savijam stopalo nemam neki veliki bol, radim vezbu do kraja, skroz jako cisto neko zatezanje. .. a kod podizanja na prste imam malo zatezanje ali nista jako. Rekoh vam, hodam kako treba, i malo pre sam trcao slabiji tempo i tad osecam kao da imam mali tegic koji se pomera... e takav osecaj. Ne bih smeo da se usudim da potrcim sprint. Dal od straha ili... i taj otok koji imam spustio se malo do cuklja tako da mi se ona koska na zglobu slabije vidi.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Novembar 24, 2016, 08:07:27 posle podne »

da li ima bola pri podizanju na prste (bez opterećenja)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Novembar 24, 2016, 07:55:18 posle podne »

da li ima bola pri ovim pokretima?
bola pri hodu nema nimalo...?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2016, 04:57:35 posle podne »

Ok, radicu kao sto ste rekli, evo posle 12 dana definitivno nije tetiva vec taj misic. I imam mali ali mali otok na tom mestu. Hodam normalno. Bez teskoca, trcanje bih smeo ali polako, ali posto nam je fudbalska pauza sad do januara necu rizikovati. Da li elestican zavoj nosim tokom dana, dok sam u pokretu? Da li radim samo ovu jednu vrstu vezbi? Koliko ce da traje oporavak od ove povrede? I sta mi predlazete jos? I da vam se zahvalim za prosli put, pomogli ste mi kod one koske na peti, mucio sam se 3 meseca a nakon vas proslo me je za 7 dana.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2016, 10:19:55 posle podne »

umiru treba polakoda radiš ovo,po osećaju bola, tj ispod granice bola, polako, lagano dozirano - da bude pokret spor bez bola...
više puta u toku dana, kada noga miruje lagano gore dole stopalom...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2016, 10:16:45 posle podne »

treba da se koristi silikonski podmetač pod petu, kada se tegobe smire, kreće se sa programom vežbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2016, 10:08:40 posle podne »

potrebno je mirovanje sa podignutom nogom, hladjenje mišića na mestu povrede sa ledom u prva dva dana na 1h po 7min led, kompresija elastičnim zavojem, podignuta noga...
Lioton ide posle 2 dana posle leda 3x na dan...
- nosi se elastični zavoj od stopala do kolena, noga u mmirovanju podignuta, hodanje prema tegobama...
ne kreće se sa trčanje rano, tek kad je kompletno sproveden program lečenja, tj kada nema bola pri hodu, podizanju na prste...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2016, 09:59:02 posle podne »

Na slici sam Vam nacrtao mesto bola, imam osecaj kao da me boli i tetiva i nesto pored tetive. Jel imaju tu i neki misici uz tetivu? Kad se penjem uz stepenice imam bol duz ove velike linije koju sam vam iscrtao, kao da me neko sece ziletom preko te linije, takav je bol.
Tokom dana doslo je do malog otoka sa unutrasnje strane lista, to mesto oznacio sam vam na novoj slici, i sada kao da nemam bol u tetivi nego u tom predelu, pri svakom koraku osetim bol i zatezanje u tom delu. Da li je to neki misic ili neka druga tetiva,bog zna. U glavnom cepa me dobro :-(
mesto bola koje si obeležio je mesto pucanja mišića, na sredini potkolenice, tu je mesto spoja mišića i tetive, tj slabo mesto na kom puca mišić...
- otok je posledica podliva na mestu pucanja mišića...
- kod povrede pucanja mišića takav je bol i podizanje na prste je nemoguće od bola...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2016, 09:50:40 posle podne »

Juce posle utakmice osetio sam dobar bol izmedju lista noge i tetive... Zateze me dobro taj deo. Imam bol, i na dodir. Nemam otok. Masirao sam sinoc sa ledom i mazao lioton. Imam bol dok hodam. Poslao sam vam i sliku, vasu, i imam bol bas gde je ono crvenilo...
pozdrav, sada sam došao na forum...
pukao je mišić gastroknemijus... nisi smeo da mažeš Lioton prva 2 dana posle povrede...
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2016, 05:33:24 posle podne »

Posle 5 dana od povrede probao sam da trcim, lagano u krug... taj tempo ali imam dobro zatezanje misica lista, tacnije kraj lista dole ka peti, kao pripoj da je u pitanju. Imam osecaj kao da ce da se odvoji, a sto se tice tetive, nemam bolova. E sad da li je i tu tetiva oko lista to cete mi vi najbolje reci
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2016, 04:23:02 posle podne »

Tokom dana doslo je do malog otoka sa unutrasnje strane lista, to mesto oznacio sam vam na novoj slici, i sada kao da nemam bol u tetivi nego u tom predelu, pri svakom koraku osetim bol i zatezanje u tom delu. Da li je to neki misic ili neka druga tetiva,bog zna. U glavnom cepa me dobro :-(
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.